• یکشنبه / ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۱
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: yasouj-43957
  • خبرنگار : 50223

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:

در حمایت از رونق تولید دست سرمایه گذاران را می‌بوسیم

12030

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حمایت از سرمایه گذاری و رونق تولید دست هر سرمایه گذاری را می بوسیم.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مزارعی در نشست پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی استان که به منظور بررسی در خواست های 10 واحد تولیدی صنعتی برگزار شد، افزود: هدف روزه تنها امساک نیست بلکه همه ی اعمال و انفاس مان تابع روزه بودن هستند .

وی اظهارکرد: وقتی خوردن و خوابیدن ونفس کشیدن ما ،همه  و همه تسبیح گوی خداوند هستند و دعاهایمان مستجاب است بیاییم با خداوند رو راست باشیم و از عواملی که نفس و عمل ما را در مسیر حق تحت لغزش قرار می دهد پرهیز نماییم .

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال اشاره و خاطرنشان کرد: همانطور که در نشست های متفاوت در بین اقشار مختلف گفته ام، دوباره تکرار می نمایم که در حمایت از سرمایه گذاری و رونق تولید و اشتغال، دست هر سرمایه گذاری از هر کجای دنیا در این استان محروم کهگیلویه و بویراحمد سرمایه گذاری کند، میبوسیم .

حجت الاسلام و المسلمین مزارعی تأکید کرد: وقتی از بیت المال اعتباری در اختیار کار آفرین قرار می گیرد خدا وکیلی سرمایه گذاری کنید و افراد بیکار را مشغول کار کنید .

وی با اشاره به موضوع قیاس کردن بدهکاران بانکی در استان با سایر نقاط کشور عنوان کرد: نباید بدهکاران بانکی استان کهگیلویه و بویراحمد را با جاهای دیگر قیاس کرد به عنوان مثال 50 یا 100 یا 500 میلیون یا حتی یک میلیارد در این استان را نباید با تهران و شیراز و اصفهان و جاهای دیگر مقایسه کرد در این استان با 100 میلیارد می توان خیلی کار کنیم و خیلی کارها را پیش برد اما شاید با همین پول در جاهای دیگر نتوان کاری کرد و اصولاً پولی نباشد این نوع قیاس کردن هم، قیاس خوبی نیست .

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: مثلاً بدهکاران بانکی در این استان 50 یا 100یا 500 میلیون یا حتی یک میلیاردیا 10میلیارد بدهکار است، این قیاس نباید باشداعتبارات استان کهگیلویه و بویراحمد چقدر است و چه مبلغی از آن به یک تولید کننده پرداخت شود باید هر چیزی را به اندازه ظرفیت خودش قیاس کرد .

حجت الاسلام و المسلمین مزارعی  عنوان کرد: در بحث کالا و رونق تولید هیچ کوتاهی نداریم و در رابطه با  کارگاه هایی که مشکل داشتند با بانکها گفت و گو و صورت جلسه کردیم و مشکلات شان را حل و فصل کردیم .

وی بیان کرد: این ذهنیت که بانک ها را محدود کرده ایم، صحیح نیست نه بانک ها را محدود کردیم، نه سرمایه گذار ی و سرمایه گذار را، بلکه بانک ها موظف اند در چار چوب قانون و ضابطه مند تسهیلات بدهند .

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد افزود: نباید بدهکاران بانکی در استان را با بدهکاران سایر نقاط کشور مقایسه کنیم به عنوان خادم  مردم دررونق در استان و اجرای شعار سال درکارگاه های کوچک و بزرگ تولیدی برایمان فرقی نمی کند که چه کسی باشد حمایتش می کنیم و دستش را هم میبوسیم .

مزارعی تصریح کرد: باید طوری عمل کنیم که با حرکت جهادی و انقلابی و ایجاد روحیه نشاط  در جامعه و تولید و اشتغال مردم را جذب و حمایت هایمان را بیشتر کنیم .

وی لزوم خرید ادارات و سازمان ها و مردم از تولیدات کارخانه های استان را ضروری برشمرد و اظهارکرد: مادامی که سازمان دولتی که نیازمند تولیدات کارخانه های استان است در خارج از استان خرید می کنند چگونه می توان از سرمایه گذار حمایت کرد .

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: دیوان محاسبات و ذیحسابان استان در بررسی اسناد مالی ادارات و سازمان هایی که به نوعی کالای مورد نیازشان در استان تولید می شود دقت کنند که این کالا خارج از استان خریداری نشده باشد .

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست رسیدگی به در خواست چند واحد تولیدی که مشکلاتی در ادامه روند تولید داشتند مطرح شد . یکی از این واحدهای تولیدی کارخانه آجر دهدشت بود .

