• جمعه / ۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۵
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: khalijefars-50264
  • خبرنگار : 50173

/گزارش ایسنا از آغاز تمرینات تیم فوتسال آذرخش بندرعباس/

از اهدا چک 62 میلیون تومانی استاندار تا پنالتی زدن نمایندگان بندرعباس در مجلس+فیلم

از اهدا چک 62 میلیون تومانی استاندار تا پنالتی زدن نمایندگان بندرعباس در مجلس+فیلم

با حضور استاندار هرمزگان، نمایندگان بندرعباس در مجلس و مسئولین ورزش استان هرمزگان نخستین تمرین تیم فوتسال آذرخش بندرعباس برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، از ساعت 20 روز گذشته(31 خردادماه) سالن فجر بندرعباس شاهد برگزاری نخستین تمرین تیم فوتسال آذرخش بندرعباس نماینده هرمزگان در لیگ برتر بود.

در این تمرین که با حضور فریدون همتی(استاندار هرمزگان)، محمد آشوری، احمد مرادی و حسین هاشمی تختی(نمایندگان بندرعباس در مجلس)، غلامعلی دانشور(مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان)، عباس امینی زاده(شهردار بندرعباس) و بیش از 200 هوادار برگزار شد، بازیکنان به مدت 90 دقیقه زیر نظر کادرفنی به تمرین پرداختند.از نکات جالب توجه در این تمرین پنالتی زدن استاندار و نمایندگان بندرعباس در مجلس بود که با تشویق هواداران همراه بود.

|

استاندار هرمزگان در حاشیه این تمرین در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: امروز تمامی مسئولین بر سر تمرینات تیم آذرخش حاضر شدند تا نشان دهند که همگی حامی و هوادار این تیم هستند و برای موفقیت آن از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهند کرد.

فریدون همتی بابیان اینکه قدرت جنگندگی تیم آذرخش باید ارتقا یابد تا از این سالن هیچ تیمی جز نماینده هرمزگان پیروز خارج نشود، اضافه کرد: هواداران و مسئولین همگی حامی این تیم بوده و خود را متعلق به این تیم می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه دولت برای ایجاد نشاط و شادابی در جامعه به‌ویژه در بخش ورزش برنامه ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: فوتبال و والیبال اکنون دو رشته‌ای هستند که توانسته‌اند جای خود را در دل هواداران شاد کرده و میلیون‌ها نفر را در مقابل گیرنده‌های تلویزیون میخکوب کند.

عالی‌ترین مقام دولت در استان هرمزگان بابیان اینکه دولت از هر کمکی در این زمینه دریغ نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: گرچه به دلیل قوانین موجود نمی‌توان از طریق منابع دولتی کمکی به تیم آذرخش بندرعباس کرد اما باید از مسیرهای دیگر به این تیم کمک کرد تا بتوانیم پشتوانه قوی برای تیم آذرخش باشیم.

وی با اشاره به اینکه در مدتی که استاندار هرمزگان هستم هر بار با نمایندگان بندرعباس در مجلس صحبت کرده‌ام، موضوع تیم آذرخش مطرح‌شده است و این نشان‌دهنده آن است مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس پیگیر امور تیم آذرخش است، اظهار کرد: مالک باشگاه آذرخش با هزینه‌های شخصی تیم را تا این مرحله رسانده است و این موضوع جای تقدیر دارد.

همتی بابیان اینکه تصمیم داریم این تیم در فصل جاری لیگ برتر بدون دغدغه کار خود را شروع کند و در این راه برنامه‌های مناسبی ازجمله حمایت بنگاه‌های اقتصادی را دستور کار قرار داده‌ایم، عنوان کرد: تیم آذرخش باید بدون دغدغه به کارش بپردازد و امیدوارم امسال بهتر از سال‌های گذشته برای آذرخش باشد.

استاندار هرمزگان با تأکید بر اینکه امیدوارم شاهد باشیم تیم آذرخش امسال در یکی از رتبه‌های اول تا سوم قرار بگیرد، اضافه کرد: از امروز تیم آذرخش بدون دغدغه به تمریناتش بپردازد و ما پشتیبانی لازم را به روش‌های مختلف انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: در قدم نخست مبلغ 62 میلیون تومان جهت پرداخت ورودی و هزینه اولیه تمرین نیز به مدیریت باشگاه پرداخت کردیم تا در قدم‌های بعدی بتوانیم حمایت‌های لازم را انجام دهیم.

