• دوشنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۹
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: qazvin-41132
  • خبرنگار : 50061

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

عده‌ای به‌دنبال تلخ‌کردن ذائقه مردم در 40 سالگی انقلاب هستند

IMG_5110
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: دستاوردهای انقلاب بسیار گسترده و زیاد است خدا نیامرزد عده‌ای را که در آغاز شروع چهل‌سالگی انقلاب برای کشور و مردم بحران‌سازی و مردم را روانه صف‌های طولانی گوشت و مرغ می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه صمیمی پرسش و پاسخ با سربازان ارتش با عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و تبریک آغاز دهه فجر اظهار کرد: در آیات قرآن و کلام شیعه و سنی روایات زیادی در باب امامت و ولایت عنوان شده و مبحث امامت در آیات قرآن از سوی خداوند بیان شده است.

وی افزود: در آیه 257 سوره بقره آمده است که ما باید تحت ولایت خداوند باشیم و غیرازاین در هر فضایی که قرار داشته باشیم تحت ولایت طاغوت قرار داریم؛ یعنی ولی ما یا خداست یا طاغوت و راه سومی در پذیرش حاکمیت وجود ندارد.

امام‌جمعه قزوین بابیان اینکه استکبار جهانی، فرقه‌های ضاله، شیطان و حاکمان ظالم جزء مصادیق طاغوت به شمار می‌آیند، اذعان کرد: خداوند ولی کسانی است که ایمان آوردند و همواره آن‌ها را از تاریکی‌ها به سمت نور هدایت و رهبری می‌کند و کسانی که طاغوت را انتخاب کرده‌اند از نور به سمت تاریکی‌ها خواهند رفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: کسانی که خدا را انتخاب می‌کنند یک ولی دارند زیرا انبیا، امامان و ولی‌فقیه نیز در زیرمجموعه ولایت خدا قرار دارند، اما کافران دارای چند ولی هستند و هرکس را که پیروی کنند حکم ولی و سرپرست او را دارد.

وی گفت: در آیه 9 سوره شورا خداوند می‌فرماید؛ فقط خدا ولی شماست، پیامبر (ص) و امامان (ع) نیز نازل‌شده‌اند تا ولایت خداوند را اجرا کنند، همچنین در آیه 196 سوره اعراف آمده است؛ پیامبر (ص) می‌فرماید ولی من فقط خداست همان‌که قرآن را نازل کرد و شایستگان را هدایت می‌کند.

آیت‌الله عابدینی گفت: هرکسی این لیاقت را ندارد که خداوند «ولی» او باشد بلکه باید به یک بلوغ و رشد و فهمی برسد تا خداوند ولی او باشد، ما باید ظرفیت و شایستگی پذیرش ولی بودن خدا را در خود ایجاد کنیم.

امام‌جمعه قزوین ابراز کرد: مهندسی و ساختمان دین شبیه یک مخروطی است که در رأس آن ولایت خدا قرار دارد و توسط پیامبر (ص) و امامان و ولی‌فقیه اجرا می‌شود و بدنه این مخروط مردم هستند.

وی اضافه کرد: در آیه 67 سوره توبه انسان‌ها را به دو دسته مؤمن و منافق تقسیم می‌کند و می‌گوید؛ منافقین با یکدیگر همدل و متحد نیستند و مانند چوب‌های خشکی هستند که ریشه ندارند و ماندگار نخواهند بود، همان‌گونه که امروز منافقین به امریکا، فرانسه و انگلیس تکیه کرده‌اند و ریشه ندارند، این منافقین امر به بدی و منکر و نهی از خوبی دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: مؤمنان در آیات قرآن این‌گونه معرفی می‌شوند که این مؤمنین نسبت بهم ولایت دارند و با یکدیگر محبت و همدلی دارند، مؤمنان واقعی نسبت به وضعیت و شرایط مردم یمن، سوریه، عراق، غزه و بحرین احساس نگرانی دارند و دچار غیرت دینی می‌شوند.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند« اگر مسلمانی از خواب بیدار شود و هم‌وغم مسلمانان دیگر را نداشته باشد مسلمان نیست، هرکس از شما بشنود که غیرمسلمانی او را به کمک می‌طلبد و جواب او را ندهد این فرد مسلمان نیست» ما مسلمانان باید غم و نگرانی همه مسلمانان و مستضعفان جهان را داشته باشیم.

وی درباره جایگاه ولایت‌فقیه در قرآن کریم اذعان کرد: بر اساس آیات قرآن ما متوجه می‌شویم که نقشه دین بر اساس ولایت شکل‌گرفته است، در آیه 55 سوره مائده که درباره امیرمومنان (ع) و داستان انگشتر ایشان است، می‌خوانیم؛« إِنَّمَا وَلِیکمُ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِینَ آمَنُواْ الَّذِینَ یقِیمُونَ الصَّلاَةَ وَیؤْتُونَ الزَّکاةَ وَهُمْ رَاکعُونَ» در این آیه همه کلمات جمع ذکرشده یعنی هرکدام اگر جای امیرمومنان (ع) بودند این کار را می‌کردند یعنی این آیه به امام علی (ع) و فرزندان ایشان در جایگاه جانشینی ایشان اشاره دارد.

