• سه‌شنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ / ۲۳:۵۹
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-104493
  • خبرنگار : 50015

استاندار:

مخاطبان به ایسنا اعتماد کامل دارند/ رسانه‌‌ها مطالبات مردم را منعکس کنند

IMG-20180808-WA0000
استاندار آذربایجان شرقی عصر امروز در دفتر خبرگزاری ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی حضور یافته و ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران و اهدای گل به تک تک آنها، با دست اندرکاران این رسانه گفت‌وگو کرد.

دکتر مجید خدابخش در این دیدار با بیان اینکه اعتبار خبرگزاری ایسنا سرمایه ارزشمندی است، تأکید کرد: اخبار ایسنا نیازی به راستی آزمایی نداشته و مخاطبان به اخبار این خبرگزاری اعتماد کامل دارند.

وی اظهار کرد: شاید تعدادی از رسانه‌ها اخباری منتشر کنند که صحت و سقم آن نیاز به بررسی داشته باشد، اما خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا امتحانشان را در این زمینه‌ پس داده‌اند و شکی در صحت اخبار این رسانه‌ها وجود ندارد که این موضوع هم جای تبریک دارد.
 
وی، حضور دانشجویان در بدنه‌ی ایسنا و نگاه تخصصی خبرنگاران این رسانه به موضوعات مختلف را مزیت قلمداد کرد و افزود: رویکرد تخصصی خبرگزاری ایسنا قابل تقدیر است.

خدابخش خبرنگاران را خستگی ناپذیر دانست و بیان کرد: اصحاب رسانه در تمام جلسات و سفرهای شهرستانی اکیپ استانداری را همراهی می‌کنند و علی‌رغم فشردگی برنامه‌ها و سختی‌های سفر هیچگاه گلایه نمی‌کنند.

وی نقش خبرنگاران را در انعکاس خدمات دولت بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: علاوه بر انعکاس خدمات انجام شده، رسانه‌ها باید مطالبات و سخنان مردم را منعکس کنند؛ چرا که شاید مسئولان به دلیل تعدد جلسات در جریان تمامی مشکلات مردم نباشند.

وی با بیان اینکه ایفای نقش رسانه به عنوان رکن چهارم جامعه در کاهش مفاسد نیز موثر است، خاطرنشان کرد: مسئولان می‌دانند که باید پاسخگوی سوالات و نقدهای خبرنگاران فعال و جسور باشند؛ به همین دلیل رسانه‌ها نقش بازدارنده دارند.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: با وجود رسانه‌های فعال و منتقد استفاده از زور و تزویر در جامعه کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به انتشار سریع اخبار در فضای مجازی، تأکید کرد: نقش رسانه‌ها در انتقال درست موضوعات به مردم بسیار مهم و ارزشمند بوده که نباید از آن غفلت کرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه رسانه‌های آذربایجان شرقی از اخبار و تیترهای جنجالی و خلاف واقع خودداری می‌کنند، مطرح کرد: به تازگی رسانه‌های معاند می‌نویسند «تبریز در خواب است» که معتقدم یکی از دلایل آرام بودن وضعیت استان، فعالیت توام با صداقت و دلسوزی رسانه‌های آذربایجان شرقی در راستای منافع ملی است.
 
خدابخش با بیان اینکه رسانه‌های استان از مخدوش کردن وضعیت پرهیز می‌کنند، گفت: آرام بودن فضای استان به معنی نبود اعتراض و کم و کاستی نیست، ما خودمان مشکلات اقشار آسیب‌پذیر، اصناف و واحدهای تولیدی و آنچه که در کف جامعه می‌گذرد را به مسئولان کشور منتقل کرده و به دنبال رفع آن‌ها هستیم.

وی تصریح کرد: گاه مسئولان تصور می‌کنند رسیدگی حقوقی و قضایی به مسائلی نظیر اسید پاشی اکتفا می‌کند، اما بنده معتقدم اصحاب رسانه باید چنین موضوعاتی را به عنوان یک آسیب اجتماعی بررسی کرده و به جامعه آگاهی دهند.

وی در رابطه با گلایه خبرنگاران در خصوص عدم پاسخگویی برخی از مدیران استانی، اظهار کرد: بنده بارها در جلسه شورای اداری خواستار پاسخگویی مسئولان به خبرنگاران شده‌ام و بار دیگر به این موضوع تأکید خواهم کرد.

