• پنجشنبه / ۲۹ آذر ۱۳۹۷ / ۱۸:۵۵
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: lorestan-81350

معاون هماهنگ کننده ناجا:

امنیت ایران در دنیا مثال زدنی است

سرد
معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: امنیت ایران در دنیا مثال زدنی است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سردار محمد علی نوری‌نژاد عصر امروز در مراسم چهلم شهید سید نورخدا موسوی با بیان اینکه امروز افتخار دارم در این جمع حضور پیدا کنم و به عنوان عضوی از نیروی انتظامی و از طرف فرمانده نیروی انتظامی از همه شما به خاطر برگزاری تشییع باشکوه پیکر شهید بزرگوار تشکر می‌کنم چرا که تشییع پیکر شهید در استان و کشور مثال‌ زدنی بود، اظهار کرد: از مردم مومن، دلیر و سلحشور لرستان غیر از این انتظار نمی‌رفت.

وی تصریح کرد:بنده افتخار داشتم در اوایل سال‌های پیروزی انقلاب با جوانان شما در این استان و رزمندگان لشکر 57 در جبهه‌های مقدس هم‌رزم باشم، با توجه به شناختی که از مردم لرستان داشتم  و این همه حماسه‌آفرینی این مراسم تشییع شهید بزرگوار دور از انتظار نبود.

معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه ملت بزگوار ایران به ویژه مردم لرستان قدر شناس کسانی هستید که در برقراری امنیت و نظم کشور جان خود را فدای مردم می‌کنند، عنوان کرد: در نیروی انتظامی از جوانان سلحشور، متدین و رزمنده لرستان کم نداریم، جوانان غیوری که وقتی وارد نیروی انتظامی می‌شوند امنیت خود را فدای امنیت مردم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این جوانان هر جا نیاز و ضرورت باشد جان فدا هستند و نمونه آن آرمیدن دو شهید بزرگوار سید نورخدا موسوی و شهید حادثه تروریستی اهواز بود؛ بیان کرد: روحیه، شجاعت و مقاومت دلیرانه جوانان زبانزد خاص و عام است و زمانی که به شهادت می‌رسند فضای معنوی کشور را معنوی‌تر می‌کنند.
شهید سید نورخدا موسوی تنها شهید شناخته شده برای لرستان نبود

نوری نژاد خاطر نشان کرد: شهید سید نورخدا موسوی تنها شهید شناخته شده برای  شهر خرم‌آباد، لرستان و کشور ایران نبود بلکه  هنگامیکه فضای مجازی را که رصد میکنیم در مورد این شهدای بزرگوار که معنویت‌بخش  بوده ملاحظه می‌شود که  آوازه‌ای جهانی دارند.

وی با اشاره به اینکه کسی که در جوانی برای برقراری امنیت در مرزهای سر به فلک کشیده غرب و شرق جان خود را فدای امنیت کشور می‌کند و در مدت 10 سال جانبازی به سر می‌برد و خانواده‌اش حماسه‌سازی و ایثارگری می‌کنند و با مهربانی، ملاطفت و ایثارگری از او نگهداری می‌کنند و این رفتارها حتما آوازه دارد و به گوش همه جهان رسیده است، بیان کرد: نیروی انتظامی با ماموریت‌هایی که دارد  از توانمندی این جوانان غیور و  دلاور در اجرای ماموریتش بهره‌مند است.

معاون هماهنگ کننده ناجا گفت:  ناجا در اجرای ماموریت‌ها سختی‌های فراوانی دارد و در کوی و برزن، جاده و خیابان، دریا و هر جا که قلمرو نظام مقدس جمهوری اسلامی است ماموران نیروی انتظامی آماده برای انجام ماموریت هستند.

وی  با بیان اینکه ماموریت‌های سخت و  پیچیده هوشمندی می‌خواهد چون طرف مقابل یا عوامل دشمن هستند و یا حریف، افزود: این‌ها با آمادگی به میدان می‌آیند و از طرفی ملاحظه می‌کنید که استکبار جهانی با تمام توان ورود پیدا کرده به طوری که پول و طرح می‌دهند و تروریست می‌‌فرستد و مانع در دسترسی به تجهیزات و مقدورات می‌شود.

مردم قدردان  جوانانی هستند که جانشان را برای امنیت کشور فدامی‌کنند

نوری نژاد  با اشاره به اینکه وقتی دشمن با این حربه و آمادگی ورود پیدا کرده و مقابله می‌کند حتما باید کسانی که امنیت برقرار می‌کنند آماده و فداکار باشند که به لطف خدا نیروی انتظامی از چنین پشتوانه‌ای برخوردار است،  از پشتوانه و همراهی و دفاع مردم برخوردار است.

وی با بیان اینکه در10 الی 15 روز گذشته حادثه تروریستی که در چابهار اتفاق افتاد معلوم شد که دشمن اصلی مقابله با تروریسم باز نیروی انتظامی است و عملیات انتحاری علیه مقر نیروی انتظامی انجام دادند،عنوان کرد: ملاحظه کردید وقتی شهدای این حادثه را برای تشییع بردند در شهر چابهار و یاسوج حضور مردم آنچنان حماسی و شگفت‌انگیز بود و انتظاری غیر از این نبود، آنچنان که رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا در فرمایشات خود به این استناد اشاره فرمودند که معنویت، ایثار و شهادت در  جامعه پشتوانه نظام و انقلاب است.
 
