• سه‌شنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۶
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: qazvin-38390

گزارش ایسنا از شورای اداری شهرستان البرز؛

عملکرد محیط‌زیست در وضعیت قرمز قرار دارد/مقام ارشد قضایی استان میهمان شورای اداری شهرستان البرز

image_2018_9_4-15_45_52_358_JVo
شورای اداری شهرستان البرز صبح امروز با حضور روسای شهرستان البرز و رئیس‌کل دادگستری استان در سالن اجتماعات فرمانداری البرز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، شهرستان البرز این روزها که با مشکلات و مسائل متعددی دست و پنجه نرم می‌کند و حواشی مختلفی در برخی از شهرهای آن قرار دارد امروز میزبان رئیس‌کل دادگستری استان بود.

در جلسهٔ شورای اداری شهرستان البرز که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، رضا گروسی فرماندار شهرستان البرز اظهار می‌کند: امروز باید بپذیریم اصلی‌ترین تهدید برای کشور ما فضای مجازی است بنابراین لازم است تا دستگاه قضا در این زمینه ورود جدی پیدا کند ما نیز به‌زودی در سطح شهرستان جلسه‌ای را با مدیران و فعالان مجازی برگزار خواهیم کرد تا مسائل مختلف پیرامون آسیب‌ها فضای مجازی و ناملایماتی‌ها پیگیری شود.

وی می‌گوید: در حال حاضر تنگناهای اقتصادی، محدودیت‌ها و مشکلات معیشتی مورد رنجش خاطر مردم شده که در همین راستا نیز فضای مجازی به‌عنوان تهدید مطرح می‌شود بنابراین باید نظارت ویژه صورت گیرد.

مهلت قانونی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام دستگاه‌ها به پایان رسیده است!

فرماندار شهرستان البرز معتقد است: مهلت قانونی برای انجام پروژه‌های نیمه‌تمام به پایان رسیده و امروز اعلام می‌کنیم که مدیران و دستگاه‌هایی که نمی‌توانند پروژه‌های خود را به بهره‌برداری برسانند اعلام کنند تا بتوان زمینهٔ ورود بخش خصوصی را فراهم کرد.

وی می‌گوید: در بسیاری از مواقع یاری‌رسان و راهگشای مسائل و مشکلات پیرامون پروژه‌های نیمه‌تمام، مردم و بخش خصوصی هستند که توانایی انجام و ادامه پروژه‌ها را دارند.

50 درصد پُست‌های اداری و قضایی در شهرستان البرز خالی است

ابوالفضل محبی رئیس دادگستری شهرستان البرز می‌گوید: یکی از مشکلات حوزه قضایی شهرستان البرز مربوط به این می‌شود که 50 درصد پُست‌های اداری و قضایی ما خالی است و نیازمند آن هستیم تا در این حوزه همراهی و کمک صورت گیرد.

وی یادآور می‌شود: امروز اگر بخواهیم همه مسائل را با ادبیات و برخورد قضایی حل کنیم، پاسخ درستی نخواهیم گرفت بنابراین باید راه‌حل مناسب برای حل مسائل و مشکلات را انتخاب کنیم.

محبی با اشاره به اینکه ما در نحوهٔ مدیریت موضوعات عقب‌گرد داریم تأکید می‌کند: در فقه پویای شیعه ادبیاتی تحت عنوان حبس به‌عنوان محکومیت نداریم و اگر قوانین به نحو درست انتخاب شود قطعاً شرایط بهتری را پیش رو خواهیم داشت.

وی معتقد است: ما در تلاش هستیم تا منازعات و جرائم را به حداقل برسانیم و در همین راستا نخستین مجتمع پیشگیری امور در شهرستان‌های کشور برای اولین بار در شهرستان البرز را افتتاح خواهیم کرد که در این راستا نیازمند مساعدت هستیم.

رئیس دادگستری شهرستان البرز اعلام می‌کند: در 5 ماههٔ 96 در حوزهٔ قضایی 13 هزار و 500 فقره ورودی داشتیم که در مدت مشابه سال جاری به 13 هزار و 900 فقره رسیده است.

مشکل در حوزهٔ برقراری عدل سبب لرزه به‌کل نظام می‌شود

حجت‌الاسلام مهدوی امام‌جمعه الوند می‌گوید: دین مبین اسلام و حاکمیت اسلامی صرفاً بحث هدایتگری جامعه نیست بلکه هدف انبیا برقراری عدل و قسط است، بنابراین قوه قضائیه یکی از مهم‌ترین ارکان نظام است که وظایف مهمی برای قوه ترسیم‌شده که اگر مشکلاتی در این زمینه ایجاد شود کل نظام دچار لرزه خواهد شد.

