• جمعه / ۲۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۸
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: lorestan-86184

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

فرهنگ و هویت ایرانی متأثر از هجرت امام رضا (ع) است / آل سعود به دنبال انجام حج سکولار است

0000
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: فرهنگ و هویت ایرانی متأثر از هجرت امام رضا (ع) است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه خدای متعال بهترین پاداش و سریع‌ترین پاداش را برای پرهیزگاران و افراد باتقوا قرار داده است، افزود: پیامبر گرامی اسلام می‌فرماید «ای مردم بدانید دو چیز است که ثواب آن سریع و زود به انسان می‌رسید، اول صله رحم، دوم کمک به مظلوم است.

وی ادامه داد: دو چیز است که اگر فردی انجام بدهد کیفر و عقوبت آن سریع به او می‌رسد یکی قطع رحم و دوم ظلم به مردم است.

 فرهنگ مهربانی و عطوفت مردم متأثر از هجرت امام رضا است

امام جمعه خرم‌آباد به سالروز ولادت باسعادت امام رضا (ع) اشاره کرد و با بیان اینکه این امام همام سال ۱۴۸ هجری قمری در مدینه به دنیا آمد و به مدت نزدیک 19 سال امامت کرد، افزود: امام رضا (ع) در شرایطی بسیار سخت زندگی کردند و آن زمان سخت‌ترین دورانی بود که بنی‌عباس با خشونت نرم برخورد می‌کردند، به تعبیر خودمان با پنبه سر می‌بریدند.

میرعمادی با تاکید بر اینکه هجرت امام رضا بسیار پربرکت بوده است، گفت: فرهنگ و هویت ایرانی متأثر از هجرت امام رضا (ع) است.

وی  با بیان اینکه فرهنگ مهربانی و عطوفت مردم متأثر از هجرت امام رضا است، خاطر نشان کرد: در دنیا هیچ ملتی به اندازه ملت ایران مهربان و رئوف نیست. 

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: فرهنگ مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و زورگویی، ایرانی‌ها هیچگاه زیر بار زور نرفتند و هرگاه حکومتی به ملت ایران زور گفت ملت متحد شدند و ایستادگی کردند.

میرعمادی با تبریک میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) عنوان کرد:  همه ما بر سر خوان و سفره امام رضا (ع) نشسته ایم و بنده این میلاد سراسر نور امام رضا (ع) را تبریک می‌گویم.

زائران ایرانی پیام رسان فرهنگ مقاومت و فرهنگ سراسر افتخار اهل بیت (ع) در ایام حج خواهند بود

امام جمعه خرم‌آباد به هفته حج و اعزام زائران حرم امن الهی اشاره کرد و با بیان اینکه حج ابراهیمی آثار معنوی، اخلاقی، تربیتی و سیاسی فراوانی دارد، تصریح کرد: امروز آل سعود به دنبال انجام حج سکولار است. 

وی با بیان اینکه  هدف آل سعود از جلوگیری شعار مرگ بر آمریکا و برائت از مشرکان برای تأمین خواسته‌های اربابش آمریکا است،خاطر نشان کرد: قطعاً زائران ایرانی پیام رسان فرهنگ مقاومت و فرهنگ سراسر افتخار اهل بیت (ع) در ایام حج خواهند بود.

بی‌بند و باری برخلاف فطرت انسان و ضد ارزش است 

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به سالگرد قیام خونین مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب رضاخانی که روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است، اظهار کرد: حجاب و عفاف امری فطری و ارزشی الهی و انسانی است. 

وی اضافه کرد: انسان فطرتا حجاب را دوست دارد، عفت یک امر فطری است و بی‌بند و باری برخلاف فطرت انسان و ضد ارزش است.

ترویج بی‌بند و باری و بی‌حجابی توطئه استعماری و استکباری است 

امام جمعه‌ خرم‌آباد با بیان اینکه بدحجابی و کم‌توجهی به حجاب مسئله است، گفت: متاسفانه امروز شاهدیم ترویج بی‌بند و باری و بی‌حجابی توطئه استعماری و استکباری است.

 میرعمادی بیان کرد: مستکبرین فرهنگ بی‌حجابی را دارند گسترش می‌دهند و عده‌ای علناً هنجارشکنی کرده و هدفمند  این فرهنگ را ترویج می‌دهند.

وی تاکید کرد: مسئولان  با هنجارشکنان عفاف و حجاب برخورد جدی داشته باشند و نگذارند پاکی و پاکدامنی از جامعه رخت ببندد.

مسئولان عزم جدی برای مقابله با بی‌بند و باری ندارند 

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه عده‌ای معدود به بی‌حجابی و بی‌بند و باری دامن می‌زنند، گفت: عامه زنان جامعه ما متدین و باعفت هستند.

