• سه‌شنبه / ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۶
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 1400011708022
  • خبرنگار : 50024

رایزنی بهزیستی برای تسهیل شرایط پرداخت وام به مددجویان

رایزنی بهزیستی برای تسهیل شرایط پرداخت وام به مددجویان

ایسنا/البرز مدیرکل بهزیستی البرز گفت: بهزیستی دخالتی در شرایطی که بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به مددجویان تعیین کرده‌اند ندارد ولی در حال رایزنی هستیم که امکان ارائه تسهیلات با شرایط بهتر برای جامعه هدف را فراهم کنیم.

اسدالله حیدری در گفت‌وگو با ایسنا اشاره به اینکه طرح تامین مسکن برای خانواده‌های مددجویانی که دارای دو معلول و بیشتر هستند امسال هم با جدیت پیگیری می‌شود، اظهار کرد: از سال ۸۸ تا کنون ۳۷۰۰ خانواده دارای دو معلول و یا بیشتر صاحب خانه شده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه چرا انتظار برخ از متقاضیان برای دریافت واحدهای مسکونی طولانی شده، ادامه داد: بهزیستی اغلب پروژه جداگانه‌ای برای مددجویان خود تعریف نکرده و در هر پروژه‌ای چند واحد را تحویل می‌گیرد به همین دلیل باید منتظر تکمیل آن‌ها از سوی پیمانکاران باشد.

این مسئول اضافه کرد: در حوزه مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا در حوزه شهری مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان و در حوزه روستایی مبلغ ۸۵ میلیون تومان بلاعوض با مشارکت بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد مسکن پرداخت می‌شود.

حیدری با اشاره به اینکه تامین مسکن یکی از دغدغه های اصلی مددجویان بهزیستی است، توضیح داد: خانه دار شدن مددجویان اقدامی در راستای توانمندسازی جامعه هدف و رفع نگرانی آنها در خصوص پرداخت اجاره خانه و جابجایی سال به سال است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به گلایه مددجویان بهزیستی در خصوص شرایط سخت پرداخت تسهیلات بانکی، گفت: بهزیستی دخالتی در شرایطی که بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به مددجویان تعیین کرده‌اند ندارد ولی در حال رایزنی هستیم که امکان ارائه تسهیلات با شرایط بهتر برای جامعه هدف را فراهم کنیم.

انتهای پیام