• یکشنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۳ / ۱۴:۱۰
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: kermanshah-46556
  • خبرنگار : 50182

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه:

پرونده ساخت و سازهای غیرقانونی در کرمانشاه بسته می‌شود زمین‌های قولنامه‌ای منتظر مجوز ساخت و ساز باشند

10

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه اظهار کرد: با روندی که در کمیسیون ماده 100 در پیش گرفته ایم عرصه برای انجام ساخت و سازهای غیر قانونی در کرمانشاه بسته می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام رضا زین الدین در نشست خبری امروز (18 آبان) با اشاره به کسب درآمد شهرداری از محل جرائم اظهار کرد: نه شهردار و نه شورای شهر کرمانشاه هیچ یک این امر را نمی پذیرند که شهرداری از محل جرائم کسب درآمد کند.

وی تصریح کرد: روندی در شهرداری و شورای شهر در پیش گرفته شده تا از این پس حتی اجازه ساخت یک طبقه اضافه و خلاف قانون به کسی داده نشود و پرونده ساخت و سازهای غیر قانونی بسته شود.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه افزود: قطعا همه مردم در برابر نفع شخصی فرد یا افرادی از این مسئله متضرر می شوند و هیچ کمیسیونی در شورای شهر کرمانشاه حق ندارد حق عموم مردم را به یک نفر بدهد.

به گفته زین الدین رویکرد جدیدی در کمیسیون ماده 100 اتخاذ شده که بر اساس آن قوانین سختی برای افرادی که بخواهند ساخت و ساز غیر قانونی انجام دهند در نظر گرفته شده، به گونه ای که کمتر فردی جرات ارتکاب اینگونه تخلفات را داشته باشد.

وی به ساخت و سازهای غیر قانونی در حریم تاقبستان و پارک کوهستان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه در این محدوده برخی افراد بطور مثال مجوز ساخت در 20 متر فضا را داشتند، اما در فضای بیش از 120 متر اقدام به ساخت و ساز کرده بودند که خوشبختانه حکم قلع بنای همه آنها را گرفتیم. 

 

نرخ جرائم ساخت و ساز در مناطق برخوردار افزایش پیدا می کند

وی با بیان اینکه ارزش معاملاتی در مناطق مختلف شهر کرمانشاه یکسان نیست، اظهار کرد: متاسفانه این در حالیست که نرخ جرائم در مناطق مختلف شهر کرمانشاه یکسان محاسبه می شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر این روند تغییر یافته و نرخ جرائم در مناطق برخوردار و کم برخوردار بر اساس ارزش معاملاتی محاسبه می شود، به نحویکه در حال حاضر در مناطق برخوردار نرخ جرائم تا چند برابر افزایش پیدا کرده است.

 

تصویب ساخت سه تقاطع غیر هم سطح دیگر در کرمانشاه

زین الدین از تصویب احداث سه تقاطع غیر هم سطح جدید در میدان امام (ره)، میدان سپاه و میدان مادر خبر داد و اظهار کرد: در صورت تخصیص اعتبار کار ساخت این سه تقاطع آغاز می شود.

وی به مشکل هندسی تقاطع غیر هم سطح امام حسین (ع) نیز اشاره و تصریح کرد: رفع و اصلاح هندسی این تقاطع به زودی در شورای ترافیک استان مطرح شده و کار اصلاح این تقاطع به زودی اجرا می شود.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه به مشکلات احداث تقاطع ده مجنون نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه پیمانکار این پروژه بسیار ضعیف بود و با گذشت چندین ماه از آغاز کار اجرای این تقاطع تنها 20 درصد پروژه را پیش برده بود.

وی با اشاره به خلع پیمانکار این پروژه اظهار کرد: در حال حاضر به دنبال بکارگیری پیمانکاری توانمند هستیم تا بتواند هر چه سریعتر کار احداث این تقاطع را از سر گیرد.

زین الدین تاکید کرد: قطعا برای این پروژه پیمانکار توانمندی به کار گرفته خواهد شد تا در صورت تخصیص دیر هنگام اعتبار از سوی شهرداری نیز بتواند کار را پیش برده و پروژه تعطیل نشود.

 

پل قوسی کرمانشاه دی ماه به بهره برداری می رسد

زین الدین در ادامه از پیشرفت 92 درصدی پل قوسی کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: برای تکمیل این پل دو ماه دیگر زمان نیاز است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه مصالح مورد نیاز جهت تکمیل این پل تهیه شده و ظرف کمتر از دو ماه آینده بهره برداری از پل قوسی کرمانشاه انجام می شود.

وی به ساماندهی رودخانه آبشوران نیز اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر مشکل این پروژه عدم تامین نقدینگی بود که خوشبختانه اعتبار لازم به این پروژه تزریق شده و کارها با سرعت خوبی در حال اجراست.

