• پنجشنبه / ۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۹
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: semnan-40466

/روز قدس؛ شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین/

دعوت مسوولان و نهادهای استان سمنان به حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس

0

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در آستانه روز جهانی قدس و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مردم استان سمنان را به حضور پر شور و یکپارچه در این راهپیمایی سراسری دعوت کرد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان به نقل از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان متن این اطلاعیه به شرح زیر است .

یوم‌الله قدس، روز رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) روز حیات مجدد اسلام و روز فریادرسای مسلمانان علیه غده سرطانی و جرثومه فساد و فتنه‌انگیزی در منطقه، نماد صف‌بندی حق در مقابل باطل و مظهر ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در برابر سیاست‌های خباثت‌آلود صهیونیسم جهانی در به فراموشی سپرده‌شدن مسئله فلسطین و تأمین امنیت رژیم جعلی، کودک‌کش و غاصب قدس شریف است و زنده نگه داشتن روز قدس این یادگار ارزشمند و ابتکار معجزه‌گون معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی "رضوان الله علیه" یک تکلیف الهی و فریضه دینی است که به لحاظ تشدید سیاست‌های خصمانه نظام سلطه به سرکردگی ددمنشان دولت حاکمه شیطان بزرگ، آمریکای تروریست‌پرور علیه آرمان مقدس فلسطین از جمله طرح توطئه رذیلانه معامله قرن با همراهی سرسپردگان ذلت‌پیشه و حکام مرتجع از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار شده است، لذا از مردم شریف، نوع‌دوست و متدین ایران اسلامی دعوت به عمل می‌آید همراه و همصدا با اقیانوس خروشان امت سرافراز اسلام و خیل عظیم انسان‌های آزاده و حق‌طلب جهان با حضوری پرشکوه و حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس، طنین حمایت از قدس شریف و انتفاضه ملت مظلوم فلسطین را سر داده و با «نه» قاطع به توطئه شیطانی معامله قرن بار دیگر با نمایش عزم و اراده پولادین خود شعار کوبنده نابودی رژیم جعلی، غاصب و اشغالگر صهیونیستی و بیزاری از حامیان آن در مجامع بین‌المللی را به عنوان مطالبه اول مسلمین عالم سر داده و تجلی‌بخش نماد عینی وحدت و حمایت همه‌جانبه امت اسلامی از آرمان‌های فلسطین پاره تن اسلام و قدس شریف باشند

همچنین جهاددانشگاهی استان سمنان نیز به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد .

به گزارش ایسنا، در بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت روز جهانی قدس آمده است: خداباوری، حق مداری و یاری مظلوم از شاخصه های انقلابی گری است و یقینا از یک امت بزرگ انقلابی انتظاری جز پایبندی به این مفاهیم بلند و بسط اندیشه متعالی فارغ از مرزهای جغرافیایی نمی رود .

در ادامه تأکید شده است: روز قدس و آرمان فلسطین به عنوان یک هویت اصیل و ابتکاری جاودان از سوی سلسله جنبان بیداری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) مصداق بارز این پایبندی و هم عهدی میان ملت انقلابی ایران اسلامی و سایر مسلمانان و آزادی خواهان جهان است که امروز آنچنان ریشه دوانده که به هیچ قیمتی قابل معامله نیست .

همچنین در این بیانیه آمده است: با وجود تلاش ها و دست و پازدن های قدرتهای استکباری،‌ جبهه مقاومت قدرتمندتر از گذشته و این حقیقت ملموس تر از پیش رخ نمایی می کند که : روز قدس، روز حیات اسلام است؛ روز منکوب کردن تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی و گامی بزرگ در مسیر تحقق اهداف یک خیزش جهانی در برابر ظلم و غصب و اشغال .

قدس، پایتخت فلسطین است و کانون توجه، احترام و دلبستگی بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان در سرتاسر عالم و روز قدس نماد مقاومت در برابر دنیای شیطانی استکبار و رژیم اشغالگر است که همه امکانات خود را به کار گرفته تا این واقعیت را انکار نماید .

گرامیداشت روز جهانی قدس،‌ نه تنها حرکت در همان مسیر حق مدارانه اولیای الهی است بلکه یک جهاد و تکلیف دینی به شمار می رود. همه ملت باید فریاد اعتراض خود را بلند کنند و مردم مظلوم فلسطین را یاری رسانند .

