• یکشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۷ / ۰۸:۵۴
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: zanjan-89041
  • خبرنگار : zanjan-28018

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

سهم شرکت‌های خارجی در درآمدهای استان 40 درصد است

اسدالله درویش‌امیری 26


نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: سهم شرکت‌های خارجی در درآمدهای استان 40 درصد است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه بنا به اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس، زنجان سومین استان در امنیت سرمایه‌گذاری خارجی است، افزود: بنا بر اعلام اتاق بازرگانی کشور نیز زنجان، سومین استان کشور در بهبود فضای کسب و کار است و طبق اعلام وزارت امور اقتصاد و دارایی، استان زنجان در شش‌ماهه اول امسال رتبه اول را در کسب درآمد به خود اختصاص داده که بخش قابل توجهی از این درآمد، مشمول مشارکت شرکت‌های خارجی است.

 

وی با بیان اینکه حضور سرمایه‌گذاران خارجی، تاثیر مثبت و مستقیمی در رشد اقتصاد استان داشته و تراز سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی استان را بالا برده است، اظهار کرد: با 700 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی، 4877 شغل در استان زنجان ایجاد شده است.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه از ابتدای پارسال تا پایان شش‌ماهه اول امسال در مجموع، 181 میلیارد تومان توسط این شرکت‌ها به سبد حقوق گمرکی استان واریز شده است، افزود: از سال 94 تا شهریورماه امسال، 700 میلیارد تومان مالیات از این شرکت‌ها دریافت شده است.

 

درویش‌امیری با بیان اینکه سهم شرکت‌های خارجی در درآمدهای استان 40 درصد است، ادامه داد: در شش‌ماهه اول امسال از 57 هزار واحد صنفی در استان که تنها تامین ۳.۵ درصد درآمد استان بر دوش آن‌ها است، 17 میلیارد و 600 میلیون تومان به درآمد استان کمک شده، در حالی که یک شرکت خارجی به تنهایی بیش از 151 میلیارد تومان مالیات به حساب استان واریز کرده است.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه بعضی افراد به دلیل عدم اطلاع دقیق یا داشتن اطلاعات نادرست و یا اَغراض شخصی و تامین منافع خود، مطالبی را علیه سرمایه‌گذاری خارجی بیان کرده و در پی فراری دادن این شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران از زنجان هستند.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه آشفتگی امروز اقتصادی، مختص خرید و فروش مایحتاج عمومی مردم نبوده و آثارش در تولید، اقتصاد و اشتغال کشور نیز مشاهده می‌شود، گفت: وضعیتی که در کشور پیش آمده، متاثر از شرایط مختلف مانند شرایط جهانی، تحریم‌های خارجی، مسائل داخلی و برخی بی‌اعتمادی‌ها و نگرانی‌های مردم نسبت به آینده است و بخشی هم از ضعف مدیریت، نظارت، کنترل و عدم برخورد متناسب با متخلفان و محتکران ناشی شده و بخشی به دلیل حرص و طمع در جامعه است؛ چرا که علی‌رغم وجود محصولات و مواد غذایی به اندازه کافی، باز هم عده‌ای اقدام به خرید مازاد نیاز خود می‌کنند.

 

وی با اشاره به قرارگیری چند شرکت تولیدکننده زنجانی در لیست جدید تحریم‌های اعلام شده، خاطرنشان کرد: بیش از 2000 نفر در این شرکت‌ها مشغول به کار هستند، لذا باید برای گذر از این مرحله و ادامه تولید این شرکت‌ها با همه توان تلاش کرد.

 

درویش‌امیری با تاکید بر اینکه باید بی‌اعتمادی به ‌وجود آمده در مردم بازسازی شود، تصریح کرد: شرایط به ‌گونه‌ای شده که جامعه، شایعات فضای مجازی را باور می‌کند ولی به گفته‌های مسئولان، اعتماد ندارد که باید برای بازسازی این فضا و بازگشت اعتماد عمومی تلاش شود.

