• دوشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۲
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-39596
  • خبرنگار : orumiyeh-93

معاون سیاسی استاندار:

نباید منافع جناحی، شخصی و گروهی را بر منافع ملی و استانی ترجیح دهیم

L3VwbG9hZC9TSDk2L3Bob3RvXzIwMTgtMTAtMjhfMjAtNTctNDkuanBn
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: در این برهه زمانی که منافع ملی و استانی در معرض تهدید بیگانگان قرار گرفته نباید منافع جناحی، شخصی و گروهی را بر منافع ملی و استانی ترجیح دهیم .


به گزارش ایسنا منطقه کردستان و به نقل پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، حسین خوش اقبال، روز یکشنبه در هم اندیشی احزاب و فعالان سیاسی استان کردستان اظهار کرد: با وحدت، اتحاد و یکپارچگی ملی به خوبی می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم و راهکار برون رفت از وضعیت موجود در کشور اهمیت دادن به منافع ملی است.


وی افزود: احزاب و فعالان سیاسی در این مقطع حساس وظیفه دارند عموم مردم را جهت دفاع از منافع و امنیت ملی و استانی بسیج کرده و فضای نشاط و کار و تلاش را در جامعه ترویج کنند .

خوش اقبال بیان کرد: استاندار کردستان و تیم مدیریتی استان به درد و رنج و مشکلات مردم واقف هستند و همه تلاش شان این است که از درد و مشکلات مردم بکاهند و هیچ تردیدی نداریم که با وحدت، همبستگی و استقامت می‌توانیم از این شرایط دشوار نیز با حمایت و همراهی مردم و احزاب عبور کنیم .

وی تاکید کرد: احزاب و فعالان سیاسی می توانند در شناخت مسایل و مشکلات و در نهایت اعلام راهکار جهت برون رفت از وضعیت موجود تاثیرگذار و بزرگترین حامی دولت در رفع چالش های پیش رو باشند .

خوش اقبال گفت: انتظار می رود فعالان سیاسی، احزاب و افرادی که تریبون های رسمی و غیر رسمی در اختیار دارند در شرایط خطیر کشور آستانه تحمل خود را بالا برده و در نقد، انصاف و عدالت را مد نظر قرار داده و خدمات دولت و نظام را به درستی برای مردم بازگو کنند .

وی افزود: با برجسته کردن خدمات دولت و نظام، انگیزه و امید در بین مسئولان و مردم بیشتر می شود و با اعتماد متقابل میان مردم و مسئولان بسیاری از مشکلات اقتصادی که ناشی از جنگ روانی دشمن است قابل کنترل و بر طرف شدن، است.
پیروزی در عرصه های حقوقی حقانیت کشورمان را به اثبات رساند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: پیروزی در عرصه های حقوقی بین المللی ضمن اینکه دستاورد بزرگی برای ایران اسلامی است حقانیت کشورمان را نیز به اثبات رساند .
خوش اقبال افزود: از لحاظ سیاسی بی‌تردید در سطح جهان این پیروزی کم‌نظیر و تاریخی است چرا که کمتر سراغ داریم آمریکا در سطح جهان تصمیم مهمی را علیه یک کشور بزرگ اتخاذ کرده باشد و هم‌پیمانان سنتی اش او را رها کرده باشند .
وی با اشاره به خروج یک جانبه و غیر قانونی آمریکا از برجام و شروع توطئه ترامپ علیه مردم ایران اسلامی افزود: اکنون با پشتوانه نیروهای نظامی و اتحاد و همدلی سران نظام و مردم بر اوضاع مسلط و با جنگ روانی و فیزیکی دشمن در داخل کشور و مرزها، مقتدرانه مقابله می کنیم .
معاون استاندار کردستان تاکید کرد: با وجود هجمه¬های دشمن کمتر کسی فکر می‌کرد در 3 صحنه بزرگ حقوقی، نمایندگان ملت ایران به پیروزی برسند بطوریکه در دادگاه بین‌المللی لاهه، ایران توانست مقتدرانه 2 بار برابر آمریکا پیروز شود .
وی یادآور شد: بار اول در زمینه صلاحیت که آمریکایی‌ها معتقد بودند، این دادگاه صلاحیت رسیدگی ندارد و ما معتقد بودیم دادگاه صلاحیت رسیدگی دارد و در نهایت دادگاه علیه آمریکا و به نفع ایران رای دادند .
خوش اقبال اضافه کرد: در بار دوم نیز برای احکام موقت علیه آمریکا، که نظر ما این بود که این احکام باید صادر شود و آمریکایی ها مخالف بودند اما حقوقدانان‌ و نمایندگان حقوقی ملت ایران باز هم به پیروزی رسیدند .
وی ادامکه داد: بار سوم نیز چند هفته گذشته در یک بحث حقوقی حدود 6 میلیارد دلاری، اموال جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا توقیف شده بود و در دادگاه عالی نمایندگان ایران در برابر آمریکا به پیروزی رسیدند و اموال کشورمان از توقیف آزاد شد .

