• پنجشنبه / ۱۰ آبان ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۸
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: semnan-39261

استاندار سمنان:

برخی در تلاشند آتش تفرقه را روشن‌ نگاه دارند/ همکاری سه قوه به جلب اعتماد عمومی کمک می‌کند

3

استاندار سمنان معتقد است که همکاری قوای سه‌گانه در‌ جهت جلوگیری از خودکامگی‌ها به جلب اعتماد عمومی کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدشهاب الدین چاووشی همزمان با هفته پدافند غیرعامل در دیدار با مدیرکل و کارکنان پدافند غیرعامل استانداری سمنان اظهار کرد: امروز پیاده روی میلیونی اربعین حسینی به یک نماد بین المللی تبدیل شده است که نوید بخش اتفاقات خوبی در آینده خواهد بود.

وی با بیان اینکه جنگ در دین‌ مبین اسلام اصالت ندارد افزود: باید تلاش کنیم تا با تحقیق و تفحص روش های جدید در حوزه های دفاعی، صلح را تضمین‌ کنیم.

وی بااشاره به اهداف پدافند غیرعامل و ضرورت اجرا و الزام آن در جامعه گفت: دین‌مبین اسلام تاکید کرده تا با تجهیز و تکمیل قوای دفاعی خود اعم از تجهیزات به روز و نیروی انسانی کارآزموده، زمینه بازداشتن دشمنان خداوند و اسلام فرآهم شده و از فکر و خیالات حمله و آسیب رساندن بیرون آیند.‌

استاندار سمنان با اذعان به اینکه امروزه دنیا به این اصل مهم دین اسلام مبنی بر سیاست بازدارندگی توجه جدی داشته است گفت: سیاست بازدارندگی از کم‌‌ خرج‌ترین و بهینه ترین روش های جلوگیری از‌ جنگ و تضمین صلح در ‌جهان امروز است که می توان آن را یکی از مولفه های اساسی پدافند غیرعامل دانست و به صورت ویژه در کشور به آن‌ بیش از پیش توجه‌ کرد.

چاووشی با تاکید بر توانایی های موجود و تلاش های انجام شده در زمینه ساخت موشک و ارتقا توان دفاعی کشور گفت: تلاش جوانان، متخصصان و شهدای این عرصه نشان داد که اگر‌ قدرت ایمان باشد، دستیابی به توفیقات و پیشرفت های محسوس و تولید انبوه موشک در‌حوزه دفاعی امکان‌پذیر است

وی هدف جمهوری اسلامی از تولید موشک و توسعه و پیشرفت در زمینه تجهیزات دفاعی را، نقش بازدارنده و دفاعی دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران‌هیچگاه به هیچ‌ کشوری تعرض نخواهد کرد و تقویت قدرت دفاعی تنها برای این است که خیال خام دشمنان نظام در‌ جهت حمله و آسیب رساندن به کشور را خنثی کند.

چاوشی گفت: امروزه دشمنان نظام راه های متعددی را برای ضربه زدن به کشور در‌ پیش گرفته اند و راهکارهای نفوذ و جنگ تغییر یافته که در این‌ میان‌ نقش پدافند غیرعامل بسیار تعیین‌کننده است.

رئیس شورای پدافند غیرعامل استان با تاکید بر نقش مهم مردم در پیشبرد اهداف نظام گفت: بدون همراهی و همکاری گسترده مردم، به موفقیت دست نخواهیم ‌یافت

استاندار سمنان با تاکید بر این که امروزه امنیت ابعاد مختلف و گوناگونی دارد افزود: پدافند غیرعامل‌ می تواند در قالب برنامه های مختلف، ابعاد و همچنین اهمیت امنیت عمومی جامعه را برای مردم تببین نماید و از حضور گسترده و همراهی آنان در‌ پیشبرد اهداف کلی نظام در حوزه امنیت عمومی به صورت مطلوب استفاده‌ کند

وی خاطر نشان کرد: مردم اگر از نقش اساسی خود و حضورشان در حراست از نظم‌ سیاسی جامعه و همچنین از اثرات زیان بار خدشه دار شدن نظم‌سیاسی جامعه بر زندگی خود آگاه باشند، نسبت به برنامه های پدافند غیرعامل حساس تر خواهند بود و همراهی و همکاری لازم را خواهند داشت

وی تاکید کرد همه کسانی که دلسوزانه برای کشور تلاش‌ می کنند باید متعهد شوند تا امید و اعتماد را به جامعه برگردانند و آن را تقویت کنند در این صورت هیچ ‌بیگانه ای طمع خام‌ نفوذ و اخلال در‌ نظم‌ سیاسی و عمومی نظام مقدس جمهوری اسلامی را نخواهد داشت.

استاندار سمنان با تاکید بر عمل به قانون و قانون‌پذیری آحاد جامعه گفت: راهی جز قانون‌پذیری برای دستیابی به نظم ‌عمومی و همچنین شکل گیری اهداف پدافند غیرعامل وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هیچ‌کس نباید به خود اجازه دهد تا از اجرای قانون‌ ممانعت به عمل آورده و همچنین قانون نیز نباید به محلی برای قدرت‌نمایی تبدیل شود افزود: مردم سرمایه اصلی کشور هستند و هرچه سطح آگاهی مردم بیشتر باشد، پدافند غیرعامل خود به خود در‌جامعه شکل خواهد گرفت.

