• دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۵
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 1400012312243
  • خبرنگار : 71129

دو مرد آمریکایی به اتهام حمایت از داعش به حبس محکوم شدند

دو مرد آمریکایی به اتهام حمایت از داعش به حبس محکوم شدند

یک قاضی فدرال "ادوارد شیمنتی" اهل ایلینوی را بابت توطئه چینی به منظور حمایت از داعش و دروغگویی به اف.بی.آی به ۱۳.۵ سال حبس محکوم کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ادوارد شیمنتی، ساکن ایلینوی، به همراه شخص دیگری به نام "جوزف دی. جونز" متهم شده‌اند که برای حمایت از داعش در سال ۲۰۱۷ تلاش کرده‌اند به سوریه سفر کنند.

جوزف دی.جونز که در این طرح همکاری کرده نیز به ۱۲ سال حبس محکوم شده است.

قاضی "آندریا وود" اعلام کرد که شیمنتی بیش از طرف دیگر مقصر است چون ایده اصلی را برای کشاندن و ترغیب کردن جونز برای پیوستن به طرح توطئه‌اش ارائه کرده است.

این قاضی جرم ارتکابی را به گونه‌ای توصیف کرده که اگر جلوی آن را نمی‌گرفتند به سطح بسیار خطرناک می‌رسید.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، در جریان جلسه دادگاهی، شیمنتی به قاضی گفت که فقط یک "خرس بزرگ قهوه‌ای است" نه یک تروریست و درخواست فرصت مجدد برای زندگی کردن از دادگاه دارد.

وی در دادگاه گفت: من هم دل دارم. من هم احساس دارم. من هم عاطفه دارم.

این دو مرد در ۲۰۱۹ به جرم خود در حمایت کردن از داعش در رسانه‌های اجتماعی اعتراف کردند. توطئه سفر به سوریه و پیوستن به تروریست‌ها با عملیات اف.بی.آی و اطلاع رسانی نفوذی‌ها متوقف شد.

بر اساس گزارش روزنامه شیکاگو تایمز، شیمنتی در یکی از پست‌هایش در رسانه‌های اجتماعی نوشته بود: داعش کشور ما را تحت کنترل در می‌آورد و در حقیقت، اسلام بر جهان سلطه می‌یابد!

وی در بازجویی‌ها به اف.بی.آی گفته بود: می‌خواهم هر طور شده جوی خون را ببینم!

انتهای پیام