وی ادامه می‌دهد: در دستور اخیر مقام معظم رهبری آمده است که مسئولان هیچ‌گونه مماشاتی نکنند که البته ما پیش‌ازاین نیز در شرایط تحریم قرار داشتیم اما اکنون جوی که ایجادشده سبب شده تا اقتصاد مردم به گونهٔ دیگری پیش رود.

وی تأکید می‌کند: اگر بنا است تا اتفاقی بیفتد همه باهم پیش خواهیم رفت و اگر قرار بر ماندن باشد همه باهم خواهیم ماند بنابراین ما باید به‌عنوان مسئول وظایف خود را به‌درستی انجام دهیم و پاسخگوی مردم باشیم.

مشکلات بیمارستان رحیمیان بحرانی است

دره‌التاج تهرانی عضو هیئت‌مدیره بیمارستان رحیمیان می‌گوید: بیمارستان رحیمیان ۴ ماه پیش با چالش‌های فراوانی روبه‌رو بود که توسط سازمان تأمین اجتماعی و خدمات درمان قول‌های مساعدی داده‌شده که محقق نشد و اگر این شرایط ادامه پیدا کند ما به‌طور قانونی به دلیل کمبود دارو و تجهیزات قادر به اداره بیمارستان نخواهیم بود.

وی می‌گوید: مشکلات بیمارستان با استاندار و معاون سیاسی مطرح شد و از سوی مسئولان سازمان تأمین اجتماعی و خدمات درمانی قول‌های مساعدی داده شد که پس از گذشت ۲ ماه محقق نشده است.

عضو هیئت‌مدیره بیمارستان رحیمیان خاطرنشان می‌کند: از رئیس‌کل دادگستری استان خواستار آن هستیم تا ما را در رفع این بحران یاری کنند تا بتوانیم خدمت‌رسانی به مردم را ادامه دهیم.

به گزارش ایسنا، بیمارستان رحیمیان تنها بیمارستان شهر الوند محسوب می‌شود بنابراین اخلال در کار بیمارستان و تعطیلی آن خسارات جبران‌ناپذیری را به بار خواهد آورد و ازاین‌رو لازم است تا مدیران ارشد استانی در این زمینه ورودی جدی پیداکرده و تنها در قالب قول‌ها و وعده وعیدهای ناتمام اعلام موضع نکنند.

ارزش‌افزوده برای شهر الوند لحاظ شود

جعفر جوادی شهردار الوند اظهار می‌کند: ما معتقد هستیم که امروز بسیاری از مشکلات قضایی در سازمان‌ها را می‌توان در خود ادارات حل کرد و چنین اقدامی در شهرداری نیز محقق شد اما این در حالی است که از چند سال گذشته 250 پرونده مادهٔ 100 حل‌نشده است.

وی می‌گوید: با توجه به شرایط جامعهٔ امروز و شرایط شهر ما قادر به تعیین و تکلیف نیستیم و بنابراین باید به نقطهٔ مشترک برسیم.

جوادی می‌گوید: با توجه به اینکه مردم شهر الوند در معرض دود و آلاینده‌های زیست‌محیطی کارخانه‌ها هستند بنابراین باید برای شهر ارزش‌افزوده لحاظ شود و همانند گذشته که یک درصد فروش شرکت‌ها سهم شهرداری بوده است اما چنین موضوعی در شرایطی فعلی وجود ندارد.

شهردار الوند تأکید می‌کند: طبق مادهٔ 38 قانون‌گذار باید در بحث آلایندگی ارزش‌افزوده در نظر گیرد که چنین موضوعی اتفاق نمی‌افتد که البته با همهٔ این شرایط و کاهش درآمدها در 4 ماههٔ امسال نسبت به سال گذشته، 3 برابر درآمد در شهرداری داشتیم.

اکبر کشت‌پرور رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان البرز در پاسخ به شهردار الوند می‌گوید: در ارتباط با بند 1 مادهٔ 38 مستحضر هستید که شهرستان البرز جزو شهر صنعتی البرز است که لازم است تا شهرداران اساس‌نامه را مطالعه کنند.

