• سه‌شنبه / ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۹
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: yasouj-44692
  • خبرنگار : 50223

ارتباط دانشگاه با صنعت در دانشگاه یاسوج رشد مناسبی داشت

ارتباط دانشگاه با صنعت در دانشگاه یاسوج رشد مناسبی داشت

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: ارتباط دانشگاه با صنعت در دانشگاه یاسوج رشد مناسبی داشته، اما با توجه به پتانسیل بالای دانشگاه، تا رسیدن به جایگاه واقعی فاصله داریم .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد احمد عریان در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت 17 مرداد و روز خبرنگار با بیان اینکه ۵۱ قرارداد در سال ۹۷ با بیرون داشته ایم، افزود: این موضوع نسبت به سال ۹۶ رشد ۵۰ برابری داشته، ولی باید تلاش کنیم که دانشگاه به جایگاه واقعی رسیده و ظرفیت و پتانسیل دانشگاه فراتر از ظرفیت  فعلی است .

وی اظهارکرد: همچنین دانشگاه می تواند بسیاری از آزمایشات بخش صنعت را انجام دهد و با تمام توان آزمایش ما آمادگی رفع مشکلات استان را دارد .

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به اینکه دانشگاه امروزی باید در خدمت مردم بوده و برای رفع مشکل مردم گام بردارد، خاطرنشان کرد: ارتباط مناسبی با بخش های مختلف برای رفع مشکلات استان و فراتر از آن شکل گرفته است .

عریان اجرای طرح های بین المللی را از هدفگذاری های بلند مدت این دانشگاه دانست و تصریح کرد: با نگاه به رفع مشکلات استان و کشور، ظرفیت سازی توسعه ای با نگاه بلند مدت نیز از اهداف ما خواهد بود .

پذیرش 12 دانشجوی خارجی در دانشگاه یاسوج

وی از جذب ۱۲ دانشجوی خارجی در سال گذشته خبر داد و ادامه داد: جذب تعداد افراد بیشتری برای سال جاری هدفگذاری شد .

‌رئیس دانشگاه یاسوج با تاکید بر نگاه علمی در رشد دانشگاه، عنوان کرد: نگاه ما در انتخاب ها خارج از تفکرات قومی، گروهی و جناحی بوده و این موضوع خود عامل موثری در دستیابی به موفقیت ها در سطوح بین المللی بوده است .

عریان بیان کرد: چارت تشکیلاتی دانشگاه مربوط به سال ۸۳ بود که با تلاش های انجام گرفته، نمودار سازمانی دانشگاه اصلاح شد .

وی با بیان اینکه دانشگاه مدیریت مناسبی در حوزه بودجه ای داشته، از افزایش و رشد بودجه ای در دو سال اخیر خبر داد و افزود: ورود خیرین به حوزه دانشگاه از دیگر ظرفیت های ایجاد شده در حوزه ارتقای زیرساختی و تجهیزاتی خروجی مناسبی شکل گرفت .

فضای دانشگاه یاسوج آرام است

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه فضای کلی این دانشگاه آرام، علمی و روبه رشد بود، اظهارکرد: خوشبختانه اقدامات مناسبی در زمینه های مختلف دانشگاه شکل گرفته است.

عریان با اشاره به افزایش بودجه عمرانی و جاری دانشگاه یاسوج طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ گفت: افزایش بودجه دانشگاه با همکاری نمایندگان مجلس و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بود که این افزایش بودجه دانشگاه هم بی‌نظیر است .

وی ورود خیرین به دانشگاه را دیگر اتفاق مبارک در دانشگاه دانست و گفت: در دیدارهایی که با خیرین داشتیم آنها به دانشگاه ورود پیدا کردند که سالن مطالعه ۹ خوابگاه دخترانه و پسرانه و  سالن کتابخانه مرکزی دانشگاه توسط کاظم قلم چی با ۶۰۰ صندلی و ۳۰۰ میز تجهیز شد .

فعالیت‌های سیاسی در فضای آرام و بانشاط اجرا شد

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به نشاط و پویایی در دانشگاه تصریح کرد: دانشجویان در یک فضای با نشاطی برنامه‌های سیاسی خود را اجرا می‌کنند، سخنرانی‌هایی در این دانشگاه برگزار شده که همه فکر می‌کردند بحران ایجاد می‌شود اما فعالیت‌های سیاسی در فضای آرام و بانشاط اجرا شد.

عریان با اشاره به ارتباط دانشگاه و صنعت افزود:  سال ۹۶ ، ۶ قرارداد با صنعت منعقد شد و سال گذشته ۵۱ قرارداد امضا شد که البته راضی کننده نیست و باید تلاش کنیم به جایگاه بالاتری برسیم .

