• سه‌شنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۲
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: khalijefars-52426
  • خبرنگار : 50173

عضو شورای عالی استان‌ها:

ایجاد فضای مچ گیری درست نیست/هیچ جذب نیرویی در شهرداری بندرعباس صورت نمی گیرد

IMG_9206

عضو شورای عالی استان‌ها گفت: نقشه راه شورا مشخص است. اگر حرفم را به کرسی نشاندم، نمی توانم آن ها که به قولی بازنده شدند را کنار بگذارم. اختلاف سلیقه ها، خللی در خدمت رسانی ایجاد نمی کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، کیانوش جهانبخش در نشستی خبری افزود: امروز این جا هستم که فقط و فقط راست بگویم، امیدوارم بقیه اعضای شورا نیز همین کار را انجام دهند و چنین نشست هایی با حضور اعضای شورا و مردم و اصحاب رسانه به صورت حداقل ماهانه یکبار برگزار کنند و مسئولان پاسخگوی مردم باشند.

عضو شورای شهر بندرعباس عنوان کرد: تکلیف اصلی یک مسئول پاسخگو بودن او است، مامسئولان اگر اشتباه کردیم باید جرئت و جسارت عذرخواهی کردن را داشته باشیم.

جهانبخش با اشاره به آغاز هفته وحدت و اهمیت آن برای مسلمانان افزود: استان هرمزگان یکی از مراکز مهم وحدت می باشد در این استان شیعه و سنی در کنار یکدیگر بدون بروز مشکل زندگی می کنند.

وی با بیان این که به نظرم قانون ها به خودی خود مشکلی ندارد و گاها مجریان مشکل ساز می شوند، ادامه داد: امروز خط شکن شدم و آمدم حقیقت هارا بگویم شما حق دارید که همه چیز را آن طور که هست بدانید.

عضو شورای عالی استان ها بیان کرد: این جا محلی برای خودنمایی نیست. قرار است نگاه مردم و نگاه من به عنوان تصمیم گیرنده به هم نزدیک شود. اگر احساس کردید اشتباه می گویم حتما تذکر دهید.

جهانبخش در خصوص شبهات به وجود آمده در رابطه با تایید صلاحیتش و وقفه ای که پیش آمد، بیان کرد: در راستای اعتقادم هرکاری را که درست بدانم با مشورت انجام می دهم، البته از خط قرمز های نظام فراتر نمی روم. در تمام حوزه های اجتماعی وارد شدم و چیز هایی که لازم بود را بدون تعارف بیان کردم. اگر با متری که من را با آن سنجیدند دیگر اعضا را مورد سنجش قرار می دادند، خیلی ها تایید صلاحیت نمی شدند. تایید مراجع چهارگانه را گرفته بودم اما از 5 نفر هیئت نظارت سه نفر مخالف حضورم بودند و برای بعضی از مسئولان متاسفم.

وی با بیان اینکه من حق مردم را داد زدم، عنوان کرد: اصل 110 قانون اساسی و تاکید مقام معظم رهبری ، متاسفانه این اصل اجرا نمی شود.

عضو شورای شهر بندرعباس با اشاره به اینکه بعضی ها وقتی خلیج "ع ر ب ی"را می شنوند رگ غیرتشان بالا می زند و آن را نام جعلی خلیج فارس می دانند، افزود:  آن ها تنها یاد گرفته اند سالانه روز ملی خلیج فارس جشن بگیرند اما کسی به ورود فاضلاب به دریا را جدی نمی گیرد.

|

جهانبخش با بیان این که آب شیرین کن ها پیوست زیست محیطی ندارند، گفت: توجه ای به رها سازی فاضلاب در خلیج فارس که هویت ملی ما است، نمی شود.

وی در خصوص خبر جداسازی بودجه شورای شهر از بودجه شهرداری عنوان کرد: تا زمانی که شورا ها از دهیاری ها یا شهرداری ها ارتزاق می کنند اوضاع همین گونه است و استقلال شورا زیر سوال می رود. حساب مالی شورا و شهردای باد جدا شود و بودجه مستقل شوراها در کشور به تصویب برسد. با این کار هم هزینه ها کمتر می شود و هم می توان نظارتی بر کارهاو هزینه های شهرداری کرد.

عضو شورای عالی استان ها با بیان این که در تمام دستگاه ها امکان تخلف وجود دراد، بیان کرد: ایجاد فضای مچ گیری درست نیست، در حقیقت آن قدر تخلفات زیاد است که چند مورد را بیان کنیم بازهم جلوی بقیه تخلفات را نمی توانیم بگیریم.

وی افزود: عمده کار و فعالیت شورای شهر نظارت مالی آن بر شهرداری است، باید حسابرس مالی تعیین شود و اگر نشده کوتاهی از شورای شهر بوده است.

جهانبخش  در پاسخ به سوال " گفته شده است که پلاژ بانوان توسط یکی از بستگان شما اداره می شود، آیا درست است؟" عنوان کرد: بله، خواهرم مدیر پلاژ بانوان است، اما در ورود و انتخاب او در پلاژ بانوان نقشی نداشته ام. اگر حضور خواهرم در آن جا برای کسی مشکل می آفریند همین امشب بگویم استعفا دهد، همچنین برادرم مهدی جهانبخش مأمور به خدمت شهرداری است، برای حضور او در شهرداری من نقشی نداشته ام و حتی با حضورش مخالف هستم و امیدوارم دیگر در شهرداری به کار خود ادامه ندهد.

