• سه‌شنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۶:۱۳
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: yasouj-42856
  • خبرنگار : 50223

خدمات آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد انتخاباتی نیست/مانع تراشی در راه خدمت رسانی به مستضعفین

خدمات آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد انتخاباتی نیست/مانع تراشی در راه خدمت رسانی به مستضعفین

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد از پوشش ثبت نامی ۳۶۰۰پرونده در کانون سلامت این دفتر خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد ستار هدایتخواه سه شنبه، 25دی ماه در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: ۷۰۰پرونده کانون سلامت متعلق به دهستان هدف است و در مجموع ۲۹ میلیارد ریال خدمات دهی در قالب این طرح انجام شده است .

وی با تاکید بر تحقق خدمات پزشکی در قالب کانون سلامت، اظهار کرد: ۴۱۰ مورد عمل جراحی نیز در چارچوب طرح اجرایی شده است    10 هزار بسته ارزاق، 130 راس گوسفند، 10هزار بسته نوشت افزار،1000کارت هدیه بین بیماران نیازمند، 200 مورد بین کودکان بیمارو 500 مورد بین ایتام، 500 دست لباس بین نیازمندان توزیع شده همچنین 300 مورد وام قرض الحسنه با کارمزد دو درصد پرداخت شده است.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اعزام قریب به ۱۰هزار نفر از مردم استان به مشهد مقدس توسط دفتر آستان قدس رضوی در دو سال اخیر محقق شده است، عنوان داشت: پوشش افراد بالای 40 سال و همچنین افرادی که بیش از ۱۵سال از زیارت آنها گذشته باشد به عنوان اولویت طرح است .

هدایتخواه تصریح کرد: همچنین در قالب طرح خادم یاری رضوی، دفاتر آستان قدس رضوی در استان ها تشکیل شده و منشاء خدمات فراوانی بوده است . جذب و ساماندهی خادم یاران رضوی از جمله فعالیت های دفاتر آستان قدس رضوی است .

وی ادامه داد: ۲۱۲۰نفر از مردم استان در طرح خادم یاری رضوی ثبت نام شده اند و در کانون های خادم یاری ساماندهی می شوند .

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همچنین ساماندهی ها در قالب کانون های خادم یاری محلی و کانون های خادم یاری موضوعی انجام می شود . ۴۰ کانون خادم یاری تخصصی و ۳۵ کانون خادم یاری محلی در استان فعال است .

هدایتخواه با اشاره به طرح امداد مستضعفین، خدمات رسانی در بخش سلامت با پوشش مناطق مختلف را از دیگر برنامه های اجرا شده دانست .

وی ترویج فرهنگ وقف و نذر را از دیگر ماموریت های آستان قدس رضوی دانست و عنوان کرد: خدمات دهی پایدار ترویج فرهنگ وقف و نذر را طلب می کند .

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر ماموریت چهارم به عنوان ترویج فرهنگ رضوی، تاکید کرد: پیوست فرهنگی در راستای اجرای خدمات دهی تهیه و با نگاه برنامه ریزی شده پوشش بسته های فرهنگی با محورهای آموزشی را نیز خواهیم داشت .

هدایتخواه افزود: همچنین آموزش جوانان و نوجوانان با اعزام به مشهد مقدس در قالب طرح ۸ روز در بهشت نیز اجرایی می شود .

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد جشن های زیرسایه خورشید با اجرای بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه را از دیگر برنامه ها دانست و بیان کرد: در این محور نیز پوشش شهرستان های مختلف استان انجام می شود.

هدایتخواه در پاسخ به این سوال که آیا خدمات رسانی و توزیع بسته های غذایی جنبه سیاسی و انتخاباتی دارد؟ بیان کرد: خدمات رسانی آستان قدس رضوی در سطح استان به شدت سیاسی است، به این معنا که چون دشمن تمام تلاشش اینست که بر فقرا، محرومان و مستضعفین فشار بیاورد تا آنها از انقلاب و نظام ناراضی کند آستان قدس خدمات به این مردم ارائه می دهد تا مردم نا امید از انقلاب نشوند.

