• یکشنبه / ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۲۱:۰۳
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 1400011506584
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی:

مدیران و شهرداران مناطق باید از دخالت در امور انتخابات خودداری کنند

مدیران و شهرداران مناطق باید از دخالت در امور انتخابات خودداری کنند

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: مدیران و شهرداران مناطق باید از دخالت در امور انتخابات خودداری کنند در غیر این صورت بر اساس قانون با آن‌ها قاطعانه برخورد خواهیم‌ کرد.

موسی خلیل الهی در چهارمین نشست ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی با تاکید بر لزوم هماهنگی، برنامه ریزی و پیشگیری به موقع وقایع انتخاباتی به منظور پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی، اظهار کرد: برگزاری انتخاباتی سالم و قانون مند با مشارکت حداکثری یکی از اهداف اساسی دستگاه قضایی است.

وی افزود: دخالت اعضای شورای اسلامی در امورات اجرایی مخالف قانون است، بر این اساس حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شهر در برخی محلات و موقعیت‌ها در اذهان عمومی شائبه دخالت در امور اجرایی و انجام اقدامات تبلیغاتی را به ذهن متبادر می‌سازد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی و تا زمان پایان انتخابات به اعضای شورای فعلی که کاندیدای انتخابات شورا شده‌اند توصیه می‌شود تا از انجام چنین اقدامات و حضور در چنین موقعیت‌هایی قطعا پرهیز کنند.

به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، خلیل الهی تاکید کرد: استفاده از امکانات دستگاه‌های دولتی و عمومی به نفع کاندیدای خاص جرم تلقی می‌شود.

انتهای پیام