• پنجشنبه / ۳ آبان ۱۳۹۷ / ۱۴:۵۸
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: khalijefars-52073
  • خبرنگار : 50171

انتخابات پرفرازونشیب هیئت تکواندو هرمزگان برگزار شد؛

«دانش» استعفا داد؛ سایرین انصراف دادند؛ «مینا» رئیس شد

entekhabat

صبح امروز با حضور رئیس فدراسیون تکواندو، مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان و اعضای هیئت تکواندو هرمزگان انتخابات این هیئت در محل اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، این انتخابات با اعلام کاندیداتوری 6 عضو برای تصدی‌گری سکان هدایت هیئت تکواندو هرمزگان برگزار شد که گزارش نشست این انتخابات را در ادامه می‌خوانید:

ریاست پیشین هیئت تکواندوی هرمزگان و یکی از کاندیدای تصدی‌گری جدید ریاست این هیئت در نشست اعلام برنامه های خود پیش از انتخابات، ابراز کرد: 4 سال پیش گفتم برنامه‌ای نداریم و فقط به دنبال کار هستم و اگر می‌توانستم کاری را انجام دهم و نداده‌ام در پیشگاه امام زمان (عج) پوزش می‌طلبم.

علیرضا عبدی افزود: از فرد جدید نیز انتظار کار دارم و باید به دنبال پیشرفت باشد و تنها حکم ریاست هیئت را نخواهد.

دیگر کاندیدای تصدی‌گری ریاست هیئت تکواندو هرمزگان در ادامه نشست بیان کرد: تکواندوی هرمزگان دین خود را به ورزش کشور ادا کرده است و برنامه‌های مختلفی در این زمینه انجام شده است و به دنبال برنامه‌های استراتژیکی و پیشرفت ورزش تکواندو هستیم و از ریاست قبلی هیئت تکواندو استان به‌پاس تلاش‌هایش تشکر می‌کنم.

مهدی لطفی زاده افزود: ارتقای جایگاه تکواندو در جهت هیئت برتر تکواندوی کشور شدن را دنبال می‌کنم و با استفاده از خرد جمعی به دنبال ارتقای تکواندو هرمزگان هستم.

وی پس از اعلام برنامه‌های طولانی خود و بیان اینکه زمان برای اظهار تمام برنامه‌هایم کافی نیست، ابراز کرد: در صورت ماندگاری کاندیداتوری محسن مینا در ادامه جلسه در حمایت از وی در پایان نشست انصراف می‌دهم.

دیگر کاندیدای ریاست هیئت تکواندو هرمزگان در ادامه نشست بیان کرد: درب هیئت تکواندو هرمزگان در زمان ریاست علیرضا عبدی بر همگان باز بود و امیدواریم در زمان ریاست آینده نیز این اتفاق بیشتر رخ دهد.

محسن مینا اضافه کرد: باید ورزش تکواندوی هرمزگان حضور بیشتر و مستمری در لیگ‌ها داشته باشد و به مانند عبدی کار کردن ساده نیست.

وی تصریح کرد: بخش‌های محروم کشور نیازمند حمایت‌های بیشتری هستند و از فدراسیون در صورت امکان، انتظار حمایت‌های بیشتر در مناطق محروم کشور را داریم.

مینا در خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان اظهار کرد: در ماه محرم امسال چندین تن از جوانان و نوجوانان هرمزگان بر اثر استفاده از مشروبات الکلی از بین رفتند که روی صحبت تمام کارشناسان به سمت اداره کل ورزش و جوانان در هرمزگان بود تا بستری را برای ورزش جوانان فراهم کند و جوانان را به سوی ورزش بکشاند تا از چنین معضلات اجتماعی‌ای پیشگیری به عمل آید.

در این انتخابات مهدی لطفی زاده، وحید صالحی، شاهین ایران خواه، علیرضا عبدی گل‌سفیدی، فرید آل معزز و محسن مینا کاندیدای تصدی ریاست هیئت تکواندوی هرمزگان اعلام شدند که دیگر اعضا نیز با اعلام برنامه و انصراف خود از تصدی‌گری سکان هیئت تکواندو به نفع دیگر اعضا اعلام کردند.

