• پنجشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۸ / ۲۳:۵۸
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: kermanshah-82885
  • خبرنگار : 50182

با معرفی برگزیده ها؛

دومین جشنواره ملی "پویانمایی" در کرمانشاه به کار خود پایان داد

1

دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی با معرفی برگزیده ها به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه در اختتامیه این جشنواره که با حضور رییس سازمان صدا و سیما و بیش از هزار هنرمند از سراسر کشور در محل تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، برگزیده ها در بخش های مختلف پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی معرفی شدند.

برگزیدگانبخش برنامه عروسکی تلویزیونی:  

بخش فیلمنامه عروسکی:

هیأت داوران دراین بخش متشکل از راضیه برومند و کریم سربخش به ریاست محسن چینی‌فروشان بودند که دیپلم افتخار و جایزه نقدی ویژه این بخش را به دو اثر «قصه‌های جنگل» به نویسندگی کامران یوسفی و «زبلی و دوستان» به نویسندگی فرشاد عزیزی اهدا کردند.

همچنین هیات داوران در این بخش تندیس و دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه اول عروسکی را به «بومرنگ یک ربات» به نویسندگی محمد حسن عابدی‌نژاد و پژمان سهرابی» اهدا کردند.

بخش مجموعه و سریال عروسکی:

هیأت داوران این بخش آذرمیدخت آذرهوش، پوپک عظیم‌پور، مرضیه محبوب و آقای هادی حسنعلی به ریاست مرضیه برومند بودند که در بخش بهترین موسیقی مجموعه و سریال عروسکی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به امیرحسین انصافی برای اثر «ماهور» اهدا کردند.

محمد راستگو گوشه نیز برای اثر «داستان‌های الوند» موفق به دریافت تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین طراحی دکور و صحنه شد.

همچنین در بخش دستاوردهای فنی هم تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به احمد نیک‌کار برای «سفرهای چی باد» تعلق گرفت و احسان صانعی هم از  «گروه نمایش قصه بخت» هم دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش تئاتر صحنه‌ای را دریافت کرد.

همچنین تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تئاتر صحنه‌ای به محمد اعلمی برای اثر «نمایش کدو زری» اهدا شد.

در بخش برنامه‌های ترکیبی هم بر اساس نظر هیأت داوران، لوح تقدیر و جایزه نقدی به سمیه عبدالله‌زاده برای اثر «پیم و پم» و سارا روستاپور برای اثر «مهد پویا» تعلق گرفت و پرویز ظرافت هم برای اثر «بیر کله قند» دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگری را به دست آورد.

در بخش فیلمنامه نیز تندیش جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به وحید کیارسی برای اثر «داستان‌های الوند» اهدا شد و احمد نیک‌کار هم برای اثر «سفرهای چی باد» موفق به دریافت تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی شد.

در بخش بهترین برنامه‌ عروسکی و از بین نامزدهای این بخش، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به امیرمحمد یمینی برای تهیه‌کنندگی اثر «سفرهای چی باد» اهدا شد.

برگزیدگان بخش پویانمایی:

بخش مجموعه و سریال پویانمایی:

عبدالله علیمراد، امیر محمد دهستانی و کیانوش دالوند اعضای هیأت داوران بخش مجموعه و سریال پویانمایی به ریاست دکتر گل‌محمدی بودند که در بخش بهترین دوبله سریال پویانمایی، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به رزیتا یاراحمدی برای اثر «مثل نامه» اختصاص دادند و در بخش بهترین صداگذاری هم تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهزاد توکلی برای اثر «جوانمردان» رسید.

آرمین بهاری آهنگساز اثر «روبی و جوجه‌ها» نیز توانست در این بخش تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را برای بهترین موسیقی به دست آورد و این جوایز برای بهترین اثر طنز هم به هادی امیری و رها فرجی برای کارگردانی «عصر وارونه» تعلق گرفت.

در بخش بهترین طراحی شخصیت، «قصه‌های ریرا» به طراحی بابک نظری، اشکان شیرمحمدی و پدارم تقوی توانست تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به خود اختصاص دهد، همچنین محمد جوادی برای اثر «جوانمردان» موفق به دریافت همین جوایز به عنوان بهترین لی اوت و فضاسازی شد.

در بخش بهترین انیمیت هم تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به احسان انصاری برای اثر «روبی و جوجه‌ها» اهدا شد.

مهدی حیدریان سرپرست نویسندگان اثر «مثل‌نامه» هم تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به عنوان بهترین فیلمنامه دریافت کرد و مهدی شاد هم برای کارگردانی «دوستان بازیگوش» موفق شد تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی دومین جشنواره را به خود اختصاص دهد.

در نهایت «مثل نامه»  به تهیه کنندگی نصیب رضا تقدسی توانست نظر هیأت داوران را به خود اختصاص دهد و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به عنوان بهترین مجموعه و سریال از آن خود کند.

بخشی از برگزیدگان این جشنواره در مراسم افتتاحیه معرفی شدند که بر اساس آن وریا نیک منش و مریم هاشم نژاد دیپلم افتخار وجایزه ویژه هیآت داوران برای شهر هزار کبوتر را کسب کردند.

سعید گایینی نیز دیپلم افتخار و تندیس بهترین کارگردانی را برای اثر "داود و جالوت" کسب کرد.

عباس جلالی یکتا هم دیپلم افتخار وتندیس بهترین اثر را برای پسر دریا دریافت کرد و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی هم برای مشهد دوست داشتنی به محمودرضا سلطان‌ پور رسید.

دیپلم افتخار و تندیس بهترین اثر هویت بصری هم برای مجموعه آثار (مَفازا، هویت بصری پرس تی وی و برنامه مناظره در بخش موشن گرافیک به حامد عزیزی اهدا شد

امیر مهران نیز دیپلم افتخار و تندیس بهترین اثر عنوان بندی را برای مجموعه آثار«تیزر مسابقه تلویزیونی فازر، کودک شو از آن خود کرد.

حسین مظلوم نیز دیپلم افتخار جایزه ویژه هیآت داوران را برای بهترین اثر تبلیغاتی راه و شهرسازی از آن خود کرد.

دیپلم افتخار بهترین اثر تبلیغاتی نیز برای اثر رایتل در بخش موشن گرافیک به عباس عباسی وزین رسید.

هادی امیری نیز دیپلم افتخار و تندیس بهترین اثر آموزشی برای مجموعه آثار (آموزش های ایمنی، عصروارونه، پر، مکتب‌خانه در بخش موشن گرافیک دریافت کرد.

دیپلم افتخار و تندیس بهترین اثر موشن گرافیک هم برای مجموعه آثار(یلدا، نوروز 96،کالای ایرانی) در بخش موشن گرافیک به سپیده معلم رسید.

هادی امیری و زهرا قربانی و ملیحه زحمتکش نیز دیپلم افتخار و تندیس طراحی و ساخت عروسک را برای روزی بود روزی نبود در بخش مجموعه و سریال‌ عروسک از آن خود کردند.

نگار شهبازی هم دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازی دهندگی عروسک را برای پیم و پم در بخش مجموعه و سریال‌ عروسکی دریافت کرد.

بهاره غنی زاده هم موفق به دریافت دیپلم افتخار صداپيشگي عروسکی برای بیرکله قند در بخش مجموعه و سریال‌ عروسکی شد.

و در پایان نیز محمد بحرانی، دیپلم افتخار و تندیس بهترین صداپيشگي عروسکی برای عروسک "جناب خان" در برنامه خندوانه را در بخش مجموعه و سریال عروسکی از آن خود کرد.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.