• شنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۸:۳۸
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 1400012111082
  • منبع : فدراسیون کشتی

۳ مدال طلا در انتظار گلیج، طاهری و ناصرپور در تورنمنت بلغارستان

۳ مدال طلا در انتظار گلیج، طاهری و ناصرپور در تورنمنت بلغارستان

مجتبی گلیج در وزن ۹۷ و امین طاهری در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد و پویا ناصرپور در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی با برتری مقابل رقبای خود راهی دیدار فینال تورنمنت بلغارستان شدند.

به گزارش ایسنا، رقابت های بین المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولای پتروف از روز پنج شنبه ۱۹ فروردین ماه در شهر پلودیو بلغارستان در حال برگزاری است.

در مسابقات امروز سه نماینده ایران به میدان رفتند که نتایج آن ها به شرح زیر است:

کشتی آزاد:
در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دیدار نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر خوتچویا از گرجستان را مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل انگستروم از سوئد با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل زوتان اوتیموف از بلغارستان با نتیجه ۱۰برصفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. گلیج در دیدار فینال به مصاف مامد ابراگیموف از قزاقستان می رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، امین طاهری در گروه ب مقابل اسلام آدیزوف از بلغارستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت وی در کشتی بعد و برای سرگروهی با نتیجه ۱۵ بر ۴  آلکسی ژورژولیانی از گرجستان را مغلوب کرد.  وی در دیدار نیمه نهایی مقابل آنیل کلیچسالیان نفر دوم گروه الف از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف برنده کشتی میان خوزه دیاز از ونزوئلا و اسلام آدیزوف از بلغارستان می رود.

کشتی فرنگی:
در وزن ۶۰ کیلوگرم پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل سیراشکی از بلغارستان با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل احمت اویار از ترکیه با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار دیچر کاستاندا از کلمبیا است.

انتهای پیام