همتی در پایان گفت: امیدوارم شاهد رقم خوردن فصل تاریخی برای تیم آذرخش بندرعباس در لیگ برتر فوتسال کشور باشیم.

|

همچنین رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در این بخش نیروی بومی به‌خوبی توانسته ظرفیت خود را به نمایش بگذارد و هواداران با حضور پرشور در سالن جای خالی نمی‌گذارند.

احمد مرادی با اشاره به اینکه هواداران بسیاری نتایج تیم آذرخش را رصد می‌کنند، اضافه کرد: آذرخش اکنون یک برند برای هرمزگان است که با ظرفیت‌های شخصی به اینجا رسیده است و باید با حمایت‌های لازم پشتیبان مناسبی برای آن باشیم.

مرادی بابیان اینکه خوشبختانه در این مسیر با تلاش استاندار و مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس قرار است بنگاه‌های اقتصادی استان در حمایت از تیم آذرخش مشارکت داشته باشند، اضافه کرد: آذرخش بندرعباس به این دلیل برایمان اهمیت دارد که هم  استعداد و پتانسیل بازیکنان و کادرفنی بومی این تیم بالاست و دیگری طرفداران پرشمار این تیم است و مردم با حضور در سالن فجر بندرعباس انرژی خود را تخلیه می‌کنند.

وی در پایان از تلاشش برای اخذ کمک جهت پرداخت ورودی مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور و تحقق آن به‌وسیله استاندار هرمزگان خبرداد.

|

در ادامه نماینده مردم بندرعباس در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: تمامی تلاش ما حمایت از ورزش و جوانان استان و رشد و توسعه آن در همه زمینه‌ها است.

حسین هاشمی تختی تصریح کرد: امیدواریم با تلاش‌های استاندار هرمزگان و مجمع نمایندگان در مجلس شاهد شکوفایی بیشتر ورزش و جوانان و تقویت بنیه مالی باشگاه‌ها خصوصاً تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ‌های کشور باشیم.

وی اظهار کرد: خود را مقید به حمایت از ورزشکاران دلسوز و زحمتکش و پیگیر خواسته‌ها و مطالبات قانونی مردم در همه زمینه‌ها خواهیم دانست.

هاشمی تختی اظهار امیدواری کرد که با حمایت‌های مدیران صنایع غرب استان مشکلات باشگاه آذرخش بندرعباس هرچه زودتر برطرف شود.

|

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: هم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و هم شخص استاندار هرمزگان و دیگر مدیران در تلاش هستند که گره از کار باشگاه آذرخش باز شود و در این زمینه با صنایع مختلف نیز برای حمایت از این باشگاه رایزنی‌ها صورت گرفته است اما با توجه به مشکلاتی که خود صنایع دارند اقبال چندانی به این سمت شکل نگرفته است.

محمد آشوری تازیانی اضافه کرد: به اعتقاد بنده باید صندوق مشترکی تشکیل داد تا مشارکت تمام صنایع و بنگاه‌های اقتصادی صورت گیرد و این صندوق متکفل ورزش قهرمانی استان باشد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کنار ظرفیت‌سازی و استعدادیابی در درون استان باید با برنامه‌ریزی آموزشی به یک ثبات و پایداری در مجموعه تیم‌های ورزشی خود دست یابیم.

وی عنوان کرد: فرار و فرودهای مختلفی را در بخش ورزش داشته‌ایم و آنجاهایی که در فراز قرارگرفته‌ایم انسجام وجود داشته است و در برخی موارد این انسجام‌ها وجود نداشته و طبعاً فرودهایی را شاهد بودیم و سقوط تلخ تیم‌های آلومینیوم و شهرداری نمونه‌های آن‌ها است.

|

همچنین سرمربی تیم آذرخش بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: باید هرچه زودتر کار خود را شروع می‌کردیم و به همین واسطه گرچه دیر اما تمریناتمان را با حضور دلگرم‌کننده مسئولان استان هرمزگان آغاز کردیم.

عباس روزپیکر با اشاره به اینکه از شواهد و سخنان مالک باشگاه امیدوارم در فصل جاری روزهای بهتری نسبت به فصول گذشته شاهد باشیم، اضافه کرد: خوشبختانه با حمایت مسئولان امیدوارم شرایط مالی بهتری داشته و بتوانیم با تمرکز بیشتر نتایج مناسب‌تری کسب کنیم.

وی در پایان گفت: گرچه چند بازیکن کلیدی فصل قبل را از دست دادیم اما چهار بازیکنی که مدنظر کادرفنی بود، جذب شد و امیدواریم این موضوع سبب کسب نتایج مناسب در فصل جاری شود که در این راه حمایت مسئولین بسیار حائز اهمیت است.

 

***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.