• سه‌شنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۸
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: semnan-39819

/انقلاب اسلامی در چهل سالگی/

بهره‌برداری از ۶۳۶ پروژه عمرانی در استان سمنان/ لزوم طنین‌انداز شدن آوای خوش وحدت‌ در تریبون‌ها

بهره‌برداری از ۶۳۶ پروژه عمرانی در استان سمنان/ لزوم طنین‌انداز شدن آوای خوش وحدت‌ در تریبون‌ها

استاندار سمنان   از افتتاح و بهره‌برداری از ۶۳۶ پروژه این استان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها با احتساب  ۴۰ پروژه محرومیت اعتباری افزون بر ۴۱۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

 به گزارش ایسنا-منطقه سمنان علیرضا آشناگر در جلسه شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان در دفتر امام جمعه سمنان اظهار کرد : علاوه بر این پروژه‌ها در آستانه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، ۹۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۹۱ میلیارد تومان نیز در اقصی‌نقاط این استان کلنگ‌زنی خواهد شد .

وی با بیان اینکه اعتبارات این بخش جدای از اعتبارات ملی محاسبه شده افزود: امسال توجه دولت به اعتبارات استان توجه بسیار خوب و ویژه‌ای بوده است.

استاندار سمنان با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب گفت: درآستانه دهه فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شعار" افتخار به گذشته و امید به آینده" شعاری‌ست محوری و تاثیرگذار چرا که این  انقلاب با همت مردم با رهبری های امام (ره) در چهار دهه مقاومت کرده و طوفان‌های سهمگین زیادی پشت سرگذاشته است .

وی به نقش مردم در پیروزی‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: این مردم بودند که با قدرت و سرافرازی از ارزش‌های نظام و اسلام و انقلاب دفاع کردند.

استاندار سمنان تحقق شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی " را از دستاوردهای انقلاب برشمرد و افزود: چهار دهه است جمهوری اسلامی مستقر شده و در این 40 سال کشور در کمال آزادی و بدون وابستگی به قدرت‌های بزرگ اداره می‌شود.

آشناگر با بیان اینکه ما امروز در زمینه های مختلف حرف برای گفتن داریم ادامه داد: ما در دانش هسته‌ای که دانشی پیچیده و محدود به چند کشور دنیا است به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرده ایم. در دانش نانو، سلول‌های بنیادی و دیگر دانش‌ها به جایگاهی رسیدیم که می‌توان به عملکرد نظام‌ افتخار کرد.

وی با اذعان به اینکه خودباوری می‌تواند انقلاب را برای ورود به دهه ۵۰  کمک کند ادامه داد: انقلاب ما در آستانه چهل سالگی است و به تعبیر مقام معظم‌رهبری ۴۰ سالگی سن پیری انقلاب نیست، در  پدیده های اجتماعی سن بلوغ می‌تواند آغاز طراوت  انقلاب برای شکوفایی توسعه و  ابادی کشور باشد .

دشمن به‌دنبال ایجاد چندقطبی در کشور است

این مقام ارشد اجرایی با بیان اینکه تحقق الزامات برای رسیدن به اهداف والای نظام وحدت و همدلی است، افزود: "قدرت ملت ایران" یکی از مولفه‌های مهم است چراکه دشمن در تلاش است کشور را به سمت تفرقه و جدایی برده و در آن چند قطبی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه یکی از الزامات امید آفرین "تحکیم وحدت و همبستگی و برادری بین همه گروه‌های سیاسی است‌ بیان کرد: هر نگرش سیاسی که در اداره کشور حاکم باشد باید برای اداره کشور و ایجاد امید در نسل جوان ، همگی با وحدت و همدلی کار را دنبال کنیم.

آشناگر با بیان اینکه مردم باید به آینده و دولت امید وار باشند افزود: یکی از  استراتژی‌های دشمن ناکارامد جلوه دادن نظام ،حاکمیت و دولت است. آنها می‌کوشند  پشیمانی از گذشته را در مردم القا کنند و نظام را نظامی ناکارآمد جلوه دهند این در حالی است که همه عملکردهای مدیران در کشور با همه نوسانات نشان از کارآمدی نظام دارد.

لزوم طنین گرم وحدت‌ از تریبون‌ها

وی ادامه داد: همه دولت‌های بعد از انقلاب تحت لوای جمهوری اسلامی کار کرده و برای اداره کشور، رای مردم را کسب کردند.

