• پنجشنبه / ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۰
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 1400011909634
  • خبرنگار : 71475

اتحادیه عرب حل بحران اقتصادی لبنان را منوط به حل بحران سیاسی دانست

اتحادیه عرب حل بحران اقتصادی لبنان را منوط به حل بحران سیاسی دانست

دستیار دبیرکل اتحادیه عرب امروز (پنجشنبه) تأکید کرد که اوضاع لبنان از نظر سیاسی و اقتصادی بحرانی است و بدون ایجاد راه برون رفت از بحران سیاسی، نمی‌توان بحران اقتصادی را حل و فصل کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، ریاست جمهوری لبنان در توییتی به نقل از حسام زکی، دستیار دبیر کل اتحادیه کشورهای عربی پس از دیدارش با میشل عون، رئیس جمهور لبنان گفت: اوضاع لبنان بحران‌زده است و دو بحران سیاسی و اقتصادی وجود دارد. بحران اقتصادی جز با یافتن راهی برای برون رفت از بحران سیاسی قابل حل نخواهد بود.

زکی افزود: من آمادگی دبیرکل اتحادیه عرب را برای هرگونه کمکی به رئیس جمهور لبنان ابراز نمودم.

در دیدار عون با زکی، رئیس جمهور لبنان گفت، کشورش از هرگونه ابتکار عملی از سوی اتحادیه عرب برای حل بحران لبنان استقبال می کند.

بنا بر این گزارش، عرصه سیاسی در لبنان از زمان استعفای دولت حسن دیاب در پی انفجار بندر بیروت که منجر به کشته شدن ۲۰۰ تن و آسیب رسیدن به بخش‌های زیادی از این شهر شد، همچنان در وضعیتی مبهم قرار دارد. سعد الحریری در اکتبر گذشته برای تشکیل دولت نامزد شد اما تا کنون بی‌نتیجه مانده است.

همچنین ماههاست اختلافاتی میان الحریری، نخست وزیر موقت و میشل عون، رئیس جمهور لبنان بر سر تشکیل دولت وجود دارد که امیدها را برای تغییر روند رو به وخامت فروپاشی مالی در لبنان از بین برده است.

انتهای پیام