• پنجشنبه / ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۶
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: mazandaran-52105

در هشتمین جلسه شورای اداری استان مازندران مطرح شد

از " توزیع گوشت منجمد برای شب عید در بازار " تا "تسهیل جذب سرمایه گذار در مازندران"

از " توزیع گوشت منجمد برای شب عید در بازار " تا "تسهیل جذب سرمایه گذار در مازندران"

در هشتمین جلسه شورای اداری استان مازندران رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت این استان از توزیع گوشت مرغ و قرمز منجمد برای تنظیم بازار شب عید خبر داد و استاندار مازندران نیز با گلایه از بروکراسی های اداری بر سر راه سرمایه گذاران از دستگاه های ادارای خواست تا راه ورود و جذب سرمایه گذاران را در استان تسهیل و هموار کنند.

به گزارش ایسنا مازندران،احمد حسین زادگان استاندار مازندران با بیان به اینکه اقدام تروریستی اخیر، واکنش عصبی و انتقام جویانه نسبت به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بوداظهار داشت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران انتظار داشتند مردم از خانه ها خارح نشوند اما دیدیم مردم با وجود گلایه ها و نگرانی ها، در راهپیمایی شکوهمند ۲۲ بهمن شرکت کردند.

وی ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، شهادت جمعی از مدافعان امنیت را تسلیت گفت و افزود:بر اساس آمار حضور مردم مازندران در راهپیمایی ۲۲ بهمن 25 درصد رشد داشته است.

استاندار مازندران گفت: پیام رهبر معظم انقلاب، برای دوره دوم انقلاب، پیام معنادار بود اما کلید واژه اصلی این پیام، امید به آینده است.

وی با تاکید بر اینکه معضل پسماند و زباله را به شکل ریشه‌ای باید حل کنیم و تحقق این مهم نیازمند اقدامات فرهنگی و کارهای رسانه ای است افزود:  با فرهنگ سازی، مانع از آلودگی محیط زیست شویم و استان را تمیز به گردشگران تحویل دهیم.

حسین زادگان با اشاره به تنظیم بازار تصریح کرد: تنظیم بازار نیازمند نظارت و کنترل جدی تر است، بسیاری از افزایش قیمت ها طبیعی نیست و با کمک اصناف و تعزیرات باید با نظارت دقیق و هدفمند، فشار مضاعفی که به مردم وارد شده کاهش یابد.  

وی به صرفه جویی در مصرف انرژی تاکید کرد و گفت: سال گذشته مازندران در صرفه جویی مصرف انرژی در ادارات، وضعیت خوبی نداشت،برای سال آتی برنامه اجرایی و عملیاتی زمان بندی شده در این زمینه ارائه شود تا مصرف برق در ادارات کاهش یابد.

حسین زادگان ادامه داد: خاموشی برق، شرایط سختی برای مردم به وجود می آورد در حالی که باید به دنبال افزایش رضایت مندی مردم باشیم.

وی به نقش سرمایه گذاران در توسعه استان اشاره کرد و گفت: بروکراسی زائد در سیستم اداری کشور وجود دارد، در بخش هایی که امکان دارد ورود کرده و این موارد را کاهش دهیم.

استاندار مازندران ادامه داد: سرمایه گذار قرار است باری از دوش مردم و دولت برداردبنابراین می بایست زمان پاسخگویی به استعلام از سوی دستگاه ها باید به حداقل زمان ممکن کاهش یابد.

وی افزود: اگر دستگاهی نسبت به سرمایه گذار کوتاهی کند برخورد می کنیم و در این زمینه از ما گلایه نکنند چرا که اولویت اول، دوم و سوم ما حمایت از سرمایه گذار است.

حسین زادگان گفت: در سیل اخیر غرب مازندران، برخی دستگاه ها ورود خوبی داشتند، مردم را نباید رها کنیم، مردم غرب استان نیازمند حمایت بیشتری هستند.