گفتنی است برگزاری این انتخابات همراه با حاشیه‌هایی بود و اسطوره تکواندوی هرمزگان "فیصل دانش" نیز که پیش‌تر نامش در میان کاندیدای تصدی‌گری این هیئت به گوش می‌رسید قبل از برگزاری انتخابات با انتشار نامه‌ای خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان اعلام انصراف کرد و متن نامه وی به شرح زیر است:

برادر گرامی جناب آقای امیاری

با سلام و احترام، این‌جانب فیصل دانش  افتخار خدمتگزاری به مدت ٤٤ سال را در ورزش تكواندو كشور دارم و در این مدت ٣١ سال به‌عنوان رئیس هیئت به انجام خدمت مشغول بوده‌ام.

در این مدت همواره از افكار و اندیشه و سجایای اخلاقی در ساحت مردانگی و دنبال‌رو آئین جوانمردی، سلامت و تندرستی و ترویج فرهنگ نجابت در میان ورزشكاران واقعی را بهره برده‌ام، كه از این نعمت بزرگ خداوند سپاسگزار و به درگاه او كه بخشاینده مهربان است از تقصیر و قصور عذر می‌آورم.

جناب آقای امیاری، استاد گران‌قدر، این‌جانب برای پیشرفت ورزش همواره از هیچ‌گونه تلاشی فروگذار نبوده‌ام، اما در شرایط فعلی كه این رشته مقدس از رأس دچار ناحقی‌ها و خارج شدن از مسیر سلامت شده و حرمت‌ها و احترام‌ها كه اولین ركن تكواندوست زیر پا نهاده شده و متأسفانه ریاست این فدراسیون در حال حاضر در مسیر غلط گام برمی‌دارند و برای بقای ریاست خود به دنبال حذف نخبگان هستند و از طرفی تاب‌وتوان شنیدن حرف حق خانواده بزرگ تكواندو را ندارند.

همچنین، به لحاظ دشواری‌های ذهنی و عینی و دغدغه‌های كاری در منصب ریاست شورای اسلامی شهر بندرعباس و مهم‌تر از آن، ایجاد وفاق، همدلی و تفاهم بیشتر در بین خانواده تكواندو هرمزگان و ایجاد فضایی با آرامش بیشتر رفتاری با متانت بیشتری را می‌طلبد، لذا تصمیم به استعفا و کناره‌گیری از كاندیداتوری انتخابات ریاست هیئت تكواندو استان را گرفته‌ام، لذا مستدعی است ضمن موافقت دستور فرمایید أین مجمع در كمال آرامش و به دور از سهم خواهی و جانب داری فرصت طلبان در فضایی مطلوب انجام شود، امید است در سنگری دیگر و در فضایی سالم تر منشأ خدمت صادقانه باشم، برای شما و ورزشكاران ایران‌زمین آرزوی توفیق و بهروزی را دارم.

در ادامه این نشست با انصراف 4 کاندیدا، تنها "فرید آل معزز" و "محسن مینا" برای تصدی 4 ساله ریاست هیئت تکواندو کاندیدا باقی ماندند و رأی‌گیری انجام شد که از مجموع 15 رأی اخذ شده "محسن مینا" با 12 رأی سکان هدایت این هیئت ورزشی را عهده‌دار شد.

همچنین تنفیذ اختیار برای انتخاب اعضای هیئت‌رئیسه با نظر اکثر اعضا پس از استعلامات لازم بر عهده رئیس جدید هیئت سپرده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان پس از انتخاب رئیس جدید هیئت تکواندو ضمن تبریک به وی افزود: طی این سال‌ها ورزش تکواندو در هرمزگان بسیار خوب عمل کرده است، هرکس در هیئت تکواندو هست باید برای ارتقای این ورزش در هرمزگان تلاش کند و حرمت‌ها حفظ شود و افراد به حاشیه‌سازی نپردازند.

محمود رضا امیاری تصریح کرد: تیم خوبی را برای هدایت هیئت تکواندو انتخاب کنید و من نیز در کنار شما هستم.

