• سه‌شنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۵
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: kermanshah-80659
  • خبرنگار : 50180

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

توزیع هفتگی 70 تن "گوشت قرمز" منجمد در استان/ کمبودی در تامین گوشت و مرغ نداریم

توزیع هفتگی 70 تن "گوشت قرمز" منجمد در استان/ کمبودی در تامین گوشت و مرغ نداریم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به عرضه هفتگی 70 تن گوشت قرمز منجمد در سطح استان، گفت: کمبودی در تامین گوشت قرمز و مرغ مورد نیاز استان نداریم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه خسرو شهبازی امروز (9 بهمن) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر هر هفته بین 50 تا 70 تن گوشت قرمز منجمد در استان توزیع می‌شود، گفت: تا سال گذشته به خاطر اختلاف قیمت گوشت قرمز گرم با گوشت منجمد این گوشت ها خیلی متقاضی نداشتند این در حالیست که با توجه به شرایط موجود هم اکنون با مشکل در توزیع گوشت قرمز مواجه هستیم.

وی افزود: شرایط به گونه ای است که یا باید به سمت سیستم کوپنی عرضه گوشت قرمز منجمد برویم یا شاهد صف کشیدن مردم در صفوف گوشت باشیم که البته امیدواریم کار به کوپنی شدن گوشت نکشد و قیمت ها تعدیل شوند.

شهبازی تصریح کرد: گوشت منجمد در حال حاضر در 70 مرکز در استان کرمانشاه و در سطح فروشگاه های بزرگ در حال توزیع است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه به رستوران ها و قصابی ها برای عرضه گوشت منجمد هشدار داد و افزود: اگر موردی از عرضه گوشت قرمز منجمد در این مراکز داشته باشیم سریعا برخورد و نسبت به معدوم سازی اقدام خواهد شد چرا که قصابان و رستوران ها حق استفاده و عرضه گوشت قرمز منجمد را ندارند.

وی در ادامه با اشاره به قاچاق دام زنده، گفت: گرچه با هردام بدون مجوزی که بخواهد از کشور خارج شود برخورد می شود اما قاچاق دام زنده در استان مرزی مانند کرمانشاه دور از انتظار نیست.

وی یادآور شد: قاچاق دام زنده در کنار دیگر عوامل از جمله افزایش قیمت نهاده ها، مقداری التهاب در بازار گوشت ایجاد کرده که امیدواریم با جلوگیری از قاچاق دام، قیمت گوشت قرمز نیز تعدیل شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به تولید سالانه 36 هزار و 200 تن گوشت قرمز در استان، گفت: برای تامین گوشت قرمز مورد نیاز استان هیچ کمبودی نداریم و هر ساله بخش زیادی از گوشت به شکل دام زنده به خارج از کشور صادر می شود.

کمبودی برای تامین "مرغ" مورد نیاز استان نداریم

وی در ادامه با بیان اینکه از نظر تامین مرغ مورد نیاز استان هیچ کمبودی نداریم، گفت: افزایش قیمت مرغ در بازار به افزایش قیمت نهاده ها بر می‌گردد که با توجه به افزایش حداقل 30 درصدی قیمت نهاده ها، افزایش قیمت رخ داده برای مرغ دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به تولید 63 هزار تنی سالانه مرغ در استان، گفت: کمبودی برای تامین مرغ شب عید استان نداریم.

وی سپس اشاره ای هم به تامین میوه شب عید استان داشت و افزود: در سال گذشته بین 600 تا 700 تن پرتقال برای شب عید استان ذخیره شده بود که این میزان برای نوروز پیش رو 800 تن است که تاکنون هم 472 تن آن به استان حمل شده است.

وی با بیان اینکه در سنوات گذشته بین 300 تا 350 تن سیب در استان ذخیره سازی می‌شد، خاطرنشان کرد: امسال برای ذخیره سازی 420 تن سیب در استان برنامه ریزی شده است.


انبار های استان پر از "برنج" است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: انبار های استان پر از برنج است و برای تامین بازار برنج شب عید استان هیچ مشکلی نداریم.


سند 30 هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه آماده است

شهبازی سپس با اشاره به آماده بودن سند 30 هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه در قالب طرح "کاداستر اراضی"، اظهار کرد: اولین سند کشوری این طرح برای یکی از کشاورزان شهرستان زلزله زده سرپلذهاب تهیه شده است.

وی با اشاره به در برنامه بودن تهیه سند 250 هزار هکتار دیگر از اراضی زراعی استان کرمانشاه، گفت: اجرای این طرح به رفع تداخل اراضی کشاورزی با اراضی منابع طبیعی منجر شده و مشکل بسیاری از کشاورزان که اراضی زراعی انها تحت عنوان اراضی منابع طبیعی ثبت شده حل خواهد شد.