وی با اشاره به 16 مرداد ماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی به فرمان معمار کبیر انقلاب،  گفت: جهاد دانشگاهی مولود انقلاب بوده و با توجه به اینکه نیازهای کنونی و فعالیت‌های آن نسبت به زمان تأسیس تفاوت کرده، معتقدم اکنون زمینه‌ی کار برای این نهاد فراهم بوده و این نهاد انقلابی می‌تواند دوره‌های «کسب و کار» و «کارآفرینی با بهره‌گیری از فرصت‌های پیش آمده در جامعه» را برگزار کند. 

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: برخی‌ها تنها به دنبال کسب درآمد از طریق استخدام هستند، غافل از اینکه فضاهای جدید برای کسب درآمد وجود دارد که باید از آن‌ها استفاده کرد. به عنوان مثال بازسازی کشور سوریه بعد از جنگ فرصت مغتنمی برای شرکت‌های فعال در عرصه‌ی ساخت‌وساز است.

وی اقدامات جهاد دانشگاهی در زمینه ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی و درمان ناباروری را موثر دانست و گفت: خوشبختانه عملکرد سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در زمینه بهره‌گیری از انرژی خورشیدی برای تولید برق ارزشمند است و این نهاد می‌تواند با استفاده از ابتکار جوانان روند توسعه را تسریع بخشد.


مدیر مسئول خبرگزاری ایسنا و رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: خبرگزاری ایسنا با انتشار حدود 10 هزار خبر و خبرگزاری ایکنا با انتشار حدود چهار هزار خبر در سال در راستای توسعه استان گام برمی دارند.

دکتر جعفر محسنی با بیان اینکه تمامی خبرنگاران ایسنا از میان دانشجویان فعال انتخاب شده اند، گفت: بر این باوریم رسانه‌های جهاد دانشگاهی با حدأقل امکانات بیشترین خروجی را دارند.

وی با بیان این‌که خبرگزاری ایسنا در راستای اهداف رویداد گردشگری «تبریز 2018»  نقش آفرینی کرده‌ است، گفت: سازمان جهاددانشگاهی استان اخیرا موفق به اخذ مجوز برای راه‌اندازی مرکز گردشگری دانشجویان شده و این مرکز در راستای تحقق برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ راه‌اندازی می‌شود که بستر مناسبی برای اشتغال‌زایی است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در بخش‌های فرهنگی، صنعتی، درمانی و علوم انسانی فعالیت‌های گسترده‌ای دارد، گفت:   باتوجه به نبود امکانات در استان، بخشی از افراد برای مطمئن شدن از سلامت جنین به تهران و یا سایر استان‌ها مراجعه می‌کردند که خوشبختانه دستگاه NGS(نسل جدیدی از توالی یابی) برای مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خریداری شده و با کمک این دستگاه سلامت ژنتیکی جنین‌ بررسی شده و درصد شکست در روش‌های کمک باروری کاهش خواهد یافت. 
  
محسنی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ی شش ساله، مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی به بیمارستان تخصصی ناباروری و سلول‌های بنیادی تبدیل خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان برای تولید برق از انرژی خورشیدی، گفت: نیروگاه‌های خورشیدی در بسیاری از نقاط استان نصب شده و پشت بام برخی ادارات و کارخانجات نیز نصب خواهد شد که علاوه بر تولید برق، درآمدزایی هم به دنبال دارد.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با یک شرکت تایوانی برای مشارکت در راه‌اندازی کارخانه تولید سلول‌های خورشیدی در تبریز، گفت: مذاکرات لازم در این راستا انجام شده و شرکت مدنظر 17 استاندارد بین المللی را داراست.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان در خصوص فعالیت‌های این سازمان در زمینه آموزش، گفت:  ۲۴ هزار نفر از امکانات مراکز آموزشی جهاددانشگاهی استان بهره‌مند شدند، همچنین در خصوص وضعیت دریاچه ارومیه یکی از معضلات اساسی استان ما بوده و احیای آن احیای آذربایجان است، معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان با کمک استانداری طرح "آموزش کشاورزان" را در تعدادی از شهرستان‌ها با آموزش کشت جایگزین(با نیاز آبی کم و بهره‌وری بالا) شروع کرده است. 
  
 محسنی با بیان این‌که هدف مرکز نوآوری و شکوفایی سازمان جهاد دانشگاهی استان نیز جذب ایده‌های برتر و ایجاد فضا و فرصتی برای فعالیت‌های تیمی و تجاری‌سازی ایده‌هاست، گفت: ارائه‌ی آموزش‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت و همچنین توانمندسازی فارغ التحصیلان با تمرکز بر روی رشته‌های مهارت محور از جمله فعالیت‌های آموزشی سازمان جهاددانشگاهی استان است.


  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.