امام‌جمعه قزوین اظهار کرد: در زمان کنونی که امام دوازدهم ما در غیبت به سر می‌برند، همان امامانی که سند وجودشان در قرآن کریم است در احادیث زیادی عنوان کرده‌اند که یک عالم جامع، فقیه و مجتهد می‌تواند در زمان غیبت به‌عنوان یک حاکم دینی قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی بر اساس آیات قرآن و روایات مستند از ائمه (ع) جایگاه ولایت‌فقیه را برای ما تعریف کرده است، بنابراین ما تبعیت از ولی‌فقیه را جزء مبانی دینی خود می‌دانیم.

وی تشریح کرد: امام باقر (ع) در نزدیکی از اصحابش به نام «زرراه» می‌فرمایند«دین بر پنج ستون نماز، روزه، حج، زکات و ولایت استوار است» پس از کلام امام، زرراه پرسید آیا جایگاه این پنج موضوع به یک اندازه است؟ امام در ادامه فرمودند«ولایت از هر ستون دیگری مهم‌تر و پایه ستون‌های بعدی را می‌سازد اگر کسی نداند ولی او کیست و خود را با ولی هماهنگ نکند اگر همه‌ شب‌ها نماز بخواند و همه‌ روزهای سال روزه بدارد و هرساله حج برود و همه مال خود را در راه خدا انفاق کند در قیامت ذره‌ای ثواب نزد خدا نخواهد داشت زیرا این فرد اصلاً اهل ایمان به‌حساب نمی‌آید».

آیت‌الله عابدینی با اشاره به شرایط پیش از پیروزی انقلاب عنوان کرد: در دوران شاه خفقان به حدی بود که کتاب‌های امام خمینی (ره) به نام‌های دیگری منتشر می‌شد و مبارزان انقلابی برای مطالعه این کتاب‌ها را در اختیار یکدیگر قرار می‌دادند.

امام‌جمعه قزوین اذعان کرد: مدرسه فیضیه در سال 54 موردحمله شدید نیروهای ساواک قرار گرفت و طلاب زیادی مورد شکنجه و بازجویی قرار گرفتند و مبارزان انقلابی با کابل‌های کلفت مورد شکنجه قرار می‌گرفتند.

وی گفت: در یک دوره‌ای مدرسه فیضیه تمام جمهوری اسلامی در دوران شاهنشانی بود که پس از حادثه کشتار طلاب توسط عمال ساواک بسته شد و پس از 2 سال با حضور علمای همین مدرسه بازگشایی شد، اما با پیروزی انقلاب امروز چاردیواری انقلاب ایران، سوریه، یمن، بحرین، غزه، فلسطین، عراق، لبنان و تمام کشورهای آزادیخواه جهان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: پیش از انقلاب، ایران توان حتی تولید یک اسلحه ساده را نداشت، اما امروز موشک‌های نقطه‌زن و موشک‌های دوربُرد اتاق تروریست‌های داعش را مورد هدف قرار می‌دهد.

آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: در دوره‌ای درصد تولید علم ایران در جهان بسیار کم بود اما امروز 2 درصد تولید علم را به خود اختصاص داده‌ایم، 11 برابر میانگین سرعت تولید علم در جهان برای ایران است و جمعیت دانشجویی ما بیش از 4 میلیون دانشجو است و امروز دانشمندان ایران در جهان مطرح هستند.

وی یادآور شد: در عمران و آبادانی، بسیاری از مناطق شهری و روستایی ایران فاقد گاز، آب و برق بود، اما امروز دورترین نقاط کشور دارای امکانات زیرساختی است.

امام‌جمعه قزوین گفت: دستاوردهای انقلاب بسیار گسترده و زیاد است، خدا نیامرزد عده‌ای را که در آغاز شروع چهل سالگی انقلاب برای کشور و مردم بحران‌سازی و آنان را روانه صف گوشت و مرغ می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: مسئول رده بالایی که در کاخ شاه جشن تولد می‌گیرد آیا با این اقدام خود از مردم ایران خجالت نکشید؟ در شرایط اقتصادی که مردم در گرفتاری معیشت به سر می‌برند این عده به دنبال تلخ کردن ذائقه مردم در 40 سالگی انقلاب هستند، اما انقلاب ما پویا و زنده است و طی سالیان سال به حرکت خود ادامه می‌دهد و حساب متخلفان از انقلاب و شهدا جداست.

وی بیان کرد: امروز وظیفه همه ما داشتن رفتار دلسوزانه و بامحبت با یکدیگر است و در ادامه مسیر این انقلاب همه ما وظیفه وحدت و برادری باهم را داریم، زیرا ایمان دینی ما این وظیفه را برای ما قائل شده است.

آیت‌الله عابدینی درباره روند پیروزی انقلاب گفت: مردم ایران با مشاهده ظلم شاه و سرکوبگری عمال حکومت پهلوی تحت هدایت و رهبری امام خمینی (ره) بیدار شدند و روی عقاید خود ایستادند و از صحبت‌های امام خود تبعیت کردند و از دشمن نترسیدند تا انقلاب پیروز شد.

امام جمعه قزوین در پایان درباره شخصیت و جایگاه مبارزاتی رهبر معظم انقلاب اذعان کرد: آیت‌الله خامنه‌ای از دوران جوانی خود درصحنه مبارزه حضور داشتند، مسجد «کرامت» یکی از پایگاه‌های مهم فعالیت ایشان بود که با برگزاری جلسات تفسیر قرآن، بسیاری از مبارزان انقلابی را پرورش دادند و از مبارزه نترسیدند.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.