• دوشنبه / ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۲
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400011607294
  • خبرنگار : 30054

انتخاب بهترین مینی فرز؛ کدام جزئیات برای خرید بهترین مینی فرز اهمیت دارند؟

انتخاب بهترین مینی فرز؛ کدام جزئیات برای خرید بهترین مینی فرز اهمیت دارند؟

بهترین مینی‌فرز، می‌بایست جزئیات و شاخصه‌های زیادی را داشته باشد تا بتوانیم چنین عبارتی را در مورد آن بکار ببریم.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام آچاریست، پیش از پرداختن به شاخصه‌های بهترین مینی فرز، می‌بایست بدانیم مینی فرز چیست؟ به شکل بسیار مختصر و مفید باید گفت مینی فرزها، به مجموعه‌ای از فرزها گفته می‌شود که به طور نرمال توان آن‌ها بین ۶۵۰ الی ۱۱۰۰ وات است.

شاخصه‌های عملکرد مینی فرز

حال با وجود داشتن یک شاخص قابل اتکا برای تشخیص مینی فرز، می‌توانیم اندک اندک به سمت انتخاب بهترین مینی فرز گام برداریم. اکنون نوبت به آن رسیده که بپرسیم اساساً چه مشخصات، جزئیات و نکاتی در انتخاب و تعیین بهترین مینی فرز برای کاربرد مدنظرمان کدام است؟

· شارژی بودن یا نبودن

· وجود یا نبود دیمر

· توان خروجی مورد نیاز

· وزن محصول

· صفحه(دیسک) مینی فرز

تعیین ویژگی مناسب بهترین مینی فرز، در برخی از معیارهای فوق نیازمند توضیحات زیادی نیست اما برخی از آن‌ها نیازمند توضیح و تشریح هستند. متخصصان فروشگاه ابزارآلات آچاریست به عنوان افراد مجربی که تجربه بلندمدتی در دادوستد انواع فرز و مینی فرز دارند، به فراخور هر معیار، پاسخ خود را اعلام کرده‌اند.

شارژی بودن یا نبودن؟ اولویت با محصولات سیم دار است

تجربه بلندمدت فعالان این حوزه نشان می‌دهد باید محصولات سیم‌دار در اولویت باشند. اگر داشتن حد بالایی از قابلیت جابجایی برای شما یک الزام است، پس باید با در نظر داشتن شانس بالای تضعیف و استهلاک باتری پس از یک مدت کار کردن با وسیله، مینی فرز شارژی را انتخاب کنید.

وجود یا نبود دیمر؟ اولویت با محصولات دیمر دار است

دیمر قطعه یا به بیانی دیگر قابلیتی است که به کاربر امکان تنظیم سرعت گردش صفحه(دیسک) را می‌دهد. در حالی که در مینی فرز دیمردار سرعت گردش صفحه قابل تنظیم است، اما در مدل‌های بدون دیمر سرعت گردش دیسک ثابت است. داشتن این قابلیت اتفاقاً کمک می‌کند شما به بهترین مینی فرز دسترسی پیدا کنید.

با وجود دیمر شما می‌توانید از محصول خود برای کارهای مختلفی استفاده کنید؛ از برش چوب و پولیش تا برش فلز. اما اگر سرعت گردش صفحه مینی فرز شما ثابت باشد، باید با چند کاربرد خداحافظی کرده و از آن صرفاً برای یک هدف خاص استفاده کنید.

فروشگاه آچاریست مینی فرزهای دیمر دار متعددی را در سبد محصولات خود دارد که می توانید آن ها را با هم مقایسه کنید.

یکی از محصولات دیمر دار فروشگاه آچاریست؛ مینی فرز (NEK) مدل۱۱۱۲AG

توان خروجی مورد نیاز؟ بستگی به حیطه فعالیت شما دارد

اگر قرار است بهترین مینی فرز برای مصارف خانگی (نیمه‌صنعتی) را انتخاب کنید، بهتر است در محدوده ۶۵۰ الی ۸۰۰ وات جستجو کنید.

