• سه‌شنبه / ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۰۷:۴۶
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: mazandaran-52091
  • خبرنگار : mazandaran-49021

شهردار فریدونکنار خبر داد

اجرایی شدن پروژه پارک تخصصی کودکان در فریدونکنار

2843401

شهردار فریدونکنار گفت: پروژه پارک تخصصی کودکان در این شهرستان در حال اجرایی شدن است.


حمید بخشی در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، با اشاره به زمین 8 هزار و 500 متری مقابل منطقه باغ پرندگان جهت اجرای پروژه پارک کودکان، اظهار کرد: مراحل طراحی پروژه طی سه فاز در مرداد ماه سال جاری به پایان رسید و با برگزاری مناقصه پیمانکار انتخاب شده و اکنون در حال اجرای مراحل زیرسازی است.

وی علت پیشرفت کند کار را به جزئیات زیاد طرح نسبت داد و خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه این مجموعه تنها پارک تخصصی کودکان در استان است جزئیات بسیار زیادی در نقشه اعمال شده که پیمانکار به دلیل رعایت دقیق نقشه نیاز به زمان جهت اجرای دقیق پروژه دارد.

المان هایی که مسافران را تنها نخواهد گذاشت!

شهردار فریدونکنار در مورد برنامه ریزی برای اجرای یک المان مناسب در ورودی شهر و استقبال از فصل بهار، اظهار کرد: در این راستا کمیسیون فرهنگی شهرداری و شورای شهر تشکیل شد و با برپایی فراخوان و دعوت از همه هنرمندان و ایده پردازان منتظر دریافت تصاویر و آثار آنان هستیم.

بخشی با بیان اینکه المان های شهر تنها مربوط به وردی شهر نبوده و در طول مسیر تردد مسافران اجرا خواهد شد با ابراز امیدواری از انتخاب یک پیشنهاد مناسب و درخور برای این اتفاق گفت: هیچ گونه برآورد ریالی در این خصوص انجام نشده و هدف کنونی ما انتخاب یک المان درست، زیبا و مناسب و اجرای درست آن است.

اضافه شدن سازمان‌های جدید در شهرداری؛ در انتظار سپری شدن مراحل اداری

وی در رابطه با ایجاد سازمان های مختلف در حوزه مدیرت شهرداری خاطرنشان کرد: هم اکنون تنها یک سازمان تاکسیرانی و حمل و نقل عمومی در شهرداری وجود داشته و پیشنهاد سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی نیز با تصویب اساسنامه در شورای شهر در حال سپری کردن مراحل اداری است.

شهردار فریدونکنار از وجود چندین ایستگاه آتشنشانی در شهر یاد کرد و با بیان اینکه پیش بینی ایجاد یک ایستگاه دیگر در ضلع شمالی شهر طبق برنامه 5 ساله مطرح شده است، گفت: این پیشنهاد به دفتر اداره کل شهری ارسال و از آنجا به سازمان شهرداری های کل کشور ارجاع شد که منتظر خروجی آن نهاد هستیم.

وی در بخشی از گفت و گو دریا و ساحل را دو عنصر ارزشمند در زمینه جذب گردشگر برشمرد و با اشاره به اینکه ساماندهی این مناطق به تحرک فضای اقتصادی شهر کمک شایانی خواهد کرد افزود: مراحل ساماندهی سواحل شهر به طول تقریبی 7 کیلومتر با مشخص شدن مشاور در دستور کار قرار گرفت و مطابق آخرین جلسه، مراحل مطالعاتی انجام گرفت و پس از تصویب در شورای شهر به استانداری اعلام خواهد شد که در نهایت باید به تصویب شورای عالی سرمایه گذاری نیز برسد.

ساماندهی سواحل به کجا رسید؟

بخشی با بیان اینکه در بحث ساماندهی سواحل سرمایه گذاران متعددی اعلام آمادگی کردند،  خاطرنشان کرد: پس از تحقق مصوبه ها اراضی ساحلی در قالب این طرح به عنوان امانت از طرف منابع طبیعی به شهرداری واگذار شده تا پس از جذب سرمایه گذار مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی در مورد استقبال از مسافران نوروزی از انتشار کتابچه راهنمای گردشگری همراه با نقشه استان همانند سال گذشته و اعطای شاخه گل به آنان خبر داد و تاکید کرد: مهمترین نقش نهاد شهرداری در مسئله پذیرایی از گردشگران ایجاد یک بستر سالم، مساعد و مناسب بوده و تلاش ما در جهت ارائه بهترین خدمات به مسافران است.

چرایی کند شدن ساخت و سازهای شهری در نیمه نخست هر سال

شهردار فریدونکنار در پاسخ به این سوال که چرا ساخت و سازها و عملیات عمرانی شهری در نیمه اول سال که به لحاظ جوی مساعدتر است اجرا نمی شود گفت: از آنجا که عموم شهرهای مازندران اقتصادی برپایه کشاورزی داشته و صاحبان کسب و کار در نیمه نخست سال مشغول فعالیت های کشاورزی هستند فعالیت های عمرانی برخلاف شهرهای مرکزی کشور به نیمه دوم سال انتقال پیدا کرده است.