وی خطاب به دستگاه‌های اجرایی و بخش صنعت استان ادامه داد: دانشگاه توان انجام بسیاری از  آزمایشات دستگاه‌های استان را دارد بنابراین نیازی نیست دستگاه‌ها آزمایشات خود را به سایر دانشگاه‌ها ارجاع دهند که ما رفع مشکلات استان را از وظایف خود می‌دانیم.

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۲ دانشجو خارجی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش کردیم که تعداد این دانشجویان امسال ارتقاء می‌یابد که ارائه خدمات علمی به دانشجویان کشورهای اسلامی را وظیفه خود می‌دانیم.

بورسیه بیش از 200دانشجوی دانشگاه یاسوج

عریان بیان کرد: بیش از 200 دانشجوی نخبه و با معدل 17 به بالای این دانشگاه بورسیه شدند از این بین تعداد 100 نفر توسط بنیاد قلم‌چی بورسیه شدند و 100 نفر دیگر توسط خیرین دیگر و البته 29 نفر از این تعداد توسط خود اعضای هیات علمی دانشگاه بورسیه شدند که برای اولین بار است چنین اتفاقی می‌افتد.

وی تاکید کرد: هنوز برخی از بیرون در مسایل دانشگاه دخالت می کنند و با توجه به اینکه مسایل دانشگاه علمی است تمام تلاشم را کرده ام که کسی از بیرون دخالت نکند و به کسی نیز اجالزه دخالت نداده ام.

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به اینکه از رسانه‌ها می‌خواهم در مواقع انتخابات دانشگاه را یاری کنند، افزود: نمی‌خواهیم دانشگاه صندوق رای و محل تبلیغات و اتاق فکر هیچ داوطلب انتخابات مجلس با هر سلیقه ای شود. دوست داریم سیاسی باشیم اما سیاست‌زده نباشیم

عریان از رشد 5 برابری قراردادهای دانشگاه و زمین‌دار شدن رشته کشاورزی دانشگاه در این 17 ماه خبرداد و اظهارکرد: با گذشت چندین و چند سال دانشکده کشاورزی زمینی ملکی برای کارهای عملی و تحقیقاتی خود نداشت و استیجاری بود اما اکنون 7 هکتار زمین برای این امر خریداری شده است.

وی از اتفاقات خوب دانشگاه در سال گذشته را مربوط به جایگاه دانشگاه یاسوج در سطح ملی و بین‌المللی دانست و عنوان کرد: این دانشگاه در رنکینگ شانگهای بالاترین امتیاز را آورده و جز 10 دانشگاه برتر کشور شده است و دو نفر این دانشگاه در زمره پراستنادترین دانشمندان دنیا هستند که در کل دنیا 4050 نفر دانشمند پراستناد بوده و سهم ایران از این تعداد 16 نفر است.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: همچنین در ابتدای سال 97 سرعت اینترنت در دانشگاه یاسوج 110 میگ بود که اکنون 6 برابر پهنای باند اینترنت دانشگاه افزایش یافت و به 650 میگ رسیده است.

برای پذیرش رئیس اسبق دانشگاه ظرفیت پذیرش نداریم

عریان در خصوص درخواست انتقال رئیس اسبق دانشگاه یاسوج به این دانشگاه بیان کرد: اگر کسی متقاضی انتقال به دانشگاهی باشد باید شرایط امروزی را داشته باشد و همچنین این دانشگاه سالی 15 نفر عضو هیات علمی جذب می‌کند اما بیش از 500 نفر متقاضی هستند و همه را نمی‌توانیم جذب کنیم.

وی تصریح کرد: جذب هیئت علمی در رشته الهیات جزو برنامه های ما نیست و ما برای پذیرش رئیس اسبق دانشگاه نیز ظرفیت پذیرش نداریم. دانشگاه روال علمی خود را طی می کند و نباید نگاه سیاسی به این مساله داشت.

افزایش 6درصدی دانشجویان دانشگاه یاسوج

رئیس دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: بیش از 6300دانشجو در 31رشته کارشناسی، 60رشته ارشد و 30رسته دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد دانشجو 500 دانشجو در مقطع دکترا، 1500 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در مقطع کارشناسی هستند.

عریان تاکید کرد: در سال تحصیلی 97- 98 تعداد دانشجویان این دانشگاه نسبت به سال قبل افزایش 6 درصدی داشت. نسبت دانشجویان دختر به پسر در این دانشگاه مساوی است.

وی افزود: این دانشگاه 250 عضو هیئت علمی دارد که از این تعداد 86 نفر دانشیار، 12 نفر استاد تمام هستند و دو نفر نیز در بین دانشمندان پر استناد دنیا قرار دارند.

رئیس دانشگاه یاسوج اضافه کرد: انتخاب مدیران دانشگاه یاسوج نه براساس تفکر و جناح بلکه براساس شاتیستگی، علمی بودن، برنامه داشتن و وقت گذاشتن است.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.