کشت پرور معتقد است: اقدامات باید از طریق شهرداری صورت گیرد و بر همین اساس لازم است تا توسط شهرداری درزمینهٔ ارزش‌افزوده اقدامات صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه نمی‌توان منکر مشکلات درزمینهٔ آسیب‌های زیست‌محیطی شد بنابراین نیاز است تا توجه و تمرکز بیشتری در این حوزه صورت گیرد چراکه مسائل در حوزهٔ زیست‌محیطی جبران‌ناپذیر خواهد بود.

در حوزهٔ محیط‌زیست کوتاهی‌هایی صورت گرفته است

فرماندار شهرستان البرز می‌گوید: در حوزهٔ محیط‌زیست کوتاهی صورت گرفته است بنابراین بیکاری، گرانی و مشکلات موجب رنج مردم می‌شود اما آنچه سبب از بین رفتن کیان ما می‌شود مسائل محیط‌زیستی است.

وی اضافه می‌کند: ما درزمینهٔ مشکلات اقتصادی شرمندهٔ مردم هستیم اما این در حالی است که باید بپذیریم اوضاع درزمینهٔ مسائل زیست‌محیطی خوب نیست و کوتاهی زیادی صورت گرفته است.

کوتاهی‌های دستگاه قضا ناشی از سودجویی نیست

حجت‌الاسلام نورالله قدرتی رئیس‌کل دادگستری استان می‌گوید: دستگاه قضایی به‌عنوان دستگاه خدمتگزار وظیفه دارد تا یاری‌رسان باشد البته کوتاهی‌هایی نیز صورت گرفته که این کوتاهی‌ها از جنبهٔ سودجویی نبوده بلکه در بسیاری از مواقع ناشی از آن بود که فکر نمی‌کردیم نیاز به ورود دستگاه قضا باشد.

وی می‌گوید: پس‌ازاینکه اجازه از جانب مقام معظم رهبری مبنی بر ورود دستگاه قضا به مفاسد اقتصادی صادر شد در عرض چند ماه پرونده‌های زیادی پیگیری شد که البته تا پیش از آن برخی از نهادهای امنیتی و نظارتی ما غفلت کردند.

رئیس‌کل دادگستری معتقد است: ما برای 40 سال انقلاب نکردیم بلکه افق روشن ما این بود که انقلاب را به دست صاحب اصلی آن حضرت مهدی (عج) برسانیم.

وی می‌گوید: نمی‌توان زحمات دولت و مسئولان را منکر شد اما باید واقعیت‌ها را بپذیریم چراکه در بسیاری از مواقع خود ما هستیم که بستر و زمینهٔ لازم را فراهم نکرده‌ایم.

قدرتی می‌گوید: اختیارات ولی‌فقیه در حال حاضر همان اختیارات رسول‌الله است بنابراین نمایندگان ولی‌فقیه باید در زمینه‌های مختلف ورود پیدا کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان تصریح می‌کند: بخشی از مشکلات نیز ناشی از ناآگاهی است چراکه ما باید مردم را آگاه کنیم درزمینهٔ احتکار آیا اسرائیل و ترامپ ورود پیداکرده و مشکل ایجاد کردند؟

سازمان تعزیرات، صنعت و معدن و مدعی‌العموم‌ها کجا قرار دارند؟

وی اضافه می‌کند: چرا نظارت درزمینهٔ کالاها صورت نمی‌گیرد و سازمان تعزیرات، صنعت و معدن و مدعی‌العموم‌ها درزمانی که احتکارها انجام می‌شود کجا هستند بنابراین نباید همهٔ مسائل را باهم مخلوط کرد بلکه بخشی از آن باید توسط ناظران و با بسترسازی صورت گیرد.

قدرتی معتقد است: مشکل اصلی ما برخی مدیران هستند و ما هم تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مشکلات و مسائل مطرح‌شده در جلسه را پیگیری کنیم.
 
به گزارش ایسنا، شهرستان البرز با توجه به اینکه شهر صنعتی البرز را در خود جای‌داده است و ازجمله شهرستان‌های کارگرنشین محسوب می‌شود بنابراین با مشکلات متعددی دست‌وپنجه نرم می‌کند که بخش کوچکی از آن در جلسهٔ شورای اداری مطرح‌شده است بنابراین می‌طلبد تا مسئولان استان نگاه ویژه‌تری نسبت به آن داشته باشند.


گزارش از طهورا قلی‌پور خبرنگار ایسنا منطقه قزوین
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.