• یکشنبه / ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-114262
  • خبرنگار : 50012

گزارش ایسنا از جلسه‌ی علنی امروز شورای اسلامی شهر تبریز؛

اعضای شورا با واگذاری املاک شهرداری با 10 درصد زیر قیمت به قرارگاه خاتم‌الانبیا موافقت کردند

اعضای شورا با واگذاری املاک شهرداری با 10 درصد زیر قیمت به قرارگاه خاتم‌الانبیا موافقت کردند
لایحه دو فوریتی بررسی تجویز مجوز واگذاری املاک شهرداری با 10 درصد زیر قیمت کارشناسی، به قرارگاه خاتم الانبیا توسط اعضای شورای اسلامی شهر تبریز تصویب شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ادامه‌ی بررسی شیوه نامه مشارکت و سرمایه گذاری شهرداری تبریز و لایحه دو فوریتی بررسی تجویز مجوز واگذاری املاک شهرداری با 10 درصد زیر قیمت کارشناسی به قرارگاه خاتم الانبیا، همچنین تجویز واگذاری مینی بوس‌های جدید به اشخاص حقیقی با 30 درصد مبلغ از جمله دستورات جلسه‌ی امروز شورای اسلامی شهر تبریز بود. 

سونیا اندیش- نائب رییس شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص اهلیت سرمایه گذار در پروژه‌های شهرداری تبریز، اظهار کرد: طی چند روز گذشته موضوعات مربوط به اهلیت و سازمان خصوصی سازی به دلیل تخلفات، داغ شده است، معتقدم اهلیت سرمایه گذار، ریشه‌ی این قضیه و مشکلات است. 
  
وی با بیان این‌که سرمایه گذاری موضوع بسیار مهمی است که در هیئت عالی فقط مدیرکل حراست می‌تواند نسبت به اهلیت سرمایه گذار اظهار نظر کند، گفت: پیشنهاد می‌کنم افرادی از مراجع امنیتی در خصوص اهلیت سرمایه گذار حضور داشته باشند، استعلام از دارایی، بانک و استعلام سوابق سرمایه‌گذاری‌های انجام شده از واجبات است، به همین دلیل کمیته‌ای در خصوص بررسی اهلیت با نفرات ذی صلاح تشکیل شود. 
  
غلامحسین مسعودی ریحان-عضو شورای شهر تبریز نیز در این جلسه در واکنش به سخنان نائب رئیس شورا، گفت: شهرداری برای اخذ وام و خرید فاینانس، بدون اخذ اجازه از شورا می‌تواند این اقدام را انجام دهد؟ 
  
محمد باقر بهشتی - عضو شورای شهر تبریز با بیان این‌که حذف موارد مذکور در بندهای 11 و 12 شیوه نامه قانونی است، گفت: واژه‌ی «زمینه‌های سرمایه گذاری» و واژه‌ی «اجرا» در بند 13 حذف شود. 
  
ماده سوم شیوه نامه سرمایه گذاری با اصلاحات و حذفیات انجام گرفته، به تصویب اعضا شورای اسلامی شهر تبریز رسید. 
  
در ادامه‌ی جلسه ماده چهارم این شیوه نامه بررسی شد، سونیا اندیش-نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز در این خصوص، اظهار کرد: اعضا هیئت عالی سرمایه‌گذاری با 11 عضو، متشکل از 9 نفر دارای حق رأی و دو نفر اعضای ناظر و بدون حق رأی تشکیل شده است. 

وی با بیان این‌که نفراتی برای تعیین اهلیت سرمایه گذار در میان اعضا هیات عالی حضور داشته باشند، افزود: در غیر اینصورت رای گیری‌ها نیاز به بازنگری و دقت بیشتری دارد، زیرا این موضوع مشکلاتی را در آینده ایجاد می‌کند. 

محمدباقر بهشتی-عضو شورای شهر تبریز، اظهار کرد: ما قصد تسهیل گری در سرمایه گذاری داریم، اگر موضوع را پیچیده کنیم سرمایه گذاری زیر سوال می‌رود، اعضا هیئت عالی قصد دارند در خصوص اهلیت سرمایه گذار تصمیم گیری کنند. 

وی ادامه داد:حضور نمایندگانی از دستگاه‌هایی مانند دادگستری، کمک چندانی به تسهیل سرمایه گذاری نخواهد کرد. 

 پیشنهاد پیوست نفراتی از دستگاه های مختلف به اعضای هیئت عالی سرمایه گذاری برای رای گیری، اکثریت آرا را کسب نکرد.

در ادامه‌ی جلسه ضرورت دو فوریتی لایحه‌ی ارسالی از سوی شهرداری تبریز مبنی بر تجویز مجوز واگذاری املاک شهرداری با 10 درصد زیر قیمت کارشناسی در قرارداد قرارگاه خاتم الانبیا بررسی شد.  

