• سه‌شنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۷ / ۲۱:۳۷
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: markazi-96672
  • خبرنگار : 50210

استاندار:

استان مرکزی نمی‌خواهد از یک سوراخ دوبار گزیده شود/جای نگرانی برای احکام تعلیقی کارگران هپکو وجود ندارد

photo_2018-03-10_06-43-30 (2)

استاندار مرکزی گفت: تا به امروز خصوصی‌سازی موفقی در کشور انجام نشده است و هفت‌تپه خوزستان، فولاد اهواز، آونگان اراک و امثال آنها مصداق هایی از عدم موفقیت‌ها در خصوصی‌سازی است، البته این امر قطعا ناشی از قصد، غرض و فساد نبوده است و در این امر شاید بی‌تجربگی در این راستا و شاید شیطنت برخی از عوامل پایین دستی سازمان خصوصی سازی در این راستا دخیل بوده باشد، اما به هر روی استان مرکزی به هیچ عنوان نمی‌خواهد از یک سوراخ دوبار گزیده شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه بر لزوم احترام به خبرنگاران و پاسخگویی دقیق و کامل از سوی مدیران تاکید کرد و گفت: موارد لازم جهت تکریم خبرنگاران به مدیران تذکر داده خواهد شد، مسئولان همیشه و در هر شرایطی باید با مخاطب خود برخورد مناسبی داشته باشند، همه امکانات جهت رفع مشکلات در اختیار نیست، اما حداقل با برخورد مناسب باید تسکین‌بخش آلام مردم که خبرنگاران نمایندگان آنان هستند، بود.

وی با بیان اینکه جامعه رسانه‌ای دوران سختی را پشت می‌گذارد، افزود: شرایط فعلی استان مرکزی از شرایط کشور تبعیت می‌کند، اما با این وجود استان مرکزی از نظر شاخص های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و ... شرایط مناسبی را در اختیار دارد، آمارها حاکی از آن است که رتبه امنیتی استان بواسطه آرام شدن و تثبیت وضعیت نسبت به سال گذشته بهبود یافته است و این امر گویای انجام کارهای بزرگ و هماهنگی و انسجام موجود در استان است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شرایط اقتصادی و سیاسی استان نیز نسبت به سال گذشته بهبود یافته است، بعد از سال‌ها خانه احزاب استان با وجود اختلاف نظر و تعدد سلایق موجود رسما فعالیت خود را آغاز کرده است، شرایط گروه‌های سیاسی نسبت به گذشته تثبیت بیشتری یافته است و با وجود احترام به احزاب شناسنامه‌دار استان اما سعی بر این است که گرایشات سیاسی دخالتی در مسئولیت‌ها و امور نداشته باشد و خوشبختانه امروز شرایط خوب است.

وی با اشاره به بهبود وضعیت صنایع استان عنوان کرد: شرکت هپکو با تلاش جمعی از مسئولان استان و کشور به تولید نشسته است و در این درحالی است که کسی تصور نمی‌کرد این شرکت رنگ تولید به خود ببیند، همچنین در خصوص حکم صادره توسط قوه‌قضاییه برای 15 کارگر این شرکت هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد، در روزهای ناخوش هپکو عده‌ای از کارگران دست به اعتراض زدند که شکل ناهنجار به خود گرفت و به دلیل همین ناهنجاری دستگاه قضا براساس وظایف ذاتی خود به موضوع ورود کرد و برای تعدادی از کارگران احکام تعلیقی صادر شد، قطعا پس از رفع مشکلات شرکت برای این احکام با دستگاه قضایی صحبت خواهیم داشت و قطعا هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

آقازاده در خصوص تخلفات صورت گرفته در شهرداری اراک تاکید کرد: در حال حاضر ابدا آنچه در ارتباط با شهرداری اراک مطرح می‌شود صحت ندارد و رسما اعلام می‌کنم که تخلفات صورت گرفته توسط 2 تا 3 نفر در شهرداری کمتر از یک میلیارد تومان است و ارقام نجومی به هیچ عنوان مطرح نیست و نباید یک ارگان خدمت‌رسان را تضعیف کرد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر خصوصی‌سازی پالایشگاه شازند بیان کرد: تا به امروز خصوصی‌سازی موفقی در کشور انجام نشده است و هفت‌تپه خوزستان، فولاد اهواز، آونگان اراک و ... مصداقی از عدم موفقیت‌ها در خصوصی‌سازی است، البته این امر قطعا ناشی از قصد، غرض و فساد نبوده است و در این امر شاید بی‌تجربگی در این راستا و شاید شیطنت برخی از عوامل پایین دستی سازمان خصوصی سازی در این راستا دخیل بوده باشد، اما به هر روی استان مرکزی به هیچ عنوان نمی‌خواهد از یک سوراخ دوبار گزیده شود.