بخشی از دیگر دلایل کاهش فعالیت های عمرانی نهاد شهرداری سخن به میان آورد و تصریح کرد: مخارج سنگین اجرای پروژه ها به دلیل افزایش قیمت دلار و کاهش نقدینگی شهرداری، کاسته شدن از اختیارات و درآمد شهرداری، اضافه شدن وظایف این نهاد، توقع بالای همشهریان از سیستم مدیریت شهری و کاهش مشارکت ها در تامین منابع مالی دلایلی است که باعث شده تا کمبود فعالیت های عمرانی به خصوص در سال جاری نمود بیشتری پیدا کند.

وی تکالیف شهرداری را مطابق شرح وظایف سازمان شهرداری ها این گونه تشریح کرد: پرداخت حقوق و دستمزدها، انجام امور خدماتی، اتمام پروژه های نیمه تمام و در صورت توان، آغاز اقدامات عمرانی جدید اولویت بندی وظایف و تکالیف نهاد شهرداری است.

بخشی از عملکرد شهرداری فریدونکنار در سالی که گذشت

شهردار فریدونکنار در ادامه به بخشی از عملکردهای شهرداری این شهر علیرغم وجود تنگناها و موانع موجود اشاره و اظهار کرد: تکمیل ساختمان 5 طبقه شهرداری با صرف کمتر از یک میلیارد تومان اعتبار، ممیزی املاک بیش از 19 هزار پرونده، پیشرفت فیزیکی 70 درصدی بلوار شهید بهشتی، اتصال شاهراه ارتباطی 20 متری حدفاصل بیمارستان امام(ره) تا محله فیروزآباد، کندروی شرقی غربی ورودی بندر، مراحل طراحی میدان شهر با وسعت 4 هزار متر مربع و به شکل بیضی و اجرای دوربرگردان ها از جمله کارهای انجام شده در حوزه عمرانی شهرداری است.

گودبرداری پارکینگ طبقاتی فریدونکنار از اردیبهشت ماه سال 98

بخشی از پایان کار طراحی پروژه پارکینگ طبقاتی که یک مجتمع تجاری، اداری و فرهنگی است خبر داد و اضافه کرد: با توجه به ساحلی بودن منطقه و بالابودن سطح آب زیر زمینی، مراحل آغاز طرح با وقفه همراه است که امیدواریم با مساعد شدن هوا عملیات گودبرداری این مجتمع در اردیبهشت ماه سال آینده اجرایی شود.

وی همچنین از مراحل طراحی ساخت فرهنگسرای شهرداری در زمینی به مساحت 3 هزار مترمربع در بلوار کشاورز خبر داد و خاطرنشان کرد: این مجتمع یک فرهنگسرای فرهنگی و ورزشی بوده که به دلیل کمبود منابع اعتباری در سال آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شهردار فریدونکنار پارک لاله شهرستان را ظرفیت مناسب شهر در جذب گردشگر معرفی و تصریح کرد: بستر ماسه ای و مجاورت این مکان به دریا سبب شده تا امور نظافت و نگهداری مجموعه با خلل مواجه شود که به ویژه با آغاز فصل گرما حجم بالای خدمات دهی سبب تنزل کیفیت خدمات می شود.

تجهیز سرویس بهداشتی پارک لاله فریدونکنار ضرورتی ندارد

وی با تصریح اینکه در حال حاضر ضرورتی برای تجهیز و اضافه کردن سرویس بهداشتی و نمازخانه به پارک لاله وجود ندارد، تاکید کرد: تلاش کردیم با افزایش نیرو نواقص تا حد امکان مرتفع شود و در حال حاضر محیط و امکانات پارک با توجه به ظرفیت شهرستان متناسب است.

بخشی در ادامه از اراضی محدوده شهری و کمیسیون ماده 100 شهرداری سخن به میان آورد و با بیان این مطلب که اراضی شهری تنها به دلیل کاربری نامتجانس شامل کمیسیون ماده 100 می شوند، گفت: هرگونه اتفاق عارضه ای مرتبط با ساختمان ها در حریم شهری به شدت کنترل شده و چنانچه سازندگان مجوزهای سه گانه محیط زیست، جهاد کشاورزی و اداره راه و ترابری را دریافت نکرده باشند حکم تخریب برای آنها لازم الاجرا است.

در فریدونکنار ساکنم!

وی با رد شایعاتی مبنی بر عدم سکونت شهردار در شهر فریدونکنار نیز، تصریح کرد: همسرم شاغل آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار بوده و فرزندرانم نیز در مدارس همین شهر مشغول تحصیل هستند، با این وجود غیر از روزهای تعطیل که به منزل پدری در شهرستان جویبار مراجعه می کنم مابقی ایام در شهرداری مشغول به انجام وظیفه و ارائه خدمت به همشهریان هستم.

شهردار فریدونکنار در پایان از برگزاری جشنواره فرهنگی فیلم و عکس آواز پرندگان در اسفندماه سال جاری پرده برداشت و افزود: هدف از برگزاری این جشنواره نشان دادن محیط دوستی با پرندگان و معرفی شهر فریدونکنار به عنوان یک شهر پرنده دوست است تا فضای ناشی از نگرش های منفی نسبت به کشتار پرندگان تلطیف یابد و در این راستا آثار بسیار زیاد و زیبایی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که امیدواریم در اسفندماه شاهد برپایی این جشنواره باشیم.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.