• چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۸
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: qom-54921
  • خبرنگار : 50151

به مناسبت هفته دولت صورت گرفت:

افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های ریلی، صنعتی و آموزشی در قم

636685421949254661

روز گذشته استاندار قم پروژه های مختلفی را با اعتباری بالغ بر 1800میلیارد ریال افتتاح کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی استانداری، بهرام سرمست استاندار قم در مراسم افتتاح و بهره برداری از 15 پروژه عمرانی آب و فاضلاب استان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، به مساله آب در قم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و دولتمردان این نظام اقدامات و خدمات بسیاری به قم در زمینه رفع مشکلات آب شده است و امروزه شاهدیم برای استان قم و بویژه برای منطقه پردیسان، آبی با کیفیت در دسترس مردم است.

افتتاح و بهره‌برداری از 15 پروژه آب وفاضلاب با اعتبار بالغ بر 1400 میلیارد ریال
استاندار قم با تاکید بر خدمات دولت تدبیر امید در زمینه ی تامین آب شرب قم، اضافه کرد: این خدمات باید بخوبی اطلاع رسانی شود تا ضمن بیان عملکرد دولتمردان در مسیر خدمت به مردم، فضای امید آفرینی در جامعه ایجاد شود.

سرمست  توانمندی و پیشرفت های صنعت آب و فاضلاب کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: امروز با دستان پر توان مهندسین بومی و شرکت آب و فاضلاب، نیازهای فنی در حوزه تاسیسات آب و فاضلاب در داخل استان حل می شود و ضروری است تا بحث بومی سازی دانش فنی و استفاده از شرکت های دانش بنیان در حوزه ساخت  تجهیزات مورد حمایت قرار گیرد.

وی با تاکید بر برنامه‌های هفته دولت و بهره برداری از 15 پروژه آب وفاضلاب با اعتبار بالغ بر 1400 میلیارد ریال در استان،  ادامه داد: استان قم برای تکمیل طرح های حوزه آب و فاضلاب نیازمند اقداماتی چون تکمیل شبکه لوله گذاری است که این طرح ها در حال اقدام و اجرا می باشد.

استاندار قم همچنین به طرح احداث تصفیه خانه قم اشاره کرد و گفت:  مطالعات کارشناسی  برای جانمایی محل تصفیه خانه در حال انجام است و بزودی برای اجرایی ساختن این پروژه اقدام خواهد شد.

تولید انرژی های تجدیدپذیر و نیروگاه‌های خورشیدی از موضوعات دیگری بود که استاندار قم به آن اشاره و خاطرنشان کرد: کار در زمینه فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف باید برنامه ریزی شود و در کنار توسعه زیر ساخت های فنی، شرکت های بهره برداری حوزه آب و فاضلاب در این موضوع فعالیت خود را افزایش دهند.

مقام عالی دولت با بیان لزوم اندیشیدن تمهیدات لازم برای تسریع در اجرای شبکه فاضلاب در مناطق پر جمعیت ، گفت: اجرای طرح های مدیریت بهینه استفاده از پساب و فاضلاب در دستور کار قرار گیرد.

سرمست  مهاجرپذیری قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: باید توسعه متوازن در باب پروژه های آبرساني و بویژه فاضلاب شهری عملیاتی شود و گام های اساسی متناسب با نیازهای آینده در این حوزه برداشته شود.

گفتنی است استاندار قم پیش از این جلسه، ساختمان و تاسیسات کلرزنی صادقیه ، شبکه های  فرعی فاضلاب پردیسان و نیروگاه خورشیدی شرکت آب و فاضلاب را افتتاح کرد .

بهره برداري از دو طرح ريلي با اعتبار 290 ميليارد ريال در استان قم
طي مراسمي با حضور استاندار قم و رئيس راه آهن جمهوري اسلامي از دو طرح ريلي با اعتبار 290 ميليارد ريال در استان قم بهره برداري شد.

استاندار قم همچنین در حاشيه بهره برداري از اين دو طرح سیاست های دولت تدبیر و امید و تاكيدات رئيس جمهور محترم مبني توسعه حمل و نقل ریلی را مورد توجه قرار داد و گفت: استان قم در راستاي تحقق بخشي به اين سياست پيشرو بوده است.

استاندار قم بيان کرد: با بهره برداری از اين دو پروژه ریلی شاهد توسعه خطوط ریلی استان قم خواهیم بود.

مقام عالي دولت در استان با بيان اينكه طرح هاي ريلي ديگري نيز براي استان قم خواهيم داشت، خاطرنشان كرد: اتصال سرچشمه های بار شهرک های صنعتی و منطقه اقتصادي سلفچگان به شبکه ریلی كشور جزء سیاست های دولت در استان قم است.

