• سه‌شنبه / ۳ مهر ۱۳۹۷ / ۱۹:۳۲
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: markazi-95719
  • خبرنگار : 50210

شهردار اراک:

پروژه پل شريعتي، اژدهايي روي زمين و نهنگي زير زمين/نمره ام در پاكدستي ٢٠ است

IMG-20180925-WA0001
شهردار اراك با اشاره به سختي كار اجراي پروژه پل هاي سطح شهر، پل شريعتي را به اژدهايي روي زمين و نهنگي زيرزمين تشبیه کرد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، داوود تاجران در نشست مطبوعاتي با اصحاب رسانه با تاكيد بر اينكه برگزاري اين نشست به معني پايان كار من در اراك نيست، بلكه به دليل پرسش هاي متعدد رسانه و خبرنگاران ترتيب داده شده است، اظهار كرد: پرسش ها را از باب وظيفه پاسخگو خواهم بود و مشكلي با رسانه ها و منتقدين وجود ندارد.

وي در خصوص كندي پروژه هاي عمراني سطح شهر بيان كرد: احداث پل و تقاطع غيرهم سطح مشقت هاي خاص خود را دارد، عملیات اجرایی پل ها در حال حاضر فعال است. برخي از اقدامات مشهود و برخي غيرمشهود است و با معارضين زير زمين روبرو هستيم.

تاجران با بيان اينكه پروژه پل شريعتي اژدهايي روي زمين و نهنگي زير زمين است، تصريح كرد: براي معارضين زيرزمين ٢٢ ميليارد تومان تاكنون هزينه شده است و اين مشكلات به همراه مسائل اقتصادي اخير باعث شد كه تعهدات نسبت به زمانبندي و تابلوهاي روزشمار انجام نشود و درخصوص پل هپكو نيز حكم دادستان براي خطوط لوله دريافت شده است.

وي افزود: در بحث پل شهيد صيدي مقرر بود كه ٢٧ عرشه شب عيد توسط آذرآب تحويل شود كه مشكلات اين صنعت مانع تحقق اين امر شد و شركت متعهد شده است كه تا پايان مهر عرشه ها تحويل شود، همچنين ظرف ٢٠ روز آينده با تكميل پروژه پل علم الهدي شهر صنعتي از بن بست خارج مي شود.

شهردار اراك با اشاره به بهره برداري از المان ميدان نماز طي يك ماه اخير بيان كرد: براي انجام پروژه ها نيازمند بودجه و اعتبار هستيم و بايد درآمدي باشد تا مخارج پرداخت شود، دولت حمايتي از شهرداري ها ندارد و تاخيرها به دليل بي پولي شهرداري ايجاد شده است.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر تفاوت قائل شدن بين دستگاه هاي دولتي و غيردولتي در خصوص تخلفات بيان كرد: شهرداري تفاوتي بين دستگاه دولتي و غيردولتي قائل نيست در برخورد با تخلفات دستگاه هاي دولتي به دنبال هياهو نيستيم و مسائل مطرح می شود و اگر توان انجام بود كه مشكل حل ميشود در غير اين صورت جرائم تعيين و دريافت مي شود.

تاجران در خصوص تمركز شهرداري بر پروژه هاي خرد به جاي پروژه هاي كلان گفت: شهرداري هم و غم خود را از ابتداي كار بر اجراي پروژه هاي نيمه تمام گذاشته است.

وي با اشاره به پرداخت حقوق پرسنل فضاي سبز افزود: حقوق معوقه اي در بحث پاكبان ها و پرسنل فضاي سبز وجود ندارد و كاملا به روز هستيم، روش كاري شهرداري در امر پرداخت حقوق اين است كه ابتدا حقوق ضعيف ترين و كم درآمدترين اقشار شهرداري پرداخت و سپس كارمندان و مديران و معاونان حقوق دريافت كنند و اگر روزي حقوق ها عقب بيفتد مربوط به حقوق مديران خواهد بود.

تاجران درخصوص برخي تملكات صورت گرفته با تاكيد بر اينكه اين ميزان بزرگنمايي جاي تعجب دارد، تصريح كرد: در بحث تملكات امكان خريد گرانتر، ارزانتر و خطا و اشتباه وجود دارد، قيمت گزاري املاك طبق قانون با شهرداري نيست و كارشناسان دادگستري در اين زمينه نظر مي دهند، دستور تملك زمين كرهرود داده شد و قيمت گذاري آن توسط كارشناسان به رقم ١٩ ميليارد تومان انجام شد . البته تاكنون ريالي پرداخت نشده چراکه تهاتر بوده است و مقامات بازرسي و نظارت در حال بررسي موضوع هستند.