شهبازی اضافه کرد: با اجرای طرح "کاداستر" سند مالکیت در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت که این سند دارای ضمانت اجرایی بوده و قابل ارائه به مراکز مختلف از جمله بانک ها برای گرفتن تسهیلات بانکی خواهد بود  و با  این سندها مشکل بزرگ کشاورزان برای ارائه وثیقه به بانک ها حل خواهد شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر سند های کشاورزان مشاعی بوده و در استفاده از این سندهای برای دریافت تسهیلات بانکی به عنوان وثیقه مشکل دارند.

افزایش 5 برابری تولیدات "زراعی" استان بعد از انقلاب

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه به پیشرفت های رخ داده در استان کرمانشاه در حوزه کشاورزی در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در سال 1357میزان کل تولیدات زراعی استان کرمانشاه 670 هزار تن بود که این رقم در حال حاضر به بیش از سه میلیون و 700 هزار تن رسیده و رشد پنج برابری داشته است.

شهبازی میزان تولید گندم استان در سال 1357 را 270 هزار تن اعلام کرد و افزود: این درحالی است که سال گذشته در مجموع 834 هزار تن گندم در استان تولید شد.

شهبازی با اشاره به تولید 78 هزار تنی جو در استان در سال 1357 نیز گفت: این میزان هم اکنون به 288 هزار تن رسیده است.

وی به پیشرفت های صورت گرفته در حوزه محصولات گلخانه ای هم اشاره کرد و افزود: سطح گلخانه‌های استان کرمانشاه در سال 1357 خیلی محدود و در حد گلخانه‌های گُل تزئینی بود و این در حالیست که امروز در استان کرمانشاه 50 هکتار گلخانه داریم و در آینده نزدیک رشد وسیع گلخانه ها را در استان شاهد خواهیم بود.

شهبازی سطح باغات استان کرمانشاه را نیز در سال 1357 حدود 15 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر در استان 40 هزار هکتار باغ داریم.

وی به کشت زعفران در استان در سالهای پس از انقلاب اشاره کرد و افزود: امروز در زمینه فرآوری زعفران پنج برند گرفته و به دنبال فرآوری زعفران در استان با تکنولوژی روز دنیا هستیم.

شهبازی ادامه داد: در حال حاضر در استان 212 هکتار کشت زعفران داریم که در سال آینده 200 هکتار دیگر به این سطح کشت اضافه خواهد شد.

شهبازی درادامه ضریب مکانیزاسیون استان کرمانشاه در سال 1357 را 27 صدم اسب بخار عنوان کرد و افزود: امروز این رقم به 1.7 اسب بخار رسیده است.

شهبازی میزان کل تولیدات دامی استان کرمانشاه را نیز در سال 1357،  129 هزار تن اعلام کرد و افزود: در حال حاضر سالانه 445 هزار تن انواع محصولات دامی در استان کرمانشاه تولید می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه در سال 1357 تنها 12 هزار و 500 تن گوشت قرمز در استان کرمانشاه تولید می‌شد، گفت: امروز سالانه 36 هزار و 200 تن گوشت قرمز در استان تولید می شود.

شهبازی ادامه داد: در سال های قبل از پیروزی انقلاب سالانه 15 هزار تن گوشت مرغ در استان کرمانشاه تولید می شد و این رقم در حال حاضر 63 هزار تن است که رشد چهار برابری داشته است.

شهبازی با اشاره به تولید 500 تنی عسل در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی در استان کرمانشاه نیز گفت: این میزان در حال حاضر در استان به بالای چهار هزار تن در سال رسیده است.

قطب کشاورزی هستیم/ 4 درصد محصولات زراعی کشور در کرمانشاه تولید می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به شرایط اقلیمی خوب استان، کرمانشاه را یکی از قطبهای کشاورزی کشور دانست و افزود: استان کرمانشاه با تولید بیش از چهار میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در سال، چهار درصد محصولات زراعی کشور را تولید می‌کند.

شهبازی با بیان اینکه یک سوم نخود کشور در استان کرمانشاه تولید می‌شود، گفت: استان کرمانشاه در حال حاضر از نظر تولید نخود در کشور رتبه نخست کشوری و از نظر عملکرد رتبه دوم کشوری را در اختیار دارد که با توجه به کشت 40 هزار هکتاری نخود پاییزه در استان کرمانشاه در سال جاری امید است به رتبه نخست تولید نخود در کشور از نظر عملکرد در واحد سطح هم برسیم.

   

 

 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.