• چهارشنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۲۱:۱۹
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: markazi-96703

تاکید استاندار مرکزی بر لزوم برنامه ریزی مدون و جدی برای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

photo_2018-03-10_06-43-30 (2)

استاندار مرکزی گفت: افتخار به گذشته و امید به آینده شعار امسال سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است و از اکنون باید برای سلسله همایش‌ها و نشست‌های عمومی در راستای تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کنیم .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در جلسه شورای راهبری و سیاست گزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب علاوه بر اقدامات فرهنگی، افتتاح پروژه های عمرانی شاه بیت برنامه های دهه مبارک فجر است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در دهه فجر افتتاح پروژه‌ها را در دستور کار داریم، پیشنهاد بنده ایجاد یک گارگروه به ریاست معاونت عمرانی استانداری است تا به سرعت بتوان در خصوص افتتاح پروژه‌ها تصمیم‌های لازم را اتخاذ کرد و در این خصوص تمام دستگاه‌های اجرایی چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی مکلف هستند تا پایان هفته آینده میزان پروژه‌های عمرانی را که قابلیت بهره برداری تا پایان سال دارند اعلام کنند، با توجه به اهمیت ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تمام دستگاه ها هر آنچه در توان دارند باید به منصه ظهور بگذارند .

وی افزود: فرمانداران نیز باید پروژه‌های عمرانی را مشخص و اعلام کنند. فرمانداران موتور محرک دهه فجر استان هستند و نباید تنها به ستاد بسنده کرد و احتمالا بعد از دهه فجر قبل از به پایان رسیدن سال 97 در یک مراسم از فعالان در این حوزه تقدیر خواهیم کرد .

استاندار مرکزی با اشاره به شعار " افتخار به گذشته و امید به آینده" تصریح کرد: این شعار باید از ابتدای دی ماه در سربرگ‌ها درج شود، باید زودتر به استقبال این شعار برویم چراکه همین شعار می‌تواند سبب ایجاد انگیزه در مردم و جوانان شود، باید به دنبال چگونگی قرار دادن جوانان در مسیر انقلاب اسلامی باشیم .

آقازاده با اشاره به تبلیغات منفی در خصوص انقلاب، گفت: باید به دنبال ایجاد جاذبه درخصوص انقلاب برای جوانان باشیم تا جوانان به دنبال انقلاب، رویکردها و دستاوردهای انقلاب باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه دهه فجر مصادف با ایام فاطمیه است در نتیجه نمی‌توان از مراسم شاد و جشن‌ها استفاده کرد، در این زمینه ایجاد یک نشاط معنوی با رعایت انطباق رویدادهای دهه فجر و دهه فاطمیه را باید در نظر داشته باشیم .

استاندار مرکزی در خصوص نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در محل دائمی نمایشگاه ها برگزار شود و در شهرستان ها نیز این مهم تحقق یابد .

آقازاده خاطرنشان کرد:  استان مرکزی در زمینه انجام فعالیت های فرهنگی در سال‌های گذشته سابقه خوبی داشته که در این راستا باید تمامی برنامه ها ، همراه با نظم ، انضباط و در یک چارچوب، مدون و تجمیع شود .

وی در خصوص تامین بودجه برای کمیته‌ها گفت: کمیته‌ها باید بر اساس وظیفه مربوطه منابع مالی خود را تامین کنند، هر کمیته‌ای موظف است شاخص‌های توسعه و پیشرفت نظام را از سال ۵۷ تا ۹۷ مورد قیاس قرار داده و در قالب یک جزوه ارائه دهد و به منظور عدم موازی کاری در دبیرخانه مورد ارزیابی قرار گیرد .

به گزارش ایسنا، سعید فرخی معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري نیز با بیان اینکه هدف دشمن ضربه زدن به کشور است، افزود: دشمنان به دنبال این موضوع هستند که نشان دهند انقلاب اسلامی در گذشته افتخاری نداشته تا بتوانند با استفاده از این حربه ناامیدی را در میان مردم ایجاد کنند. دستگاه های مختلف باید با انعکاس گذشته درخشان دستگاه خود مردم را نسبت به آینده نظام امیدوار کنند .

وی ادامه: در کمیته اقتصادی ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نشست های مختلفی برگزار شده و در این راستا صورتجلسات و وظایف دستگاه ها به مدیران دستگاه ابلاغ شده است .

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري تصریح کرد: باید بتوانیم اقدامات موثری که در حوزه نظام جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته داشته تبیین کرده و در میان مردم امید ایجاد کنیم که در این راستا حداقل 20 فیلم کوتاه از اقدامات و عملکرد دستگاه های اقتصادی استان تهیه شده که در ایام الله دهه مبارک فجر از صدا و سیمای آفتاب پخش می شود .

به گزارش ایسنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این جلسه  بیان کرد: با توجه به اینکه افزایش تعداد کمیته های مختلف در ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی سبب اجرای برنامه های موازی خواهد شد در نتیجه باید کمیته های همسو با یکدیگر ادغام شوند تا بتوان برنامه‌ریزی بهتری را شاهد بود .

مهدی زندیه وکیلی بیان کرد:  دستگاه‌ های اجرایی باید اطلاعات پروژه‌هایی را که تا پایان سال به بهره برداری می‌رسند به ستاد کارگروه عمرانی ارسال کنند .

