• یکشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۷ / ۱۴:۱۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: lorestan-80396

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: امروز روز اقتدار جمهوری اسلامی است/

آمریکا به دلیل هزینه‌های جنگ با مشکلات جدی مواجه است

images
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا به دلیل هزینه‌های جنگ با مشکلات جدی مواجه است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فشار آمریکایی‌ها را به فال نیک می‌گیریم چند سال پیش نیز امریکا ما را در حوزه نفت و گاز تحریم کرد که با تلاش جانانه‌ای که در کشور انجام گرفت امروز با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس مدعی نیستیم بلکه نشان دادیم قادر هستیم بنزین مورد نیازمان را تامین کنیم، تصریح کرد: آن تحریم نفت و بنزین را به فال نیک گرفتیم و در حوزه تولید بنزین به خودکفایی رسیدیم، امروز  نیز در این مرحله تلاش و همت همه مسئولان این است که با در پیش گرفتن استراتژی اقتصاد مقاومتی پایه‌ها و بنیان‌های اقتصادی  کشور را مستحکم  کنند تا این گونه تکانه‌ها نتواند آسیبی به ما برساند.

ناکامی 50 اقدام ترور‌یستی در مرزهای شرقی کشور برای ربودن ‌مرزبانان

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با ربوده شدن مرزبانان ایرانی با بیان اینکه مرزبانان در همه دنیا از احترام خاصی نزد ملت خود برخوردارند هستند به ویژه اگر آن مرزبانان، مرزبانان محلی باشند و از کوی و برزن خودشان حفاظت و حراست کنند، به ویژه در منطقه سیستان و بلوچستان به دلیل استقرار شرایط خاصی که در آنجا داریم گروهک‌های وابسته به سرویس‌های بیگانه همواره تلاش می‌کنند تا به مرزبانان ما آسیبی برسانند، افزود: در طول سال گذشته گروهک‌ها از نقاط مختلف مرزی به ویژه در منطقه سراوان بیش از 50 مورد برای ربودن برخی از مرزبان‌های محلی ما اقدام داشتند که در اکثر قریب به اتفاق آنها موفق نشدند که این مرزبانان را بربایند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: اکنون که این اتفاق ناگوار ربوده شدن مرزبانان افتاده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تمام ظرفیت محلی که در منطقه دارد و از طریق قدرت نرمی که در منطقه سیستان و بلوچستان دارد در حال پیگیری موضوع بطور جدی است.

شریف با  تاکید بر اینکه سپاه پاسداران هم از طریق روابطی که در توافقات نظامی با ارتش پاکستان و مرزبانی نیروهای پاکستانی دارد با سفر سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی این موضوع را دنبال کرده و در کشور نیز به لحاظ دیپلماسی، سفر وزیر امور خارجه را به پاکستان داشتیم، خاطر نشان کرد: تاکنون آنچه که تاکنون مشخص است، پاکستانی‌ها در حوزه‌های نظامی، دفاعی، امنیتی، دیپلماسی، نظامیان و سیاسیون آنها تلاش و همکاری کنند و قول مساعد دادند؛ آنچه که مشهود است و از قبل نیز برای ما روشن بود این است که گروهک‌های تروریستی که این اقدام ناجوانمردانه را انجام دادند احتمالا وابسته به سرویس‌های عربستانی‌ها هستند و باید تلاش ویژه‌ای شود تا از آن طریق فشار ویژه‌ای به آنها وارد بیاید و امیدواریم در آینده نزدیک این اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته آمریکایی‌ها قدرت بزرگ نظامی، اقتصادی، سیاسی و دپیلماسی بوده‌اند و بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی آنها قدرت مطلقه منطقه بودند اما در سال‌های اخیر با رفتارهایی که آمریکایی‌ها داشتند ما شاهد افت هژمونی آمریکا در حوزه‌های نظامی،اقتصادی و دفاعی هستیم البته این حرفی نیست که ما بزنیم، اگر به محتوای بیانات کاندیداهای ریاست جمهوری دوره اخیر آمریکا نگاه کنید می‌بینید که خود آنها به صراحت اعتراف کردند به دلیل  هزینه‌هایی که در خارج از مرزهایشان داشته‌اند در حوزه‌های مختلف با مشکلات جدی در داخل مواجه هستند.

