• دوشنبه / ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ / ۱۰:۵۷
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: orumiyeh-5712
  • خبرنگار : orumiyeh-01

تمام احتمالات و اتفاقات آینده باشگاه شهرداری ارومیه؛

از سرمربی صرب تا بازگشت بومیان!

db1az4v7slpa8ytdvu8

 

باشگاه شهرداری ارومیه این روزها در بلاتکلیفی عجیبی به سر می برد. باشگاهی که قرار بود تا چند هفته پیش سرمربی خود را تعیین کند نه تنها این کار را نکرده است بلکه در سطح مدیریتی باشگاه نیز سرگردان است و با برکناری ناگهانی علیرضا عصمت پرست از سمت شهرداری ارومیه به سرگردانی این باشگاه دامن زده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، در حالی که سایر باشگاه های حاضر در لیگ برتر کشور در حال مشخص کردن بازیکنان فصل آینده خود هستند، باشگاه شهرداری ارومیه به عنوان نماینده آذربایجان غربی که داعیه پایتختی والیبال کشور را دارد دچار بلاتکلیفی شده است. هم اینک تیم های پیکان تهران، کاله آمل، سایپا البرز و به تازگی تیم پیشگامان کویر یزد در حال بستن تیمی قوی برای سال پیش رو هستند اما نبود شهردار، بلاتکلیفی در سازمان فرهنگی-ورزشی شهرداری و همچنین مشخص نبودن کادر مدیریتی و فنی تیم، باعث دلنگرانی بیش از پیش هواداران والیبال در استان شده است؛ با این وجود رسول اصغرزاده به عنوان یکی از اعضای شورای شهر ارومیه که تعیین و تکلیف باشگاه شهرداری به او سپرده شده است، روز شنبه از مشخص شدن تمامی امورات مربوط به این باشگاه تا روز سه شنبه هفته جاری خبر داد.

او که در گفت و گو با ایسنا از تغییرات در سطوح مدیریتی خبر داده بود، اعلام کرد: کادرفنی تیم والیبال شهرداری ارومیه نیز تغییر خواهد کرد و معتقدم استفاده از یک مربی خارجی به نفع والیبال استان خواهد بود.

به نظر می رسد تمامی مسایل مربوط به تیم شهرداری ارومیه از مدیریت گرفته تا کادرفنی و تا حدودی نیز بازیکنان مشخص شده است و گمانه زنی ها حاکی است، در راس مدیریت این باشگاه "بیت الله رحمت خدا" جایگزین سید "حسن عامری" خواهد شد.

رحمت خدا که پیش از این در سمت های مختلف ورزش استان از جمله سرپرستی اداره کل تربیت بدنی استان در اوایل دهه 80و در حال حاضر نیز رییس گروه تحقیقات و آموزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی را در کارنامه کاری خود دارد، فردی است که سابقه مدیریت در سطوح مختلف ورزش استان البته به جز مدیریت در سطح باشگاهی را دارد و به این لحاظ می توان گفت وی از پیشینه و عقبه قابل قبولی در زمینه مدیریت ورزشی برخوردار است که می تواند کمک حال باشگاه شهرداری ارومیه باشد، با این شرط که میزان اختیار عمل تعین شده برای او از سوی مدیران مافوق در حد نام و مقام یک مدیرعامل باشد، چیزی که به نظر می رسد چندان در باشگاه شهرداری عرف نیست و این مدیرعامل سازمان فرهنگی-ورزشی و همچنین شهردار یا اعضای شورای شهر هستند که در این رابطه تصمیم ساز هستند چنانکه می توان مصداق بارز آن را نیز معرفی سرمربی باشگاه توسط افرادی غیر از مدیرعامل دانست.

در زمینه کادرفنی نیز تیم شهرداری دچار تغییروتحولات اساسی خواهد شد؛ ابراهیم وطن پرست که سال گذشته همراه با تیم شهرداری ارومیه به عنوان مشترک سومی با تیم پیکان تهران در لیگ برتر دست یافت، دیگر در کادرفنی این تیم نخواهد بود.

چندی پس از اتمام لیگ سال گذشته، باشگاه شهرداری ارومیه و در راس آن علیرضا عصمت پرست (شهردار سابق) و نیز خدادادی مدیر عامل سازمان فرهنگی-ورزشی شهرداری خبر از درخواست برنامه از چندین مربی بومی و غیر بومی دادند. در لیست مربیان مورد نظر این باشگاه می شد اسامی یدالله کارگرپیشه پیشکسوت نامی والیبال استان، ابراهیم وطن پرست و مجید ساداتی سرمربی و مربی سال گذشته شهرداری ارومیه، رسول بنایی کیا سرمربی سابق تیم ملی والیبال دانش آموزان ایران و آذربایجان غربی، جهانگیر سید عباسی سرمربی اسبق هیات والیبال و فولاد ارومیه به عنوان مربیان بومی و از سوی دیگر فرهاد نفرزاده سرمربی موفق دو سال اخیر تیم والیبال سایپا البرز، حسین معدنی سرمربی پیشین تیم ملی والیبال کشورمان، پیمان اکبری سرمربی پیکان تهران و حتی مصطفی کارخانه سرمربی سال گذشته گیتی پسند اصفهان را مشاهده کرد.

