• دوشنبه / ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۸
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: kermanshah-82396
  • خبرنگار : 50182

مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه:

"مستمری" مددجویان از 200 تا 750 هزار تومان است/ پرداخت 200 میلیارد تسهیلات "اشتغال" را در برنامه داریم

IMG_20190602_195302_240
مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه مبلغ مستمری مددجویان این نهاد را بین 200 تا 750 هزار تومان اعلام کرد.

حسین خدرویسی با حضور در خبرگزاری ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به جمعیت 200 هزار نفری خانواده کمیته امداد در استان، گفت: این تعداد در قالب 80 هزار خانوار تحت پوشش خدمات و حمایت‌های کمیته امداد استان قرار دارند.

وی با اشاره به افزایش مراجعات و درخواست‌های مردمی جهت قرارگیری در لیست خانواده‌های تحت پوشش این نهاد، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب و آمار بالای بیکاری استان و نیز با توجه به تکانه های اقتصادی چند وقت اخیر، تعداد مراجعین کمیته امداد روز به روز در حال افزایش است.

خدرویسی تصریح کرد: امکان پذیرش همه مراجعین وجود ندارد و با توجه به اینکه پرداخت مستمری به مددجویان داریم میت وانیم تا سقف خاصی پذیرش مددجو داشته باشیم.

وی افزود: از طرفی عضویت در خانواده کمیته امداد مستلزم داشتن شرایطی است و تنها یتیمان بی پناه و زنان بی سرپرستی که حامی نداشته و مهریه نمی گیرند و از هیچ محلی هم حقوق دریافت نمی کنند تحت پوشش ما قرار دارند. همچنین مردانی که عملا از کار افتاده شده اند و توان کار ندارند تحت پوشش این نهاد قرار می گیرند.

خدرویسی از افزایش بیش از 15 هزار خانواری جمعیت خانواده کمیته امداد استان در سال گذشته خبر داد وافزود: سال گذشته توانستیم از محل تبصره 12 قانون بودجه بیش از 15 هزار خانوار را تحت پوشش درآوریم.

وی افزود: همچنین از محل سهم ویژه ای که بابت زلزله دریافت کردیم هشت هزار خانوار جدید را تحت پوشش درآوردیم.

هر مددجو ماهانه 200 هزارتومان "مستمری" می گیرد/ ماهانه 36 میلیارد تومان برای مددجویان هزینه می شود

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه در ادامه در تشریح خدمات این نهاد به مددجویان تحت پوشش، گفت: اولین اقدام ما در جهت حمایت از مددجویان پرداخت مستمری است.

وی افزود: هم اکنون ماهانه هر مددجوی تحت پوشش 207 هزار تومان، خانوار دو نفره 366 هزار تومان، خانوار سه نفره 496 هزار تومان، خانوار چهار نفره 648 هزار تومان و خانوار پنج نفره و بیشتر 744 هزار تومان مستمری می گیرند.

به گفته مدیرکل کمیته امداد استان در حال حاضر ماهانه 26 میلیارد تومان صرف پرداخت مستمری مددجویان می شود.

خدرویسی با اشاره به هزینه های دیگر مددجویان، گفت: اگر هزینه های فرهنگی، مذهبی، درمانی، آموزشی و ... را هم لحاظ کنیم، ماهانه با لحاظ پرداخت مستمری، حدود 36 میلیارد تومان برای مددجویان هزینه می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه افزود: این هزینه ها در حالی است که ماهانه از محل صندوق صدقات تنها 500 میلیون تومان جمع آوری می‌شود که حتی جبران بخش کوچکی از هزینه های ما هم نیست و هزینه مددجویان از سایر منابع تامین می شود.

خدرویسی در ادامه به خدمات کمیته امداد در بحث تامین مسکن مددجویان زلزله زده استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با حمایت های رییس کمیته امداد کشور و برنامه ریزی صورت گرفته توانستیم قبل از گرانی مصالح پرونده ساخت و ساز واحدهای تخریبی مددجویان مناطق زلزله زده را تقریبا ببندیم.

وی از ساخت 5200 واحد مددجویان خبر داد و افزود: در حال حاضر 200 واحد در 10 شهرستان و 1950 روستا باقی مانده که عمده گرفتاری آنها این است که در شهرها بحث مشکلات با شهرداری ها مطرح است و در روستاها نیز بحث جابجایی روستا مطرح است و نمی توان فعلا ساخت و ساز انجام داد.