قدرت  آمریکایی‌ها رو به افول است

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: دو سال قبل در آمریکا شاهد جنبش 99 درصدی بودیم یعنی آمریکا هم در حوزه اقتصادی، نظامی و دیپلماسی قدرت  آمریکایی‌ها رو به افول است.

وی گفت: چنانچه به سلسله مقالاتی که اندیشمندان آمریکایی منتشر می‌کنند نگاهی بیندازید و وضعیت در منطقه خودمان درمی‌یابیم که قدرت آمریکایی‌ها در حال فروپاشی است.

شریف با بیان اینکه اگر خودمان صادقانه با مردم صحبت کنیم از اول انقلاب تحریم بودیم و در مقاطعی این تحریم را به حوزه‌های بیشتری تسری دادند، اظهار کرد: به عنوان مثال در حوزه نظامی و دفاعی ما از اول انقلاب تاکنون در تحریم بودیم و جالب اینجاست که در همین حوزه نیز بیشترین پیشرفت‌ها را داشتیم.
وی در ادامه با بیان اینکه راهپیمایی امروز 13 آبان در واقع نشان داد که پس از 40 سال مبارزه ما با آمریکایی‌ها ملت ما همچنان در صحنه است و از آمریکا به شدت متنفر و به آرمان‌های انقلاب پایبند است، خاطر نشان کرد: ممکن است مردم از عملکرد برخی گلایه داشته باشند اما این‌ها امور طبیعی است و آنان استراتژی مبارزه با آمریکا و تداوم و تعمیق بخشی انقلاب اسلامی را همچنان پشتیبان هستند و در دستور کار دارند.

امروز روز اقتدار جمهوری اسلامی است

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: بدانید که امروز روز اقتدار جمهوری اسلامی و روز فروپاشی حامیان امریکا و روز افول آنهادر خاورمیانه و جهان است. 

سردار شریف بیان کرد: رئیس جمهور نامتعادل آمریکا امروز با اروپا، ایران، چین و روسیه دعوا دارد اما باید دانست که امروز قدرت امریکا فروپاشیده است.
وی ادامه داد: در گذشته آمریکایی‌ها با قدرت نظامی، رسانه و دیپلماسی اجماعی علیه کشورهای دیگر ایجاد می کردند که امروز به برکت مقاومت، درایت و هوش ملت ایران در مقابل انقلاب اسلامی به زانو درآمده‌اند.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه همان روزی که تفنگ‌دارن آمریکا در خلیج فارس زانو زدند روز افول قدرت نظامی آنها در منطقه بود، بیان کرد: آنها می‌دانند اگر کوچگترین مانعی برای کشور ما بخصوص در صادرات نفت ایجاد شود به شدیدترین وجه ممکن تنبیه خواهند شد.

کودکان یمنی از بی‌دارویی و بی غذایی در رنج هستند

 شریف یادآور شد: جهان بشریت باید خجالت بکشد از اوضاع یمن که چگونه روزانه چند میلیون انسان و کودک بی‌گناه شهید می‌شوند.

 وی با بیان اینکه کودکان یمنی از بی‌دارویی و بی غذایی در رنج هستند، گفت: ما عملکرد شما آمریکایی ها را در پشتیبانی ازآل سعود می بینیم و اینکه چگونه آنهایی که ادعای پرده داری کعبه را دارند چگونه هزاران زن و کودک را آواره می کنند.

آمریکا به دلیل هزینه‌های جنگ با مشکلات جدی مواجه است

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در 13 آبان امسال نقاب حقوق بشری آمریکا کنار رفت و امروز در ایران اسلامی همه گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی و جوانان متولد بعد از انقلاب دفاع مقدس فریب‌های شما را دیدید که این حقایق با رئیس جمهوری همچون ترامپ هویدا شده است.
وی، ادامه داد: اگر به محتوای بیانات کاندیداهای ریاست جمهوری دور اخیر آمریکا نگاه کنیم، خود آنها به صراحت اعتراف کرده‌اند که در حوزه‌های مختلف به دلیل هزینه‌‌هایی که در خارج از مرزهایشان کرده‌اند با مشکلات جدی در داخل مواجه هستند.
 
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.