• چهارشنبه / ۱۱ مهر ۱۳۹۷ / ۰۹:۱۲
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: qazvin-38340
  • خبرنگار : qazvin-59012

قطار ایسنا در ریل ارزیابی نگاه مدیران قرار گرفت؛

حرکت مطلوب ایسنا از نگاه مرد شماره یک استان قزوين تا اعتبار بالای این رسانه بین مدیران

ایسنا
قطار ارزیابی عملکرد ایسنا از ریل  پرپیچ‌وخم نگاه مدیران و مسئولان استان در حال عبور است و مسیر خود را با ارزیابی از دیدگاه مرد شماره یک استان آغاز کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین با اشاره به عملکرد مطلوب ایسنا اظهار می‌کند: وجود رسانه‌ها در هر جامعه‌ای مفید است اما این امکان نیز وجود دارد که برخی سلیقه‌ها آن‌ها را نپسندند.

زاهدی می‌گوید: گاهی خبرگزاری را چک و نحوه پرداخت به سوژه‌ها را مطلوب ارزیابی می‌کنم و البته معتقد هستم ما رسانه بد نداریم و تفاوت نگاه‌ها به دلیل تفاوت سلیقه‌ها و دیدگاه‌ها است.

از ارزیابی مطلوب مرد شماره یک استان که عبور کنیم بررسی و ارزیابی عملکرد ایسنا را از نگاه مدیران کل جویا می‌شویم دراین‌بین قطار ارزیابی در ایستگاه اداره کل ورزش و جوانان استان متوقف می‌شود.

ایسنا رسانه‌ای است که مردم استان پیگیر اخبار آن هستند

عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین معتقد است: خبرگزاری‌ها به‌عنوان یکی از عناصر مهم در عرصه اطلاع‌رسانی محسوب می‌شوند که در این راستا خبرگزاری ایسنا یکی از رسانه‌هایی است که مردم استان پیگیر اخبار آن هستند.

علایی مقدم تصریح می‌کند: در بحث نشاط اجتماعی و اطلاع‌رسانی‌ها ما نیازمند حضور رسانه‌های فعال هستیم و خبرگزاری ایسنا در کنار دیگر رسانه‌های استان می‌تواند کمکی در راستای ارتقاء نشاط و سلامت اجتماعی و پرورش و معرفی نخبه‌ها و نیازهای حوزه‌های مختلف جوانان باشد تا گام‌های بلندی را با کمک هم برداریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین می‌گوید: خبرگزاری ایسنا به‌عنوان یکی از بخش‌های مجموعه جهاد دانشگاهی استان می‌تواند کمک‌رسان ما در پوشش و اطلاع‌رسانی‌های حوزه ورزش و جوانان باشد.

ایسنا در جلب مخاطب و ایجاد حس اعتماد عمومی موفق است

قطار ارزیابی ایسنا در ایستگاه بعدی خود را به استانداری قزوین می‌رساند و پیرامون عملکرد خود جویای نظر مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری می‌شود که به گفتهٔ بیدخام ایسنا موفقیت خوبی در جلب مخاطب و ایجاد حس اعتماد عمومی داشته است.

مدیرکل امور دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین اظهار می‌کند: خبرگزاری ایسنا منطقه قزوین توانسته به‌دوراز سیاست زدگی به انتشار اخبار و اطلاع‌رسانی و بررسی موضوعات و دغدغه‌های مردمی بپردازد و همین امر موجب شده این خبرگزاری بتواند با جلب مخاطبان حس اعتماد عمومی را به دست آورد.

بیدخام می‌گوید: خبرگزاری ایسنا ازجمله خبرگزاری‌هایی است که جزء منابع و مراجع معتبر خبری مردم به شمار می‌رود و زمانی که خبری در این خبرگزاری منتشر می‌شود اعتماد عمومی نسبت به آن خبر جلب شده و این مهم‌ترین وجهی است که یک خبرگزاری اثرگذار می‌تواند در جامعه و بین مردم داشته باشد.

مدیرکل امور دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین معتقد است: خبرگزاری ایسنا منطقه قزوین توانسته به‌دوراز سیاست‌زدگی به انتشار اخبار و اطلاع‌رسانی و بررسی موضوعات و دغدغه‌های مردمی بپردازد و همین امر موجب شده این خبرگزاری بتواند با جلب مخاطبان حس اعتماد عمومی را به دست آورد.

ایسنا همقدم با دفتر امور بانوان و خانواده استانداری

قطار ارزیابی عملکرد ایسنا که در استانداری توقف کرده بود خود را به دفتر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری می‌رساند و نظر مرادیان را نیز جویا می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری استان قزوین نیز می‌گوید: ایسنا یکی از همراه‌ترین رسانه‌های استان با دفتر امور بانوان و خانواده استانداری است که جا دارد از زحمات یکایک آن‌ها تقدیر شود.

ايسنا منصف و به دور از جهت گيری‌های سياسی است

خبرگزاری ایسنا به‌واسطهٔ رسالتی که درزمینهٔ دانشگاهی دارد قطار ارزیابی خود را به سمت دانشگاه‌های استان نیز هدایت می‌کند و در اولین ایستگاه به دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌رسد.

علی فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین می‌گوید: خبرگزاری ایسنا در قزوین در طول فعالیت خود ثابت کرده که می‌تواند به‌دوراز جهت‌گیری‌های سیاسی به رسالت خود که انتشار منصفانه اخبار و رویدادهای داخلی و خارجی است عمل کند.

