• یکشنبه / ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۶
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: yazd-68600
  • خبرنگار : 50214

در نشست رسانه‌اي مديران زن استان يزد مطرح شد؛

عشق، انگیزه و سخت‌كوشي؛ کلید واژه مشترک بانوان مدیر

photo_۲۰۱۹-۰۹-۰۱_۰۹-۲۶-۴۷

بدنه دولت در استان يزد هرچند اندك ولي داراي مديران زن موفقي است كه با سخت‌كوشي، عشق و انگيزه توانسته‌اند علاوه بر ارائه توانمندي‌هاي خود در پست‌هاي مديريتي استان، در زندگي شخصي و خانوادگي نيز عملكردي موفق بر جاي بگذارند.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، در چند دهه گذشته موضوع اشتغال به یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین موضوعات تاثیرگذار در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیرهای کلان کشور تبدیل شده است ولیدر این میان به دلیل آن که اشتغال دارای ابعاد گسترده‌ای بوده، زنان به لحاظ اشتغال آسیب‌پذیری بیشتری داشته‌اند.

در حال حاضر سهم اشتغال زنان در اغلب کشورهای در حال توسعه کمتر از مردان است و این در حالی است که شکاف جنسیتی اشتغال در کشورهای توسعه یافته کمتر است.

براساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در سال گذشته سهم زنان از تمام مشاغل مزد و حقوق بگیری تنها ۱۹ درصد و مردان ۸۱ درصد بوده است که این امر نشان می‌دهد مردان و زنان دسترسی بسیار نابرابری به مشاغل مزد و حقوق بگیری در کشور دارند.

این وضعیت در استان یزد نیز تقریباً به همین منوال است و متاسفانه در رده مدیران سازمانی وضعیت یزد از این هم بدتر است و جایگاهی خوبی در كشور نداریم.

البته در بخش خصوصی و دیگر بخش ها شاهد فعالیت مدیران میانی موفقی هستیم که شاید معرفی آنها بتوان خودباوری را در بخش مدیریتی بانوان به جامعه تلقین کند و بیش از پیش شاهد حضور آنها در عرصه های مدیریتی باشیم.

در راستای معرفی این مدیران موفق سلسله نشست های با بانوان مدیر و کارآفرینی یزد به همت کانون کارآفرینی استان شکل گرفته که در اولین نشست رسانه های استان با بانوان مدیر سازمانی گفت وگویی صمیمانه در محل هتل مشیرالممالک داشتند.

كارآفريني سازماني مديران زن در استان

«هادی هزارخانی» دبیر کانون کارآفرینی استان یزد به عنوان میزبان این برنامه در ابتدای این نشست اظهار مي‌كند: وقتی صحبت از کارآفرینی می‏شود عمدتاً موضوع تولید و اشتغال به ذهن افراد می‏آید ولی کارآفرینی در واقع به معنای ایجاد ارزش های جدید در جامعه است که می تواند در حوزه‏های مختلف صورت گیرد.

وی کارآفرینی سازمانی را نوعی کارآفرینی مي‌خواند که معمولاً با ایجاد تغییر و تحولات در سازمان مربوطه منجر به ایجاد ارزش های جدیدی می‏شود.

هزارخانی از بانوان مدیر به عنوان کارافرینان سازمانی که می توانند ارزش های جدیدی را در جامعه بروز دهند و در سالهای اخیر به خوبی توانسته‌اند افتخارات زیادی را برای جامعه مردسالار امروز داشته باشند، ياد و ابراز امیدواری مي‌كند كه هر روز شاهد رشد این فعالیت ها در جامعه باشیم.

لزوم ايجاد روحيه خود‌باوري در بانوان

«فاطمه دانش یزدی» مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری یزد نیز با اشاره به اهداف برگزاری این سلسله نشست ها به همت کانون کارآفرینی استان، معرفی تجارب زیستی بانوان موفق استان در حوزه های مختلف از جمله در رابطه با نهاد خانواده را از جمله این اهداف مي‌خواند.

وی به تلاش های خوبی که حوزه بانوان در استان صورت گرفته است، اظهار مي‌كند: خوشبختانه بانوان استان در سالهای اخیر در عرصه های مختلف رشد چشمگیری داشته اند و معرفی این موفقیت ها می تواند روحیه خودباوری و انگیزه بخشی در قشر مختلف جامعه به ویژه بانوان ایجاد کند.