استاندار مرکزی افزود: خصوصی‌سازی قانون است و بالاخره یک روز باید پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه به بخش خصوصی واگذار شود مگر اینکه قانون تغییر کند، اما نکته حائز اهمیت این است که قیمت‌گذاری مناسبی برای واگذاری صورت گیرد، پالایشگاه شازند روزانه 240 هزار شبکه نفت خام تصفیه می‌کند و باید واگذاری درستی برای آن صورت گیرد.

وی با اشاره به تضییع حقوق اراک طی سال‌های اخیر در خصوص عوارض آلایندگی گفت: در حال حاضر حدود 230 میلیارد تومان طلب عوارض آلایندگی استان از صنایع است، با توجه به اینکه پالایشگاه روزانه 16 میلیون لیتر بنزین به کشور تزریق می‌کند نمی‌خواهیم وارد مباحث قهری بشویم، اما چون تولیدات به تهران میرود و فروش نیز به تهران واریز می شود نتوانسته ایم این عوارض را محقق کنیم.

آقازاده با اشاره به وضعیت ایرالکو با بیان اینکه تلاش امروز استان این است که ایرالکو با همه مشکلات نخوابد، افزود: 20 درصد سهام این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد، با وجود اینکه این سهام به یکی از فعالان اقتصادی استان واگذار شد، اما تاثیری در عملکرد ایرالکو حاصل نشد و باید حمایت ویژه‌ای از این صنعت بزرگ صورت گیرد، ایرالکو در حال حاضر به واسطه شرایط کنونی و تحریم‌ها بیمار است و قطعا مشکلات در سفر روز پنجشنبه وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان مرکزی مطرح خواهد شد.

وی در خصوص انتخاب معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با تاکید بر اینکه قطعا فردی با سابقه معاونت سیاسی و از مجموعه وزارت کشور انتخاب خواهد شد، تصریح کرد: با حضور در استان مرکزی همواره بر استفاده از نیروهای بومی تاکید داشته‌ام و در حال حاضر نیز معاونانم از نیرو‌های بومی استان هستند و قطعا معاون سیاسی نیز از نیروهای بومی بدنه استانداری مرکزی، یار وفادار دولت خواهد بود و اگر نیروی مناسبی در   اختیار نباشد از بیرون استان، اما از نیروهای وزارت کشور انتخاب خواهد شد، در حال حاضر گروه‌های مختلفی گزینه‌های خود را مطرح کرده‌اند و روزی نیست که تلفنی و سفارشی در این خصوص به من نشود، اما تلاشم انتخاب نیروی بومی و از مجموعه استانداری مرکزی است.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه یکبار در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کردم و قطعا تا زمانی که زنده‌ام این تجربه را تکرار نخواهم کرد، گفت: در انتخابات مجلس فضایی را دیدم که قطعا اینکار را تکرار نخواهم کرد و قصدی برای حضور در مجلس یا کار دیگر در استان ندارم و تازمانی که دولت تدبیر و امید حاضر است و حکم اینجانب معتبر است در خدمت مردم خواهم بود.

وی در خصوص انتصابات در استان با اشاره به اینکه گاهی برای یک انتصاب با دعواهای جدی درگیر هستم، افزود: امروز تعامل بسیار خوبی بین مجمع نمایندگان استان و تیم مدیریتی وجود دارد، در انتصاب و انتخاب مدیران مشورت گرفته می‌شود، اما با توجه به مصلحت استان و دولت تصمیم درست را شخصا می‌گیرم، و انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی همچنان با قدرت ادامه خواهد داشت.

آقازاده در خصوص جذب سرمایه‌گذار در استان بیان کرد: تلاش استان بر جذب سرمایه‌گذار است، اما باید سازوکار لازم جهت جذب فراهم شود که در صورت نبود این شرایط جذبی صورت نمی‌گیرد، قرارداد تولید 500 مگاوات برق خورشیدی با سرمایه‌ 500 میلیون دلار تقریبا نهایی شده بود اما به دلیل بحران‌ها و تحریم لغو شد و در این شرایط این فرصت از دست رفت.

وی با اشاره به شرایط فرهنگی و اجتماعی استان مرکزی با بیان اینکه بین معضلات فرهنگی و حل آنها با اقدامات مدنظر فاصله معناداری وجود دارد، گفت: تالارها و مراکز فرهنگی استان مدنظر است و تلاش می‌شود که تالار مرکزی شهر اراک و باغ موزه دفاع مقدس تا قبل از سال 98 افتتاح شوند.

 

 

 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.