وی به نقش مهم قوانین اشاره کرد و گفت: اگر قانون خوب در کشور شکل بگیرد، مجریان قانون نیز می توانند با همراهی مردم به موفقیت و پیشرفت بیشتری دست یابند.

استاندار سمنان افزود: احساس یک هویت‌ ملی و یکپارچگی و احساس منافع مشترک همگانی در بین آحاد ملت، در راستای تبیین‌ اهمیت اهداف پدافند غیرعامل بسیار ضروری است.

وی اظهار داشت: در شرایط جنگ‌ اقتصادی، به شرایط ویژه‌ متناسب با آن نیازمندیم و متاسفانه در عرصه پدافند غیرعامل، عوامل موثر در مقابله با جنگ‌اقتصادی را مهیا نکردیم .

استاندار سمنان با بیان اینکه خطری که هم اکنون موجودیت، هویت و نظم‌ اجتماعی کشور را تهدید می‌کند، جنگ‌اقتصادی است خاطرنشان کرد: اگر‌ مردم از نظر اقتصادی آسیب پذیر شوند، در خیلی از زمینه های دیگر نیز با مشکلات و آسیب های جدی روبرو خواهیم ‌شد و تاثیر تبلیغات روانی سوار بر موج‌ ناشناخته اقتصادی موجود در کشور بسیار‌ خطرناک‌ خواهد بود .

وی با تاکید بر این‌ نکته که پدافند غیرعامل در شرایط ویژه جنگ اقتصادی می تواند با تدابیر ویژه برای مقابله با جنگ اقتصادی بسیار تاثیر گزار باشد گفت: باید متناظر و همراه با اقدامات کشوری، در سطح استان‌ نیز تلاش‌نماییم تا با تمهیدات‌ مناسب در جهت کاهش خسارات احتمالی این‌ جنگ گام برداریم .

استاندار سمنان با بیان اینکه جلب محبت و اعتماد مردم وظیفه همه‌ مسئولان نظام‌ است ادامه داد: هرکس در هر جایگاهی که قرار دارد باید احساس کند که اقدامات او در راستای مقابله با تهدیدات جنگ‌اقتصادی تاثیر گذار است .

این مقام ارشد اجرایی با اشاره به اینکه باید در چارچوب قانون و‌ محدوده وظایف خود در راستای جلب اعتماد عمومی‌ مردم گام‌ برداریم گفت: همکاری قوای سه گانه در‌ جهت جلوگیری از خودکامگی ها نیز در جلب اعتماد آحاد اقشار جامعه بسیار نقش تعیین کننده ای را ایفا خواهد کرد.

وی عامل بقای نظم سیاسی جامعه را پدافند غیرعامل دانست و افزود: با بهره گیری از پدافند غیرعامل می توانیم از اثرات و مخاطرات توطئه های دشمن بکاهیم .

برخی در تلاشند تا آتش تفرقه را در بین‌ مردم استان روشن‌ نگاه دارند

 استاندار سمنان به وجود پدیده اختلافات‌ محلی در سطح استان‌ اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی در این‌ استان در تلاش هستند تا آتش تفرقه را در بین‌ مردم استان روشن‌ نگاه دارند.

وی با بیان اینکه استان‌ پهناور سمنان با وسعت زیاد خود و جمعیت کم، نباید از اثرات این‌ پدیده رنج‌ ببرد افزود: خوشبختانه این‌ مهم اکثریت مردم استان را در برنمی گیرد و وجه غالب مردمان استان‌ سمنان، دارالمرحمه بوده است و باید تلاش‌کنیم‌ تا‌ با همکاری یکدیگر علقه وحدت و حلقه همدلی را در این‌ استان ‌تقویت‌کنیم .

چاووشی با بیان اینکه دارالمرحمه‌ می‌تواند اخلاق، مهربانی، مودت، همدلی و همراهی را در استان سمنان بیش از پیش تقویت کند اضافه کرد: عنوان "دارالمرحمه" هویت فاخر تاریخی استان‌سمنان است لذا باید در راستای تقویت و تحکیم این مهم و معرفی آن در مجامع بین المللی و سطح کشور تلاش کنیم.

وی با تاکید بر این موضوع که اختلاف سلیقه و تفاوت نظر و عقاید در بین آحاد مردم طبیعی است گفت: وحدت عمومی جامعه باید در مباحث مختلف پدافند غیرعامل به صورت ویژه گنجانده شود .

عالیترین مقام اجرایی استان گفت: یکی از مهمترین وظایف ما این است که بتوانیم مولفه های مشترکی را برای ایجاد وحدت و همدلی و گفتمان عمومی در بین نخبگان و مردم عادی بیابیم و آن را تقویت کنیم که دارالمرحمه و شاخصه های مهم رفتاری و اجتماعی آن می تواند در دست یابی به این مهم‌ تاثیر گذار باشد.

 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.