• سه‌شنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۴
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: khouzestan-121694
  • خبرنگار : 50228

افشین نوروزی:

جزو برترین‌های ایران در رنکینگ جهانی‌ام ولی به اردو دعوت نمی‌شوم/فدراسیون باید پاسخگو باشد

P410
کاپیتان سابق تیم‌ملی تنیس‌روی‌میز ایران با بیان این‌که برایم جای تعجب است که چرا به اردوهای تیم‌ملی دعوت نمی‌شوم، گفت: جزو برترین‌های ایران در رنکینگ جهانی‌ام ولی به اردو دعوت نمی‌شوم و اکنون نفراتی به اردو دعوت شده‌اند که رنکینگ پایین‌تری نسبت به من دارند.

افشین نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص تمدید قرارداد با تیم تنیس‌روی‌میز پتروشیمی بندرامام، اظهارکرد: من در چهار سال اخیر در تیم پتروشیمی بندرامام فعالیت داشتم و در این سال‌ها به همراه این تیم موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ ایران شده‌ام. برای فصل جاری لیگ برتر نیز طی صحبتی که با مدیرعامل باشگاه داشتم، بر اساس رضایت دو طرفه تصمیم به تمدید قرارداد گرفتم.

وی ادامه داد: از جمله شرایط بسیار خوبی که در باشگاه پتروشیمی بندر امام وجود دارد، نگاه خوب مسوولان باشگاه به بحث قهرمانی و حرفه‌ای رشته تنیس‌روی‌میز است. پس از تغییر و تحولاتی که در راس مدیریت باشگاه پتروشیمی ایجاد شد و آقای معاوی به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب شد، باتوجه به تجربه خوب او در ورزش و شناختی که از تفکر و دیدگاه او داشتم، اطمینان پیدا کردم که امسال نیز این باشگاه می‌تواند در رشته تنیس‌روی‌میز موفق باشد و حرف اول را در ایران بزند. همچنین جا دارد از مدیرعامل قبلی این باشگاه قدردانی کنم.

*هدف باشگاه پتروشیمی کسب پنجمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر است
 
این تنیسور خاطرنشان‌کرد: امسال آقای کاظمی‌نژاد به عنوان سرمربی جدید تنیس‌روی‌میز پتروشیمی انتخاب شده است و مانند سال‌های گذشته علاوه بر این‌که باشگاه پتروشیمی از تنیسورهای بومی در ترکیب خود بهره می‌برد، کادر فنی تیم خود را هم بومی انتخاب کرده است. من فکر می‌کنم امسال با هدایت آقای کاظمی‌نژاد خواهیم توانست پنجمین قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیریم. با توجه به سیاست باشگاه و جلسه‌ای که با آقای معاوی، مدیرعامل باشگاه داشتم، هدف این است که تیم برای قهرمانی تلاش کند. این باشگاه در کنار استفاده از بازیکنان صاحب‌نام ایران، از بازیکنان بومی نیز استفاده می کند تا آن‌ها با کسب تجربه بتوانند در آینده برای باشگاه پتروشیمی بندر امام موفقیت‌های بیشتری را رقم بزنند.

*50 درصد ترکیب اصلی تیم را خوزستانی‌ها تشکیل می‌دهند

وی افزود: در حال حاضر من به همراه حامد باشت‌باوی جزو بازیکنان بومی و اصلی تیم هستیم، ضمن این‌که چند بازیکن خوزستانی دیگر نیز در ترکیب تیم حضور دارند. در واقع 50 درصد ترکیب اصلی تیم را بازیکنان خوزستانی تشکیل می‌دهند. این امید می‌رود که در آینده ، این بازیکنان جزو ترکیب اصلی پتروشیمی قرار بگیرند و ان‌شاءالله شرایطی ایجاد شود که طی سال‌های آینده بیش از 70 درصد ترکیب تیم پتروشیمی از بازیکنان خوزستانی باشد، البته این مهم مستلزم این است که تنیسورهای خوزستانی تلاش‌شان را دوچندان کنند و پیشرفت خیلی خوبی در این راه داشته باشند.

نوروزی افزود: در حال حاضر تیم پالایش نفت آبادان نیز دیگر نماینده خوزستان در لیگ برتر کشور است و این تیم با استفاده از بازیکنان غیربومی تقویت شده است. پس استفاده از بازیکنان غیربومی تنها به تیم پتروشیمی بندرامام برنمی‌گردد و با توجه به حرفه‌ای شدن لیگ نیاز است که تیم‌ها برای رقابت بیشتر به تقویت تیم‌های خود بپردازند. به نظر من این سیاست، سیاست اشتباهی نیست و در هر رشته ورزشی برای این‌که انگیزه ورزشکاران بومی را بیشتر کنیم، باید از بازیکنان صاحب‌نام استفاده کرد.