مینی فرز رونیکس ۳۱۳۰ یکی از محصولات خوب این دسته است.

اگر در محیط‌های کارگاهی حضور دارید شغل شما وابسته به استفاده از این محصول است، بهتر است به سراغ مینی فرزهایی با توان کمتر از ۸۶۰ وات نروید. از نظر اصول و عرف بازار نیز، مینی فرزهای صنعتی بیش از ۸۶۰ وات توان دارند.

وزن محصول؟ هر قدر کمتر، بهتر!

شاید فکر کنید که پانصد گرم اختلاف وزن، تفاوت چشم‌گیری ندارد اما تجربه فرز کاران چیز دیگری را نشان می‌دهد!

گاهاً ۵۰۰ گرم وزن بیشتر، می‌تواند ساعت‌ها خستگی بیشتر پس از پایان کار و دقت کمتر در حین کار را به همراه داشته باشد.

هر چند وزن به خودی خود معیار مستقلی نیست، در شرایط برابر، بهترین مینی فرز آن محصولی است که وزن کمتری دارد یا دست‌کم با گرفتن آن در دستتان، حس توازن بیشتری دارد.

صفحه(دیسک) مینی فرز؟ انواع و کاربردهای هر یک را بشناسید

سخن گفتن در مورد صفحه مینی فرز در یادداشتی که به قصد انتخاب بهترین مینی فرز تهیه شده، شاید کمی عجیب به نظر برسد، علی‌الخصوص برای افرادی که تجربه چندانی در این حیطه ندارند.

واقعیت این است که از اساس خرید یک مینی فرز بدون انتخاب و داشتن شناخت کافی نسبت به صفحه (دیسک) مناسب، معنایی ندارد.

به هر حال بهترین مینی‌فرز با خرید و انتخاب بهترین صفحه(دیسک) معنا پیدا می‌کند. اما در مورد صفحه مینی فرز چه چیزهایی می‌دانیم و چه چیزهایی اهمیت دارند؟

قطر نرمال

قطر نرمال صفحه مینی فرزها، ۱۱۵ میلی‌متر است. با دقت به ساختار این وسیله متوجه خواهید شد که در هر مینی فرز، در مورد بیشترین قطر صفحه محدودیت وجود دارد. اما در ضمن این نکته، باید اضافه کرد که در برخی موارد کاربر بسته به نیازمندی‌های خاص خود با ایجاد تغییراتی ممکن است بتواند صفحاتی بزرگ‌تر حتی با بیش از ۲۰۰ میلی‌متر را نیز سوار مینی فرز خود کند.

البته افراد با تجربه و مطلع این حیطه از جمله کارشناسان مجموعه آچاریست، به علل مختلفی، انجام چنین کاری را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنند.

ضخامت

ضخامت صفحه مینی فرز، اثر مستقیمی روی کاربرد آن دارد. اساساً حتی با در نظر داشتن موضوعات فیزیکی، ضخامت کمتر صفحه منجر به برندگی بسیار شدیدتری خواهد شد.

مثلاً از صفحات با ضخامت ۱ میل برای برش استیل، از صفحات با ضخامت ۳ میل برای برش آهن استفاده می‌شود. شما بسته به هدفی که دارید باید بهترین صفحه را برای بهترین مینی فرز انتخاب کنید.

معمولاً صفحات در چند کلاس اصلی عرضه می‌شوند؛ برش آهن، برش استیل، سرامیک‌بر و گرانیت‌بر.

جنس و طراحی صفحه مینی فرز

در همین مثال‌ها فوق مثلاً جنس لبه و دندانه‌های سرامیک‌بر با استیل‌بر متفاوت است و باید این تفاوت‌ها را در انتخاب خوب مدنظر داشته باشید. هرچند در اغلب موارد صفحات به شکل اختصاصی و آماده برای امور مختلف عرضه می‌شوند اما اطلاع از تفاوت‌های آن‌ها در برخی موارد، کلیدی و کارگشا است.

انتهای رپرتاژ آگهی