غلامحسین مسعودی ریحان- عضو شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص این لایحه، اظهار کرد: ما یک ملک را ۱۰ درصد زیر قیمت ارائه می‌کنیم، در حالی که ملک‌هایی که ارائه می‌شوند شاید مرغوب و بسیار مورد توجه بوده باشند، ناظر و کارشناس از سوی شهرداری را، چه کسی تعیین می‌کند؟ 
  
فریدون بابایی اقدم- عضو شورای شهر تبریز نیز در این رابطه، بیان کرد: باید موضوعاتی را مد نظر قرار دهیم، اولین موضوع پسماند و شیرابه‌ها و بوی بد آن‌ها است که بایداین موضوع سریعا حل و فصل شود. 

وی ادامه داد: سلول اول پسماند پر شده به همین دلیل زباله‌ها را به زباله گاه قدیمی می‌برند، این اقدام منجر به ناراحتی مردم ساکن محدوده‌ی دوم پایگاه شکاری شده که همواره از بوی بد زباله اعلام نارضایتی می‌کنند. 
  
وی افزود: حد فاصل میدان شهید مدنی تا پایگاه دوم شکاری با ترافیک مواجه است، کمبود مکان برای تفریح شهروندان، باعث شده شهروندان به پیک‌نیک‌های درون شهری رضایت بدهند، درخواست دارم که به دو فوریتی این لایحه رای بدهید. 
  
شهرام دبیری- عضو شواری شهر تبریز با بیان این‌که دو فوریتی این موضوع مد نظر اعضا شورا قرار گیرد، گفت: ما قصد داریم برای شهروندان کاری انجام دهیم، علت دیر آمدن این لایحه به دلیل انعقاد تفاهم نامه در چند روز گذشته است، معتقدم موضوع فعلی نیاز به بررسی‌های کامل  و جز به جز ندارد. 
  
شهردار تبریز دراین جلسه با اشاره به ضرورت این لایحه، گفت: با توجه به کمبود فصل کاری در شهر تبریز و همچنین عقد تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیا در خصوص اجرای پروژه‌های عمرانی، ضرورت دارد این مجوز جهت اجرای عملیات عمراتی به شهرداری  ارائه شود. 

ایرج شهین باهر بیان کرد: بر اساس تفاهم با قرارگاه، تمامی املاک شهرداری که در مزایده به فروش نمی‌رسد، به این قرارگاه واگذار می‌شود. 

وی افزود: این املاک با تعیین کارشناس رسمی دادگستری از سوی شهرداری قیمت گذاری شده و ۱۰ درصد زیر قیمت به قرارگاه واگذار می‌شود. 

لایحه دو فوریتی شهرداری تبریز مبنی بر تجویز واگذاری املاک و مستغلات شهرداری تبریز با ١٠ درصد زیر قیمت کارشناس رسمی به میزان ٢٠٠ میلیارد تومان به قرارگاه خاتم الانبیا، تصویب شد.

در ادامه  لایحه‌ی دو فوریتی تجویز واگذاری مینی بوس‌های جدید به اشخاص حقیقی با 30 درصد مبلغ به صورت نقد و الباقی به طور قسطی بررسی شد.

فرخ جلالی- مدیرعامل شرکت اتوبوس رانی در این رابطه، اظهار کرد: با توجه به وضعیتی که در کشور حاکم است، خرید اتوبوس در هیچ منطقه‌ای میسر نیست، وزارت کشور به طور اورژانسی ۶۲ دستگاه اختصاص داده که ۲۰ دستگاه آن خریداری شده است. 

وی با بیان این‌که مدیریت هر دستگاه اتوبوس به طور روزانه به دو راننده نیاز دارد، ادامه داد: هزینه نگهداری و حقوق هر راننده اتوبوس ماهانه به طور تقریبی 11 میلیون تومان است، برای جلوگیری از این هزینه می‌توانیم اتوبوس‌ها را به بخش خصوصی تحویل دهیم. 

محمد باقر بهشتی – عضو شورای شهر تبریز در این خصوص، گفت: شرکت واحد باید تنها نقش نظارت داشته باشد و این بخش را به بخش خصوصی واگذار کند، اهلیت شخص حقیقی در خصوص اداره خطوط اتوبوس رانی باید مشخص شود.

محمد اشرف نیا اشرف نیا- عضو شورای شهر تبریز نیز بیان کرد: با توجه به وضعیت فعلی اتوبوس رانی این مورد در کمیسیون عمران بررسی شد، با اکثریت آرا مصوب شد که موضوع واگذاری ۶۲ دستگاه مینی بوس با ۳۰ درصد به طور نقدی و الباقی به طور ارائه خدمات به مدت ۱۰ سال،  اخذ شود.

لایحه شهرداری تبریز در خصوص واگذاری مینی بوس‌های جدید به اشخاص حقیقی با اکثریت آرا تصویب شد.

گفتنی است؛ موضوع زباله سوز تبریز به دلیل اتمام وقت، به جلسه‌ی آتی موکول شد.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.