بی شک امسال نیز، مردم مؤمن و روزه دار در سراسر کشور، همصدا با مسلمانان و آزادگان عالم در روز قدس همچون سالهای گذشته با راهپیمائی پرشکوه خود، این روز را گرامی داشته و با حضور پرصلابتشان، موجب دلگرمی و حماسه آفرینی هرچه بیشتر ملت فلسطین و وحشت صهیونیسم بین الملل خواهند شد .

جهاددانشگاهی در پایان تأکید کرده است: جهادگران جهاددانشگاهی در آستانه این روز بزرگ اعلام می‌دارند که همگام با سایر اقشار ملت به ویژه دانشگاهیان و دانشجویان آگاه ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور خواهند یافت تا بار دیگر ضمن تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل (ره) و پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی) حمایت خود را از مبارزات اسلامی و حق‌طلبانه ملت مظلوم فلسطین در راه رهایی قدس شریف به گوش جهانیان برسانند .

شورای فرهنگ عمومی استان سمنان نیز، روز جهانی قدس را روز حیات مجدد اسلام و فریاد رسای مسلمانان بر علیه استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل و نیز روز اتحاد و همبستگی مسلمانان جهان دانست و از آحاد مردم مومن و انقلابی این استان برای حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی این روز تاکید کرد .

شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در آستانه روز جهانی قدس در بیانیه ای با تاکید بر اهمیت این روز ، حضور گسترده در خیزش سراسری مسلمانان در راهپیمایی روز جهانی قدس را لبیک دو باره به ندای امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی دانست .

در قسمتی از این بیانیه آمده است: یوم‌الله قدس، روز حیات مجدد اسلام و روز فریاد رسای مسلمانان علیه غده سرطانی و جرثومه فساد و فتنه‌انگیزی در منطقه، نماد صف‌بندی حق در مقابل باطل و مظهر ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در برابر سیاست‌های خباثت‌آلود صهیونیسم جهانی در به فراموشی سپرده‌شدن مسئله فلسطین و تأمین امنیت رژیم جعلی، کودک‌کش و غاصب قدس شریف است .

این بیانیه، زنده نگه داشتن روز جهانی قدس به عنوان یادگار ارزشمند و ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) یک تکلیف الهی و فریضه دینی دانست و تصریح کرد: روز جهانی قدس امسال به لحاظ تشدید سیاست‌های خصمانه نظام سلطه به سرکردگی ددمنشان دولت حاکمه شیطان بزرگ، آمریکای تروریست‌پرور علیه آرمان مقدس فلسطین از جمله طرح توطئه رذیلانه معامله قرن با همراهی سرسپردگان ذلت‌پیشه و حکام مرتجع منطقه از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار شده است .

شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در بیانیه خود از مردم مومن و انقلابی استان سمنان دعوت کرد: همراه و هم صدا با اقیانوس خروشان امت سرافراز اسلام و خیل عظیم انسان‌های آزاده و حق‌طلب جهان با حضوری پرشکوه و حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس، طنین حمایت از قدس شریف و انتفاضه ملت مظلوم فلسطین را سر داده و با "نه" قاطع به توطئه شیطانی معامله قرن بار دیگر با نمایش عزم و اراده پولادین خود شعار کوبنده نابودی رژیم جعلی، غاصب و اشغالگر صهیونیستی و بیزاری از حامیان آن در مجامع بین‌المللی را به عنوان مطالبه اول مسلمین عالم سر دهند و تجلی‌بخش نماد عینی وحدت و حمایت همه‌جانبه امت اسلامی از آرمان‌های فلسطین پاره تن اسلام و قدس شریف باشند .

راهپیمایی مردم استان سمنان در روز جهانی قدس در ٤٨ نقطه از شهرها، بخش ها و روستاهای این استان برگزار می شود و راهپیمایی مردم سمنان در این روز از ساعت ١١ جمعه و در مسیر میدان امام رضا (ع) به سمت مصلی انجام می شود .

به گزارش ایسنا سمنان، دیگر دستگاه های اجرایی و سازمان ها و نهادهای استان و از جمله سپاه قائم استان، فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اوقاف و امور خیریه استان، ورزش و جوانان استان، برخی مراکز دانشگاهی و... نیز با صدور اطلاعیه های جداگانه ای مردم استان را به حضور در راهپیمایی فردا و حمایت از آرمان فلسطین دعوت کردند.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.