• چهارشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۱
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: markazi-99830
  • خبرنگار : 50210

جانشین فرمانده انتظامی کشور:

سال 98 سال مفتضح شدن دشمن است

سال 98 سال مفتضح شدن دشمن است

 جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: سال 98 سال مفتضح شدن دشمن است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سردار ایوب سلیمانی در آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: انقلاب‌های بسیاری در جهان شکل گرفت، اما از آنجاکه شعار اصلی انقلاب و امام راحل از همان ابتدا شعار نه شرقی و نه غربی بود، انقلاب ایران و جمهوری اسلامی پایدار باقی ماند. تاکید بر این شعار به این دلیل بود که اسلام وابسته به هیچ قطبی نیست.

جانشین فرمانده انتظامی کشور با اشاره به مراحل 5 گانه انقلاب اسلامی اعم از شکل گیری انقلاب، نظام اسلامی، دولت اسلامی، اسلامی کردن جامعه و تمدن اسلامی بیان کرد: امام راحل تمام باورها و داشته های غرب را بدون اتکا به هیچ قدرت زمینی به مبارزه طلبید. دشمن 40 سال با همه وجود و بدون لحظه‌ای استراحت داشته‌ها و توانایی‌ خود را علیه این انقلاب به کار گرفت، اما علیرغم این همه توطئه انقلاب اسلامی به این مقطع رسید.

وی اظهار کرد: شرایط امروز انقلاب اسلامی را می توان با شرایط دوران پیامبر اسلام مقایسه کرد. دشمنان به اقداماتی همچون تحریم، تهدید، تطمیع متوسل شدند و انواع جنگ‌ها را به راه انداختند اما امروز با قدرتی به نام جمهوری اسلامی ایران مواجه هستند.

سلیمانی با تاکید بر اینکه امروز تنها اراده حاکم بر جنوب غرب آسیا اراده مقام معظم رهبری است و افتخار مردم منطقه تکیه دادن به نظام الهی است، گفت: سال 88 دشمن این تصور را داشت که می‌تواند از داخل و با سازوکار ملی حکومت را به دست گیرد، اما شکست خورد، در سال 96 سعی شد با استفاده از نارضایتی عمومی ملت را علیه نظام بشوراند و نظام را از بین ببرد که این برنامه نیز به سرانجام نرسید و در نهایت ترامپ را وارد میدان کردند تا قدرت بالنده ایران را در قفس کند، برجام یک، 2، 3 و 4 را تعریف کردند و حتی به امید برجام‌های دیگر، از برجام خارج شدند.

وی افزود: دشمن سال گذشته را سال براندازی نامید، اما اتاق‌های فکر را جمع کردند و به این نتیجه رسیدند که نظام ایران قابل براندازی نیست مگر اینکه فشارها را 10 برابر کنند و حتی بیان کردند که نباید با ایران وارد جنگ احتمالی شد چراکه در این مسیر قطعا ایران پیروز خواهد بود و این اقتدار ایران باعث شده است که حتی ایرانیان غرب نشین امروز به ایرانی بودن خود ببالند.

وی گفت: اتاق‌های فکر امریکا پس از ناامیدی از جنگ و براندازی نظام اسلامی به این نتیجه رسیدند که باید مردم را خسته کنند، آستانه تحمل آنها را به هم بزنند، امنیت داخلی را دچار خدشه کنند و مشکلات را تحمیل کنند تا مردم از نظام کلافه شده و تسلیم خواسته های دشمن شوند و در واقع این نقشه آخرین برگ نظام استکبار است.

جانشین فرمانده انتظامی کشور تصریح کرد: اردیبهشت ماه سال جاری پروژه صفر کردن صادرات نفت ایران آغاز شد، ایران را تهدید کردند و برای مرعوب کردن ایران نیرو به منطقه آوردند اما ایران کوتاه نیامد. وضع امروز کشور از اردیبهشت ماه بهتر است و قطعا در مهرماه وضعیت بهتر خواهد شد. اردیبهشت 98 هیچ گاه باز نمی گردد هرچند که دشمن همچنان دشمنی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: امروز امنیت و همه شقوق آن، خدمتگزاری به مردم، تامین آرامش برای مردم در همه ابعاد، پاسداری از همه ارزش‌های انقلاب و دفاع از دستاوردها وظیفه معلوم و مصرح نیروی انتظامی است و در واقع هر اقدام پلیس حاکی از دفاع از انقلاب، جنگیدن با دشمن و ادامه خدمتگزاری به مردم است و در واقع مبارزه با مواد مخدر، تکریم مردم  و تامین امنیت، مصداق و عین دفاع از انقلاب است.

سلیمانی با بیان اینکه اگر آرامش مردم بهم بخورد، از درون دچار تنش می شویم و ادامه این تنش تشنج بیرونی و بحران را به همراه دارد، افزود: وظیفه و رسالت اصلی ما تامین امنیت کشور است. 20 درصد شئونات و حساسترین امور مردم به نیروی انتظامی مرتبط است. شاید ناجا نتواند در مشکلات اقتصادی که ناشی از تحریم است کاری کند اما می تواند فشار را کم کرده و در مقابل زالوصفتان بایستد و آرامش را با خدمت بی منت به مردم بدهد.

وی سال 98 را سال مفتضح شدن دشمن نامید و افزود: بیانیه گام دوم انقلاب به دشمن این پیام را داد که اگر سال به سال برای ایران برنامه‌ریزی کنید، انقلاب اسلامی هر 40 سال یکبار برنامه ریزی می کند و این مسیر متوقف ناشدنی است.

