• دوشنبه / ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۶
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: yasouj-43861
  • خبرنگار : 50223

داستان تأمل برانگیز مرغ‌های آلوده، تقلب نمایندگی‌های خودرو و برکناری مدیر شرکت دولتی در کهگیلویه و بویراحمد

57810355

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد از رای به برکناری مدیر شرکت دولتی در استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد«رضا زیرایی» در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص وضعیت پرونده آردهای آلوده در یاسوج افزود: این پرونده عدم صلاحیت زدیم و به دادسرای مرکز استان ارسال شده است.

وی در خصوص کم فروشی جایگاههای پمپ بنزین های استان اظهارکرد: در گذشته پرونده هایی در این خصوص به تعزیرات ارجاع شد که نمونه برداری و در صورت کم فروشی پرونده ارجاع می شود.

تقلب نمایندگی های خودرو

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جریمه سنگین نمایندگی های خودرو در استان خاطرنشان کرد: نمایندگی هایی در استان بعلت تقلب و عدم ارائه خدمات 30 و 70 میلیون تومان جریمه شدند.

زیرایی در خصوص تخلفات پزشکان جراحی زیبای در استان تصریح کرد: از سوی تعزیرات برای برخی پزشکان عدم صلاحیت صادر شد و پرونده آنها به دادسرای نیز ارجاع شده اند.

وی ادامه داد: پرونده محکومیت مدیران دولتی در تعزیرات حکومتی استان داریم که یک نمونه آن رای به برکناری مدیر شرکت دولتی داده شده است.

|

عرضه مرغ‌های آلوده به نام محلی در یاسوج

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مرغ آلوده که به اسم مرغ محلی روانه بازار استان و به فروش می‌ رسند، عنوان کرد: این مرغ ها کانون انواع بیماری‌ها هستند، اما متأسفانه این گوشت روزانه در سطح استان عرضه می‌شود. متأسفانه گوشت‌ آلوده این مرغ ها در برخی رستوران‌های شهر یاسوج هم عرضه‌شده است.

زیرایی بیان کرد: مدیر رستورانی گوشت این مرغ ها را خریداری کرده بود و به اسم مرغ محلی به دست مشتری می‌دهد اما با بازرسی‌های صورت گرفته مشاهده کردیم که ظاهر این گوشت مرغ به مرغ های بیمار و ناسالم بیشتر شبیه است تا مرغ محلی، مرغ محلی کوچک است اما گوشت مرغ آلوده پخته‌شده قالب مرغ محلی را ندارد.

وی تاکید کرد: بعد از پیگیری‌ها متوجه شده‌ایم که منبع تأمین این رستوران همین گوشت مرغ آلوده است که هر مرغ را 12هزار تومان خریداری می‌کرد گوشت مرغی که حتی دامپزشکی تائید نمی‌کند و باید معدوم شود در رستوران‌ها به نام مرغ محلی به قیمت 90 تا 100 هزار تومان به خورد مردم می‌دهند و متأسفانه برخی از رستوران‌های شهر یاسوج از این گوشت مرغ‌های آلوده استفاده می‌کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم باید آگاه باشند و مهارت‌های خرید در تهیه کالاهای اساسی و خدماتی بالا برود، در صورت مشاهده تخلفات شماره تماس 135 برای ثبت شکایات در دسترس شهروندان است.

بازار استان با 14 بازرس نظارت نمی شود

زیرایی افزود: از حداکثر ظرفیت‌های خود در سال گذشته استفاده کردیم و رتبه 5 کشور را کسب کردیم و در گشت‌های نوروزی رتبه 6 کشور را به خود اختصاص دادیم.

وی با بیان برخی از نقاط ضعف در بازرسی‌های استان اظهارکرد: نمی‌توان یک استان را تنها با 14 بازرس نظارت کرد در حالی که صنعت و معدن و تجارت با این تعداد بازرس نمی‌تواند کار چندانی در استان انجام دهد و یک سری بازرسان افتخاری هم گرفتند که نتوانستند هیچ کمکی به ما کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد برخی از ظرفیت‌های قانونی را مربوط به 30سال پیش دانست و خاطرنشان کرد: برای مثال در برخورد با پزشکان با ظرفیت‌های قانونی نمی‌توان با جریمه 15هزار تومانی اهداف خود را عملی کنیم که این ظرفیت‌های قانونی نیاز به بازنگری دارد.

زیرایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر دیگران نتوانستند کاری انجام دهند شما خودتان در تعزیرات حکومتی استان چه کردید؟ اظهار کرد: برای بهتر شدن فرایندهای بازرسی همه نیروها و توان خود را به کار گرفتیم و در بازرسی‌های نوروزی 2070 مورد بازرسی انجام دادیم که از این حیث رتبه ششم کشوری را کسب کردیم.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات خوب در استان راه‌اندازی سامانه 135 است که تنها در استان کهگیلویه و بویراحمد و تهران راه‌اندازی شده و شما با گرفتن شماره 135 می‌توانید مشکلات را به تعزیرات انعکاس دهید.