وي تاكيد كرد: ذهن شهروندان را نبايد مشوش و درگير حلال و حرام كرد، اگر قرار است بازارگرمي براي يك رسانه صورت گيرد بايد به چگونگي اين حركت توجه داشت، من از حق خود ميگذرم، اما بايد با توجه به تشويش اذهان عمومي ضوابط را رعايت كرد.

تاجران در خصوص پرداخت هاي ميليوني به برخي نشريات گفت: اگر پرداخت ميليوني به نشريه اي صورت گرفته نمونه آن معرفي شود، شهرداري تاكنون توانسته است بخشي از مطالبات نشريات را پرداخت كند و براي پرداخت باقي مطالبات موفق نشده است.

وي در خصوص وضعيت حمل و نقل عمومي در شهر با اشاره به خريد ٥٠ دستگاه اتوبوس بيان كرد: نمره شدن اتوبوس ها و طرح نظرات و پيشنهادات جهت بهره برداري زمان برد و اگر شنبه آتي مصوبه شورا دريافت شود ١١ دستگاه وارد ناوگان مي شود و با ورود كليه اتوبوس ها نارضايتي شهروندان رفع خواهد شد، همچنين لاين دوچرخه به طول ١٠ كيلومتر در نظر گرفته شده و موافقت اصولي شورا براي موتور برقي و دوچرخه نيز دريافت شده است كه با اجراي طرح جامع پياده راه سازي وضعیت برخي خيابان ها بهبود مي يابد.

تاجران با اشاره به افزايش ٢٠ درصدي درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل، بيان كرد: به دليل مشكلات اقتصادي و نبود قیر توليد آسفالت متوقف شده است، روز گذشته امكان خريد ٥٠٠ تن قير با سه برابر قيمت( يك ميليارد و ٧٨٠ ميليون تومان) فراهم شد، اما امروز مجددا فروش متوقف شد البته با وجود همه مشقت ها تلاش ميشود تا پايان سال ١٠ تا ١٢ پروژه به افتتاح مي رسد.

وي در خصوص حضور همسرش در شهرداري اراك عنوان كرد: موضوع حضور همسر من در شهرداري تنها توسط يك عضو شوراي شهر مطرح شد در حالي كه وي نه داراي حقوق است و نه حكمي دارد بلكه در تمام سال هاي خدمت من به عنوان يك مشاور صلواتي در كنار من بوده است و دخالتي در عزل و نصب ها ندارد، اين حق قانوني من است كه از توان ngo ها استفاده كنم و همسرم براي من جايگاه يك ngo را دارد، به نظرم لازم است كه نسبت به برخي مخبرين تجديد نظر صورت گيرد.

تاجران در خصوص قانون بازنشستگي نيز بيان كرد: قطعا هر زمان كه اين قانون ابلاغ شود تابع آن خواهيم بود، رييس كل بازرسي كشور و رييس ديوان محاسبات اين قانون را شامل حال مديران دستگاه هاي دولتي عنوان كرد، اما به هرحال ما تابع قانون هستيم.

وي در پاسخ به سوالي درخصوص دليل تخريب ساختمان شهرداري سه ده گفت: اين ساختمان مزاحم ساخت پل سنجان بود و حتي در كنار آن تعدادي منزل مسكوني و ساختمان تملك شد تا پل احداث و مسير  باز شود.

شهردار اراك در خصوص بازگشايي خيابان پيروزي نيز گفت: بازگشايي اين خيابان خواسته ماست كه قول بازگشايي آن نيز داده شده است و اميد است با تصميم منطقي شوراي ترافيك اين امر به زودي انجام شود.

وي با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته جهت اجراي پروژه ٥٨ متري تصريح كرد: تاكنون با ٢ شركت داراي توان مالي مناسب رايزني شده است و به نظر مي رسد ظرف ماه آينده به نتيجه برسيم و تاكنون براساس گزارش مجري طرح ٢٢ مالك حاضر براي ساخت و ساز در پروژه  اعلام آمادگي كرده اند و تنها منتظر نقدينگي هستند كه اميد است در صورت عدم بروز مشكلي خاص پروژه به زودي كليد بخورد.

تاجران در خصوص پروژه هاي سرمايه گذاري و گردشگري با اشاره به پروژه گردشگري دره گردو اضافه كرد: پروژه شهرك خودرو يكي از پروژه هاي سرمايه گذاري است كه فاز نخست آن افتتاح شده است، براي سرمايه گذاري در يك طرح بايد براي سرمايه گذار پشتوانه ايجاد كرد در غير اين صورت دوام نمي آورد و حتي در مواردي بايد با ديد اغماض برخورد كرد.

تاجران در پايان نمره خود به لحاظ پاكدستي و احقاق حقوق شهروندان را ٢٠ عنوان كرد.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.