• دوشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۹
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: mazandaran-51177
  • خبرنگار : 50197

گزارش ایسنا از جلسه شورای اداری در بهشهر؛

شاعری: 10 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شرق مازندران احیا می شود/ خنجری: بی فایده بودن نوشدارو پس از مرگ سهراب!

images
جلسه شورای اداری بهشهر با حضور نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشداران، اعضای شورای اداری و اعضای شورای تامین در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا مازندران، علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، در این جلسه، اظهار کرد: رضایتمندی مردم کلید اصلی توسعه، پیشرفت و امنیت پایدار در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: فشارهای اقتصادی که بر ایران تحمیل می شود به دلیل ایستادگی، استقلال طلبی و آزادی خواهی ملت ایران است که می خواهند برای خود تصمیم بگیرند و زیر بار ظلم نروند و حرف نظام های استکباری را گوش ندهند؛ در حالی که اگر همین امروز تسلیم خواسته های آمریکا شویم ممکن است هیچ یک از این فشارها وجود نداشته باشد اما زندگی کردن زیر سایه ظلم، بی عدالتی و زیاده خواهی در واقع تعریفی جز مرگ ندارد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: در حال حاضر در بخش تامین کالاهای اساسی جای هیچ نگرانی وجود ندارد چراکه ذخایر استراتژیک ایران تقریبا کامل است و بسیاری از محصولات به ویژه مواد غذایی برای دو سال آینده تامین شدند و توسط دستگاه های ذیربط تامین ارز انجام گرفته و قراردادها منعقد شده است.

*افزایش قیمت قانونی در سوخت، انرژی و کالاهای اساسی صورت نگرفته است

شاعری خاطرنشان کرد: برخی شایعه ها و سوال ها وجود دارد درباره اینکه آیا افزایش قیمت کالاهای اساسی در حدی که نیاز واقعی مردم باشد؛ صورت می گیرد یا خیر؟ که باید بگویم به هیچ عنوان افزایش قیمت در بخش سوخت و انرژی و تامین کالاهای اساسی صورت نگرفته است و همین روند تا پایان سال جاری تداوم دارد.

وی افزود: در بخش صادرات نفتی و غیر نفتی تا کنون اتفاق خاصی نیفتاده و همان روند ابتدای سال جاری در حال اجرا است و تامین منابع ارزی ما به صورت عادی صورت می گیرد و ذخایر ارزی در شرایط نرمال قرار دارند.

*سال جاری نیازی به واردات گندم و شکر نداریم/ ضریب خود اتکایی کشاورزی ایران بیش از 80 درصد است

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس اظهار کرد: در بخش کشاورزی ضریب خود اتکایی ایران بیش از 80 درصد است، سال جاری در محصول گندم و شکر نیازی به واردات نداریم در حالی که اگر مطابق سال 91 و 92 تولید داشتیم امسال نیز باید حدود 4 میلیارد دلار شکر و گندم وارد می کردیم اما خوشبختانه به درجه ای از خوداتکایی رسیدیم که ضریب امنیت بالایی در بخش محصولات کشاورزی ایجاد شده است.

شاعری گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در مجموع بالغ بر 12 هزار و 500 میلیارد تومان بوده که تقریبا بخش عمده آن پرداخت شده است و مابقی تا پایان مهرماه تسویه می شود که در مازندران تا کنون 90 درصد پرداخت شده است.

وی افزود: طی جلسه ای که اخیرا با وزیر جهاد کشاورزی داشتم حدود 10 هزار هکتار از اراضی شرق مازندران در قالب طرح جامع احیا قرار گرفتند که از طریق زهکشی و شست و شوی اراضی انجام می شود.