به گزارش ایسنا، جانشین فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: کارگروه دفاعی و بسیج که یک کارگروه پر ماموریت است  800 عنوان برنامه با محوریت تشریح و تبیین عملکرد 40 ساله نظام اسلامی تدوین کرده، این برنامه‌ها شعاری نیست و همه اجرایی خواهند شد .

سرهنگ محسن گلشن زاده افزود: یک جلد کتاب 700 صفحه ای در پنج فصل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، نظامی، علمی و  اقتصادی با عنوان تشریح دستاوردهای نظام اسلامی تدوین شده تا مردم متوجه دستاوردهای انقلاب شوند که در صورتی که هزینه لازم تامین شود به زودی چاپ و منتشر خواهد شد .

وی ادامه داد: تا پایان سال کنگره 6 هزار و 200 سردار، امیر  و شهید استان مرکزی برگزار خواهد شد و در کنار اجلاسیه کنگره هشت اجلاسیه مشخص شده که از دی ماه هشت اجلاسیه آغاز به کار می‌کند. بخشی از اجلاسیه‌ها در استان تقسیم شده‌اند و هر شهرستان یک مسئولیت را پذیرفته است.

حجت‌الاسلام عباس هاشمی نیز در این جلسه اظهار کرد: 13 کارگروه تخصصی برای برگزاری هر چه باشکو‌تر مراسم بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در جلسه قبل تشکیل شده بود که مسئولیت هر یک از این کارگروه ها به یکی از دستگاه های اجرایی واگذار شد .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: کارگروه فرهنگی و هنری با مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگروه اقتصادی با مسئولیت معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، کارگروه علم و فناوری با مسئولیت رئیس بنیاد نخبگان، کارگروه رسانه و فضای مجازی با مسئولیت مدیرکل صدا و سیما، کارگروه روستا و محرومیت زدایی با مسئولیت کمیته امداد امام خمینی (ره) در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب استان مرکزی سازماندهی شده است، در این ستاد مسئولیت کارگروه ورزش و جوانان به اداره کل ورزش و جوانان، کارگروه زنان به مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، کارگروه تشکل های مردم نهاد به اداره کل تبلیغات اسلامی، کارگروه حوزه و روحانیت به حوزه های علمیه، کارگروه ایثار و شهادت به ادراه کل بنیاد شهید و امور ایثار گران، کارگروه بهداشت، درمان و سلامت به دانشگاه علوم پزشکی و کارگروه دفاعی و بسیج مردمی به سپاه روح الله استان مرکزی تشکیل شده است .

هاشمی با اشاره به اینکه 12 کارگروه دیگر به این ستاد اضافه شده، گفت: در مجموع 25 کارگروه در این راستا فعال شدند و در شهرستان‌ها به تناسب هر شهرستان‌ برنامه‌های لازم تدارک دیده می‌شود .

وی با اشاره به عناوین 12 کارگروه اضافه شده گفت: کارگروه افتتاح پروژه‌ها، کارگروه ادارات و نهادها، دانشجویی، قرآن، مساجد، اصناف و بازاریان، فضاسازی و تزئینات شهری، اقلیت های مذهبی، کودک و نوجوان، کارگری و کارآفرینی، نمایشگاه‌ها و اجرای مراسم، کارگروه‌های اضافه شده به 13 کارگروه قبلی هستند .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: برگزاری همایش‌ها و کارهای فرهنگی تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و برگزاری همایش‌هایی برای پیگیری این برنامه باید در دستور کار قرار گیرد، همچنین به صورت منسجم، گسترده و جامع برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از ابتدای انقلاب تا به الان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی انجام خواهد شد .

هامشی با توجه به دسیسه‌های دشمنان گفت: امسال سال سختی را پیش رو داریم و لازم است که در  این ایام برای چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مجدانه وارد شویم، بحران‌ها، فتنه‌ها و دسیسه‌هایی که دشمنان استکباری ایجاد کرده‌اند به این منظور بوده است که با هم پیمانی اجازه ندهند جمهوری اسلامی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن بگیرد که در این راستا با برنامه‌ریزی مناسب و با استفاده از ظرفیت ها باید بتوانیم چهل سالگی انقلاب را بهتر و با شکوه‌تر از گذشته برگزار کنیم .

وی ادامه داد: شعار افتخار به گذشته و امید به آینده شعاری است که برای امسال مشخص شده که برنامه‌ریزی‌ها نیز باید بر اساس این شعار انجام شوند و مقرر شده است که از ابتدای سال تا انتها این شعار در سربرگ مکاتبات اداری درج و به صورت ویژه به آن پرداخته شود .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی ترسیم و تدوین اهداف انقلاب اسلامی، تشریح کارنامه درخشان انقلاب اسلامی، تولید محتوای مورد نیاز برای رسانه ها و مبلغان دینی، برگزاری نشست های تخصصی با نخبگان، تعیین محور و شاخص های تولید محصولات هنری و ترسیم افق امید بخش با نگاه به آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی را از مهمترین وظایف کارگروه ها دانست .

هاشمی با اشاره به اینکه دشمنان با تمام توان و بکارگیری ابزارهای فرهنگی و اقتصادی به نبرد با انقلاب و تضعیف نظام اقدام می کنند، بر اهمیت هرچه بهتر برگزار کردن برنامه ها با همکاری مردم تاکید کرد .

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.