• یکشنبه / ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۰
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 1400012211598
  • خبرنگار : 50167

معدوم کردن ۸۲۲۹ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در زنجان

معدوم کردن ۸۲۲۹ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در زنجان

ایسنا/زنجان مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: ‌طی بازرسی‌های انجام شده ۸۲۲۹ کیلوگرم از فرآورده‌های خام دامی و پروتئینی غیرقابل مصرف و غیربهداشتی ضبط و معدوم شد.

محمدباقر حاج‌کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با اجرای طرح تشدید نظارت نوروز ۱۴۰۰، اظهار کرد: از ۲۵ اسفندماه پارسال تا ۱۵ فروردین‌ماه امسال، از مراکز تولید، توزیع، بسته‌بندی و نگه‌داری رستوران‌ها و فرآورده‌های خام دامی ۱۲۹۱ بار توسط ناظران بهداشتی اداره‌کل دامپزشکی استان زنجان نظارت و بازرسی شده است.

وی از ارجاع ‌۲۱ پرونده تخلف در خصوص رعایت نکردن موازین بهداشتی از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی استان زنجان به مراجع قضایی خبر داد و افزود: طی بازرسی‌های انجام شده ۸۲۲۹ کیلوگرم از فرآورده‌های خام دامی و پروتئینی غیرقابل مصرف و غیربهداشتی ضبط و معدوم شد.

این مسئول با بیان اینکه ۴۵۰۱ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی از رستوران‌ها و مراکز توزیع استان زنجان ضبط و معدوم شده است، تصریح کرد: از نظارت و بازرسی‌های انجام شده با ‌۵۸ دستگاه خودرو عرضه‌کننده فرآورده‌های خام دامی غیرمجاز در استان برخورد شده است.

‌مدیرکل دامپزشکی استان با تاکید بر اینکه شهروندان زنجان گوشت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر عرضه و توزیع فرآورده‌های خام دامی که دارای مهر دامپزشکی تهیه کنند، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف همشهریان می‌توانند با شماره ۱۵۱۲ برای رسیدگی موارد تخلف تماس برقرار کنند.

انتهای پیام