• شنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۷ / ۲۲:۲۰
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: yasouj-42121
  • خبرنگار : 50223

سنگ اندازی جلوی پای سرمایه گذار بازار سنتی، گردشگری و رفاهی یاسوج

photo_2018-11-03_22-07-13

سرمایه‌گذار جمعه بازار جدید یاسوج گفت: انتظار نداشتم افرادی انگیزه‌ام را کم‌رنگ کنند و سنگ جلوی پای سرمایه‌گذاران بگذارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید محمد دلباز در جمع خبرنگاران افزود: زمینی به متراژ ۱۷ هزار متر مربع در یاسوج را در یک مزایده سراسری در تهران از بانک صادرات توسط آقای نصر شریک اقتصادی‌ام خریدیم که کاربری آن خدماتی و رفاهی بوده است.

وی اظهارکرد: در کنار زمینی که ملک شخصی ما بوده و از بانک صادرات خریدیم، زمین دیگری به مساحت ۵ هزار و ۲۰۰ متر مربع وجود دارد که در مالکیت بانک صادرات است و کاربری آن فرهنگی و ورزشی است و احتمالا این زمین را با کاربری آن به زمین ۱۷ هزار متری من با کاربری خدماتی و رفاهی اشتباه گرفتند و جمع آن‌ را ۲۲ هزار متر و با کاربری فرهنگی و ورزشی اعلام کردند.

سرمایه‌گذار جمعه بازار جدید یاسوج خاطرنشان کرد: کاربری زمینی که ما مثل هر شهروند دیگری در این شهر خریداری کردیم، خدماتی - رفاهی است و در حقیقت بدون هیچ مشکلی می‌توانستیم در آن "بازاری" احداث کنیم اما نیت من بر احداث یک تالار گردشگری بود و کار را شروع کرده بودم که مجموعه اقتصادی وقت استانداری با محوریت شهرداری یاسوج جلسه‌ای را تشکیل دادند و با تصویب احداث یک مجتمع تجاری از من خواستند که بازاری را بسازم که جایگزین جمعه بازار فعلی باشد و من هم پذیرفتم.

دلباز تصریح کرد: طبق قانون نیازی به هیچ تغییر کاربری در این زمین هم نبود و حتی در همان جلسه نیز مصوب شد که هیچ هزینه‌ای دال بر عوارض شهرداری، نظام مهندسی ساختمان و تغییر کاربری و امثال این‌ها از من گرفته نشود چرا که یک کار عمومی در حال ساخت بود اما با این وجود من 800 میلیون تومان بابت تغییر کاربری زمین به تجاری به شهرداری پرداخت کردم .

وی ادامه داد: اما اینگونه هم نشد و برای آنکه چیزی گیر شهرداری بیاید گفتند همین کاربری خدماتی -رفاهی را هم باید به تجاری تبدیل کنم و این کار را در طول چهار ماه و نه یک شبه، با دوندگی‌های زیاد انجام دادم و اتفاقا هزینه حدود یک میلیارد تومانی آن را نیز به شهرداری یاسوج و سیار نهادها پرداخت کردم و کارم را نیز به عقب انداخت.

این سرمایه‌گذار عنوان کرد: شهردار وقت یاسوج (آقای دکتر جاوید) در همان جلسه باوجود آنکه تصویب هم شده بود که هزینه‌ای از من نگیرند اما خطاب به آقای مجید محنایی معاون اقتصادی استاندار وقت و دیگر مسئولان عضو جلسه گفت که شما فعلا حرفی می‌زنید فردا ماها تغییر می‌کنیم و این بنده خدا به مشکل می‌خورد بنابراین ما از همین الان پول عوارض و تغییر کاربری را از سرمایه‌گذار می‌گیریم که فردا نگویند رانتی بوده است و تمام مراحل کار خود را قانونی انجام دادم.

دلباز با بیان اینکه این بازار، سنتی- اسلامی با تلفیق سازه های مدرنی که در جنوب کشور بی نظیره احداث شده است، بیان کرد: زمین ۱۷هزار متری مورد نظر در مجموع و تا قبل از شروع کار در آن ۱۰میلیارد تومان هزینه برده است و این مبلغ بدون اینکه یک ریال تسهیلات بگیرم از جیب خودم هزینه شده و تعجب می‌کنم اینگونه می‌خواهند یک کسی که آمده تا کار پاکی کند و به درد این شهر بخورد، دلسرد کنند.

وی تاکید کرد: ما در حوزه بازار هیچ سرمایه‌گذاری نداشته ایم که بخواهد این حجم از سرمایه‌گذاری را با این کیفیت انجام دهد بنابراین از رسانه‌ها انتظار دارم وقتی می‌خواهند مطلبی را منتشر کنند قبل از آن از صحت و سقم آن مطمئن شوند تا با آبروی یک فرد بازی نشود؛ دقیقا حقایق را وارونه کردند و به مردم گفتند.

سرمایه‌گذار جمعه بازار جدید یاسوج با اشاره به هزینه‌های هنگفت خود در این طرح گفت: ۹ دستگاه "تریلر" شخصی خودم را با کمترین قیمت فروختم تا در این مجموعه سرمایه‌گذاری کنیم و امروز بازار سنتی، گردشگری و رفاهی امام علی(ع) یاسوج را ثبت کرده و دنبال کد دار کردن آن هستیم.

