• چهارشنبه / ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۶:۰۰
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: markazi-98098
  • خبرنگار : 50204

فرمانده انتظامی استان خبر داد:

کاهش آمار نزاع دسته جمعی و قتل در استان مرکزی

2904753

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: امسال در بازه زمانی ۱۱ ماه و ۲۲ روز، ۴۹۶ هزار و ۲۲۶ عدد مواد محترقه کشف شده که نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش کشفیات حادث شده است .

به گزارش ایسنا،منطقه مرکزی، سردار کیومرث عزیزی در نشستی با اصحاب رسانه با بیان اینکه پلیس با آمادگی کامل به استقبال نوروز می‌رود اظهار کرد: در استان و در بازه زمانی ۱۱ ماه و ۲۲ روز اخیر تعداد ۱۵ هزار و ۶۸۹ فقره سرقت اتفاق افتاده و در حوزه کشف نیز ۹ هزار و ۸۳۹ فقره کشفیات داشتیم که ۶۳ درصد از سرقت‌ها منجر به کشف شده‌اند .

وی افزود: در آمار وقوع سرقت به ترتیب شهرستان‌های اراک، ساوه، خمین، شازند، زرندیه، دلیجان، خنداب، محلات، کمیجان، تفرش و آشتیان قرار دارند که آشتیان کمترین میزان وقوع سرقت و اراک بیشترین وقوع را داشته است .

فرمانده انتظامی استان مرکزی در خصوص احکام قضایی تصریح کرد: ۲۴ هزار و ۲۳۹ مورد اجرای حکم قضایی در مدت زمان ذکر شده انجام گرفته و ۲۰۳ هزار و ۲۸۸ فقره اوراق قضایی به ما ارجاع شده که به طرفین دعاوی ابلاغ کرده‌ایم، ۹ هزار و ۸۹۳‌ فقره اجرای دستور قضایی در موضوعات مختلف داشته ایم و ۱۴ هزار و ۱۴۰ حکم‌ جلب به نیروی انتظامی رسیده که ۱۲ هزار و ۵۲۱ مورد منتهی به جلب افراد شده است .

عزیزی بیان کرد: ۲ هزار و ۴۵۸ مورد خدمات قضایی ارائه و ۱۱ هزار و ۹۸۰ نفر بدرقه متهم و ۳ هزار و ۴۶ نفر نیز زندانی بدرقه شده است .

وی در خصوص نزاع و درگیری دسته جمعی بیان کرد: امسال ۹۲ فقره نزاع دسته جمعی حادث شده که نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد کاهش داشته است و ۱۰ هزار و ۸۰۱ فقره نزاع فردی اتفاق افتاده که نسبت به سال گدشته یک درصد کاهش وقوع داشته است .

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در حوزه مواد مخدر تا امروز ۶ هزار و ۳۴۵ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده که ۱۱ درصد کاهش کشف نسبت به سال گذشته رخ داده است، همچنین ۱۶ هزار و ۶۵۸ نفر معتاد و خرده فروش دستگیر شده اند که دستگیری‌ها نسبت به سال قبل ۱۹ درصد افزایش داشته است، همچنین تا به امروز ۳۱۴ نفر قاچاقچی دستگیر و ۲۷ باند قاچاق مواد مخدر نیز متلاشی شده اند .

عزیزی بیان کرد: در مجموع هزار و ۶۵۲ نفر از معتادان با هماهنگی سازمان‌های ذیربط به کمپ های ترک اعتیاد معرفی شده‌اند .

وی با اشاره به اینکه امسال هیچگونه آدم ربایی رخ نداده است، گفت: ۱۷ فقره قتل در استان رخ داده که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد کاهش را در این بخش شاهد بوده‌ایم .

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در حوزه جعل در بازه زمانی ۱۱ ماه و ۲۲ روز امسال ۷۰۳ فقره جعل رخ داده که نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش نشان می دهد، همچنین ۴۵۱ فقره جعل نیز کشف  شده است .

عزیزی در خصوص کلاهبرداری اضافه کرد: هزار و ۷۷۶ فقره کلاهبرداری در بازه زمانی یاد شده رخ داده که نسبت به سال قبل ۶ درصد افزایش را شاهد بوده ایم و ۹۹۲ فقره از این جرم نیز کشف شده است .

وی افزود: در بحث کالای قاچاق ۴۶۸ میلیارد ریال در این بازه زمانی کشفیات داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۶ درصد افزایش کشفیات کالای قاچاق اتفاق افتاده و هزار و ۲۰۱ نفر در این رابطه دستگیر شده اند .

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: در حوزه جرائم اقتصادی اقدامات خوبی در پلیس اگاهی رخ داده و در زمینه اخلال در نظام اقتصادی ۴ پرونده به ارزش ریالی ۸۸ میلیارد ریال، در حوزه تسهیلات غیرمجاز بانکی دو پرونده به ارزش ۸۷ میلیارد ریال، در حوزه پولشویی دو پرونده به ارزش ۵۲ میلیارد ریال، در حوزه رباخواری ۱۶ پرونده به ارزش ۳۲ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال، در حوزه اختلاس دو پرونده به ارزش یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال، در حوزه رشا و ارتشا ۳ پرونده به ارزش ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، در بحث تبانی در معاملات دولتی دو پرونده به ارزش ۲۰ میلیارد و ۷۴۲ میلیون ریال و حوزه زمین خواری ۴۱ پرونده تشکیل شده که هزار و ۷۸۴ هکتار زمین از متصرفین غیرقانونی بازپس گیری و به دولت واگذار شده است، همچنین در حوزه احتکار ۸ پرونده به ارزش ۵۰۹ میلیارد ریال تشکیل شده و البته یک پرونده دیگر نیز به تنهایی ارزش ۵۰۰ میلیارد ریالی داشته که هنوز به نتیجه نهایی نرسیده و وارد آمار نشده است .