*بازگشایی بخشی از کاخ صفی آباد بهشهر برای دسترسی مردم و بازدید گردشگران

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس با بیان اینکه از همکاری خوب وزیر اطلاعات برای موافقت بازگشایی بخشی از کاخ صفی آباد بهشهر و دسترسی مردم و گردشگران به آن بخش؛ قدردانی می کنم، عنوان کرد: تا کنون مقدمات کار آماده شده و تا چند روز آینده جلسه دیگری را به منظور نهایی کردن توافق و دستورهای اجرایی صادره با وزیر اطلاعات داریم و همچنین مسیر دسترسی پیاده روی تا کاخ صفی آباد پیش بینی شده که امیدواریم به زودی اجرایی شود تا گام مثبتی در جهت رونق و توسعه گردشگری بهشهر برداریم.

هادی خنجری فرماندار بهشهر در این جلسه، گفت: امروز با توجه به شرایط سخت اقتصادی و فشارها و تحریم هایی که بر ایران وارد می شود در حساس ترین دوره تاریخی انقلاب اسلامی قرار داریم و باید برای ادامه راه شهدا و امام حسین(ع) از سختی ها و مسیر صعب و العبور در راه خدمت به مردم بگذریم و با بصیرت و بی اعتنایی به دشمن که با به راه انداختن جنگ اقتصادی در حال برنامه ریزی برای فروپاشی جمهوری اسلامی ایران است؛ از این مسیر پر پیچ و خم پیروزمندانه عبور کنیم.

وی تاکید کرد: متولیان بازار به ویژه اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت موظف هستند با نظارت شبانه روزی و مستمر، دقت، رفتار مناسب با مردم و برخورد به موقع با متخلفان؛ بازار را مدیریت کنند تا از گران فروشی و احتکار جلوگیری شود و افسار گسیخته اقتصاد را مهار کنند چراکه همه باید کمک کنیم سختی تامین معاش زندگی بر دوش مردم سنگینی نکند.

*مردم نباید به محتکران خانگی تبدیل شوند

خنجری اظهار کرد: رسانه ها و خبرنگاران باید در مسیر فرهنگ سازی مصرف به مدیران و مسئولان کمک کنند تا مردم از نظر روانی به آرامش برسند و از بابت تامین کالاهای مورد نیاز خود نگرانی نداشته باشند. همچنین همه باید یاد بگیریم و به دیگران یاد دهیم که چگونه مصرف کنیم و به اندازه نیاز خود خرید کنیم و مردم نباید به محتکران خانگی تبدیل شوند.

فرماندار بهشهر گفت: با توجه به آغاز کشت پاییزه باید جهاد کشاورزی اهتمام بیشتری در جهت تامین و توزیع نهاده های کشاورزی مانند کود و بذر کند و همچنین شرکت پخش فرآورده های نفتی باید برای تامین و پخش سوخت با برنامه ریزی دقیق و به موقع عمل کنند.

*حمایت از کشاورزان به موقع صورت گیرد/ نوشدارو بعد از مرگ سهراب فایده ندارد

خنجری با بیان اینکه بهشهر قطب تولید برخی از محصولات کشاورزی در مازندران است به همین دلیل باید توجه ویژه ای به بخش کشاورزی شود، خاطرنشان کرد: حمایت باید به موقع باشد و اگر به موقع از کشاورزان در زمینه تامین کود، بذر و سوخت حمایت صورت نگیرد در واقع نوش دارو بعد از مرگ سهراب است و فایده ای ندارد پس باید اقدامات در وقت مقرر انجام شود تا مردم دچار مشکل نشوند.

وی افزود: بندر امیرآباد ظرفیت بزرگی برای شهرستان بهشهر محسوب می شود اما متاسفانه تاثیر آن در معیشت مردم این شهرستان احساس نمی شود به همین دلیل باید در یک میزگرد مشترک با مدیر بندر امیرآباد مطالبات شهرستانی را مطرح کنیم تا بندر امیرآباد در رونق اقتصادی بهشهر و معیشت مردم شرق مازندران تاثیر مثبت و مشهود داشته باشد.