وی اظهار می‌کند: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) باوجود فراز و نشیب‌هایی که داشته است، در طول فعالیت خود ثابت کرده که می‌تواند به‌دوراز جهت‌گیری‌های مغرضانه سیاسی به رسالت خود که انتشار منصفانه اخبار و رویدادهای داخلی و خارجی است عمل کند.

فتح طاهری خاطرنشان می‌کند: امیدواریم با حضور نیروهای جوان و باانگیزه‌ای که در مجموعه خبرگزاری ایسنا فعالیت می‌کنند بتوانیم همکاری‌های خوبی با یکدیگر داشته باشیم و استان قزوین از برکات این همکاری بیش‌ازپیش بهره‌مند شود.

ايسنا جوان، پويا و بی‌حاشيه است

حرکت قطار ارزیابی ایسنا در مسیر دانشگاه‌ها به‌صورت ادامه‌دار بود و این بار در دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا متوقف شد و رئیس دانشگاه فنی مهندسی بوئین‌زهرا خبرگزاری ایسنا را جزو خبرگزاری‌های پویا و معتبر در استان معرفی کرد.

 بابک محمد حسینی رئیس دانشگاه فنی مهندسی بوئین‌زهرا از رسانهٔ ایسنا به‌عنوان خبرگزاری تخصصی دانشجویان درخواست می کند تا تعاملات خود با دانشگاه بوئین‌زهرا را افزایش دهد چراکه قشر خبرنگار و خبرگزاری‌ها مهم‌ترین رکن عرصهٔ اطلاع‌رسانی هستند که در حال حاضر در فضاهای تصویری و شبکه‌های مجازی قدری محو شدند.

محمد حسینی خاطرنشان می‌کند: خبرگزاری ایسنا جزو خبرگزاری‌های پویا و معتبر در استان است که همهٔ نیروهای آن جوان و باانگیزه هستند و به‌دوراز حاشیه و سیاست فعالیت می‌کنند.

رئیس دانشگاه فنی مهندسی بوئین‌زهرا معتقد است: باوجوداینکه رسالت خبرگزاری‌ها بر مبنای بار سیاسی است اما ایسنا همواره خارج از سیاست عمل کرده و ماهیت دانشجویی خود را حفظ کرده است.

ایسنا پيشگام در امیدبخشی و پیگیری مشکلات مردم

قطار ارزیابی خبرگزاری ایسنا در مسیر ارزیابی عملکرد خود را به مرکز دیجیتال استان نیز رساند و سعید پورایمانی مدیر مرکز دیجیتال استان قزوین نیز اعلام می‌کند که در وضعیت بد جامعه کار شما به‌عنوان اصحاب رسانه سنگین است، در فضای ناامیدی و رخوتی که در جامعه و بازار ایجادشده، بازار داغ شایعات را باید پاسخگو باشید.

پورایمانی می‌گوید: خبرگزاری ایسنا همواره در موضوعات فضای امیدبخشی و پیگیری مشکلات مردم پیشگام بوده است و در بسیاری از موضوعات ازجمله عنوان کردن مسائل و آسیب‌های اجتماعی جامعه به‌خوبی عمل کرده و گزارش‌های اثرگذاری را ارائه می‌دهد که در سطح جامعه شاهد اثرات ایجادشدهٔ آن هستیم.

مدیر مرکز دیجیتال استان قزوین تأکید می‌کند: با توجه به اینکه ایسنا همواره به دنبال آن بوده تا بدون جهت‌گیری سیاسی به ارائهٔ اخبار بپردازد بنابراین صرفاً به ارائهٔ اخبار هم سو و هم‌جهت نمی‌پردازد بلکه در کمال صداقت تمامی اخبار را بازگو می‌کند.

نگاه ایسنا نگاهی علمی و فرهنگی است

مسئول بسیج رسانه استان نیز در مسیر ارزیابی عملکرد خبرگزاری اعلام نظر می‌کند و می‌گوید: خبرگزاری ایسنا یکی از رسانه‌های موفق استان است که به‌دوراز نگاه سیاسی رویکرد علمی و فرهنگی خود را حفظ کرده است.

محمد کشاورز مسئول بسیج رسانه استان قزوین تصریح می‌کند: خبرگزاری ایسنا رویکرد سیاسی ندارد که اصل رسالت رسانه همین است، قلم خبرنگار نباید در اختیار جریان‌های سیاسی باشد بلکه باید به‌دوراز نگاه سیاسی فعالیت کند.
 
وی می‌گوید: نگاه ایسنا نگاهی علمی و فرهنگی است و هر خبرنگار با نگاه تخصصی به مسائل می‌پردازد که برای مثال مسائل اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی به‌خوبی در خبرگزاری بررسی می‌شود که این امر بسیار خوب است.

 مسئول بسیج رسانه استان قزوین اظهار می‌کند: ایسنا همچنان رویکرد انقلابی خودش را حفظ کرده است و می‌توان گفت در بسیاری از موارد به‌صورت کامل ایستاده است و با توجه به شرایط موجود نیز پیشنهاد می‌شود به معرفی دستاوردهای انقلاب و فعالیت‌های صورت گرفته نیز پرداخته شود.

قطار ارزیابی ایسنا پس از حرکت در استان و طی مسافت‌های طولانی در خیابان توحید به سفر خود پایان داد و توانست نمره قابل قبولی را در بین مدیران و مسئولان استانی به دست آورد که البته این پایان ماجرا نیست بلکه ایسنا به دنبال آن است تا همانند گذشته باقوت و قدرت بیشتری به کار خود ادامه دهد و همانند گذشته مرجع بسیاری از نشریات و ادارات استان باشد.

گزارش از طهورا قلی‌پور برزگر خبرنگار ایسنا منطقه قزوین
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.