در اين مراسم خط اتصال گمرک به راه آهن سراسری و مرکز تعمیر و نگهداری لوکوموتیوهای خط شمال به جنوب مجموعا با اعتبار ۲۹۰ میلیارد ریال با حضور استاندار قم و رئیس راه آهن کشور افتتاح شدند.


بهره برداري از 17 طرح صنعتي استان قم با 1100 ميليارد ريال اعتبار و اشتغالزايي براي 380 نفر
همچنین طي مراسمي با حضور استاندار قم از 17 طرح صنعتي استان قم با 1100 ميليارد ريال اعتبار و اشتغالزايي براي 380 نفر بهره برداري شد.

استاندار قم در اين مراسم طي سخناني هفته ی دولت را فرصت مناسبی برای گرامیداشت همه ی تلاشگران کشور دانست.

سرمست با بيان اينكه در عمل بايد پشتیبان تولید باشیم افزود: حداقل یک روز در هفته را برای رونق تولید و حل مسائل اقتصادی مديران واحدهاي توليدي استان اختصاص داده ایم.

وي با اشاره به تحريم هاي ظالمانه و كارشكني هاي دشمنان براي ضربه زدن به مردم و نظام بيان کرد: کسانیکه در راه تولید و اشتغال آفرینی فعال هستند در خط مقدم جبهه ي نبرد اقتصادي هستند.

سرمست با بيان اينكه چرخه تولید با دستان پرتوان کارگران می چرخد افزود: بايستي با حمايت از كارآفرينان و رونق توليد و اشتغال، زمينه ي بهبود معيشت كارگران ايراني را فراهم كنيم.

استاندار قم خاطرنشان كرد: همه ی ارکان نظام باید همدل و در کنار هم باشند و در راستاي توسعه ي اقتصادي كشور گام بردارند.

دكتر سرمست پيش از اين مراسم شركت هاي "زرين كيسه نام آور" توليد كننده پاكت هاي كاغذي مواد غذايي، "كسري مهرتوسعه پايدار" فعال در زمينه ي توليد لولاي آرام بند كابينت و "كيميا رنگانه بسپار پاس" توليدكننده گرانول و مستربچ پليمري را افتتاح و از اين واحدهاي توليدي بازديد كرد.

افتتاح هنرستان فنی حرفه ای شهید مصطفی چمران به همراه ۸ پروژه آموزشی و پرورشی استان قم
استاندار قم روز گذشته همچنین هنرستان فنی حرفه ای شهید مصطفی چمران به همراه ۸ پروژه آموزشی و پرورشی استان قم را افتتاح کرد.

سرمست با بيان اينكه طرح هاي زيرساختي آموزش و پرورش در توسعه جوامع جزء پروژه های بنیادین شناخته می شوند، تربیت نسل را امری مقدس برشمرد و گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران شاهد بهره برداری از چنین فضاهای غني و مدرن آموزشي هستيم.

وي رویکرد مديريت عالي استان قم مبنی بر حمایت از رشته های کاربردی و هنرستاني را مورد توجه قرار داد و افزود: علمی که منتهی به اشتغال شود باید در دستور کار مسئولان آموزش و پرورش استان باشد.

استاندار قم با بیان اینکه پروژه جاری مشمول زمان شده است خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های استان این است که فاصله کلنگ و قیچی را کوتاه کنیم.

وی بیان کرد: امروز وارث پروژه هایی هستیم که عمرشان از عمر مجریان آنها بیشتر می باشد و به یک دغدغه برای مسئولان و مردم تبدیل شده اند.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کشور دچار نظام طبقاتی نیستیم گفت: امروز بسیاری از مدیران ارشد کشور از مناطق محروم به مناصب دست یافته اند که نشان دهنده باز بودن مسیر رشد و ترقی برای نسل جدید می باشد.

وی با تاکید بر توسعه ی فضاهای آموزشی‌‌، فرهنگی و ورزشی در مناطق کمتر برخوردار خاطرنشان کرد: افتتاح چنين مجتمع هاي آموزشی گام بنيادين در راستای توسعه ی متوازن در استان قم محسوب مي شود.

سرمست همچنين شناسایی استعدادهای فرزندان این مرز و بوم را ضروری دانست و تصریح کرد: مدیریت استعدادها می تواند به توسعه ی کشور در حوزه های مختلف منجر شود.

گفتنی است به مناسبت هفته دولت استاندار قم روز دوشنبه نیز در سفری به بخش های سلفچگان ،کهک و مرکزی پروژه های آبخیزداری ، بهداشتی درمانی ،عمرانی و زیربنایی را بخش های استان قم افتتاح کرده بود .
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.