سیاه نمایی ها در راستای آسیب زدن به اعتماد مردم و در دو بعد ملی و استانی انجام می شود
وی بر هوشیاری در برابر بزرگ نمایی و سیاه نمایی مشکلات کشور از سوی مغرضان تاکید کرد و اظهار داشت: این برنامه ها در راستای آسیب زدن به اعتماد مردم و در دو بعد ملی و استانی انجام می شود .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: انتشار اخبار کذب دزدیده شدن 9 هزار میلیارد دلار از بُعد ملی سیاه نمایی¬ها و به حاشیه کشاندن جشنواره انار هورامان بُعد استانی برنامه دشمن برای ایجاد تفرقه در کشور است .
وی افزود: عده ای خواستند با مونتاژ فیلم¬های خلاف واقعیت چهره کردستان را مخدوش کنند در حالیکه اظهارات ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه محترم پاوه هیچ ارتباطی به مراسم استان کردستان نداشت و موضوعی مربوط به شهرستان پاوه بود و ربط دادن اظهارات ایشان به مراسم برگزار شده در اورامان یک بد اخلاقی تمام عیار رسانه‌ای بود .
خوش اقبال اضافه کرد: کردستان مهد آیین¬های کهن دینی و تاریخی است که از جمله آنها می توان به برگزاری مراسم هزار دف، جشنواره های تئاتر، موسیقی محلی، مولودی خوانی، نمایشگاه¬های هنری، نمازهای پرشور شب های قدر ماه رمضان، یادواره های شهدا و گرامیداشت های بزرگان ادبی و هنری اشاره کرد .
وی یادآور شد: این آیین ها به همراه سایر سنت های دیرینه، نماد کردستان هستند و لازم است برای اعتلای آنها و سربلندی کردستان با وحدت و همدلی علیه توطئه های دشمنان بایستیم .

20 حزب و تشکل سیاسی در کردستان فعال هستند
معاون سیاسی استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: نمایندگی 22 حزب و تشکل سیاسی در این استان اعلام موجودیت کرده اند که 20 عنوان از آنها فعال و 2 مورد نیز غیر فعال است .
وی افزود: تاکنون 17 نمایندگی احزاب از 22 مورد مجوز فعالیت دریافت کرده و علاوه بر آن در یکسال گذشته تقاضای تاسیس پنج شعبه جدید نیز به وزارت کشور ارسال شده و 6 دفتر هم در سنندج مجوز فعالیت گرفته اند .
خوش اقبال با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان 53 تشکل صنفی تخصصی و 15 کانون بازنشستگی نیز موجودیت دارند، گفت: معتقدیم کردستان در زمینه فعالیتهای سیاسی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و وجود افراد توانمند و صاحب نظر و علاقمند، بر وزنه فعالیت های سیاسی در این استان افزوده است .

امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و همبستگی احزاب و گروه های سیاسی، مردم و مسئولان هستیم
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: حوادث تروریستی در بخش های مختلف ایران اسلامی از جمله اهواز ، روستای دری مریوان و مرزهای شرقی کشور نشان از پلیدی نیت های دشمنان علیه تمامیت ارضی کشورمان دارد .
وی اضافه کرد: نیروهای امنیتی - اطلاعاتی و نظامی کشورمان در اوج اشراف و آمادگی هستند و هر جا لازم بوده چه در داخل و چه خارج از مرزها پاسخ کوبنده و دقیق و قاطع به تحرکات تروریست ها داده اند .
خوش اقبال افزود: انهدام تیم های تروریستی در داخل مرزها و هدف قرار دادن لانه تروریست های داعش در سوریه و محل نشست سران گروهک ضد انقلاب در عراق نشان از توانایی و آمادگی نیروهای نظامی ما در برابر دشمنان است .
وی یادآور شد: در شرایطی که آمریکا و متحدان عبری - عربی اش با تمام توان به جنگ ایران اسلامی آمده اند، بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و همبستگی احزاب و گروه های سیاسی، مردم و مسئولان هستیم .
معاون سیاسی استاندار کردستان با اذعان به اینکه مشکلات اقتصادی و ناکارامدی در بخش هایی وجود دارد و مردم، احزاب باید رفع مشکلات را مطالبه کنند، تاکید کرد: حاکمیت، دولت و همه مسئولان ملی و استانی موظف به پاسخگویی به مردم در بخش های مختلف هستند .
گفتنی است،کردستان با وسعتی معادل 28 هزار و 817 کیلومتر مربع در غرب ایران واقع شده و در مجموع یک میلیون و 603 هزار نفر جمعیت دارد که در 29 شهر و هزار و 703 روستا ساکن هستند.  

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.