وی مي‌گويد: متاسفانه وقتی صحبت از فعالیت بانوان در جامعه می شود هنوز هم برخی نواقص و کاستی های معمول که می توان آنها را در بخش مردان نیز مشاهده کرد، بیشتر به چشم می آید در حالی که نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می دهند که ظرفیت ها و پتانسیل‌های بالایی نيز دارند به ویژه این که با تربیت نسل آینده‌ساز مملكت همواره تاثیر غیرمستقیم ولی موثری در توسعه كشور دارند لذا امیدواریم بیشتر به این پتانسیل پرداخته شود.

دانش يزدي در بخش ديگري از سخنانش به تلاش‌هايش براي حضور موفق در عرصه‌هاي مديريتي اشاره مي‌كند و مي‌گويد: هرچند به دليل فعاليت‌هاي مديريتي بانوان در بخش‌هاي خصوصي آمار دقيقي از حضور بانوان استان در عرصه‌هاي مديريتي نداريم ولي جايگاه خوبي نيز از اين لحاظ در كشور نداريم، البته اميدواريم با تهيه بانك اطلاعاتي در اين رابطه براي توسعه اين فعاليت‌ها تلاش كنيم.

نياز جامعه به حضور و مشاركت بانوان

در ادامه «اکرم فداکار» معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد حضور بانوان در عرصه های مدیریتی را ترکیبی از تلاش و البته تاحدودی خوش شانسی آنها برای نشان دادن توانایی هایشان عنوان و اضافه مي‌كند: متاسفانه بانوان به سختی و گاهاً از روی خوش شانسی می توانند ظرفیت های خود در بخش های دولتی به ویژه مدیریتی به منصه ظهور بگذارند.

وی به نحوه ورود خود به بخش دولتی اشاره مي‌كند و رمز موفقیت و اعتماد به نفس خود از دوران تحصیل تاکنون را تلاش برای انجام وظایف محوله خود به بهترین نحو ممکن مي‌داند و مي‌گويد: البته نگاه جامعه و مدیران بالادستی به فعالیت بانوان نیز نقش موثری در موفقیت آنها خواهد داشت.

معاون استاندار در بخشي از سخنانش نيز اظهار مي‌كند: معتقدم كه جامعه به حضور بانوان نيازمند است چرا كه زنان قابلي در كشورمان داريم كه اگر مرد بودند قطعاً اكنون در پست‌هاي مديريتي بالايي فعاليت مي كردند.

وي با بيان اين كه متاسفانه در مقاطعي به جايگاه و پتانسيل بانوان در جامعه توجه نشده است، مطالبه حضور بانوان در 30 درصد پست‌هاي مديرتي تا پايان دولت دوازدهم از سوي رييس جمهور را فرصتي مغتنم براي حضور و نمايش توانايي‌هاي بانوان در عرصه‌هاي مختلف عنوان مي‌كند.

وي اقدامات صورت گرفته در دوره تصدي دكتر طالبي استاندار جوان يزدي براي اعتماد به بانوان در واگذاري امور به آنها را ستود و گفت: سهم بانوان مدير در استانداري طي مدت اندك تصدي ايشان از 12 درصد به 17 درصد رسيده كه رشد خوبي به‌رغم فاصله داشتن از 30 درصد مطالبه رياست جمهوري است.

ضعف زيرساختي جامعه براي حضور بانوان

اين مسئول زيرساخت‌هاي جامعه را متناسب براي حضور بانوان در بسياري از عرصه‌هاي اجتماعي و مديريتي نمي‌داند و تصريح مي‌كند: جداي از وظايف همسرداري و فرزندپروري كه هيچگاه قابل واگذاري به غير از مادران نيست ولي بسياري از امور داخل خانه مي‌تواند در صورت تامين زيرساخت‌ها برون‌سپاري شود كه در اين صورت حتي در قبال اشتغال بانوان در بيرون از خانه، براي تعداد ديگري از افراد ايجاد فرصت شغلي خواهد كرد.

فداكار همچنين با گلايه اين كه برخلاف آقايان در جامعه همواره اشتباهات بانوان به پاي تمام زنان نوشته مي‌شود، از رسانه‌ها مي‌خواهد تا ضمن معرفي بانوان توانمند به مديران و جامعه، به فراهم شدن شرايط مشاركت اين ظرفيت‌هاي مغفول مانده در توسعه كشور كمك كنند.

روابط محکم خانواده موثر در توسعه کشور

«زهرا طباطبایی» رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد به موفقیت‏های تحصیلی خود و مشکلاتی که در این مسیر با وجود فرزندپروری داشته است، اشاره و بيان مي‌كند: بانوان در صورتی بخواهند در کنار وظیفه همسرداری و فرزندپروری به اشتغال خارج از خانه نیز بپردازند باید ایثاری بیشتر از مردان داشته باشند تا علاوه بر عمل به وظایف خانه، در فعالیت شغلی خود نیز بدون این که از بخش دیگر وظایفشان بزنند، موفق عمل کنند.

