• پنجشنبه / ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۶
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: yasouj-46108
  • خبرنگار : 50223

تشریح برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد

IMG_5244

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این استان را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه کهگیلویه و بویراحمد"سردار حمید خرم‌دل" روز پنجشنبه، 28 شهریورماه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته دفاع مقدس افزود: به عنوان نسل فعلی وظیفه داریم از رشادت‌ها، بزرگ مردی ها و حماسه‌آفرینی نسلی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند تجلیل کنیم.

وی اظهارکرد: در هر کشور و در بین هر ملتی کسانی که از سرزمین، دین و ارزشهای آنها دفاع کردند و جان خود را تقدیم نمودند، رشادت‌های آن‌ها را مورد تجلیل قرار می‌دهند و این مهم نقطه عطفی در تاریخ آنهاست و این کار اثرگذاری است که باید دفاع مقدس خودمان را که با همه مقاومت‌ها در تاریخ تفاوت داشته به خوبی و به بهترین وجه برجسته کرده و مورد تجلیل قرار دهیم .

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 40 سال درخشان عمر انقلاب اسلامی جایگاه خاص خود را دارد اما  8 سال دفاع مقدس وضعیت متفاوت نسبت به همه دوران دارد و اگر در حال حاضر در زمینه های مختلف علمی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و دفاعی در دنیا جایگاه والا، عزتمند و مقتدری داریم مرهون هشت سال دفاع مقدس است. چرا که به فرمایش امام راحل جنگ برای ما نعمت بود اگر در آن هشت سال پرورش نمی‌یافتیم معلوم نبود در تنگناها و شرایط کنونی در برابر دشمن چه سرنوشتی داشته ایم. امروز پوزه دشمنان انقلاب اسلامی در خلیج فارس و خیلی جاهای دیگر به خاک ذمالیده شده است.

سردار خرم‌دل با بیان اینکه 8 سال دوران دفاع مقدس به عنوان گنجینه‌ای است، تصریح کرد: روی هر بخش از کشور که دست بگذاریم به گنج‌هایی دست می‌یابیم که الهام بخش ایثار، مقاومت، رشادت و خودباوری برای نسل جوان کنونی شده است .

وی بالندگی و خود اتکایی را از دست‌آوردهای دوران دفاع مقدس عنوان کرد و ادامه داد: به واسطه این دوران در حوزه اقتدار ملی و اقتدار منطقه‌ای و جهانی به جایگاه رفیعی رسیده‌ایم و امروز جمهوری اسلامی در قلب محور مقاومت در جهان نقش تعیین کننده‌ای دارد .

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد، عبور از بحران‌هایی مثل سیل و زلزله و سایر بحران‌ها را به واسطه آبدیده شدن در دفاع مقدس دانست و بیان کرد: اگر روحیه دفاع مقدس که الگوی ما در این دوران عاشورا بود، نداشته ایم در بحران‌های اخیر مثل سیل و زلزله می‌ماندیم و همین روحیه دفاع مقدسی بود که موجب شد همه ایران به خروش آید و تقریبا هیچ شخصی در کشور نسبت به سیل اخیر بی‌تفاوت نبود و همه همکاری کردند .

سردار خرم‌دل با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان اظهارکرد: از 31 شهریور تا 7 مهرماه در استان برنامه‌های متنوع و متعددی برگزار می‌شود که از جمله آن‌ها رژه باشکوه نیروهای مسلح استان و همچنین برگزاری نمایشگاه و بازسازی عملیات و در کل 50 عنوان برنامه است .

وی از برگزاری تعداد یک هزار برنامه در سطح نواحی مقاومت و پایگاه‌ها در این هفته خبر داد و تاکید کرد: همچنین در این هفته افتتاح و بهر‌ه‌برداری از تعداد 120 واحد مسکونی مددجویان را داریم که با همکاری کمیته امداد این کار انجام شده البته تعهد ما 650 واحد است که به مرور در هر ماه 50 تا 60 واحد افتتاح و در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد .

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به عملکرد استان در دفاع مقدس این جایگاه را در کشور متفاوت در برخی زمینه‌ها دانست و گفت: در استانی زندگی می‌کنیم که از هر 175 نفر از مردم 12 سال به بالای این استان یک نفر در دفاع مقدس به شهادت رسید و همچنین از هر چهار نفر یک نفر در جبهه هشت سال دفاع مقدس حضور داشت و نزدیک به 2000 شهید تقدیم کرده ایم که قبلا این عدد 1880 شهید گفته شده و باید اصلاح شود همچنین 32 هزار نفر رزمنده در دوران دفاع مقدس داشته ایم .

سردار خرم‌دل ضمن گلایه از برخی کم کاری‌ها در خصوص مستندسازی رزمندگان استان و فرماندهان و سرداران در طول هشت سال دفاع مقدس افزود: همانند سایر استان‌ها نتوانسته‌ایم این رشادت‌ها را به تصویر بکشیم و معرفی کنیم .

وی اظهارکرد: این اشکال در کل کشور وجود دارد اروپایی‌ها هنوز بعد از گذشت چند دهه فیلم های فاخری از جنگ جهانی می‌سازند اما در کشور ما با داشتن این همه سوژه دفاع مقدسی و این همه رشادت و افتخارآفرینی انطور که باید و شاید در حوزه سینمایی به جنگ پرداخته‌ایم.

|

مصطفی مثنوی، معاون هماهنگ کننده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و ایام بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به تشریح برنامه‌های این هفته در سپاه فتح پرداخت و گفت: روز یکشنبه 31 شهریور اولین روز هفته دفاع مقدس است که این روز به عنوان روز قدرت، توانمندی نیروهای مسلح نامگذاری شده است ودر این روز نیروهای مسلح استان رژه خواهند رفت.

وی افزود: روز دوشنبه یکم مهر ماه دومین روز هفته دفاع مقدس است که به عنوان روز دانش پژوهشی، معرفت، جوانان و سربازان نامگذاری شده است و در این روز طی مراسمی باشکوه زنگ مقاومت در مدارس استان نواخته می شود.

مثنوی با بیان اینکه سه شنبه دوم مهر ماه 98 به عنوان رونق تولید و خودباوری نامگذاری شده است، بیان کرد: در این روز بازدید از پروژه‌های اقتصاد مقامتی و خدمات عمرانی مجموعه بسیج را داریم .

معاون هماهنگ کننده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه سوم مهرماه به عنوان روز بصیرت و دشمن شناسی و ولایت‌مداری و دفاع همه جانبه نامگذاری شد. روز پنجشنبه چهارم مهرماه نیز به عنوان شهیدان، جانبازان و فخر آفرینان نامگذاری شد که در این آئین نکوداشت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا را در کنار قبور مطهر شهدا داریم .

مثنوی تصریح کرد: روز جمعه پنجم مهرماه نیز به عنوان روز خانواده و ورزش همگانی نامگذاری شد که البته در این روز فرمانده هان سپاه پیش از خطبه های نماز جمعه سخنرانی خواهند کرد. روز شنبه ششم مهرماه 98 نیز روز رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران نام گرفته است که عملیات طریق القدس را به مدت 5 روز از روز دوم در دهکده دفاع مقدس واقع در پارک ساحلی یاسوج بازسازی خواهیم کرد و عموم مردم می‌تواند از این عملیات بازدید به عمل آوردند .

وی ادامه داد: روز یکشنبه هفتم مهر ماه 98 به عنوان روز رزمندگان، فرمانده‌هان، پیشکسوتان نامگذاری شده است که در این روز به خاطره گویی از دوران دفاع مقدس می پردازند.

معاون هماهنگ کننده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برگزاری میز خدمت با حضور مسئولان و فرمانده هان سپاه در میعادگاه نماز جمعه، تئاتر خیابانی، سرودهای خیابانی در میدان هفت تیر یاسوج و اعزام گروه‌های جهادی و پزشکی به مناطق محروم استان و ارائه خدمات به مردم، نشست‌های بصیرت افزایی، روشنگری و آگاهی سازی در موضوعات مختلف، سرکشی از خانواده شهدا، جانبازان و پیشکسوتان هفته دفاع مقدس از دیگر برنامه های این هفته در استان است .

مثنوی عنوان کرد: بهره برداری از دو باب خانه عالم در شهرستان گچساران و باشت با اعتبار 10 میلیارد و 400 میلیون ریال و یادمان شهدای گمنام لنده و دهدشت و 120مسکن مددجویان کمیته امداد از دیگر برنامه‌های ماست.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.