چرا بازرسی های اتاق اصناف در سال بحرانی 97 کاهش یافت؟

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن انتقاد از بازرسی‌های اتاق اصناف استان با بیان اینکه روزگاری بازار به انقلاب کمک کرد و در پیروزی آن نقش مؤثری داشت عنوان کرد: چرا باید بازرسی‌های اتاق اصناف استان در سال 97 که سالی بحرانی بود نسبت به سال قبل آن یعنی 96 کمتر باشد!.

زیرایی ادامه داد: به همین خاطر بود که در مورد قیمت لباس مدارس تذکر دادیم و ساماندهی نکردند که در نهایت مجبور شدیم رئیس اتحادیه خیاطان را بعلت تخلف با صدور رای قطعی، 300 میلیون تومان جریمه و روانه زندان کردیم.

وی گفت: برخی صنوف در مقام انجام وظیفه سوگند یاد کردند که باید به لحاظ اخلاقی مقید به سوگند یاد شده باشند و رعایت کنند.

رها شدن زباله های عفونی پزشکان در خیابانهای یاسوج!

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: چرا باید پزشکان در این شهر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند و زباله‌های عفونی و شیمیایی آن‌ها در خیابان‌ها رها شود و خطر بالقوه مردم و بچه‌های آن‌ها را تهدید کند و بیماری‌های روده‌ای و انگلی و عفونی در انتظار آن‌ها باشد به این معنی که پزشکان در بالا و در مطب‌های خود به اصطلاح درمان می‌کنند و در پایین برای سلامتی مردم خطرآفرین می‌شوند.

زیرایی همچنین نسبت به خطرات دفن غیربهداشتی فاضلاب بیمارستانی یک بیمارستان‌ یاسوج در آب‌ها اعلام خطر کرد و افزود: نباید همه چیز را تنها به کمیسیون ماده 11 دانشگاه علوم پزشکی ارجاع داد آن جا که ریش و قیچی دست خودشان است!.

وی با اشاره به برخی از تخلفات بزرگ در استان بیان کرد: در یکی از شرکت‌های شهرک‌های صنعتی یک واحد تولید کننده ظروف یک بار مصرف را به جزای نقدی سه میلیارد و 300 میلیون تومان جریمه کردیم، این شرکت به جای این که از مواد اولیه که با نرخ دولتی تهیه شده برای تولید و اشتغال در همین استان استفاده کند آن را در استانی دیگر فروخته است و بعلت عرضه کالای خارج از شبکه جریمه شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی از سهل‌انگاری‌های دستگاه‌ها برای نرخ گذاری گفت: بعنوان مثال در بحث شن و ماسه قیمت واقعی را احصا نمی‌کنند. یا اینکه هنوز یک روز مانده به ماه مبارک رمضان قیمت زولبیا و بامیه را مشخص نکرده‌اند و چرا تعزیرات باید با پرونده های هنگفت از شیرینی فروشی ها مواجه شود. برای مشخص کردن قیمت آب معدنی براساس آنالیز اقدام شود که این واحدها مجبور به تخلف نشوند و تعزیرات آنها را جریمه و اعمال قانون کند.

تبلیغات خلاف واقع فروشگاه‌های زنجیره‌ای در یاسوج

زیرایی به برخی از کارهای خلاف فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان اشاره و تصریح کرد: تبلیغات خلاف واقع می‌کنند در حالی که تبلیغات خلاف واقع تخلف و جرم است به این صورت که جنسی را با 20 یا 30 درصد تخفیف مردم را تحریک به خرید می کنند در حالی که در یک کالایی که اعلام شده 30 درصد تخفیف در پای دخل تنها 5درصد تخفیف به مردم داده می‌شود و کسی هم از این موضوع خبری ندارد.

وی بیان کرد: این فروشگاهها در تبلیغات خلاف واقع مشتری را اغوا به خرید می‌کند اما وقتی از انها سوال می شود که چرا این تخلف را مرتکب می شوید اعلام می کنند که نیرو برای تغییر تخفیف ها در سامانه نداریم. این تخلف طوری بود که قاضی تعزیرات هم در حین خرید با این مشکل مواجه و متوجه تخلف شد و پرونده در این زمینه تشکیل و روند پرونده در حال بررسی و رسیدگی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مردم نباید آسیب ببینند، باید آگاهی و مهارت خرید مردم افزایش یابد، اظهارکرد: مردم باید آگاه باشند و مهارت‌های خرید خود را در خرید کالاهای اساسی و خدماتی بالا برود تا سوداگران به اهداف خود نرسند. آنقدر تخلفات مختلف را گفتیم که هم اکنون در حال اتفاق افتادن هستند.

زیرایی با اشاره به تعداد پرونده‌های تشکیل شده در تعزیرات استان طی سال 97 اضافه کرد: 6 هزار و 625 پرونده تخلفات بازار حوزه کالا و خدمات در سال گذشته تشکیل شد و پرونده‌های قاچاق کالا هم 638 مورد و پرونده‌های مربوط به بهداشت، غذا و دارو نیز 739 مورد بوده اند.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.