• جمعه / ۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۸
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: khalijefars-56415
  • خبرنگار : 50169

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

هفته دولت هفته خودارزیابی دولت است/ کوشای احمدی، بشاگرد دوم و فراموش‌شده هرمزگان است

113005

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان گفت: هفته دولت فرصتی است که مسئولین در یک سالی که گذشت خود را محک بزنند و ببینند در مقایسه با سال قبل رشد داشته‌اند یا خیر، اگر رشدی نداشتند استغفار کنند و در مسیر رشد قدم بردارند، هفته دولت فرصتی است تا کارگزاران نظام به کارنامه خود مروری داشته باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، اظهار کرد: در برابر شایعات اولین وظیفه این است به ظن و گمان‌های باطل اعتنا نکنیم، ظن و گمانه‌های باطل زمینه شایعه‌سازی است.

وی افزود: آنجا که گمانه مشکلی ایجاد نمی‌کند اشکالی ندارد، اما آنجا که می‌تواند جو جامعه را ملتهب کند باید اجتناب کنیم.

بی‌اعتنایی به شایعه به خنثی کردن آن کمک می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان عنوان کرد: داوری‌های عجولانه به شایعه‌پراکن کمک می‌کند، بدون پشتوانه منطقی به داوری ننشینیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده تصریح کرد: جامعه نباید فوری بر اخباری که پخش می‌شود صحه گذارند، بی‌اعتنایی به شایعه به خنثی کردن شایعه کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از برابر شایعاتی که منتشر می‌شود باید با بزرگ‌منشی باید عبور کنیم، وظیفه دیگری که در این خصوص داریم این است که شایعات را به پلیس و کنترل اجتماعی ارجاع دهیم.

حرمت مؤمنی را شکستن از شکستن حرمت کعبه بالاتر است

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ادامه داد: امروز باید چشمانمان به سخنان رهبر انقلاب باشد و ببینیم در برابر شایعات سیاسی و اجتماعی چه می‌فرمایند، شایعه‌ساز اگر ببیند همه در برابر شایعه گارد می‌گیرند دست‌وپایش را جمع کند و می‌فهمد نباید در جامعه‌ای که آگاه است شایعه‌پراکنی کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده اضافه کرد: حرمت مؤمن از کعبه بالاتر است، حرمت مؤمنی را شکستن از شکستن حرمت کعبه بالاتر است و باید در این خصوص واکنش نشان دهیم و اجازه ندهیم فضای ملتهب شایعات انرژی مسئولین، مردم، عالمان و نخبگان را بگیرد.

هفته دولت هفته خودارزیابی دولت است

وی ضمن تبریک هفته دولت بیان کرد: هفته دولت فرصتی است که مسئولین در یک سالی که گذشت خود را محک بزنند و ببینند در مقایسه با سال قبل رشد داشته‌اند یا خیر، اگر رشدی نداشتند استغفار کنند و در مسیر رشد قدم بردارند، هفته دولت فرصتی است تا کارگزاران نظام به کارنامه خود مروری داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان بیان کرد: هفته دولت هفته خودارزیابی دولت است، از سوی دیگر فرصتی است که مسئولین مسیر آینده را برنامه‌ریزی کنند.

باید راه را برای فعالان اقتصادی تسهیل کرد/ مسئولین خود را وارد حواشی انتخاباتی نکنند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده اظهار کرد: یکی از موانع رونق تولید سنگ‌اندازی برای فعالان اقتصادی است، باید راه را برای فعالیت اقتصادی فعالان اقتصادی تسهیل کرد.

وی در خصوص حواشی مسئله انتخابات افزود: رهبر توصیه فرمودند مسئولین از حواشی پرهیز کنند و به اصول بپردازند و به اولویت‌ها توجه کنند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ادامه داد: خواهش می‌کنم جامعه را زودتر از موعد ملتهب مسائل انتخاباتی نکنیم، دولتمردان و گروهای سیاسی نیز در این زمینه مراقبت کنند و خود را زودتر از موعد وارد حواشی انتخاباتی نکنند.