معاون هماهنگ کننده ناجا  با اشاره به اینکه وقتی یک جوان جانش را در راه دفاع از نظام اسلامی قرار می‌دهد مردم به میدان می‌آیند و از این جوان و شهید بزرگوار قدردانی می‌کنند، گفت: درهمه نقاط ایران اینگونه است و یقینا اگر برای شهید سید نورخدا موسوی در تک تک شهرهای ایران مجلس ختم و مراسمی برگزار می‌شد حتما مراسمی بود که مردم حضور حداکثری پیدا می‌کردند که  این امر نشان از قدردانی مردم بزرگوار از کسانی که در برقراری امنیت نقش اصلی را  ایفا می‌کند دارند.

جوانان اسوه همیشه سرلوحه و سرمشق برای خادمین در نیروی انتظامی باشند

وی  با تاکید براینکه نیروی انتظامی باید از این سرمایه اجتماعی و فداکارانی که دارد استفاده کند،تصریح کرد: استفاده از این سرمایه اجتماعی در ارتقا معنویت در داخل نیرو و فرهنگ‌سازی سازمانی ضروری است، چه سرمایه‌ای از این بالاتر است جوانی که اسوه و نمونه و نمادی از ایثارگری است همیشه سرلوحه و سرمشق برای خادمین در نیروی انتظامی باشد.

نوری نژاد خاطرنشان کرد: کسانی که به داخل نیروی انتظامی به عنوان خدمتگزار جدید،ورود پیدا می‌کنند در تاریخ خدمتگزاری و دفاع از امنیت کشور  کسانی بودند که باید الگو باشند.

وی گفت: زمانی که شهید سید نورخدا بزرگوار جانباز بودند همکاران ما در ستاد انتظامی لرستان انتظامی محلی را در داخل ستاد به نام شهید زنده نامگذاری کرده بودند و نمادی بود از جانباز سید نورخدا موسوی و الان باید این یادمان به عنوان یادمان شهید نه تنها در داخل ستاد انتظامی بلکه در داخل شهر وجود داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به اینکه شما گوهری داشتید و باید از معنویت این گوهر، شهر شما و مردم بهره بگیرند، تصریح کرد: بنا به فرمایش فرمانده معظم کل قوا شهدا چراغ هایی هستند تا راه گم نشود، راه گم نشود یعنی اینکه این دنیای مادی وسوسه‎های زیادی برای منحرف شدن انسان دارد.

امنیت ایران همچنان در دنیا مثال زدنی است

وی گفت: این شهدا چراغ‌هایی هستند تا بدرخشند و هر کس آنان را ببیند بداند خدای متعال از ما چه می‌خواهد و آموزه‌های دینی ما چیست. راه کدام است و اگر وسوسه شیطانی است وقتی نگاه‌ها به این یادمان و چهره شهید دلاور بیفتد از خود خجالت بکشد و بگوید من راهم این است. یادمان‌ها و نمادها بخاطر این است. به عنوان عضوی از نیروی انتظامی قول می‌دهم این موضوع را در داخل نیروی انتظامی به عنوان یک مجموعه فرهنگی اثرگذار بتوانیم ادامه دهیم و از آن بهره بگیریم.

وی با تاکید براینکه قول می‌دهم همکاران این شهید بزرگوار در اقصی نقاط کشور در انجام ماموریت بسیار سخت و پیچیده در مرزها، برقراری امنیت در شهرها، در مقابله با اشراری که به جان و مال مردم نظر سو دارند با قدرت و با شدت از این امنیت حفاظت کنند، امنیتی که  همچنان در دنیا مثال زدنی است.

نوری نژاد عنوان کرد: شاهدیم که در اکثر کشورهای همسایه ناامنی وجود دارد اما امنیت کشور که نیروی انتظامی مسئول برقراری آن است با کمک همه سازمان‌ها و نهادهای امنیتی و نظامی مثال زدنی است و  این امنیت با تجهیزات، پول و امکانات مادی برقرار نمی‌شود بلکه نیاز به مامورانی فداکار، باهوش، معنوی، جان فدا و امانت دار دارد که وظیفه داریم در نیروی انتظامی با سازماندهی عده و عُدَه  در این راستا و با به کارگیری و استفاده از معنویتی که شهدای بزرگوار به سازمان نیروی انتظامی دارند استفاده کنیم و این راه را ادامه دهیم.

تقدیم 12 هزار شهید به انقلاب از سوی ناجا

وی با بیان اینکه  نیروی انتظامی افتخار دارد که بگوید  12 هزار شهید به نظام مقدس  جمهوری اسلامی تقدیم کرده 7 هزار شهید در دفاع مقدس و 5هزار شهید در بعد از دفاع مقدس،  بیان کرد: تقدیم این شهدا به این خاطر بوده تا جوانان کشور از آسیب‌هایی که وجود دارد مصون باشند.

نوری نژاد گفت:در مرزهای کشور نیز جوان فدا می‌شود برای اینکه امنیت شهر برقرار باشد و موقعی که مردم به خواب آرام می‌روند جوانانی هستند که چشمانشان باز است و در حال نگهبانی هستند.

معاون هماهنگ کننده ناجا بیان کرد: اگر مرزهای کشور با توطئه‌های دشمن تهدید می‌شود کسانی هستند که شبانه‌روز از مرزها دفاع می‌کنند.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی موفق شده جلوی رشد مرگ و میر ناشی از تصادفات را بگیرد و توان خواهد داشت با برنامه‌ریزی این تلفات جاده‌ای را کاهش دهد.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.