فرماندار بهشهر تصریح کرد: باید مدیران دستگاه ها در مناطقی که نیاز بیشتری وجود دارد حضور فعال تری داشته باشند و مواجهه مطلوب با مردم و تکریم ارباب رجوع را در دستور کار خود قرار دهند.

*تعامل برخی از روسای ادارات بهشهر با خبرنگاران کم رنگ است

خنجری گفت: تعامل برخی از روسای ادارات بهشهر با خبرنگاران کم رنگ است در حالی که باید از این ظرفیت استفاده کرد و از این پس باید با حوزه رسانه و اطلاع رسانی بیشتر تعامل داشته باشند و اقدامات دستگاه های خود را به صورت شفاف برای مردم بازگو کنند.

وی یادآور شد: بیمارستان 220 تختخوابی بهشهر به سرعت در حال پیشرفت است و زودتر از موعد مقرر افتتاح می شود که البته 20 تخت به آن اضافه شده و به 240 تختخواب رسیده است که البته از پیگیری مجدانه دکتر شاعری برای جذب اعتبار و تسریع در افتتاح بیمارستان قدردانی می کنم.

فرماندار بهشهر اظهار کرد: دسترسی به کاخ صفی آباد آرزوی دیرینه مردم بهشهر بود که در حال تحقق است و موافقت های اولیه آن توسط دکتر شاعری نماینده مجلس بهشهر از وزیر اطلاعات اخذ شده است که در حال حاضر مسیر دسترسی انتخاب شده و با نظر کارشناسی و فنی به زودی بازگشایی می شود.

*بیش از 19 میلیارد ریال گران فروشی در بهشهر

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهشهر در این جلسه، گفت: کل کالاهای موجودی کشور در سامانه رصد ثبت است و همه انبار داران مکلف هستند موجودی خود را اعلام و ثبت کنند تا رصد شود که وضعیت موجودی کالا در کشور به چه صورت است.

اسماعیل هادی‌نژاد اظهار کرد: خوشبختانه هیچ گونه نگرانی در زمینه تامین کالا در مازندران و شهرستان بهشهر وجود ندارد. شاید طی چند ماه اخیر گرانی در برخی کالاها بوجود آمد اما کمبود کالا نداشتیم.

وی با بیان اینکه تاکنون در شهرستان بهشهر 35 انبار در سامانه رصد ثبت شدند که مکلف هستند هر ماه اعلام موجودی انجام دهند، افزود: در طی سه ماهه اخیر با نظارت بازرسان اصناف و صنعت و معدن و تجارت از یک هزار و 704 مورد واحدهای صنفی بازرسی صورت گرفت و 255 پرونده تخلف برای واحدهای صنفی که مبادرت به گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت بر روی کالا و امتناع از فروش کرده بودند به ارزش 19 میلیارد و 40 میلیون ریال تشکیل و جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

هادی نژاد خاطرنشان کرد: از این پس اگر هر انباری کشف شود که در سامانه جامع رصد به ثبت نرسیده باشد قطعا به عنوان محتکر شناخته می شود چراکه از اول شهریور به تمام واحدهای صنفی بهشهر ابلاغ زدیم که در سامانه رصد انبار ثبت نام کنند و هر انباری که به ثبت نرسیده باشد طبق قانون، متخلف محسوب می شود.

*کشف دو میلیارد و 350 میلیون ریال کالای احتکار شده در بهشهر

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهشهر گفت: در طی سه ماه اخیر در مجموع 200 میلیون ریال کالای قاچاق از جمله کمپوت، سیگار، آدامس خارجی و نوشیدنی خارجی در شهرستان بهشهر کشف و ضبط شده است.

هادی نژاد تصریح کرد: طی سه ماه اخیر دو میلیارد و 350 میلیون ریال کالای احتکار شده شامل کولر، رب گوجه و لاستیک توسط بازرسان و همکاری نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها در شهرستان بهشهر شناسایی، کشف و ضبط شد.

گزارش از: مریم یخکشی خبرنگار ایسنا مازندران

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.