*هدف پتروشیمی همیشه کمک به تنیسورهای خوزستانی بوده است

وی عنوان کرد: هر تیمی در هر رشته‌ای که هدفش قهرمانی باشد، افتخار آن برای هیات مربوطه نیز خواهد بود و این‌که گفته می‌شود باشگاه پتروشیمی بندر امام در ترکیب خود کمتر از بازیکنان بومی بهره می‌برد، صحیح نیست و این باشگاه نشان داده است که همیشه هدفش کمک به تنیسورهای خوزستانی نیز بوده است. فعالیت‌های قهرمانی و همگانی باشگاه پتروشیمی بندر امام قابل تمجید است و مسوولان باید تلاش کنند در این مسیر کنار این باشگاه باشند.

این تنیسور باتجربه با تاکید بر این که باشگاه پتروشیمی بندرامام تنها به تنیس‌روی‌میز خوزستان خدمت نمی‌کند و کمک‌هایش شامل حال تنیس‌روی‌میز کشور نیز است، گفت: در گذشته زمانی که خود من، نیما و نوشاد عالمیان برای المپیک و دیگر رقابت‌های مهم بین‌المللی آماده می‌شدیم، با حضور در تیم پتروشیمی بندر امام و داشتن تمرینات مستمر و شرایط بسیار خوب، با وضعیتی مناسب و آماده راهی رقابت‌ها می‌شدیم و این‌ها نشان می‌دهد که باشگاه پتروشیمی از هیچ کمکی به تنیس‌روی‌میز کشور دریغ نمی‌کند. به هر حال وقتی یک باشگاه از یک ورزشکار المپیکی در ترکیب تیم خود بهره می‌برد، علاقه‌ بیشتری بین جوانان منطقه برای بروز توانمندی‌های‌شان ایجاد می‌کند. هر زمان که ما در ماهشهر بازی داشته‌ایم، علاقه‌مندان به رشته تنیس‌روی‌میز از دیگر شهرستان‌ها در سالن حضور پیدا کرده و مسابقات را از نزدیک تماشا می‌کنند.

*کار باشگاه پتروشیمی در حمایت از تنیسورهای کشور ارزشمند است

وی عنوان کرد: از آن‌جایی که ورزشکاران حقوق و مزایایی از فدراسیون دریافت نمی‌کنند، حمایت باشگاه پتروشیمی از تنیسورهای خوزستانی و ایرانی کار ارزشمند و بزرگی است. حمایت باشگاه پتروشیمی و نوع نگاه مسوولان آن از چندین جنبه قابل احترام است؛ اولا این‌که به فدراسیون کمک می‌کند تا ورزشکارش با آمادگی و خیال آسوده در اردوهای تیم‌ملی و مسابقات شرکت کند، دوم این‌که با داشتن ترکیبی متشکل از تنیسورهای بومی و غیربومی، قهرمانی را برای خوزستان به ارمغان می‌آورد و سوم این‌که انگیزه و شور و هیجان بیشتری را در بین ورزشکاران بومی ایجاد می‌کند.

*مصدومیتم به صورت کامل رفع شد

نوروزی در ادامه درباره وضعیت خودش پس از مصدومیت به وجود آمده نیز اظهار کرد: چندین ماهی بود که درگیر یک آسیب‌دیدگی جزئی از ناحیه دست چپ‌ام بودم و به همین دلیل نتوانستم در انتخابی تیم‌ملی شرکت کنم و حضور در مسابقات آسیایی را که اواخر شهریورماه در اندونزی برگزار می‌شود، از دست دادم. بعد از فیزیوتراپی و انجام پروسه درمان، اکنون در سلامت کامل هستم و یک ماهی است که به صورت جدی به تمرین می‌پردازم. مدتی پیش نیز اردوی تیم تنیس‌روی‌میز پتروشیمی برای حضور در لیگ برتر در ماهشهر برگزار شد که زیر نظر آقای کاظمی‌نژاد، سرمربی تیم به تمرین پرداختم و مشکلی نداشتم. اکنون هم خود را برای حضور در لیگ برتر کشور که اواخر مهرماه آغاز می‌شود، آماده می‌کنم. همچنین رقابت‌های انتخابی تیم‌ملی برای حضور در رقابت‌های جهانی را پیش‌رو دارم و برای قرار گرفتن در ترکیب تیم‌ملی و پوشیدن مجدد پیراهن مقدس تیم‌ملی در حال تلاش هستم.