امسال پرداخت 220 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال را در برنامه داریم

خدرویسی به خدمات امداد در بحث اشتغال مددجویان هم اشاره کرد و افزود: تنها در سال گذشته 120 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به 5030 مددجو پرداخت شد و کمیته امداد استان توانست با این عملکرد رتبه اول کشور در حوزه اشتغال مددجویان را از آن خود کند.

به گفته مدیرکل کمیته امداد استان این میزان پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در حالی است که این نهاد وظیفه ای در بحث ایجاد اشتغال ندارد.

خدرویسی معتقد است، اگر هر یک از دستگاه ها بتوانند این میزان در حوزه اشتغال فعالیت کنند مشکل بیکاری استان به راحتی مرتفع می شود.

وی با بیان اینکه امکان پرداخت بخشی از این تسهیلات به افراد غیرمددجو نیز وجود دارد، گفت: سیاست های کمیته امداد به گونه ای است که از فقیرشدن افراد هم پیشگیری کند، بعضا خانواده هایی هستند که با دریافت تسهیلات اشتغال می توانند برای خود ایجاد شغل کرده و یا گرفتاری شان را مرتفع کنند و فقیر و نیازمند نشوند و در همین راستا کمیته امداد سعی می کند به این افراد نیز کمک کند.

خدرویسی خاطرنشان کرد: سال گذشته 40 درصد تسهیلات به افراد غیرمددجوی نیازمند پرداخت شد و بیش از دو هزار جوان متاهل غیرمددجو تسهیلات اشتغال دریافت کردند.

وی با اشاره به تامین 220 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در استان در سال جاری، گفت: امسال هم در نظر داریم با همین مجوز خاص بخشی از تسهیلات را به افراد غیرمددجوی نیازمند بدهیم.

مددجویان کمیته امداد تحت پوشش "بیمه سلامت" قرار گرفتند

خدرویسی در ادامه از تغییر بیمه پایه مددجویان کمیته امداد به بیمه سلامت خبر داد و افزود: تا پیش از این مددجویان کارت بیمه کمیته امداد داشتند که در این بین برای جوانان و نوجوانان مددجو سخت بود که هنگام مراجعه به مراکز درمانی این کارت را نشان دهند.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های دو ساله رییس کمیته امداد، امسال بودجه بیمه مددجویان از کمیته امداد به بیمه سلامت منتقل شد و این افراد از ابتدای امسال دفترچه بیمه سلامت دریافت می کنند و هنگام مراجعه به مطب دکتر یا داروخانه دیگر دغدغه ای ندارند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گریزی هم به بحث تامین مسکن مددجویان داشت و افزود: در حال حاضر شرایطی در بازار مسکن به وجود آمده که هر چقدر هم اعتبار لحاظ کنیم، مددجویان توان خرید مسکن ندارند.

وی افزود: هم اکنون با همکاری سپاه در حال ساخت واحدهای مسکونی برای مددجویان روستایی هستیم  و امیدواریم بتوانیم برای سایر مددجویان هم بحث تامین مسکن را انجام دهیم.


ایتام و محسنین کرمانشاه 1000 "حامی" جدید پیدا کردند/ کمک 4 میلیاردی کرمانشاهیان در ماه مبارک

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه در ادامه به فعالیت های این نهاد در ماه مبارک رمضان هم اشاره کرد وافزود: خوشبختانه با همت مردم نیکوکار کرمانشاه بیش از 3.7 میلیارد تومان در ماه مبارک جمع آوری شده که این رقم با اضافه شدن زکات فطریه بیشتر هم می شود.

وی افزود: همچنین درماه مبارک رمضان هزار حامی جدید برای ایتام پیدا کردیم و در حال حاضر 10 هزار یتیم و محسنین (کودکانی که پدران از کار افتاده دارند) تحت پوشش 20 هزار حامی قرار دارند.

وی سرانه دریافتی ایتام استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه در کنار کمک ها و مستمری کمیته امداد، هر یتیم و محسنین بطور میانگین ماهانه حدود 250 هزار تومان از حامی خود دریافت می کند.
 

 

 

 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.