• جمعه / ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۹:۵۰
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 1400012010246
  • خبرنگار : 50227

نماینده خمینی‌شهر مطرح کرد

لزوم حل سوءتفاهم مسائل آب میان مردم خوزستان، اصفهان و چهارمحال

لزوم حل سوءتفاهم مسائل آب میان مردم خوزستان، اصفهان و چهارمحال

ایسنا/خوزستان نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع نمایندگان استان خوزستان پذیرا است که میان سه مجمع نمایندگان استان‌های خوزستان، اصفهان و چهارمحال و بختیاری جلسات مشترک برگزار شود و مطالب و سوءتفاهم‌هایی که میان مردم وجود دارد با فضای تفاهمی و کارشناسی حل و فصل شود.

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در حاشیه نشستی که امروز (۲۰ فروردین‌ماه) با موضوعات انتقال آب، طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، طرح بهشت‌آباد و طرح‌های آب و فاضلاب در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: به جز سال آبی ۹۷ و ۹۸ که بارندگی‌های زیادی اتفاق افتاد و سال پر آبی بود، در ۱۵ سال اخیر دچار خشکسالی‌های طولانی‌مدتی بوده‌ایم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این خشکسالی‌ها بر همه حوضه‌های آبریز مناطق مختلف کشور اثر سوء گذاشته است‌ و کمبود آب، باعث شده در عرصه کشاورزی و صنعت کشور دچار چالش‌هایی باشیم.

نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی استان‌های کشور و به ویژه استان خوزستان دچار کم‌آبی شده‌ایم. رودخانه کارون که در سال ۹۸ پارک‌های حاشیه‌ای آن دچار آبگرفتگی بود، اکنون در برخی از جاها می‌توان به راحتی از عرض این رودخانه عبور کرد و این مساله، ناشی از خشکسالی کلی در کشور است.

نقدعلی بیان کرد: اگر به اصفهان مراجعه کنیم می‌بینیم که حوضه آبریز زاینده‌رود بحران‌زده است و شش ماه است که رودخانه زاینده‌رود به کلی خشکیده است.

وی افزود: در بحث تونل بهشت‌آباد بعضا توهمی وجود دارد که آب دارد از طریق آن منتقل می‌شود؛ باید گفت که این طرح، اصلا اجرایی نشده است و تنها مقدمات آن انجام شده بود که فعلا متوقف است و آبی منتقل نمی‌شود.

نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور ما در خوزستان به دلیل بررسی طرح ۵۵۰ هزار هکتار مقام معظم رهبری و سایر مسائل از جمله آب شرب مناطق مختلف خوزستان است.

نقدعلی تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان خوزستان پذیرا است که میان سه مجمع نمایندگان استان‌های خوزستان، اصفهان و چهارمحال و بختیاری جلسات مشترک برگزار شود و مطالب و سوءتفاهم‌هایی که میان مردم وجود دارد با فضای تفاهمی و کارشناسی حل و فصل شود.

وی افزود: ایران، یک ایران منسجم است و برای اعتلا و ساختن تمدن بزرگ اسلامی کار می‌کنیم.

انتهای پیام