سلیمانی تصریح کرد: نیروی انتظامی در کل کشور آبرومند است. اقتدار دارای سه مولفه قدرت، مشروعیت و مقبولیت است و ناجا امروز بیش از هر زمان دیگری آماده و دارای مقبولیت است به طوری که مقبولیت ناجا در کشور بیش از 77 درصد برآورد شده است.

وی با اشاره به اینکه آمادگی عملیاتی استان مرکزی بیش از 75 درصد تخمین زده شده است، افزود: اگر سرقت در استان افزایش یافت به همان میزان کشفیات افزایش یافت، البته مشکل شرارت در استان وجود دارد که باید برنامه‌ریزی جدی برای رفع این مشکل صورت گیرد. نباید اجازه داد کسی آرامش مردم را برهم بزند بلکه مردم باید در آرامش اجتماعی، آرامش کسب و کار و فضای مجازی، آرامش تولید و امنیت جاده‌ها به سر ببرند و پلیس باید مطالبه گر حق مردم باشد.

جانشین فرمانده انتظامی کشور با بیان اینکه بیش از 90 درصد مردم معتقد به ارزش‌های دینی هستند، شاید تفاسیر مختلفی در این حوزه از سوی مردم صورت گیرد اما همگی ریشه مذهبی دارند و نباید اجازه داد که آرامش روانی دینی و مذهبی مردم به هم بریزد، گفت: نیروی انتظامی باید خود را در تراز انقلاب اسلامی تعریف کند، هرچه این نیرو حساس تر، هوشیارتر و توانمندتر باشد قطعا اطمینان مردم به او بیشتر است. البته خدمت به مردم نباید با قلدری همراه باشد بلکه افراد با انگیزه باید پیشانی پلیس باشند.

سلیمانی اضافه کرد: هفته ای دو شهید نیروی انتظامی تقدیم انقلاب می شود و این مهم نشان از آمادگی پلیس و شهادت طلبی پرسنل نیروی انتظامی است و این شاخصه به مردم ثابت شده است.

به گزارش ایسنا، سردار کیومرث عزیزی فرمانده سابق انتظامی استان نیز در این آئین با اشاره به اقدامات انجام شده در طول ۴ سال حضور وی در پست فرماندهی انتظامی استان بیان کرد: در طول چهار سال اخیر ناجا حرکت در مسیر راهبردهای مقام معظم رهبری، مدارا با مردم قانونمدار، ارتباط چهره به چهره با مردم و تعامل با رسانه ها را طبق تعهد خود به انجام رساند.

وی با اشاره به تلاش برای کاهش استرس از پرسنل جهت تصمیم گیری در محیط های بدون تنش به عنوان یکی از اقدامات مهم انجام شده در ۴ سال اخیر، افزود: یکی از اقدامات تحولی در حوزه مدیریتی استان مرکزی جوانگرایی بود به طوری که در لایه یک مدیران سن از ۲۶.۵ به ۲۳.۵ کاهش یافت و سن مدیران لایه میانی نیز از ۲۳.۵ به ۱۸.۵ تقلیل داشت.

سردار عزیزی ارتقای ساختار سازمانی کلانتری ها، پرداخت تسهیلات رفاهی، تشکیل شورای معتمدین، راه اندازی قرارگاه جلب، بکارگیری ۸۵ درصد نیروهای استان در صف و ۱۵ درصد در ستاد، اجرای طرح حکمت و صیانت از خانواده ها را از جمله اقدامات صورت گرفته در ۴ سال اخیر دانست.

وی با اشاره به کشفیات صورت گرفته در بازه زمانی مذکور گفت: در ۴ سال اخیر ۲۶ هزار و ۶۰۴ کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف شد که در مقایسه با دوره مدیریتی قبل و ۱۴ تن کشف انجام شده در آن دوره، ۸۸ درصد رشد حاصل شده، همچنین در این راستا با ۳۱ درصد رشد ۶۳ هزار و ۵۰۰ نفر دستگیر شدند‌.

فرمانده انتظامی سابق استان مرکزی کالای قاچاق مکشوفه در بازه زمانی مذکور را برابر با ۱۵۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بیان کرد و افزود: در این راستا ۱۳۵ هزار و ۸۰۰ نفر دستگیر شدند و ۲۳ درصد رشد حاصل شده است.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه پلیس فتا، حوزه درمانی، عمرانی اشاره کرد و گفت: در طول ۴ سال اخیر سند مالکیت ۱۷۰ هزار مترمربع زمین اخذ و ۶۰ هزار متر زمین ویژه یگان های مختلف از طریق مشارکت های مردمی دریافت شد، همچنین ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای معیشت و صیانت از کارکنان صرف شد.

عزیزی با اشاره به فارغ التحصیلی ۴۷۹ نفر از مرکز آموزشی علمی و کاربردی، انجام ۲۰ طرح پژوهشی غیرصنعتی کاربردی، اقدامات حوزه فرهنگی، اجرای طرح مکنا، آمادگی رزمی، کاهش ۲۸ درصدی جرائم کارکنان در مقایسه با سال ۹۲ و کاهش ۳۳ درصدی سوانح خودرویی سازمانی در قیاس با سال ۹۳ گفت: ۳.۵ میلیارد تومان از اعتبارات تملک سرمایه ای استان مرکزی به فرماندهی انتظامی استان اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا، در این آئین، سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" به عنوان فرمانده انتظامی استان مرکزی معرفی و از خدمات سردار "کیومرث عزیزی" تقدیر شد.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.