صنایع‌دستی

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • صادرات 36 هزار دلاری صنایع دستی استان/قدمت 6هزار ساله سفال در سمنان

  همزمان با روز جهانی صنایع دستی عنوان شد:

  صادرات 36 هزار دلاری صنایع دستی استان/قدمت 6هزار ساله سفال در سمنان

  سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از پرداخت حدود 19 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع‌دستی استان سمنان خبر داد و گفت: هنرمندان صنایع‌دستی این استان در یک سال اخیر 36 هزار دلار صادرات صنایع‌دستی به خارج از کشور داشتند.

 • رونمایی از «سر الاسرار»

  رونمایی از «سر الاسرار»

  «سر الاسرار»، نام اثر فاخری است که در آن برای نخستین بار، از نقوش قلمکار برای رسم گره چینی استفاده‌شده و به‌تازگی، در مجموعه‌ی فرهنگی غدیریه‌ی دیانی اصفهان در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 • بازار بی‌رمق صنایع‌دستی

  به بهانه روز جهانی صنایع‌دستی؛

  بازار بی‌رمق صنایع‌دستی

  ایرانیان از دیرباز در بحث تولید صنایع‌دستی در جهان حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند، آثار تولیدی توسط فعالان این حوزه در کشور و جهان طرفداران خاص خود را دارد، ارزش مادی و معنوی صنایع‌دستی و همچنین چشم‌نواز بودن این تولیدات نگاه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند و بسیاری از افراد تمایل دارند حداقل یک محصول تولیدی کار دست را در منزل خود داشته باشند.

 • هدف این گزارش فقط انتقاد نیست

  برای روز جهانی صنایع دستی

  هدف این گزارش فقط انتقاد نیست

  راه‌اندازی جامعه تخصصی صنایع‌دستی در استان‌های کشور یکی از برنامه‌های تازه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است که از مدتی پیش آغاز شده است؛ برخی تشکیل این جامعه را کمک به بهبود وضعیت صنایع‌دستی و هنرمندان این عرصه می دانند و برخی از سوی دیگر راه‌اندازی یک تشکل را بی‌فایده و صرفا افزایش تریبون دولتی می‌ پندارند. اما سوال اصلی این است که اساسا راه‌اندازی یک تشکل‌ چه کمکی به وضعیت صنایع دستی در کشور خواهد کرد؟