وی با اشاره به تغییر کاربری در استان تصریح کرد:مقابله با تغییر کاربری اراضی، همکاری همه جانبه دستگاه های مختلف را می طلبد.

*لزوم توجه ادارات به اقتصاد مقاومتی

حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در ادامه با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال اظهارکرد:در چهلمین سالگرد انقلاب یک بار دیگر تجلی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه ای دیگر آفرید.

وی با بیان اینکه در ایام دهه فجر پروژه های عمرانی متعددی در سطح استان به بهره برداری رسیده است،گفت:با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و حضور مسافرین در مازندران بر برنامه ریزی مدون و دقیق همه دستگاه ها در این حوزه تاکید می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در ۲۹ بهمن ماه تاکید کرد:با توجه به شرایط اقتصادی کشور ،اقتصاد مقاومتی و تمهیدات برای رسیدن به این نوع اقتصاد باید جز الویت تمامی دستگاهها قرار گیرد.

وی افزود: تولد حضرت فاطمه زهرا و روز زن،سالروز تاسیس  بنیاد مستضعفان و جانبازان،حمایت از مصرف کنندگان  و روز نیکوکاری و درختکاری از جمله برنامه های پیش روی ما است که همه دستگاهها باید برای آن ها برنامه ریزی کنند.

وی در مورد بازار شب عید نیز گفت:کارگروه تنظیم بازار برای مراقبت از بازار و تامین نیازهای مردم برگزار خواهد شد.

خیریانپور در ادامه با بیان اینکه باید در امور ارزی صرفه جویی های لازم صورت گیرد،تصریح کرد:ایجاد هماهنگی و هم سویی دستگاهها در این موارد می تواند مثمر ثمر باشد.

وی در ادامه این جلسه با اشاره به بخشنامه وزیر کشور در خصوص ۲۷ امین اجلاس سراسری نماز به تمامی استانداران و فرمانداران تاکید کرد:بر اساس این بخشنامه و بر طبق فرمان رهبری تمامی نهادها باید برای هرچه باشکوه برگزارشدن این اجلاس تلاش لازم را انجام دهند.

*26 هزارتن از پرتقال های شب عید کشور را مازندران تامین می کند

 محمد محمدپور رئیس صنعت و معدن و تجارت استان مازندران در ادامه با بیان اینکه برای یکپارچه سازی خدمات بازار تمامی فعالیت های تنظیم بازار شب عید به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد،اظهارکرد:مرغ که مهم ترین کالای سفره مردم است به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده و مردم باید با این قیمت مرغ را خریداری کند.

رئیس صنعت،معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه تعاون روستایی مازندران قرار است ۲۶ هزارتن از پرتقال های شب عید کشور را تامین کند،تصریح کرد: ۵۰۰ تن پرتقال و ۶۰۰ تن سیب نیز از سوی تعاون روستایی در شهرستانهای مازندران توزیع خواهد شد.

محمدپور خاطرنشان کرد: ۴۰۰ تن مرغ منجمد و ۲۸۰ تن گوشت گوساله منجمد نیز در ایام نزدیک به عید در بازار توزیع می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ۲ هزار حلقه لاستیک در اختیار استان قرار می گیرد.

محمدپور عدم موازنه کالا،تامین کالا و نهاده هایی که با ارز هزار و ۲۰۰ وارد می شود،مکانیزه نبودن شبکه توزیع  را از جمله مشکلات بخش صنعت استان دانست.

*  لزوم توجه به کنترل سرویس های بهداشتی و افزودن آن ها در ایام نوروز

رازجویان سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه مازندران از بزرگترین استان های مقصد سفر در ایام نوروز است،اظهارکرد: بنابر همین امر باید زودتر از موعد تمهیدات لازم برای خدمات سفر صورت گیرد.

وی افزود:کنترل سرویس های بهداشتی و افزودن آن ها یکی از مهم ترین اقدامات این ایام است.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه رنگ آمیزی شهری و جلوگیری از آلودگی های سمعی و بصری باید مورد توجه فرمانداران قرارگیرد،تصریح کرد:در مورد درختکاری نیز فعالیت های خوبی آغاز شده و امید است تا پایان سال درختان بیشتری در سطح استان کشت شود.

