• دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۰:۱۰
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 1400012312089
  • خبرنگار : 50294

پخش برنامەهای مناسبتی با رویکرد بومی در ماە مبارک رمضان

پخش برنامەهای مناسبتی با رویکرد بومی در ماە مبارک رمضان

ایسنا/کردستان شبکه اصالت و فرهنگ ویژه برنامه‌های متنوعی، برای ایام ماه مبارک رمضان تهیه و تدارک دیده است.

دو ویژه برنامه "ئاسوی رەحمەت" قبل از اذان صبح و  "شنه ره‌حمه‌ت"  قبل از اذان مغرب در ایام ماه مبارک رمضان از صدای مرکز کردستان، پخش می‌شود. 

برنامه سحرگاهی "ئاسوی رەحمەت" یا امید رحمت در 30 قسمت با مدت زمان 90 دقیقه به تهیه کنندگی علی یونسی و گویندگی ستار ناصری امسال به صورت زنده از صدای مرکز کردستان پخش می شود کە در این برنامه آیتم‌های متنوع مرتبط با ماه مبارک رمضان و برگرفته از آداب و رسوم مناطق مختلف استان کردستان همراه با مداحی و مناجات، گفتارهای باارزش، ذکر و تسبیحات، اشعار ویژه رمضان، ادبیات رمضان، کرونا و رمضان و موسیقی مرتبط با ماه رمضان و تلفن و پیام‌های مخاطبان تهیه و پخش می‌گردد.

برنامه شنه ره‌حمەت یا «نسیم رحمت» برنامە‌ای است ویژه افطار که در آن آیتم‌های متنوع فرهنگی و بهداشتی، اشعار مذهبی، داستان‌های کوتاه و آموزنده، کارشناسان مذهبی، نیایش رمضان و معرفی خیرین و اماکن متبرکه و مساجد، تعزیه در رمضان و ارتباط مردمی گنجانده شده است. این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان به مدت 70 دقیقه قبل از افطار  پخش می‌شود؛ هیوا بهروش و ندا نقیبی تهیه کنندگان این برنامه هستند و آزاد پیر خضری و خاطره ارج به عنوان گوینده با این برنامه همکاری می‌کنند.

در سیمای مرکز کردستان نیز دو ویژه برنامه "ئاسوی رەحمەت" قبل از اذان صبح و  "بەربانگ"  قبل از اذان مغرب در ایام ماه مبارک رمضان پخش می‌شود. 

برنامه سحرگاهی ئاسوی رە‌حمەت یا امید رحمت در 30 قسمت 45 دقیقە‌ای به تهیه‌کنندگی حسین برمکی به صورت زنده  پخش خواهد شد، در این برنامه که با محتوی و مضمون عرفانی و معنوی تولید می‌شود بخش‌های مختلفی نظیر مباحث دینی و عرفانی، ذکر و مناجات محلی و دعاهایی نظیر دعای سحر، دعای روز و دعای ابو حمزه ثُمالی، پخش خواهد شد.

برنامه عبادی مذهبی به‌ربانگ (افطاری) با بخش‌های بسیار جذاب و جدید میهمان ضیافت رمضان در استان کردستان می‌باشد، برنامه به‌ربانگ از آغاز ماه مبارک رمضان هر شب به مدت 45 دقیقه پیش از اذان مغرب تا پایان ماه مبارک رمضان از سیمای مرکز کردستان پخش می‌شود. در این برنامه آیتم‌ها و گزارش‌های مرتبط با موضوع برنامه، کارشناسی مذهبی و تغذیه، وله، مصاحبه و دف نوازی، معرفی آداب و رسوم این ماه و بیان پیوند و همدلی بیشتر مردم با ماه مبارک رمضان به تصویر کشیده می شود، تهیه کننده این برنامه مسعود کمالی است.

همچنین برنامه جزء خوانی قرآن کریم در مسجد جامع سنندج که رمضان سال‌های گذشته تهیه و ضبط شده بود، به صورت روزانه و مرتب از شبکه استانی سیمای مرکز کردستان برای مخاطبان باز پخش خواهد شد.

انتهای پیام