• یکشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۶ / ۱۳:۱۶
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: mazandaran-48461
  • خبرنگار : mazandaran-49014

گزارش ایسنا از جلسه خبری شورای شهر فریدونکنار/

گردشگری مسیر توسعه فریدونکنار

photo_۲۰۱۷-۱۲-۰۳_۱۲-۲۴-۲۲

گردشگری و درنا از مهم ترین مباحث اعضای شورای اسلامی شهر فریدونکنار در نشست خبری بود.

به گزارش ایسنا مازندران، مصطفی شیاری کناری رئیس شورای اسلامی شهر فریدونکنار در نشست خبری در این شهر اظهار کرد: در دوره گذشته شهردار وقت فریدونکنار با مصوبات شورای اسلامی شهر بودجه 2.5 درصد را در اختیار شورا با حساب جداگانه قرار داد و اعضای شورا هزینه می‌کردند اما با قانون مغایرت داشت و بازرسی مانع از این کار شد و پایان دوره مابقی این پول به حساب شهرداری برگشت.

وی با اشاره به اینکه حدود یک میلیارد تومان در ماه هزینه جاری و حقوق پرسنل می‌شود، تصریح کرد: با این مبلغ، شهرداری در کارهای عمرانی موفقیتی به دست نمی‌آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر فریدونکنار با بیان اینکه فریدونکنار همچنان در بافت سنتی باقی مانده است، خاطرنشان کرد: برای منطقه فیروزآباد امکانات مناسبی در اختیار آنها قرار گرفته است.

شیاری با اشاره به اینکه درب شورا بر روی ارباب رجوع باز است، تصریح کرد: به دنبال پیگیری موضوع‌هایی هستیم که تا به امروز انجام نشده است.

وی با بیان اینکه شورای شهر نظارتی است و دستوری نیست، خاطرنشان کرد: روابط میان شورا و شهرداری بر اساس تعامل است.

رئیس شورای شهر فریدونکنار با بیان اینکه نکات مطرح شده درباره دوقطبی شدن شورا نادرست است، گفت: همدلی، تفاهم و برادری مهم‌تر از هر عامل دیگری است.

شیاری با اشاره به اینکه اختلاف در شورا طبیعی است، اظهار کرد: اگر در این شورا نتوانستیم مصوبه با 5 رای به دست آوریم، 3 رای نیز وجاهت قانونی دارد.

وی با بیان اینکه شورای شهر را باید با توانش سنجید، خاطرنشان کرد: شورا باید سالم، صادق و راستگو با مردم باشد.

راه‌اندازی خیابان خط سلامت در ساحل فریدونکنار

مهدی بابکی سخنگوی شورای شهر فریدونکنار نیز در این نشست، تصریح کرد: وظیفه شورا بر این بود تا اطلاعات و عملکرد خود را به رسانه انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه در این جلسه از تمامی اعضای شورای شهر دعوت شد تا حضور داشته باشند، اظهار کرد: متفاوت‌تر از بقیه شهرهای اطراف با دعوت از حضور تمامی اعضای شورای شهر «ما» را نشان دهیم.

سخنگوی شورای شهر فریدونکنار با تاکید بر اینکه رسانه در این عصر تاثیرگذارترین پدیده است، تصریح کرد: رسانه با دقت نظر عملکرد مسئولان را به مردم انعکاس دهد.

بابکی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها با این دوره از شورا همکاری و برای پیشبرد اهداف کمک کرده و از قضاوت‌ها ابتدای مسیر پرهیز کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تغییر در بافت شهرداری تنها در شعارهای انتخاباتی بوده و هیچ مصوبه و قانونی در این زمینه دیده نشده است، گفت: انتظار شورا از شهردار عملکرد مناسب است.

سخنگوی شورای شهر فریدونکنار در پاسخ به سوالات خبرنگاران، با اشاره به اینکه در گردشگری در ساحل طرح‌های متفاوت دیده شده است، گفت: خیابان خط سلامت در ساحل فریدونکنار راه‌اندازی می‌شود.

بابکی با بیان اینکه خط سلامت ساحلی یک پروژه مهم برای تبدیل شدن این شهر، به منطقه نمونه گردشگری محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در موضوع کمربندی فریدونکنار نیز نماینده مجلس نگاه ویژه ای به حوزه نمایندگی خود دارد و در حال نگاه عادلانه است.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی کمربندی فریدونکنار نیازمند حوصله بیشتری از سوی شهروندان است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر فریدونکنار با اشاره به اینکه طرح جامع شهری ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی برای شهر را پیگیری می‌کنیم و در تمامی زمینه‌ها به صورت میدانی وارد می‌شویم.

بابکی در خصوص بدهی‌هایی که ادارات شهرستان به شهرداری دارند نیز گفت: شهرداری نیز برای وصول مطالبات خود برنامه‌هایی دارند.