میرعمادی با بیان اینکه در این خصوص شاهد سهل انگاری مسئولان هستیم، تصریح کرد: مسئولان عزم جدی برای مقابله با بی‌بند و باری ندارند و دهن کجی است و فردای روز قیامت باید پاسخگو باشند.

وی گفت: همه ما وظیفه داریم نسبت به مسئله حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم.

شورای نگهبان اجازه ندهد ناخالصی‌ها به مجلس راه پیدا کند

وی  در ادامه با اشاره به سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان اظهار کرد:  عملکرد شورای نگهبان در این ۴۰ سال نشان داد شورای نگهبان خار چشم دشمنان و بدخواهان نظام است.

میرعمادی بیان کرد: شورای نگهبان حافظ نظام اسلامی و مدافع حقوق مردم است و اجازه ندهد ناخالصی‌ها به مجلس راه پیدا کند.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه انتخابات مجلس را در پیش داریم، گفت: از شورای نگهبان انتظار این است که مانع ورود ناخالصی‌ها به مجلس شوند. 

وی افزود: نماینده‌ای که در انظار عمومی در یک معامله‌اش ۶.۵ تا ۷ میلیارد را به رخ ملت می‌کشد، در حالیکه ملت در تنگنای اقتصادی قرار دارد؛ این نماینده مجلس دنبال منفعت‌طلبی و اشرافی‌گری خود است.

ایران در گام دوم باید غنی‌سازی خود را بالا ببرد 

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به برداشتن گام دوم در کاهش تعهدات برجام از سوی ایران اشاره کرد و با بیان  اینکه این مهم ‬سیاستی منطقی و عقلانی است، بیان کرد: ایران در گام دوم باید غنی‌سازی خود را بالا ببرد، گرچه ما به این اکتفا نمی‌کنیم و معتقدیم گام دوم محافظه‌کارانه برداشته شده و انقلابی نبوده است ولی در عین حال گام بسیار خوبی بود.

میرعمادی گفت: اروپایی‌ها دنبال وقت تلف کردن هستند و چیزی هم به ایران نخواهند داد بلکه می‌خواهند ما را در چارچوب برجام نگه دارند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: باید از این وقت‌کشی جلوگیری کرد و اقدام قاطع انجام داد. 

وی گفت: آنان دنیا طلب هستند و می‌ترسند منافعشان به خطر بیفتد بنابراین  دست به دامن می‌شوند و التماس می‌کنند.

 باید با زبان مقاومت با اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها گفتگو کرد

میرعمادی با بیان اینکه امروز اروپا و آمریکا زبان عقل و منطق نیست بلکه باید با زبان مقاومت با آنها گفتگو کرد، افزود: موضعی‌گیری آمریکایی‌ها از همه مضحک‌تر و تعجب‌آورتر بود و ترامپ می‌گوید برجام وحشتناک‌ترین، بدترین و تأسف بارترین تفاهم‌نامه است، خودش خارج شد اما حالا به ایران می‌گوید برجام را نقض نکند.

 امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه سوالی که مطرح می‌شود این است  اگر وحشتناک است چرا باید بمانیم،تصریح کرد: معلوم می‌شود آن روزی که مذاکره هسته‌ای را دنبال می‌کردند هدفشان جلوگیری از حق مسلم مردم ایران بود. می‌خواستند ایران تحت فشار قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه امروز در این شرایط راهبرد اصلی آمریکا دو چیز است، نخست فشار حداکثری اقتصادی، دوم تلاش می‌کند یک اتحاد استراتژی علیه ایران به وجود آورد، گفت: تاکنون آمریکا در برابر ایران شکست خورده چون از عقل و منطق بیرون است. رئیس جمهور آمریکا نه عقل و منطق می‌فهمد و نه سیاست.

راه اندازی راکتور آب سنگین اراک اهرم فشار خوبی برای اروپایی‌ها

میرعمادی با بیان اینکه در برابر دشمن اول مقاومت باید کنیم، ‬تسلیم و سازش و نرمش در برابر اروپایی‌ها و آمریکا جواب نمی‌دهد. باید مقاومت کرد تا عقب نشینی کند، خاطر نشان کرد: دوم تعهدات خود را در برجام پایین بیاوریم. 

وی با بیان اینکه  اروپایی‌ها برای ما هیچ کاری نکردند،تصریح کرد: راه اندازی راکتور آب سنگین اراک اهرم فشار خوبی برای اروپایی‌ها است و چنانچه این مهم به سرانجام برسد اروپایی‌ها مثل آمریکا التماس می‌کنند.


  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.