وی افزود: ما سکولار که نیستیم همه برنامه های ما اهداف بلندی الهی و سیاسی دارد و دین همه چیزش با سیاست پیوند دارد که خدمت رسانی به فقرا و محرومان و مستضعفین هم اینگونه است. امام سجاد(ع) در دروه ای که امکان کلاس درس مستقیم برای تربیت شاگرد نبود از طریق خدمات اجتماعی شاگرد تربیت می کرد به این صورت که تعدادی از غلامان و بردگان را می خرید و تربیت و آزاد می کرد.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اما آیا ارائه این خدمات به معنای جناحی، باندی، گروهی و انتخاباتی است قطعا این چنین نیست چراکه در این طرح و جذب خادم یار هیچ محدودیتی برای فعالیت افراد با سلایق، جناح، جریان و گروهی وجود ندارد و هرکس علاقمند به خدمت به شیعیان امام رضا(ع) است می تواند در این طرح ثبت نام کند.

هدایتخواه ادامه داد: در خدمت رسانی به افراد تاکید شده که شرعا هیچ کس مجاز نیست از این طرح استفاده باندی، گروهی و انتخاباتی کند، در خدمات رساین بازرسی و نظارت می کینم که کسی با نگاه جناحی و باند و قومی به مردم خدمت ارائه ندهند.

وی اظهارکرد: آیا خدمت رسانی به محرومان، فقرا و مستضعفان کار خوبی است یا بد؟ چه شاهد و قزینه ای دارند که این خدمت رسانی جنبه انتخاباتی دارد؟ در آینده نشان خواهد داد که این حرکت انتخاباتی بوده یا نه و مردم نیز متوجه می شوند، کسانی که به دفتر آستان قدس رضوی استان مراجعه می کنند یک نفر را بیاید که هنگام مراجعه از او پرسیده شده به چه کسی رای دادید، به چه کسی رای خواهید داد و طرفدار کدام باند یا جناح هستید. اگر کسی یک مورد پیدا کند که صرفا براساس مسایل سیاسی با او برخورد شده هر ادعایی داشته باشند ما می پذیریم.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: این مسایل و بحث ها یک نوع مانع تراشی در راه خدمت رسانی به مردم استان و مستضعفین است و در حق محرومان و مستضعفین ظلم می کنند.

هدایتخواه افزود: خدمات آستان قدس رضوی از محل موقوفات و نذورات است که واقف و ناذر گفته این خدمت باید به محرومان و شیعیان امام رضا(ع) برسد، کسانی که این خدمات را می رسانند مسایل جناحی و قومی را مدنظر قرار ندهند و در صورتی که این مسایل مدنظر باشد کار خلاف شرعی و قانونی انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: اگر با اطعام نیازمندان عزت مردم زیر سوال می رود باید اولین کسی را که خداوند توبیخ می کرد امیرالمومنین(ع) بود و بعدش هم ائمه (ع) که اطعام فقرا را انجام می دادند، سه شبانه روز امیر المومنین غذای خود و خانواده اش را به یتیم، مسکین و فقیر می دهد. اگر کسی بسته های ارزاق را با عرت می برد جلوی خانه به عنوان هدیه امام رضا(ع) این زیر سوال بردن عزت مردم است یا احترام گذاشتن به مردم. این سیره ائمه اطهار(ع) بوده که در طول تاریخ استمرار داشت و ما هم تلاش می کینم که برخورد افراد با دریافت کنندگان خدمات به گونه ای باشد که بی احترامی به کسی نشود و درصورتی که رفتاری اینگونه شود برخرود لازم صورت می گیرد.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از کانونهای این نمایندگی خادم یار کارآفرینی و اشتغال است که پس از شناسایی و سازماندهی از ظرفیت آنها استفاده می شود، علاوه براین بیش از یک میلیارد تومان وام قرض الحسنه به حدود 85 نفر در دهستان هدف(سادات محمودی) پیش بینی شده که پرونده هایی در این زمینه تشکیل شده و از هفته آینده به کمیته امداد و صندوق امداد ولایت معرفی می شوند. بطور متوسط برای هر فرد 20 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
مجتمع فرهنگی چند منظوره نیازمند زمین است

هدایتخواه تصریح کرد: در صورت تامین زمین مجتمع فرهنگی چند منظوره شامل درمانگاه خیریه، کتابخانه و سالن های چند منظوره با اعتباری بالغ بر 10 یا 15میلیارد تومان و زیربنای 3000متر در استان ساخته و احداث می شود. علاوه براین دنبال هستیم که دارالشفاء در استان تاسیس شود همچننی کلنیک درمانی به خصوص دندانپزشکی ایجاد و راه اندازی کنیم.

وی اضافه کرد: در قالب طرح خادم یاری مرکز سلامت و مشاوره برای ارائه خدمات رایگان به خانواده های نیازمند ایجاد و راه اندازی خواهد شد. با شهرداری یاسوجرایزینی های صورت گرفته که بتوانیم این مجتمع را راه اندازی کنیم.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.