لیستی که باشگاه شهرداری ارومیه برای استخدام سرمربی سال آینده خود ارائه کرد به جز مربیان غیر بومی، تقریبا همان دور تسلسل همیشگی والیبال استان بود. نام هایی که طی سال های اخیر هر کدام در فصول مختلفی هدایت نمایندگان این استان را بر عهده داشته اند، چنانکه می توان گفت هر کدام از این مربیان تنها در 10 سال اخیر  به صورت چرخشی عهده دار مسوولیت فنی تیم های حاضر استان در رقابت های لیگ برتر بودند، حال یکی کمتر و یکی بیشتر!

اسامی نفرات غیر بومی نیز که در این لیست گنجانیده شده بود، بیشتر یک عمل دهان پر کن بود تا جدیت در کشاندن آنها به این شهر چراکه نه باشگاه چندان تمایلی به آوردن آنها به ارومیه داشت و نه خود آنها راغب حضور در  شهری بودند که با وجود مربیان بومی مدعی برای قرار گرفتن در صندلی نیمکت نماینده شهرشان می توانست آبستن حواشی برای آنها باشد که شاید تاکنون در زندگی والیبالی خود به چشم ندیده باشند!

14 اردیبهشت ماه آخرین زمان تحویل برنامه از سوی مربیان موردنظر اعلام شده بود، بیشتر این مربیان برنامه های خود را تحویل باشگاه شهرداری دادند؛ اما چند روز نگذشته بود که شورای شهر رای به برکناری شهردار ارومیه داد تا عصمت پرست که خود آستین ها را برای بستن تیم سال آینده بالا زده بود با رفتنش تیم شهرداری را در سرگردانی عجیبی بگذارد.

در این وانفسا، رسول اصغرزاده که مامور تعیین و تکلیف باشگاه شهرداری ارومیه شده بود اعلام کرد برای هدایت این تیم در سال آینده بر روی گزینه های خارجی نیز نظر داریم، این گفته وی باعث شد تا یکی از دلالان والیبال این شهر که در سال های گذشته نیز پای بازیکنانی نه چندان به درد بخور از اروپای شرقی را به ارومیه باز کرده بود، دست به کار شود و مربی به نام "دراگان جورجوویچ" را که سابقه مربیگری تیم جوانان صربستان را شاید بتوان برجسته ترین و شاخص ترین نکته در کارنامه کاری او اعلام کرد، را به این شهر آورد. وی که در ابتدا با عنوان یک تمرین دهنده به ارومیه پای گذارده بود در ادامه به یکباره گزینه اول سرمربیگری شهرداری لقب گرفت و اگر طی روزهای آینده نام وی به عنوان سرمربی فصل آتی شهرداری ارومیه مطرح شد نباید چندان تعجب کرد!

تیم شهرداری ارومیه که با شروع نقل و انتقالات بدلیل همان بلاتکلیفی، صیدی را نداشته است در انتظار روزهای آینده است تا با مشخص شدن کادر مدیریتی و فنی خود وارد این عرصه شود. در رابطه با بازیکنان فصل آتی شهرداری باید گفت، فرهاد پیروت پور و مهدی کریمی به عنوان دو بازیکن جوان که فصل پیش بازی های خوبی را برای تیم شهرداری انجام دادند و همچنین ایرج میکائیل زاده و فرهاد عادلی با توجه به دو ساله بودن قراردادشان در تیم ماندنی هستند، مگر اینکه طرفین دیگر رغبتی برای ادامه همکاری نداشته باشند؛ در این بین بهرام فرید نیز به احتمال زیاد در این تیم باقی خواهد ماند و قرارداد خود را تمدید می کند.

علیرضا بهبودی، احسن الله شیرکوند، مهران زارع و سعید مصطفی وند نیز با توجه به شکایت باشگاه شهرداری از آنها و همچنین شکایت این بازیکنان از شهرداری به کمیته انضباطی فدراسیون والیبال، به احتمال فراوان برای فصل جدید دیگر با یکدیگر همکاری نمی کنند؛ کواوویچ و استفانف دو یار خارجی شهرداری ارومیه هم با توجه به اتمام قرار دادشان و عملکرد نه چندان خوب در فصل پیش به کشورشان بازگشته اند و به نظر نمی رسد دیگر جایی در شهرداری ارومیه داشته باشند.

از گوشه و کنار هم خبر می رسد طی روزهای گذشته نشست هایی بین مسوولان تصمیم گیر باشگاه شهرداری با بازیکنان بومی استان از جمله جواد محمدی نژاد و حامد رضایی که سال پیش با تیم های غیر بومی در لیگ حاضر بودند برگزار شده و مقدمات حضور دوباره آنها در تیم سال آتی شهرداری فراهم شده است؛ البته هواداران شهرداری ارومیه نباید دلخوش به حضور بازیکنانی مثل سعید معروف، عبدالرضا علیزاده و میلاد عبادی پور در این تیم باشند چراکه کاله آمل برای حضوری مقتدرانه در مسابقات جام باشگاه های آسیا مصرانه در اندیشه حفظ آنهاست.

گزارش از خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه آذربایجان غربی: امید عظیمی

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.