دلباز از خبرنگاران خواست تا موضوع را شفاف به مردم بگویند؛ این یک ملک شخصی است اما من می‌خواهم یک کار ماندگار برای این شهر انجام دهم و بنابراین پای کار هستم تا اهداف مورد نظر در این مجتمع تجاری به ویژه در بحث نجات جمعه بازار فعلی و مشکلاتش، محقق شود.

وی اظهار کرد: یک سال پیش طی یک نامه رسمی از طرف شهرداری یاسوج لیست ۴۸۶ نفره از کاسبان جمعه بازار فعلی به بنده معرفی شدند که در قبال این افراد متعهد هستم که به قیمت کارشناسی چه در بحث فروش و چه در بحث اجاره همکاری کنم که اشتغال آن‌ها به خطر نیفتد.

سرمایه‌گذار جمعه بازار جدید یاسوج گفت: اگر دولت بخواهد در قیمت خرید یا اجاره غرفه‌های جدید با مردم و کاسبان همکاری و حمایت مالی کند، ما نیز استقبال می‌کنیم.

دلباز با اشاره به اینکه هم اینک فاضلاب، فیبرنوری و تاسیسات آتش نشانی در ساختمان جدید جمعه بازار یاسوج در حال تکمیل است؛ افزود: فاز اول این مجتمع تجاری ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نهایتا در سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی با تأکید بر اینکه قصد ورود به این مباحث را نداشته و همیشه تلاش کرده تا بی غل و غش کار کند، تصریح کرد: همه امکانات روز یک مجتمع تجاری تفریحی را پیش‌بینی کرده و حتی ایستگاه اختصاصی آتش‌نشانی، پارکینگ، سینمای روباز و کافی‌شاپ نیز برای این مجتمع لحاظ شده است.

سرمایه‌گذار جمعه بازار جدید یاسوج عنوان کرد: تأسیسات و انشعابات آب، برق، گاز و فاضلاب و همچنین فیبرنوری و تأسیسات آتش‌نشانی این مجتمع هنوز کامل نشدند که به زودی تکمیل خواهند شد.

دلباز افزود: به ازای هر سه غرفه یک و نیم واحد پارکینگ پیش‌بینی شده است و بعید است بعد از بهره‌برداری در این نقطه مشکل ترافیکی داشته باشیم.

وی یادآور شد: که احداث این بازار سنتی با تلفیقی از سازه‌های مدرن علاوه بر نقش اقتصادی آن در رونق بازار، افزایش درآمد کاسبان و اشتغال‌زایی برای هزاران نفر سالانه بیش از دو میلیارد تومان نیز برای شهرداری یاسوج و صدها میلیون تومان درآمد مالیاتی خواهد داشت.

سرمایه‌گذار جمعه بازار جدید یاسوج با بیان اینکه رسانه‌ها در رساندن حقیقت و آگاهی به مردم نقش بی‌بدیلی دارند، خاطرنشان کرد: روزی با امید وارد حوزه سرمایه‌گذاری شدم و زندگی‌ام را نیز گذاشتم و به کارم هم اعتقاد دارم اما انتظار نداشتم افرادی با هر هدفی این انگیزه‌ها را کم‌رنگ کنند و سنگ جلوی پای سرمایه‌گذاران بگذارند.

دلباز ادامه داد: کسی که بدون یک ریال تسهیلات و هیچ رانت دولتی و با هزینه شخصی‌اش دنبال سرمایه‌گذاری است قطعا می‌خواهد کار کند و اگر من جای مسئولان بودم شب و روز نمی‌شناختم تا سرمایه‌گذاران در کارشان موفق شوند.آن هم کسی که نه گرانی‌ها و نه به هم‌ریختگی بازار عزم او را سست نکرد و بدون یک ریال تسهیلات حتی یک روز کاری تعطیل هم نداشته و با همه توان کار کرده است.

وی با اشاره به روزهایی که با "گاری چهار چرخ" بار جابجا می‌کرده و درآمد کسب می‌کرد تأکید کرد: امروز هم خوشحالم که سرمایه حلالم را که با زحمت و نیت صادقانه و الهی به دست آمده را برای خدمت به مردم هزینه می‌کنم و انصافا اگر کارشکنی نباشد انتظار خاصی هم برای حمایت ندارم.

سرمایه‌گذار جمعه بازار جدید یاسوج گفت: آنقدر شفاف و بی‌ابهام وارد این سرمایه‌گذاری شدم که اکنون سربلند باشم و کسی نتواند از خودم و کارم سواستفاده کند و با برخی حواشی‌ها من را از مسیری که شروع کردم، خارج کند.

دلباز به طرح برخی از موضوعات از جمله شک در استحکام این سازه از سوی برخی افراد اشاره و اضافه کرد: در این مجموعه 19 مهندس پایه یکم نظارت دارند و تحت نظارت شبانه‌روزی است و کسی که کارشناس نیست نمی‌تواند سازه را زیر سؤال ببرد.

به گزارش ایسنا، چندی پیش در جلسه صیانت از حقوق بیت المال که در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد یکی از مدیران استانداری این استان اظهاراتی را در خصوص زمین جمعه بازار شهر یاسوج مطرح کرد و گفت که یک زمین دولتی، به متراژ ۲۲ هزار متر واگذار شد و یک شبه نیز کاربری فرهنگی و ورزشی آن را به تجاری تبدیل کردند تا بازاری احداث شود اما کاری هم در آن نشده است و این کار را بزرگ‌ترین رانت در استان کهگیلویه و بویراحمد خوانده بود.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.