وی اضافه کرد: ریاست فدراسیون تکواندو نگاه ویژه‌ای به هرمزگان دارد و اگر ما بتوانیم اتفاقات خوبی را در این استان رقم بزنیم می‌توانیم ارتقای ورزش تکواندو را شاهد باشیم.

امیاری خاطرنشان کرد: بحث ورزش بانوان باید در دستور کار هیئت تکواندو قرار گیرد و در نهایت ارتقای این رشته ورزشی در هرمزگان را در فصل جدید شاهد باشیم.

رئیس فدراسیون تکواندو کشور در پایان این نشست ابراز کرد: حضور در این نشست فرصت بسیار خوبی بود و از اینکه تکواندو در هرمزگان دارای بستر خوبی است خرسندم و امیدوارم ورزشکاران هرمزگانی بتوانند رتبه‌های خوبی را در عرصه‌های مختلف رقم بزنند.

سید محمد پولادگر افزود: مسئولیت کنونی هیئت تکواندو هرمزگان به دلایل مختلف سنگین است و فرصت عمل خیلی بیشتر از فرصت حرف است که امیدواریم رضایت‌مندی ورزشکاران در این راه را به همراه داشته باشید.

وی اضافه کرد: پیامبران الهی نیز وظیفه خدمت به مردم را عهده‌دار بودند و پیام‌آور فرمان الهی بودند و در خدمت به رستگاری مردم جان‌فشانی کردند که این مبنای خلقت در هستی است و باید در کار خود این مبنا را الگو قرار دهیم.

پولادگر خاطرنشان کرد: صحبت‌های بسیاری دارم و آرزو دارم خداوند ما را ببخشد از اینکه سال‌ها تکواندو در هرمزگان فعال نبود و هیچ گزارشی از هرمزگان به فدراسیون ارسال نمی‌شد و ما در این خصوص اقدامی نکردیم.

وی اضافه کرد: ورزشکاران هرمزگان بسیار مستعد هستند و افرادی که در این گرمای طاقت‌فرسا به فعالیت می‌پردازند از صبر و انگیزه بیشتری برخوردارند و زمانی که برای حضور آنان در میادین مختلف تلاشی صورت نمی‌گیرد باعث نابودی استعدادهای آن‌ها می‌شود.

رئیس فدراسیون تکواندو ابراز کرد: من با هیچ‌کس دشمنی شخصی‌ای ندارم و در این سال‌ها برخوردهای شخصی را مبنای کاریم قرار نداده‌ام و افرادی که برای کار و پیش برد تکواندو تلاش کردند را به دور از سلیقه شخصی حمایت کرده‌ام و می‌دانم در این خصوص باید پاسخگو باشم.

وی ادامه داد: باید همراه با رئیس جدید هیئت تلاش کنیم و افراد مستعد که شایستگی دارند را به تیم‌های ملی راهی کنیم.

پولادگر عنوان کرد: هرسال به دنبال حضور ورزشکاران از استان‌های مختلف در تیم ملی بوده‌ایم و معتقدیم هیچ‌چیز به غیر از عدم تلاش سد راه افراد به رسیدن به تیم ملی نیست.

وی اظهار کرد: اولین مدال نقره جوانان جهان را در خاطر دارم که یک نوجوان از یکی از روستاهای دور افتاده زنجان کسب کرد که اتفاق بزرگی در کشور به شمار می‌رفت و چنین افرادی را متعدد داشته‌ایم.

این مقام مسئول ابراز کرد: اعتقادم این است که افراد را از مناطق محروم برای ورزش تکواندو پیدا کنیم زیرا این افراد سختی‌کشیده هستند و از صبر بالایی برخوردارند و می‌توانند در این رشته دوام بیشتری بیاورند.

پولادگر در پایان گفت: همدل و همراه هم باشید تا ورزش تکواندو در هرمزگان پیشرفت کند و از پتانسیل‌های موجود در استان هرمزگان حمایت کنید تا شاهد افتخارآفرینی‌های آنان در میادین بزرگ باشیم.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.