* جزو برترین‌های ایران در رنکینگ جهانی‌ام ولی به اردو دعوت نمی‌شوم!

وی در پاسخ به این سوال که چرا در حالی که از بند مصدومیت رها شده‌اید ولی به سه اردوی اخیر تیم‌ملی دعوت نشده‌اید؟ گفت: برای خود من هم سوال است و جای تعجب دارد. به نظرم مورد کم‌لطفی فدراسیون و مربی تیم‌ملی قرار گرفتم. توقع بیشتری از آن‌ها داشتم اما تصمیمی بود که خود این مسوولان گرفتند. با وجود این‌که مدتی پیش از حضور در انتخابی تیم‌ملی به دلیل مصدومیت انصراف دادم ولی هنوز در رنکینگ جهانی در بین بازیکنان ایرانی رتبه چهارم را در اختیار دارم و همچنان جزو برترین‌های ایران هستم اما جالب است که به اردوی تیم ملی دعوت نشدم.

*فدراسیون باید پاسخگو باشد که چرا نوروزی به اردوی تیم‌ملی دعوت نشده است

این تنیسور المپیکی افزود: طی صحبتی که با آقای میرالماسی، مدیر تیم‌های ملی ایران داشتم، او عنوان کرد که فکر می‌کردیم همچنان مصدوم هستی. من هم گفتم قطعا وقتی در هر رشته‌ای کاپیتان تیم‌ملی مصدوم می‌شود، مسوولان مربوطه و فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کنند تا مصدومیت کاپیتان تیم‌شان رفع شود و پیگیر وضعیت او هستند اما فدراسیون نه تنها هیچ اهمیتی به من نداد، بلکه من خودم شخصا پیگیر رفع مصدومیتم بودم. به هر حال مسوولان حتی اگر فکر می‌کردند که من همچنان مصدوم هستم می‌توانستند من را به اردوها دعوت کنند تا من به صورت کتبی اعلام می‌کردم که به دلیل مصدومیت نمی‌توانم در اردوها حاضر شوم. پس از این صحبت‌ها آقای میرالماسی به من گفت که شخصا شما را به اردوی دوم دعوت می‌کنم تا هم به آمادگی گذشته برگردی و هم این‌که به سایر اردونشینان کمک کنی، ولی این کار هم صورت نگرفت و نمی‌دانم دلیل این کار چیست و قطعا باید خود فدراسیون پاسخگو باشد.

*احتمالا میرالماسی هم نتوانسته افراد تصمیم‌‌گیرنده را برای حضورم در اردو متقاعد کند

وی با بیان این‌که شاید مربی تیم‌ملی تصمیم گرفته است که من را به اردو دعوت نکند، ادامه داد: به هر حال خودشان باید پاسخگو باشند و اعلام کنند علت این کار چه بوده است. اکنون نفراتی به اردوی تیم‌ملی دعوت شدند که رنکینگ پایین‌تری نسبت به من دارند. برای تیم‌ملی در مسابقات آسیایی اندونزی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم تیم‌ملی با آمادگی کامل در این رویداد شرکت و نتایج خوبی کسب کند. به هر حال فکر می‌کنم با توجه به صحبتی که با آقای میرالماسی داشتیم احتمالا او نیز نتوانسته افراد تصمیم ‌گیرنده را متقاعد کند که افشین نوروزی باید در اردوی تیم‌ملی باشد. البته این موضوع برای من چیز خاصی نیست.

*در ورزش ایران، ورزشکار باید متکی به خودش و بازوانش باشد

نوروزی گفت: من طی سال‌ها فعالیتم در تنیس‌روی‌میز با مربیان زیادی کار کردم و خدا را شکر با هیچ کدام هیچ مشکلی نداشته‌ام و البته شرایط مختلفی را تجربه کرده‌ام اما همیشه هدفم کمک به تیم‌ملی و خدمت به کشور بوده است و از این‌جا به بعد نیز تمام تلاشم را می‌کنم که به آمادگی خوبی برسم و مجددا عضو تیم‌ملی شوم. تلاش می‌کنم همچنان روی پای خودم باشم و متکی به هیچ شخصی نباشم که کاری برایم انجام دهد. این تجربه را به دست آوردم که در ورزش ایران، ورزشکار خودش باید تلاش کند و متکی به خودش و بازوانش باشد.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.