وی با اشاره به اینکه پاکسازی معابر باید با حضور همه اقشار جامعه به صورت یک فرهنگ درآید،گفت:باید تلاش کنیم به سمتی برویم که جامعه ای به دور از زباله و نخاله داشته باشیم.

*180 سمن تاکنون در مازندان شناسایی شده است

طوسی مدیرکل اجتماعی استانداری مازندران در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه تاکنون ngo های زیادی در سطح مازندران وحود نداشته است،اظهارکرد:با توجه به دستور استاندار در خصوص ایجاد سمن های دانش آموزی ۱۰ سمن در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود:در حال حاضر در مورد سمت های دانش آموزی عضوگیری آغازشده و هدف گذاری در ابتدا ۱۰۰ هزارنفر بوده تا به هدف غایی که همان ۵۰۰ هزار نفر است برسیم.

مدیرکل اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به اینکه کلاس های متعددی در این حوزه برای دانش آموزان برگزارشده است،یادآورشد:این کلاس ها و آموزش های آن سبب می شود به هدف گذاری ۲۰۰ هزار نفر زودتر برسیم.

در ادامه نیکزاد رییس اموزش و پرورش نیز در این مورد اظهارکرد:سازماندهی و ساماندهی سمن های دانش آموزی زیر نظر استانداری اجرایی خواهد شد.

وی افزود: ۱۸۰ سمن شناسایی شده که در ۱۰ نوع برنامه  تقسیم بندی می شود.

* بخش دولتی باید پیشگام  در امر صرفه جویی باشد

علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری مازندران با اشاره به اینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پر رنگ تر از هرسال بوده است،گفت: این حضور قابل توجه بوده و در واقع رقابت سیاسی مردم ایران با دولت آمریکا را نشان می دهد.

وی افزود:مردم ما همواره پیروز بودند و تا مادامی که پشتوانه ما این ملت هستند ما پیروزیم بنابراین این مردم مستحق خدمات بیشتری هستند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم با این حضور نشان دادند که با وجود مشکلات هنوز پایبند به انقلاب هستند،تصریح کرد:سال سختی به لحاظ منابع ارزی پیش روی ما قرار دارد.

وی افزود:یکی از مهم ترین منابع درآمدی ما نفت است که با توجه به تحریم ها این محصول با قیمت کمی به فروش می رسد.

یوسف نژاد با بیان اینکه باید بیشتر به مالیات ها توجه بیشتر کرد،یادآورشد:بیش از ۸۰ درصد بودجه کشور جاری بوده و در چنین شرایطی ما باید راهکارهایی برای کاهش هزینه و صرفه جویی پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه هزار و ۱۵۹ مرکز فرهنگی در کشور وجود دارد که شبانه روز انرژی برق و گاز و غیره مصرف می کنند،گفت:باید در این میان مساجد تفکیک شود تا در کاهش هزینه های جاری صرفه جویی شود.

یوسف نژاد افزود:در چنین شرایطی بخش دولتی باید پیشگام صرفه جویی شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در همین شرایط راندمان کاری را افزایش دهیم،تصریح کرد:بخش غیردولتی باید برای ارتقا شرایط به کمک بخش دولتی بیاید.

وی افزود:برای سرمایه گذارانی که وارد استان می شوند باید تسهیلات ویژه ای در امور اداری صورت گیرد.

یوسف نژاد با بیان اینکه حضور سرمایه گذار سبب ایجاد اشتغال می شود،تصریح کرد:دستگاه های اداری و  مدیران باید در این موارد تسهیلات و توجهات ویژه انجام دهند.

به گزارش ایسنا مازندران، در پایان این مراسم حسین حسن نژاد به عنوان معاون  سایسی،امنیتی،اجتماعی استانداری مازندران معارفه شد.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.