پزشکان سرمایه‌های گران‌بهای جامعه هستند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده ضمن تبریک روز پزشک خاطرنشان کرد: پزشکان سرمایه گران‌بهایی برای جامعه هستند، آن‌ها مثل معلم، استاد و روحانی که طبیب روح هستند طبیب جسم‌اند و باید حرمت این عزیزان را نگه داشت و از آن‌ها تقدیر کرد تا در جامعه عزت داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده عنوان کرد: متأسفانه طبق گزارش‌هایی که مدیران حوزه سلامت ارائه کردند درزمینهٔ انتقال بیماران به مراکز درمانی اصلی مشکلاتی داریم و به همین دلیل با تلفات زیادی مواجه می‌شویم.

باید در انتقال هوایی، دریایی و زمینی بیماران به مراکز درمانی اقداماتی صورت گیرد

وی تصریح کرد: نیاز است تا در بحث انتقال هوایی، دریایی و زمینی بیماران به مراکز درمانی اقداماتی صورت گیرد و عنایت ویژه‌ای به آن شود تا این خلائی که در فضای درمانی داریم جبران شود.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان اضافه کرد: علی‌رغم توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری به ایجاد جامعه‌ای جوان و بانشاط متأسفانه مسئله کاهش جمعیت در کشور و استان مأیوس‌کننده است، رسانه‌ها، مسئولین، امامان جماعت همه در اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در این زمینه نقش دارند اما مهم‌ترین نقش را شبکه‌های بهداشت دارند و باید در این زمینه مکرر آموزش دهند تا بهداشت‌یارها نسبت به این مسئله توجیه شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده ادامه داد: اگر نیاز است از بخش‌های آموزشی برای انگیزه بیشتر کمک گرفته شود این کار صورت گیرد تا در حوزه جمعیت دل‌نگرانی رهبر را از بین ببریم.

وی با اشاره به روز خانواده و تکریم بازنشستگان اضافه کرد: بازنشستگان نیاز به توجه بیشتر از طرف دولت و خانواده‌ها دارند، باید توجه به این قشری که عمر خود را درراه خدمت به مردم و انقلاب گذراندند بیشتر شود.

کوشای احمدی، بشاگرد دوم و فراموش‌شده استان هرمزگان است

نماینده ولی‌فقیه در ادامه افزود: سفری به منطقه محروم کوشای احمدی داشتم و تعبیرم این است که بشاگرد دوم و فراموش‌شده استان هرمزگان است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر توجه‌ها به‌صورت ملی به بشاگرد جلب شد و همین‌که مردم و دولت و خیرین برای کمک قدم می‌گذارند مشکلات کم‌کم برطرف می‌شوند.

وی ادامه داد: بشاگرد امروز با قبل انقلاب قابل‌مقایسه نیست، کوشای احمدی نیز منطقه‌ای شبه بشاگرد است، مشکلات بسیار زیادی دارد که مهم‌ترین آن راه ارتباطی روستاها به یکدیگر است، اقداماتی در حال انجام است اما با این حرکت لاک‌پشتی نمی‌شود امیدوار بود دریکی دو سال آینده این مشکل راه این منطقه حل شود؛ امیدوارم با پیگیری مجدانه این مسیر کند با تسریع و شتاب بیشتری طی شود.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان اظهار کرد: از آموزش‌وپرورش می‌خواهم در منطقه کوشای احمدی دبیرستانی شبانه‌روزی احداث کنند تا بچه‌های روستاهای پراکنده بتوانند تجمیع شوند و درس بخوانند و مجبور به ترک تحصیل نشوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده عنوان کرد: این منطقه ظرفیت بالا و خاک مستعدی برای پرورش انجیر، پسته، گردو و انگور دارد و با حل مشکلات آب آن منطقه و اختصاص اندک وام‌های خوداشتغالی به اهالی منطقه می‌شود اقتصاد آنجا را رونق داد؛ امیدواریم شاهد پیشرفت و تعالی همه مناطق هرمزگان باشیم.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.