نصرت اله رئیس زاده، مدیرعامل کارخانه تولید آجر دهدشت ضمن تشکر از حمایت های دستگاه قضایی استان گفت: برق، گاز و حمل و نقل از مهمترین مسائل ادامه فعالیت این کارخانه است که مشکل بدهی برق مصرفی با حمایت شرکت توزیع نیروی برق استان حل شد و یکسال استمهال و سه سال تقسیط شد .

وی افزود: مشکل اصلی این کارخانه اکنون گاز و حمل و نقل است که موضوع گاز در سطح کشوری مطرح و مدت 6 ماه تنفس و سه سال قسط بندی شد که متأسفانه شرکت گاز استان مصوبه شرکت ملی گاز ایران را اجرایی نمی کند .

رئیس زاده اظهارکرد: ناوگان حمل و نقل بار در شهرستان کهگیلویه ضعیف است که اداره راهداری و حمل و نقل استان شرط اعطای مجوز شرکت باربری برای این کارخانه را داشتن 5 کامیون برابر ضوابط اعلام کرده که از توان مالی کارخانه خارج است .

پس از عنوان نمودن این مشکلات رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد دستور داد: کارگروه رفع موانع تولید و اشتغال جلسه ای را بر مبنای مصوبات کشوری تولید و اشتغال و با توجه به نیاز روز استان به تولیدات این کارخانه شرکت های برق و گاز و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برای مرتفع نمودن مشکلات کارخانه آجر دهدشت برگزار کنند . چرا 150 خانواده ای که نان خور این کارخانه  هستند بیکار شوند و شرکت گاز باید بیاید گاز این خانواده ها را قطع کند؟

محمد حسین نصیری راد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: بارنامه های کارخانه آجر دهدشت در بهبهان استان خوزستان صادر می شود و هیچ گونه درآمدی برای استان ندارد با این وجود از هیچ گونه همراهی کوتاهی نکرده ایم .

رحمن خادم، مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: مصوبات کمیته رفع موانع تولید طبق قانون شامل شرکتهای خدماتی نمی شود گاز کارخانه آجر را قطع نمی کنیم در حالی که دو سال از عدم پرداخت معوقات بهای گاز مصرفی کارخانه آجر می گذرد .

حجت الاسلام و المسلمین مزارعی پس از این صحبت ها نیز گفت: در آمد(کارخانه آجر) باید عاید این استان شود .

بررسی مشکل مالی و اعتباری شرکت سپیدار طلایی دنا نیز یکی از موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد . این طرح با سرمایه گذاری بانک سپه و اعضاء در شهر سی سخت ساخت آن آغاز گردید و در نیمه ی راه بانک عامل به تعهدات خود عمل نکرد .

سهامداران تاکنون 42میلیارد و 500میلیون تومان برای اجرای آن هزینه کرده اند و درنیمه ی راه ساخت سردخانه متوقف شده است .

برای رفع مشکل سردخانه سپیدار طلایی دنا نیز بانک عامل در استان، رسیدگی به مشکل آن را خارج از توانایی خود دید و آن را در توان مراجع بالادستی در تهران عنوان کرد .

رسیدگی به درخواست اعتبار سرمایه درگردش درخواست شرکت تولیدات پلیمری یاسوج بود .

هوشنگ باقری، مدیر عامل شرکت تولیدات پلیمری یاسوج از اهتمام دادگستری استان در خصوص رفع موانع و مشکلات واحد های تولیدی تشکر کرد و به وضعیت حال کارخانه خود پرداخت و گفت: این واحد تولیدی را با سرمایه شخصی راه اندازی کردم .

وی افزود: در ابتداء 35 نفر کارگر داشتم که با توجه به وضعیت بد مالی اکنون این واحد تولیدی با 15 نفر کار می کند .

مدیر عامل شرکت پلیمر صنعت در ادامه از عملکرد برخی مسئولین هم گلایه و اظهارکرد: سازمان جهاد کشاورزی استان و شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بجای خرید تولیدات این کارخانه در خارج از استان خرید کرده و بنده حاضرم پائین تر از نرخ خرید آنان در خارج از استان، بفروشم .

به گزارش ایسنا، در خصوص مشکل سرمایه در گردش شرکت پلیمر صنعت مقرر شد در کارگروه رفع موانع تولید با حضور اداره کل بازرسی استان، استانداری، بانک عامل و کارخانه مزبور نشستی در خصوص تعیین تکلیف درخواست سرمایه در گردش به این واحد تولیدی استان برگزار و راهکاری نیز برای نحوه مطالبه معوقات بانکی ارائه شود.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.