وی با بیان اینکه باید چرخ به گل نشسته برخی از ادارات را باید به چرخش درآورد، اظهار کرد: اگر ادارات همراه با مردم حرکت نکنند با آنها به شیوه‌ای دیگر برخورد می‌شود.

بابکی با تاکید بر اینکه به انبوه‌سازان نگاه ویژه‌ای می‌شود، تصریح کرد: ساماندهی زمین‌های بدون استفاده در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در زیرساخت شهری کمی مشکل وجود دارد، گفت: شورای دوره پنجم تمامی عملکرد خود را در اتاق شیشه‌ای انجام می‌دهد و هر خبرنگاری می تواند در جلسه رسمی شورا حضور داشته باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر فریدونکنار با اشاره به اینکه کمیسیونی شدن امور در شورای شهر فریدونکنار باید بررسی شود، اظهار کرد: این موضوع در قانون هم دیده شده و هیچ تصمیم واحدی در این زمینه گرفته نشده است.

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها موضوعات را به گونه‌ای به مردم اطلاع دهند که موجب پیشرفت مجموعه شهری شود، اظهار کرد: همچنان هیج دستوری برای جذب نیرو برای شورای شهر نیامده است.

تجلیل از دختران نمونه شهر در فریدونکنار تداوم می‌یابد

سیده نازبانو عزیزی‌کناری عضو شورای اسلامی شهر فریدونکنار نیز در این نشست، اظهار کرد: در کمیسیون تقسیط عوارض باید بر اساس قانون به صورت ۳۶ قسط از مردم دریافت شود.

وی با اشاره به اینکه در دوره چهارم شورا برای جلوگیری از دریافت سود از شهروندان فریدونکناری تلاش شد اما به نتیجه نرسید، تصریح کرد: دریافت این سود از مردم حرام بوده است.

این عضو شورای اسلامی شهر فریدونکنار با بیان اینکه از طریق مسئولان استانی و کشوری این امر پیگیری شد، خاطرنشان کرد: در این دوره شورا مجددا پیشنهاد داده شد که این سود گرفته شود اما این امر در دوره پنجم صورت نمی‌گیرد.

عزیزی با اشاره به اینکه تکریم و تجلیل از دختران نمونه شهر تداوم می‌یابد، تاکید کرد: یکی از اهداف شورای شهر فریدونکنار فعالیت بیشتر در زمینه فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید در تمامی زمینه‌ها قلم بزنند تا آگاهی بدهند، اظهار کرد: برخی رسانه‌ها نه تنها واقعیت‌ها را بیان نمی‌کنند بلکه برای مردم را نیز نگران می‌کنند.

با سابقه‌ترین عضو شورای شهر فریدونکنار تاکید کرد: به دلیل موقعیت آب و هوایی در ۶ ماه دوم بسیاری از پروژه ها کمتر انجام می‌شود و باید فرصت داد تا نتیجه کار را دید.

لزوم ساماندهی شنبه بازار فریدونکنار

مهدی باقرزاده فریدونی عضو دیگر شورای اسلامی شهر فریدونکنار نیز در این نشست، اظهار کرد: شورای اسلامی شهر فریدونکنار در آغاز یک فعالیت ۴ ساله قرار دارد و رسانه ها کمک حال بزرگی برای شورا هستند.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر نماینده تمامی گروه‌های مردمی است، تصریح کرد: بازار فریدونکنار از گذشته قطب اقتصادی منطقه بوده است و باید با سیاست‌گذاری درست در بخش بازار رونق ایجاد کرد.

نائب رئیس شورای شهر فریدونکنار خاطرنشان کرد: نبود حمل و نقل درست و پارکینگ مناسب موجب عدم رونق اقتصادی در این شهر شده است.

باقرزاده در پاسخ به شبهات مطرح شده درباره اظهارات وی نسبت به شنبه بازار این شهر، اظهار کرد: ۱۶ سال از عمر این شنبه بازار می‌گذرد اما کمتر از ۶ جلسه تخصصی در این زمینه برگزار نشد.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای رفع مشکل شنبه بازار، ساماندهی آن است، گفت: اگر این بازار به پشت بازار روز انتقال دهیم رقابت ایجاد می‌شود و با افزایش رقابت، کیفیت رشد می‌یابد.

نائب رئیس شورای شهر فریدونکنار با اشاره به اینکه با افزایش کیفیت نظارت و کنترل افزایش می‌یابد، اظهار کرد: منطقه گردشگری فریدونکنار با این شرایط بهتر می‌شود.

فراخوان عمومی برای طراحی و بازسازی میدان درنا

حمید بخشی شهردار فریدونکنار نیز در این نشست، اظهار کرد: فریدونکنار در سال‌های گذشته نسبت به شهرهای اطراف مهجور باقی مانده است.