استاندار زنجان ابراز کرد: متاسفانه برخی با شانه ‌خالی کردن از مسئولیت‌های خود به مشکلات دامن می‌زنند، در حالی که همه مسئول هستند و باید با وحدت و یکپارچگی بتوانیم تا پایان سال با قدرت از این شرایط عبور کرده و امیدوار به آینده باشیم.

 

وی افزود: همه مسئولان، کارگزاران نظام‌اند و باید دلسوزانه به امور جامعه بپردازند؛ چرا که قوای سه‌گانه بدون کمک یکدیگر نمی‌توانند در رسیدن به اهداف نظام و انقلاب موفق باشند.

 

درویش‌امیری با تاکید بر اینکه باید بیش از گذشته، اختیارات به استان‌ها و مدیران استانی واگذار شود، خواست تا مدیران دستگاه‌ها هرگونه پیشنهادی جهت تسریع در پیشبرد امور برای واگذاری اختیارات مدیران ملی به مدیران استانی دارند، ارائه دهند.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه جهت‌گیری‌ها در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید متمرکز بر افتخارات گذشته و امید به آینده باشد، گفت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی از سوی شبکه‌های مخالف و ضدانقلاب خارجی و برخی گروه‌های ناآگاه داخلی در آماج حملات قرار می‌گیرد، لذا در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی باید گزارشی از عملکرد نظام و اقدامات صورت‌ گرفته در سطوح مختلف استانی، شهرستانی، شهری، بخشی و روستایی به ملت ارائه شود.

 

وی با تاکید بر ارزیابی اقدامات صورت‌گرفته، افزود: کارهای بزرگی در کشور انجام شده که پنهان کردن آن‌ها جفا در حق نظام و خون مطهر شهدا است، لذا باید نقاط ضعف و قوت شناسایی شود تا از آغاز چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بتوانیم کشور را بدون عیب و نقص و به شایستگی اداره کنیم.

 

درویش‌امیری با تاکید بر اینکه باید صادقانه و دلسوزانه، خود را در معرض نقدهای سازنده قرار داده و مسیرهای اشتباه را اصلاح کنیم و اصرار بر ادامه راه خطا و اشتباه نداشته باشیم، ادامه داد: علی‌رغم ضعف‌ها و اشکالاتی که در مسیر اداره جامعه بوده و با وجود برخی نقدها نسبت به عملکرد گذشته، باید به تاریخ خود افتخار کنیم، دستاوردهای انقلاب را واقع‌بینانه و منطقی تبیین کنیم و موانعی که در رسیدن به خواسته‌ها پیش روی ما بوده، بیابیم.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران برنامه‌های زیادی در دفاع از حقوق محرومان و مستضعفان و سایر اقشار آسیب‌پذیر داشته که باید تبیین شود، عنوان کرد: دستاوردها و کارکردهای انقلاب در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، توسعه شهری و روستایی، آموزش و پژوهش، ورزش و جوانان، اقتصادی، صنعتی، تولیدی و شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار است که باید تبیین شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و مشارکت مردم باید تمرکز بر اتحاد، انسجام، وحدت و همدلی باشد تا تمام اقشار و آحاد جامعه، انقلاب اسلامی و نظام را عملا متعلق به خود بدانند.

 

این مسئول همچنین هشت سال دوران دفاع‌مقدس را دوران پرافتخاری برای ملت ایران توصیف کرد و گفت: چون دوران دفاع‌مقدس با مشارکت همه اقشار بود، کسی به خودش این حق و اجازه را نمی‌دهد که این دوران را تخریب یا نقد مغرضانه و رذیلانه کند، لذا در دفاع از انقلاب و کشور نیز باید به‌ گونه‌ای مشارکت شود که جامعه، دفاع منصفانه‌ای از نظام و انقلاب داشته باشد، از این رو باید به انسجام، وحدت و حفظ امنیت ملی متمرکز شویم که اگر وحدت و انسجام باشد امنیت ملی هم برقرار می‌شود.

 

درویش‌امیری با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان باید محور اصلی تدوین کارنامه چهل ساله نظام جمهوری اسلامی در استان باشد، تاکید کرد: باید کارنامه 40 ساله هر دستگاهی، تهیه و دستاوردهای مختلف در همه سطوح در این کارنامه آورده شود.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.