وی به نقش موثر روابط محکم خانواده در توسعه کشور اشاره و تاکید مي‌كند: نباید بنیان خانواده به هیچ وجه حتی به بهانه فعالیت بیرون از خانه بانوان تضعیف شود.

تنها مدیر زن واحدهای استانی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، انتخاب یک زن در استان یزد به عنوان مدیر یک سازمان را بیانگر جا افتادن حضور بانوان در عرصه های مدیریتی در استان مي‌داند و مي‌گويد: برای حضور بیشتر بانوان در عرصه های مدیریتی هم بانوان باید به توانایی بانوان ایمان بیاورند و هم بانوان خود بتوانند تعادلی بین وظایف خود در خانه و بیرون از خانه برای فعالیت موفق تنظیم کنند.

جنگيدن بانوان براي نشان دادن توانايي‌ها

«افسانه شهابی پور» مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری یزد هم در این نشست ورودش به بدنه دولت را بدون هیچ رانتی و تنها به دلیل انجام وظایفش به بهترین نحو ممکن ذكر مي‌كند و همین عامل را رمز موقیت خود در فعالیت هایش برمي‌شمارد.

وی مي‌گويد: به نوعی برای نشان دادن ظرفیت‌ها و توانایی‌هایم جنگیدم و با تلاش و تعهد کاری خود توانستم جایگاهم را در بین مدیران مرد باز کنم.

اهتمام جامعه‌گردانان به شايسته‌سالاري

«فخرالسادات خامسی» مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد هم کلید واژه مشترک بانوان مدیر استان را عشق، انگیزه، علاقه و  سخت کوشی چه در قالب تحصیل و چه در عرصه های مدیریتی مي‌داند و اضافه مي‌كند: هرچند علاقه ای به فعالیت در عرصه های مدیریتی نداشتم و بیشتر فعالیت های آموزشی را دنبال می‏کردم ولی اتفاقی وارد عرصه مدیریتی شدم.

به اعتقاد این مسئول، رمز موفقیت در تمام فرآیندها در وهله اول پشتکار و علاقه و انگیزه است و در مورد بانوان این معیارها را باید هم در محیط خانواده و هم در عرصه فعالیت های بیرون از خانه حفظ کرد.

خامسی خود را محکوم به موفقیت در زندگی خانوادگی مي‌خواند و در اين باره مي‌گويد: برای این که مدیر موفقی باشم همواره سعی دارم در تمام امور حتی در حوزه وظایف همسرداری و فرزندپروری موفق باشم.

وی عنوان مي‌كند: یک مدیر زن موفق بیشتر از آن که از خانواده برای موفیت در کارش بزند، از اوقات فراغت و استراحت خود برای موفقیت در تمام امور محوله‏اش می‏زند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اظهار مي‌كند: جامعه و گردانندگان جامعه باید بیشتر از بحث جنسیت به موضوع شایسته سالاری در انتصاب مدیران اهتمام بورزند هرچند که معمولاً پازل موفقیت بانوان در نگاه مدیران بالادستی باید همواره کامل تر از مردان باشد.

گزينش‌هاي دشوار بانوان براي تصدي امور  

«نیره پورملائی» مدیر کل محیط زیست استان یزد كه بدون آزمون و با استفاده از آيين‌نامه نخبگي در دوره‌هاي كارشناسي ارشد و دكتري تحصيل كرده نيز از مشقت‌هاي دوران تحصيلات عالي خود با وجود بيماري سخت مادر مي‌گويد و مي‌افزايد: از ابتداي فعاليتم در حوزه محيط زيست سعي كردم همواره كارشناسي متعهد باشم به طوري هميشه زبانزد مديران مجموعه خود بودم.

وي از مراحل گزينشي دشوار براي انتخاب مديران زن در قياس با آقايان براي تصدي پست‌هاي سازماني گلايه و تصريح مي‌كند: هيچگاه اعتقادي به موضوع جنسيت به عنوان شرط تصدي امور نداشته‌ام بلكه براين باور هستم كه ملاك اصلي در اين رابطه رعايت شايسته‌سالاري و صلاحيت افراد است.

اين مسئول يكي از مهمترين دستاوردهاي دوران مديريتش را كسب صعه صدر در برابر مسائل و ناملايمات ذكر مي كند و مي‌گويد: به اعتقاد بنده بانوان بايد با تلاش و ممارست شرايط حضور خود را براي حضور در عرصه‌هاي اجتماعي به ويژه پست‌هاي مديريتي دولت فراهم كنند، هرچند كه جامعه نيز نقش موثري براي اين حضور خواهد داشت.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.