وی با بیان این که اگر تخلف معلوم و مشهود شود حتی شهردار هم قابل تغییر است، عنوان کرد: شهرداری درسال 96 جذب نیرو داشته است. اعضای شورای شهر نیز پیشنهاداتی برای جذب نیرو ارائه کرده است.

عضو شورای عالی استان ها در خصوص جلوگیری از ورد خانم آرامش به پلاژ بانوان، اظهار کرد: کسی حق نداشت جلوی نماینده مردم را بگیرد. گفته شده است وی حتی خود را معرفی کرده است اما پس از معرفی هم اجازه داده نشده و این موضوع در حال پیگیری است.

جهانبخش در خصوص تیم فوتبال شهرداری عنوان کرد: وجود تیم فوتبال شهرداری اساسا اشتباه نیست، رأی مخالف شورای چهارم برای نماندن این تیم باعث سقوط تیم شهرداری به دسته پایین تر شد. چهار تا پنج بازیکن بومی به صورت فیکس در تیم بازی می کنند و 90 درصد نتایج خوب را بازیکنان بومی برای تیم به ارمغان می آورند.

وی همچنین ادامه داد: شهرداری یک باشگاه مصرفی است، باید سیاست های توسعه فوتبال در بندرعباس تغییر کند. در باشگاه شهرداری دلالی وجود ندارد و مدعیان این موضوع بهتر است قرار داد ها را چک کنند.

عضو شورای شهر بندرعباس خاطر نشان کرد: پیش از فصل جلسه ای داشتیم و آن جا قرار شد در صورت وجود ظرفیت از نیروهای بومی استفاده شود. مربی مشکلی با استفاده از بازیکنان و نیروهای بومی ندارد، اگر بومی جذب کند، حمایت مردم و مسئولان و اعتبار بیشتری رابه دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: در هرمزگان بازیکنان بومی که در سطح لیگ دسته دو باشد به تعداد انگشتان یک دست هم نیست.

جهانبخش با اشاره به این که شهر بندرعباس مانند تیم فوتبالش شهری دسته دوم است، اظهار کرد: حتی استان هرمزگان نیز یک استان دسته دوم است.

|

وی ادامه داد: در دوسال اخیر هزینه ها کم شده اند، هزینه تیم شهرداری  از 5 میلیارد تومان به 2 تا 3 میلیارد تومان رسیده است.

عضو شورای عالی استان ها عنوان کرد: من اگر از شهردار نطق نمی کنم، چون مطالباتم را خارج از شهرداری مطرح می کنم. شهردار اجازه ندارد خارج از اراده شورا کاری انجام دهد.

جهانبخش تصریح کرد: شهردار بندرعباس در انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر هیچ دخالتی نداشته است. درست است که شهردار دوست من است و از او حمایت می کنم اما با کسی تعارف ندارم  اگر اشتباهی وجود داشته باشد، تذکر می دهم.

وی بیان کرد: به دلیل وجود تخلف در جذب و تبدیل وضعیت نیرو سیستم امور اداری بسته شده است و هیچ جذب نیرو و تبدیل وضعیتی صورت نمی گیرد.

جهانبخش با بیان این که بندرعباس قابلیت تبدیل شدن به کلاش شهر را دارد، ادامه داد: بندرعباس شهری جوان است و باید فرصت های پیشرفت بیشتری را فراهم کنیم، البته قطعا نسبت به 5 سال گذشته پیشرفت کرده است.

وی افزود: منتظر تایید وزیر راه و شهرسازی هستیم، اگر تایید کند بندرعباس به کلان شهر تبدیل می شود و در این صورت سرمایه گذاران توجه بیشتری به این شهر خواهند داشت که سبب پیشرفت آن خواهد شد.

عضو شورای عالی استان ها اظهار کرد: می دانم که مسجد جامع هویت بندرعباس است و با کمک به مصلی مخالفتی ندارم اما معتقدم این راه کمک رسانی اشتباه است. این که این پول تنها در تیم فوتبال و مسجد جامع هزینه شود مشکل دارم، این پول باید در کمربند سازی و حمل و نقل عمومی هزینه شود.

جهانبخش بیان کرد: مبنای گفت و گو و عملکرد ما قانون است. تفاهم نامه استانداری شهرداری و شورای شهر قانونا مشکل دارد. صرف این که تفاهم نامه ای وجود داشته باشد از بار حقوقی این موضوع نمی کاهد و اگر محکمه ای مطرح شود قابل دفاع نخواهد بود.

وی در خصوص پراکندگی موضوعی و جایگاهی المان ها گفت: قرار نیست هرکه از راه می رسد بتواند المان طراحی و اجرا کند. گوسفندان پیمانکار لفظی است که در خور بعضی از این پیمانکاران است. المان ها شوق آفرین نیستند و جانمایی ها اشتباه است المان توپ جلوی هتل هرمز چه دلیلی دارد؟

جهانبخش ادامه داد: اتحاد در شورا بسیار مهم است و مخالفت تنها به دلیل اختلاف سلیقه ها است قرار نیست همه موافق باشند و هرچیزی را تایید کنند.

وی بیان کرد: نقشه راه شورا مشخص است. اگر حرفم را به کرسی نشاندم نمی توانم آن ها که به قولی بازنده شدند را کنار بگذارم. اختلاف سلیقه ها، خللی در خدمت رسانی ایجاد نمی کند.

جهانبخش در پایان گفت: امروز روز تولد دخترم است، اما در جمع شما حاضر شدم تا آن چه را که حق شما است بدانید را بگویم. امیدوارم مردم مطالبه گر باشند.

تهیه و تنظیم از اسما سارنگی، خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج فارس

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.