عزیزی بیان کرد: در بحث پلیس امنیت ۱۰۳ نفر اراذل و اوباش در این بازه زمانی دستگیر شده‌اند که نسبت به سال قبل دو درصد افزایش وقوع داشته است همچنین در حوزه تخلفات صنفی  ۵۲۲ مورد تخلف رخ داده که با توجه به التهابات در حوزه بازار نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد افزایش حادث شده است .

وی در خصوص کشف مواد محترقه گفت: ۴۹۶ هزار و ۲۲۶ عدد مواد محترقه کشف شده که نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش نشان می دهد. در سال گذشته دو میلیون و ۶۰۰ هزار عدد از اینگونه مواد کشف شده است .

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در این مدت هزار و ۳۱۸ فقره جرم سایبری رخ داده که نسبت به سال گذشته ۸۴ درصد افزایش را در این بخش شاهد هستیم و هزار و ۳۶۰ فقره کشفیات با افزایش ۶۳ درصدی اتفاق افتاده است. شاخص کشفیات در فضای مجازی برای پلیس فتا ۷۰ درصد جرائم است که پلیس فتا در استان مرکزی ۹۹.۹ درصد کشف انجام شده و رتبه یک در کشور در حوزه کشف به استان مرکزی اختصاص پیدا کرده است .

عزیزی ادامه داد: در این راستا نیز هزار و ۶۳۹ فقره پرونده برای افرادی که در فضای مجازی مرتکب جرم شده‌اند تشکیل شده که برداشت غیرمجاز از حساب افراد، کلاهبرداری رایانه ای و هتک حیثیت و نشر اکاذیب سه جرم اول فضای مجازی محسوب می‌شوند .

وی اضافه کرد: امسال در حوزه آموزش ۱۵۰ جلسه با ۱۳ هزار و ۱۵ نفر آموزش در مدت زمان یاد شده ارائه و ۲۰۰ کتابچه و ۵۰۰ لوح فشرده در حوزه سواد رسانه ای به مشتریان ارائه داده شده است .

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: امسال برابر آمار مرکز فرماندهی و کنترل ناجا مجموع افرادی که در تصادفات درون شهری فوت شده‌اند ۸۸ نفر بوده که ۱۴ درصد افزایش و در تصادفات برون شهری ۴۵۴ نفر بوده که ۱۱ درصد افزایش داشته است. همچنین امسال ۳۳ هزار و ۲۲۱ دستگاه خودرو و موتور سیکلت توقیف شده است. ۶۲ هزار و ۴۳۹ مورد بازدید خودرویی و ۶۰ هزار و ۴۲ مورد تعویض پلاک خودرو و ۳ هزار و ۹۶۰ مورد تعویض پلاک موتور سیکلت انجام شده است‌ .

عزیزی با اشاره به اینکه امسال ۷۵ هزار و ۱۳۸ مورد گواهینامه صادر شده گفت: امسال ۲۴ هزار و ۹۵۰ نفر همیار پلیس در مدارس، ۱۴ هزار و ۸۲۰ پلیس یار و ۲ هزار و ۷۶۹ نفر فرهنگ یار آموزش دیده‌اند و همچنین ۴ هزار و ۸۶۲ نفر از رانندگان ناوگان عمومی حمل و نقل آموزش‌های لازم را فراگرفته‌‌اند. جهت ترویج استفاده از کلاه ایمنی ۳۲۰ کلاه ایمنی تهیه و تحویل داده شده است .

وی افزود: در حوزه پلیس ۱۱۰ مجموع کل تماس ها ۸۳۴ هزار و ۵۳۱ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۳ درصد افزایش داشته است و در حاضر ۲۰ خط تلفنی در مرکز استان برای پاسخگویی فعال است، همچنین ۴۴۹ هزار و ۷۵۵ مورد تماس عملیاتی انجام شده که ۳۴ درصد عملیات‌های پلیس به خواسته شهروندان افزایش داشته است .

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: سرقت با ۱۵ هزار و ۴۹۳ فقره، درگیری و نزاع با ۱۰ هزار و ۹۸۷ فقره، جرائم عمومی علیه اموال و اشخاص با ۹ هزار و ۶۶۳ مورد، وقایع و امور راهور با ۹ هزار و ۵۱۲ مورد و جرائم مالی و  اقتصادی ۵ هزار و ۶۱۵ مورد به ترتیب ۵ جرم نخست رخ داده در استان هستند .

عزیزی ادامه داد: امسال در استان مرکزی در سطح شهرستان‌ها در هر شهرستان ۲۱ مرحله طرح پاکسازی مناطق آلوده و جمعا ۲۵۲ مرحله طرح اجرا شده است .

وی اضافه کرد: در حوزه ۱۹۷ ، ۳۴ هزار و ۹۱۰ تماس حاصل شده که ۳ درصد افزایش تماس‌های ۱۹۷ حادث شده و ۱۲ هزار و ۴۲۵ مورد تماس قابل رسیدگی بوده است .

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در حوزه نظام وظیفه ۶ هزار و ۷۲۵ فقره کارت پایان خدمت صادر شده و هزار و ۲۱۴ فقره پرونده مشمول طرح جریمه مشمولان غایب بوده است. ۱۲ هزار و ۳۲۱ مورد انواع خدمات مشاوره ای انجام شده که از این تعداد ۵ هزار و ۲۰۲ نفر در کلانتری ها و ۷ هزار و ۱۱۹ پرونده به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها ارجاع شده و ۸۳ درصد مصالحه صورت گرفته است .

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.