وی با بیان اینکه باید یک برنامه جامع برای رشد و پیشرفت شهر وجود داشته باشد، تصریح کرد: هر چند بودجه در شورای گذشته بسته شده است اما در ارتباط با گردشگری برنامه های خوبی در این دوره وجود دارد.

شهردار فریدونکنار با تاکید بر اینکه بر روی ساحل فریدونکنار برنامه‌ وجود دارد، خاطرنشان کرد: برنامه موجود درباره ساحل فریدونکنار بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کند.

بخشی با اشاره به اینکه طرح جامع پیش از حضور این شورا تدوین شده است، اظهار کرد: طرح جامع و تفصیلی شهر فریدونکنار مسیر توسعه را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه موضوع حسن آباد نیز باید به عنوان یک سکونتگاه غیررسمی برطرف شود، تصریح کرد: روستای حسن آباد در دست بررسی است که چگونه می‌توان بر روی آن ساخت و ساز انجام داد.

شهردار فریدونکنار با اشاره به اینکه شهرداری از حالت عمرانی و خدماتی به عمرانی، خدماتی و فرهنگی تغییر حرکت داده استف خاطرنشان کرد: شهرداری باید رویکرد فرهنگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه جشنواره‌ها در تقویت اقتصاد شهر موثر است، اظهار کرد: موضوع دفع آب‌های سطحی باید به صورت یک مطالعه در دستور کار قرار بگیرد.

بخشی با اشاره به اینکه باید نسب به موضوع آب‌های سطحی کارهای مقطعی کرد، خاطرنشان کرد: وضعیت دفع آب‌های سطحی در شهرهای ساحلی بسیار دشوار است و به دنبال برنامه جامع دفع آب‌های سطحی در بودجه 97 در دستور کار قرار دارد.

شهردار فریدونکنار با بیان اینکه مسئول زیباسازی و تاسیسات شهرداری به زودی معرفی می‌شود، گفت: در شهرداری مشکل زیرساختی وجود دارد.

بخشی با اشاره به اینکه برخی از امور در این شهرستان را به صورت فراخوان عمومی به منظور استفاده از نیروهای بومی و جوان به مردم اعلام می‌شود، اظهار کرد: طراحی و بازسازی میدان درنا که نیز در دستور کار قرار دارد که این امر نیز فراخوان می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرداری در مسدود کردن کمربندی نقشی ندارد، گفت: در ورودی و خروجی شهر به دلیل خطی بودن بحران وجود دارد و در حوزه شهرسازی مشکلات فراوانی وجود دارد.

شهردار فریدونکنار با بیان اینکه میدان ورودی و خروجی شهر و ورودی سردرب پارک لاله نیز طراحی شده است، اظهار کرد: پارک کودک در کنار باغ پرندگان در حال احداث است.

بخشی با اشاره به اینکه باید در حوزه عمران ارتباط خوبی با واحد روابط عمومی برقرار شود تا مردم آگاهی پیدا کنند، گفت: کمیته سرمایه گذاری در شهرداری راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری فریدونکنار به دنبال کارآفرینی است و باید فضای اشتغالزایی را با جذب سرمایه گذار ایجا کنند، اظهار کرد: در ماده 77 هیچ کار غیرقانونی وجود نداشت و دریافت سود تقسیط بر اساس قانون بوده است.

شهردار فریدونکنار جذب نیرو را تنها از طریق آزمون دانست و گفت: نیروهای خدماتی با مدرک دیپلم و زیردیپلم برای این شهر جذب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری برای تکمیل پل خیابان شهید بهشتی در تخصیص بودجه به بن بست رسیده و به دنبال اصلاحیه در آن است، اظهار کرد: از رودخانه شهر فریدونکنار هیچ استفاده‌ای نشده است.

شهردار فریدونکنار با بیان اینکه دفترچه‌ای از کوچه‌ها و معابر آسفالت نشده جمع‌آوری شده است، خاطرنشان کرد: حدود 10 میلیارد تومان بودجه برای این آسفالت‌ها نیاز است و هرچند برخی از کوچه‌ها به بازسازی نیاز دارند اما امیدواریم شهرداری در پایان این دوره جشن آسفالت در این شهر بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که برای مسافر و گردشگر جاذبه ایجاد نشود ماندگاری آنها کاهش می‌باید، گفت: با همکاری ادراه‌کل میراث فرهنگی، راه‌اندازی موزه منطقه‌ای و بازارچه صنایع دستی در این شهر در دستور کار قرار دارد.

بخشی با بیان اینکه در بودجه سال بعد تدوین سند چشم انداز توسعه شهر فریدونکنار باید دیده شود، اظهار کرد: برنامه ساماندهی جامع ساحل شهر فریدونکنار نیز در سال بعد در دستور کار قرار دارد.

 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.