استاندار سمنان با بیان اینکه مردم منتظر کلام گرم و وحدت‌آفرین در سخنرانی‌ها هستند ادامه داد: در جشن چهل سالگی انقلاب باید جشن‌ها به سمت وحدت، برادری و تحکیم و همبستگی بیشتر سوق بیابد چرا که دل‌های آرام جوانان ما منتظر طنین گرم وحدت در این مراسم‌ها هستند.

وی از مقام معظم رهبری به عنوان رهبری دشمن‌شناس نام برد و افزود: تاکید مقام معظم‌رهبری بر این است تصویری که از دولت به مردم ارایه می‌شود تصویر دولتی دلسوز مقتدر و کارآمد باشد ؛چرا که دشمن در پی القای ناکارمدی و تضعیف دولت در ذهن مردم است.

این مقام ارشد اجرایی اضافه کرد: سخنرانان باید در این ایام خجسته در پی ایجاد امید نشاط و سرزندگی در جامعه و خصوصا در بین جوانان باشند.

وی توصیه کرد: سخنران‌ها از هیچ جریان سیاسی خاصی انتخاب نشده و سعی شود در مراسم چهل سالگی انقلاب برای برداشتن بیرق وحدت و برادری از افرادی که معتدل، دلسوز انقلاب و‌ دارای زبانی گیرا در جذب جوانان هستند استفاده شود.

سمنان پیش و پس از انقلاب

استاندار سمنان عملکرد دولت‌ها در استان سمنان را خوب ارزیابی کرد و گفت: براساس آمار رسمی تعداد پزشکان استان در پیش از انقلاب ۷۴ پزشک بوده که بعد از انقلاب جدا از پزشکان داروساز و دندانپزشک به 540  پزشک عمومی و متخصص رسیده که حکایت از رشد قابل توجه در بخش بهداشت و درمان استان دارد.

وی از معدن به عنوان یک مزیت در استان نام برد و ادامه داد: تعداد معادن قبل از انقلاب استان ۳۸ معدن بوده که بر اساس آمار ۱۳۹۴ تعداد ۲۴۳ معدن فعال در استان وجود داشته است.

 استاندار به ظرفیت صنایع استان اشاره کرد و ادامه داد: پیش از انقلاب ۲۴۳ واحد در بخش صنایع استان فعال بوده که با توجه به آمار سال ۱۳۹۷ تعداد صنایع بالای 10 اشتغال این استان از مرز ۱۸۰۰ کارخانه گذشته است.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان افزود: در بخش کشاورزی نیز، ارزش افزوده تولیدات کشاورزی قبل انقلاب۲۰۰ میلیون تومان بود و اکنون ۴۷۵۰ میلیارد تومان است .

استاندار سمنان با بیان اینکه شاخص امید به زندگی در استان پیش از انقلاب ۵۶ سال بوده افزود: این رقم طی سال‌های بعد انقلاب در استان سمنان به مرز۸۰  سال رسیده است که رقم بسیار چشگیر  و قابل توجهی است.

آشناگر با بیان اینکه استان سمنان در بخش‌های مختلفی در رده اول کشور قرار داد گفت: نرخ بیکاری در استان براساس آخرین آمار که اخیرا اعلام شد به 6.6 درصد رسیده که کمترین میزان بیکاری در کشور است.

وی با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها در سال جاری میزان بیکاری در استان کاهش یافته است ادامه داد: توسعه و گسترش صنایع، معادن و کشاورزی آن هم با وجود کم آبی و محدودیت در منابع آبی و رشد گردشگری ،وجود شهرک‌ها و نواحی صنعتی و.. از دیگر دستاوردها و ظرفیت های استان است که می‌تواند سبب جذب جمعیت بیشتر درسال های اینده در این استان پهناور شود.

وی با بیان اینکه استان سمنان بیشترین نرخ مهاجرت جمعیت را داراست افزود: استان سمنان در اکثر شاخص‌های مربوط به نرخ سرمایه انسانی رتبه اول را در کشور دارد.

 است .

آشناگر آینده استان را روشن‌تر ارزیابی کرد و با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری‌ها در استان گفت: امسال تنها دولت درحدود ۱۲۲۹ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال استان در نظر گرفته است در تحقق آن در حوزه اشتغال روستایی 100درصد و در دیگر بخش‌ها ۳۷ درصد بوده که باید افزایش یابد .

وی با بیان اینکه باید مردم را نسبت به دولت امیدوارتر کرد افزود: باید چهره‌ای رحمانی نسبت به انقلاب، نظام و اینده درذهن جوانانترسیم شود. 

استاندار بر ضرورت توجه بیشتر به روستاها و مناطق کمتر برخوردار تاکید کرد و گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلابنباید از قشر محروم غفلت شود.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.