 

امسال 120 هزار تن آسفالت در معابر کرمانشاه ریخته شد

زین الدین در ادامه با بیان اینکه در سال جاری 120 هزار تن آسفالت در معابر شهر کرمانشاه ریخته شده اظهار کرد: امسال در یک طرح جهادی در هشت منطقه شهر کرمانشاه عملیات آسفالت معابر صورت گرفت که خوشبختانه تا حدی موجب بهبود وضعیت آسفالت معابر شهر کرمانشاه شد.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه افزود: در صورت مساعد بودن هوا کار آسفالت خیابانهای شهر بصورت مقطعی باز هم ادامه خواهد داشت.

زین الدین از شروع اجرای ساخت سالن چند منظوره در دو منطقه شهر کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: برای ساخت سالن چند منظوره در سایر مناطق شهر نیز کار در دست بررسی است.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه از ساخت المانهای مذهبی برای ورودی های شهر کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: برای این کار مسابقه ای طراحی شده تا هنرمندان طرح های خود را ارائه دهند و از میان آنها یکی را برای اجرا در ورودی های شهر کرمانشاه انتخاب کنیم.

 

امسال 41 پروژه دفع آبهای سطحی در کرمانشاه اجرا شد

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه معضل شهر کرمانشاه در فصول سرد سال را آبگرفتگی معابر عنوان و تصریح کرد: شورای شهر کرمانشاه از سال 1391 در این زمینه مشاورین را بکار گرفته تا بتواند این معضل را بصورت جدی و ریشه ای حل کند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در سال جاری با اقداماتی که صورت گرفته بود با شروع بارش ها، آبهای سطحی به موقع جمع آوری شد و تا حدی در زمینه بروز این معضل در سال جاری نسبت به سالهای گذشته مشکلات کمتری داشتیم.

زین الدین با اشاره به اجرای 41 پروژه در 8 منطقه شهر کرمانشاه در زمینه دفع و هدایت آبهای سطحی اظهار کرد: این امر موجب شده تا امسال وضعیت بهتری نسبت به سالهای گذشته داشته باشیم.

 

تعطیلی سایت بازیافت نخاله را پیگیری می کنیم

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه به راه اندازی سایت بازیافت نخاله در کرمانشاه به عنوان اولین شهر ایران و حتی خارمیانه اشاره و تصریح کرد: این پروژه برای اولین بار در  خاورمیانه و ایران در شهر کرمانشاه اجرایی و راه اندازی شد.

زین الدین در پاسخ برخی خبرنگاران نسبت به تعطیلی این سایت اظهار کرد: این موضوع قابل پیگیری است و قطعا در این خصوص پیگیر خواهیم شد.

 

پیگیر برخورد جدی با شهردار منطقه 5 هستیم

زین الدین به اختلافات شهردار منطقه 5 با دانشگاه پیام نور اشاره و تصریح کرد: جلسه ای برای رفع این اختلاف برگذار شد و دو طرف به توافق رسیدند.

وی در خصوص اینکه در این اختلاف اقدامات شهردار منطقه 5 نوعی توهین به جامعه دانشگاهی محسوب شده و برخوردهای جدی تر مسئولین شهری را می طلبد اظهار کرد: اینکه شهردار منطقه 5 جابجا بشود یا نه، نظر شهردار کرمانشاه است و ما نمی توانیم در این مسئله دخالت کنیم.

وی با بیان اینکه قطعا شهردار پیگیر برخورد با شهردار منطقه 5 خواهد بود اظهار کرد: در این زمینه به عذرخواهی شهردار منطقه 5 اکتفا نشده و قطعا شهردار کرمانشاه برخورد جدی تری در این زمینه خواهد داشت.

 

بزودی مجوز ساخت و ساز به زمین های قولنامه ای هم داده می شود

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در خصوص اعطای مجوز ساخت و ساز به زمین های قولنامه ای اظهار کرد: متاسفانه بیشتر زمین های کرمانشاه قولنامه ای است و این امر مشکلاتی را در زمینه صدور مجوز ساخت و ساز ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه در صورت عدم مجوز ساخت به این زمین ها ساخت و سازهای غیر قانونی در شهر افزایش می یابد، اظهار کرد : در این زمینه از شهرهای دیگر که این مشکل را رفع کرده اند استعلام گرفته ایم  و با دادگستری نیز مذاکراتی را انجام داده ایم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مراحل حقوقی کار در حال انجام است و قطعا با اتمام مراحل حقوقی و تایید طرح در کمیسیون شورا و جلسه شورای شهر کرمانشاه، کار وارد فاز اجرایی خواهد شد و بعد از آن می توان به زمین های قولنامه ای نیز مجوز ساخت و ساز داد.

 

 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.